BİLİŞİMDE GELECEK VAR!" Hareketi

Kodla Büyü
Re: BİLİŞİMDE GELECEK VAR-Basın Bildirisi eklendi

Şahsım adına, twitter'den Cumhurbaşkanına, Başbakana, e-posta ile gazetelerin eğitim editörlerine, MEB Bakanı Nimet Çubukçu'nun e-posta adreslerine yazıyorum. Web günlüğümde basın bildirisini yayınladım. Google ALERTS ile haberleri takip edip yorumlarımı eksik etmiyorum. Okulumda öğretmenlerle dişe diş mücadele içindeyim. Fatih'i savunurken, derslerimi de kıran kırana savunuyorum. İdarecilerime sürekli derslerimizin azaltıldığından şikayet ediyorum, onları haberdar etmeye çalışıyorum. Okul müdürümün dediğine göre resim, müzik ve bilgisayar dersleri ile ilgili bir sendikanın çalışma yürütüyormuş. İlçe bilişim öğretmenleri ile biraraya geldiğimizde ya da eğitici arkadaşımız topladığında bilisimdegelecekvar hareketinden bahsettim arkadaşlara siteyi gösterdim. Abbas Güçlü'ye yazyorum, bizimle ilgili geçen günkü habere oy verdim defalarca.
BİLİŞİMDE GELECEK VAR
Bilişim Teknolojileri Eğitimi İlköğretimde Zorunlu Olmalıdır
Bilişim Öğretmenleri Okullar için velinimettir
Bilişim eğitimi olmadan Bilişim Destekli Eğitim Olmaz!
Akıllı tahta için akıllı öğretmenler gerekir.
BT Sınıfları Okulların En Elit Kütüphaneleridir.
Bilişimde Gelecek Var!
http://www.bilisimdegelecekvar.org

Ben de bugün Akim'e 4 ve Bimer'e 1 başvuru yaptım. Sesimizi umarım duyarlar.

arkadaşlar ben de izledim programı... ama o kadar pişman oldum ki uykusuz kaldığıma... sonuna kadar izledim sabah 06:45'te evden çıkacağımı bile bile... ama sadece öğrencilere bilişim eğitimi verilmesinden çok kısa bahsedildi. ama bunu kim, nasıl verecek, mebin bu konuda tutumundan bahseden bile olmadı... halbuki abbas güçlünün sayfasında o kadar oy kullanılmasına rağmen... yazık diyorum... bizi düşünen kimse yok bizden başka...

arkadaşlar alakasız olacak ama ben bu eğitimi nereden alabilirim? Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Kursu açan yer varmıdır??

merhaba

Geçen gün bu konu ile ilgili olarak habertürk yazarlarından bir kaç tanesine mail yolu ile ulaşmaya çalışmıştım. Çok şükür ki bugün Habertürk yazarlarından "Umur Talu" bey cevap yazmış cevabı aynen aktarıyorum. Galiba bu iyi bir gelişme :) Kendisine çok çok çok teşekkür ederiz :)

Merhaba;

tabii bu kadar detay bilmiyordum.
İlgileneceğim.
Uyarmak istediğiniz başka bir konu olursa, lütfen yazın.

En iyi dileklerimle

umur talu

Abbas bey o akşam maalesef posta kutusuna düşen 5000 adet mail takmıştı kafayı,bizi unutması gayet normal :)
tamam bilişimle ilgil olumsuzuluklar olabilir ama bir noktaya kilitlenip diğer noktaları da es geçti resmen
mustafa akgül(internet yaşamdır-internet haftası'nın baş kahramanı) en fazla reklamını yaptı diyebiliriz, o da 30 sn !!!!!!
mail attığım abbas bey,yüce bey pek oralı olmadı. şu an için direkt olarak tv'lerde bu konu yer almadığı için ilerleme yavaş oluyor. ama vakit çok
gelecek dönem derslerin konuşulduğu zamanlar,dönem sonu ve gelecek yılın başı özellikle çok önemli.yani yaklaşık 9 ay var.bu süreçte yoğunlaşmalı

destek konusunda ne yazıkki çoğunluğun doğru şeyi anladığını düşünmüyorum,insanlar halen konuya bihaber kalabiliyorsa 4000'e yakın kişi imza atıp çıkmış
sadece mail göndermekle kalmış demektir
işte o zaman yazık olur bu emeklere

emekleme süreci elbette geçecek, yürümeye hatta koşmaya başlanacaktır.
bilgisayar biliyorum diyen facebook,msn kullanıcılarının bilgisayar bilmediği elbette anlaşılacaktır.
Keçiye Abdurrahman Çelebi diyenler tıkanmaya yakın.
Bugün bilgisayar öğretmenlerin öneminin artacağının enflasyon yapacağının kanısına vardım.
Piyasaya bilgisayar bilen eleman yetişmiyor. o kadar kursu gezdik bir tane adam gibi öğrenci çıkmadı karşımıza.
bu sıkıntılı günler gelecek güzel günlerin habercisidir umarım,

Hep Destek, Tam Destek....

BT Öğretmenlerinin önemini insanlara kavratmak hiç de zor değil.
İyi düşünmek, Planlama yapmak, Büyük bir Zümre olarak zamanı geldiğinde iİNATLA ve BİRLİKTE hareket etmek yeterli. Yasaları, Kanunları aşmaya gerek bile yok! Bizler Eğitimciyiz, başka türlüsü bize yakışmaz...
Zor gibi mi görünüyor ? Şu ana kadar yaşanan gelişmeleri düşününce dostlarımız ÇOK MU KOLAY ? diyeceklerdir.
Bunun sebebi özgüven kazandırmaya çalıştığımız çocuklarımızın BT Dersinin geldiği süreçte özgüven açısından solluyor olması maalesef.
BT konusunda bu olumsuz süreçlere maalesef ses çıkarmayarak, başımızdaki yetkililerin ve BT Eğitimcisi geçinen aramızdaki köylülerin bizi DAYATMACI yönlendirmesiyle geldik!

Başlığın ilk sayfalarında bir arkadaşımızın da belirttiği gibi köylüler var; hem yetkililer arasında hem de kendi aramızda.
Eğer her Bilişim Eğitimcisini FİKREN bir kalıptan çıkmış İDEAL EĞİTİMCİLERE dönüştürürseniz KÖYLÜ değil EFENDİ olursunuz.
Ancak önemli olan o köylülerin kaderini kimin belirleyeceği. Ben kaderimi kimsenin eline emanet etmem.
"-miş" gibi görünmek hayat felsefeme hiçbir zaman uygun olmadı!
Ancak ideallerime ulaşmak için Meslektaşlarım ya da Yetkililer ayakbağı olacaksa onları ezmekten de geri durmam.

Bunun kararını Bilişim Eğitimcisi kardeşlerimizin acilen vermesi gerekiyor.
Bu hayatı yokuş çıkmadan istediğine ulaşan başımızdaki sözde yetkililerden çok daha zor ve emek harcayarak kurdum.
Aramızda 30'una gelmiş,aile kuramamış,karar vermekte zorlanan ve hala tek tabanca nice arkadaşlar var.

Sayıları hiç de azımsanacak gibi değil!

Ne yazık ki FARKINDA OLMADAN GELİŞMELERİ ETKİLEYEN ARAMIZDAKİ KÖYLÜLER doğru bir seçim yapmazlarsa benim, bizim, bilinçli eğitimcilerin talepleri gerçekleşmiş olacak.
Öğrencilerime her zaman şu örneği veririm:
Sınıftan dışarı çıkmanıza izin vermesem, kapının önünde dimdik duran bu Öğretmeninizi; BENİ ezip geçmenize KİM MANİ OLABİLİR ?
Ne yazık ki TÜRK EĞİTİM SİSTEMİ ve OKULLARDAKİ BİLİŞİM İŞLERİ KONUSUNDA SAHİP OLDUĞUMUZ GÜCÜN FARKINDA DEĞİLİZ. Bunu insanlara hatırlatmak çok kolay.

Süreç ya yıpratıcı olur ya da haksızlığı ezici bir nitelikle gerçekleşir.
Ben, benim gibi olanların her daim yanımda olmasını ve bu sürecin bir an önce tamamlanmasını, koltuğunda yatarak bizi işbaşında görmeden Hayatımız,Mesleğimiz,Çabamız adına karar verenlerin bir an önce utanca ve şaşkınlığa gömülmesini isterim.

Fikirlerimiz var uygulanacak.
Ancak HEP DESTEK,TAM DESTEK laflarından çok daha fazlasına...

Saygılarımla.

saynur' Alıntı:
........

Fikirlerimiz var uygulanacak.

Saygılarımla.
neler yaptığımızı bilmeden bunun sadece bir laf olduğuna nasıl kanaat getirdiğinizi anlamadım.
şunu yaptım bunu yaptım diyecek de değilim. yapabileceğimi yapabiliyorsam yaparım.
amacım polemiğe girmek değil. ama bunu görünce yazdığıma pişman oldum.
amacını aşan talihsiz bir ifade olduğunu kanatiyle iyi niyetli düşünüyorum.
Saygılarımla

celikumit' Alıntı:
saynur' Alıntı:
........

Sevgili hocam maalesef benim iletim sizin iletinizin sonundaki HEP DESTEK TAM DESTEK sözüyle çakışınca böyle bir tepkiyi haklı olarak verdiniz. Mesajımı vaktim olmadığı için evde hazırlayıp okulda not defterinden yapıştırdım. İnanın ne sizin ne de sayfadaki başlıkların herhangi birini okumadım. Aslında kendi iletimi bile gönderdikten sonra biçimine yarım yamalak bakabildim, bir öğrencim merdivenden inerken tarak kemiğini kırınca sağlık ocağına götürmek görevi bana düştü ve mesaiyi kapatmak zorunda kaldım. Mesajım gerçekten size cevaben yazılmış gibi duruyor.Yanlış anlaşılmalara sebep oldum, özür dilerim. Bilerek yapmak istesem herhalde ancak bu kadar becerebilirim

Her yerde sürekli HEP DESTEK,TAM DESTEK şeklinde gazlı mesajları okuyup da paralel bir geridönüşüm göremeyince bu slogan bir süre sonra bayıyor. Destek lafla olmaz ki ! Onlarca mail gönderiyorsunuz,yardım istiyorsunuz,bilgi veriyorsunuz, bizlere destek olun,yardımcı olun diye ama destek ve hareket BBNET'deki gibi olmuyor. O da tabi belli bir kesim. Ben BBNET ekibiyle güzel şeyler yapabileceğimize inanıyorum,dostlarımda. Dışarıdaki insanların vizyonu çok farklı. İnsanlar fikir vereceğine iyi,güzel,destek, yazıp kenara çıkıyorlar. Başkalarını değil ortak geleceğimizi,zor kurduğum hayatımı daha çok umursadığımı yazmıştım. Haliyle insanlar çabanızı gazlı bir iki lafla mı yönlendireceğini zannediyor diye düşünüp bu söylemler sıklaştıkça patlayabiliyorsunuz :/

Sebep olduğum kargaşadan ötürü şahsınızdan çok özür dilerim.

Re: Bilişimde Gelecek Var

öncelikle
geçmiş olsun hocam,
talihsiz bir tesadüf olduğuna inanmak istemiştim
dediğim gibi talihsiz bir tesadüf olmuş,
çünkü şaşırdım hem destek isteyip destek verene çıkışırcasına bir iletiye.
iyi niyetinizden şüphem olmayıp elimden gelen desteği sürdürmeye tabiki devam edeceğim.
yaşananlardan dolayı kendi adıma olan olumsuzluk varsa bende özür diliyorum.

:) tatlıya bağladığınıza sevindim
küçük-büyük her desteğe ihtiyacımız var bizim
herşeyden önemlisi "biz bizi biliriz hesabı" en ufak haksızlığa bile alınan,duyarlı arkadaşlarımıza......
bizlere "yatıyorlar" diyenlere,büyüklere,eğitimsiz yöneticilere en iyi cevap çalışarak,koştuurarak olur. hem saynur a hem de size çok teşekkür ederim üstadım

ben de "duyuru kuşu" gibi bir iki hususu duyuracağım inşallah :))
az önce facebook grubuna yazdık,site güncellemelerini yaptık,buradaki görevlerimizi de yapalım :wink:
bbnet ailesindeki dostlarımız bizden uzakta paralel görevlerdeler.onlara da çok çok kolaylıklar diliyorum

*malumunuz internette çok değerli kalemler var.bazıları blog tutuyor,bazıları kişisel bloglarında sadece kişisel ve mesleki deneyimlerini yazıyor.profesör abilerimiz,öğretim görevlileri,öğrenci kardeşlerimiz,bizim gibi öğretmenler,yazarlar konuyla ilgili yazılarını paylaşıyorlar. sitemize yeni bir bölüm ekledik MAKALELER şeklinde. internette yeni vuku bulan etkili ve nokta atışı yapan yazıları mümkünse elektronik posta yardımıyla iletelim(info@bilisimdegelecekvar.org)
böylece hem bizler hem de bizleri takip edenler gelişimin yönünü kestirebilir, olur da anlatmakta düşünemediğimiz bir noktayı bu yazılardan,makalelerden görebilirler.hem yeni gelişmeleri gözden kaçırmamış oluruz.google alerts servisinin büyük yardımı oluyor ama yine de iletişimi sıklaştıralım DÖRT BİR YANDAN

*bir diğer konu, facebook ve bbnet ailesi aracılığıyla duyurularımızı paylaşıyoruz
önemli duyuruları site altında yeni oluşturduğumuz DUYURULAR modülünde de duyurmaya başladık
Önemli konuları bu modülden bt öğretmenleri dışındaki kitlelerle paylaşacağız ancak sizlerin de işbirliğini bekliyoruz .böylece hergün dolan mail kutumuzun bu duyuru haberleriyle daha da şenleneceğine inanıyoruz

*diğer bir husus, toplu mail yazılımıyla bt öğretmeni arkadaşlarımıza hızlı ve etkili bir şekilde ulaşabileceğiz.şu an toplu mesaj gönderimine izin vermeyen facebook sayfaları nedeniyle güzel ve etkili bir çözüm olarak düşündük.umarız hayırlı olur.meb bünyesinde 44bin okul bulunması da bu bilgilendirmenin şekli açısından toplu mail tercihini yapmamızda etkili oldu diyebiliriz

ben şimdilik bu kadar diyeyim arkadaşlar
edindiğimiz bilgileri,yeni haberleri,gündemi ve en sonunda güzel haberleri inşallah paylaşalım bu sayfalardan
saygı ve muhabetle

Şu anda uykusuzluğumuz son noktasındayım ama sugibi hocamın sözlerine eklemek istediklerim var. google alert olayına mutlaka hepimiz girmeli, bizimle ilgili çıkan haberleri anlık olarak takip etmeli ve yorumla emaille bile olsa hemen geri bildirim yapmalıyız bence de!
Örnğin Elazığ MEM Müdürünün Fatih üzerine bir makalesi var güncel, Yenişafak gazetesinde. BT Haber gazetesi manşetine taşıdı fatihi. Bilişimde Gelecek var hareketi üzerine hararetli yorumsal tartışmalar sürüyor bazı nitelikli bloglarda. Özellikle bilişim öğretmeni olmayan "bilişim erbapları" bizim halimizden pek anlamıyorlar. Biz öğretmen olarak misyonumuzu yerine getirmek istiyoruz ama daha bilişim dünyasındaki öğretmen olmayan dostlarımıza bile derdimizi doğru düzgün anlatamıyoruz.
Umarım biraz derdimi anlatabilmişimdir. Malatya'da bir yerel gazetede bir yazar fatih üzerine makaleler yazdı geçtiğimiz günlerde.
Bilemiyorum, durumumuz günden güne zorlaşacak gibi.. Yaza kadar bakalım daha neler göreceğiz. İyi geceler diliyorum hepinize arkadaşlar...

http://www.facebook.com/pages/TURK-EGIT ... 227?v=wall

http://www.facebook.com/group.php?gid=6591604558

Yukarıdaki sayfalara da mesajlar atabiliriz. Sendika yetkilileri tarafından sürekli takip ediliyor ve güncelleniyorlar...

Aşağıdaki sayfada da TES'in daha önceki BT öğretmenleriyle ve formatörlükle ilgili yazıları var.
http://www.turkegitimsen.org.tr/arama.p ... m&icerik=0

Sendikaları bu konuda çok daha fazla bunaltmamız gerektiğini düşünüyorum. Sendikalara birçok kişi soğuk baksa da sorunlarımızın çözümündeki en önemli yol sendikalardan geçiyor...

Amisos arkadasımıza aynen katılıyorum. Sendikalar sanıldığından da etkili olabilirler. Çünkü öğretmenlerin başka bir örgütü yok. Demokrasilerde hak aramanın en etkili yolu, yasal zeminde de kabul görmüş olan sendika örgütleri olmalıdır arkadaşlar. Bunları bilişim tek. öğretmenleri olarak hak etmiyoruz. İdareten kadro tanımı ve görevlendirme saçmalığıyla yoğun bir iş ve beklentilerle boğuşuyoruz. Devlet memurluğunda bizim kadar hakkı yenen var mıdır? bilmiyorum.

internette ön sıralara çıkmak için FATİH PROJESİ başlığına sahip yazılara öncelik vermemiz lazım arkadaşlar
arama yaparken bakıyorum, fatih projesi kelimeleriyle hiç eleştri,karşıt fikir,...... çıkmıyor
bu projeyi araştıranların bizim sorunlarımıza ulaşabilmesi için fatih projesi başlığına biraz daha yüklenelim
bizlerden haberdar olan kişi ve kurumlar hiç beklenmedik yerlerden çıkabiliyorlar; istediğimiz kitleye ulaşabilmek için web ortamının kurallarına hakim bir şekilde ilerlemek lazım.seo,yazılarımızdaki anahtar kelimeler,gerekirse spam,reklam,mail forward,...ne varsa artık

yeni eklenen yazılara göre bizlerde makale listemizi güncelliyoruz
@tdemirparmak hocam, 9.sayfa için teşekkürler,bize gelen mailler dışında listenizden de çok faydalandık

Re: "BİLİŞİMDE GELECEK VAR!" Hareketi

Ülkeler bölümü güncellenmiş arkadaşlar. Facebook'a minik bir özeti atmış arkadaşlarımız.

ilk başlıkda yeraldığı alan diğer ülkelerdeki bilişim eğitiminin nasıl yapıldığı çok aydınlatıcı olmuş
yazan arkadaşa teşekkürler.

Sami Yiğit Dirim' Alıntı:
Selam adım yiğit.
Benim sizden bi ricam var.
.......

eposta adresinize bir ileti gönderdik sami bey. ilgilenirseniz seviniriz.

İyi çalışmalar xxx bey. bu ayki derginizde kocaelinde onbinlerce
öğrenciye bilgisayar dağıtıldığını yazmışsınız. bakın size türkiye
deki durumu
anlatayım madem farkında değilsiniz:

türkiye de bilgisayar dersi artık yok. gerçekten yok. 4. ve 5.
sınıflarda bilgisayar dersi kaldırıldı. 6.7.8. sınıflarda haftada tek
saate indi ve öğretmenlerin not verme yetkisi kaldırıldı. yani ancak
oyun saati olabilir en fazla. 15 şubeli bir okul düşünün. 15 x 30 =
450 öğrenci ve siz her birinin haftada bir kere görüyorsunuz, ders
anlatıyorsunuz. siz ne anlatacaksınız da öğrenci ne alacak? liselerde
de durum iç açıcı değil. sürekli bilgisayar dersinden kaçılmaya
çalışıyor idareler tarafından. hatta meslek liselerinde bile 9.
sınıfta bilgisayar dersi yerine geometri dersi konmuştu. peki bunları
neden bu kadar takıyorum?

1 - çağımız teknoloji çağı değil mi? ama bazıları farkında değil
sanırım. bilgisayar dersini bu kadar önemsizleştirdiklerine göre !

2 - çocuk bilgisayara ilgisi olup olmadığını 6.7.8. sınıfta anlayıp
belki de meslek lisesinin bilgisayar bölümüne gidecek ve oradan da
gayet düzgün bir temel alarak üniversite hayatına devam edecek.
böylece bilgisayar öğretmenliklerine ve mühendisliklerine hayatında
bilgisayar açmamış kişiler daha az gidecek. yanlış anlaşılmasın tabi
ki sıfırdan başlayıp çok iyi derecelere gelinebilir ama bu
üniversiteye kadar ilgi duymamış bir grupta 100 kişi de 4-5 kişiyi
geçmez sanırım. üniversitelerde 1 sene boyunca temel bilgiler
veriliyor boşu boşuna. bu eğitim düzgünce liselerde ve hatta 6.7.8.
sınıfta verilse? isteyenler meslek lisesinde kendini daha üst
seviyelere taşısa da üniversite de hocalar direkt temelin üzerine
çıksa? ama olmaz. bilgisayar dersine gerek yok. aslında.

3 - bir müşavir zamanında bilgisayar dersine gerek yok öğreniliyor
zaten demişti mesela. o zaman matematiğe de gerek yok. bakkalda
öğreniriz. yada türkçeye gerek yok. konuşuruz, iyi kötü yazarız nasıl
olsa dimi?

4 - bilgisayar sizinde benden iyi bileceğiniz gibi sabit bir konu
değil. bilgisayar dersine önem verilmediği zaman bilgisayar öğretmeni
alımı da azaltılıyor ve 1 yada 2 sene bilgisayar öğretmeni atanmaya
çalışıyor. bu süreçte hiç bir teknoloji takip edemiyor ve atandıktan
sonra (ki atanırsa) 1 seneden fazla tekrar adapte olmaya çalışıyor.
bilgisayar tarih gibi coğrafya gibi matematik gibi ve aslında diğer
bütün dersler gibi sabit bir konu alanına sahip değildir!

5 - bir fatih projemiz var bildiğiniz gibi. ben size şimdiden
söylüyeyim. kocaman bir YALAN. bütün okullara bütün öğrencilere
bilgisayar sınıflara akıllı tahtalar falan. peki nerde bunun
altyapısı? mesela bir okulda 1000 tane bilgisayar varsa bunların
günlük en az 10 tanesi bozulacaktır. akıllı tahtaların çalışmaları var
mesela. bir çok öğretmenimiz 40-50-60 yaşında ve hayatları boyunca
bilgisayar kullanmamışlar. bunlara teknik desteği kim sağlayacak?
kocaeli de 26 bin öğrenciye bilgisayar dağıtılmış. bazı bölgelerde
öğretmenlere akıllı tahtalar için eğitimler verilmeye başlanmış falan.
ama bilgisayar öğretmenleri süreçte yok. o çocuklar bilgisayarları
nasıl kullanacak anlatacak bir bilgisayar öğretmeni olmadan?

önümüzde 1.5 milyarlık bir hindistan örneği var ve kimse görmüyor.
gene benden iyi bilirsiniz ki hindistanda teknolojiye yatırım en üst
seviyede. biz microsofta bir kişi girince büyük haber yapıyoruz ya hah
microsofta giren hintlinin haddi hesabı yok!!! bir bizim şu durumumuza
bakın bir de hindistana?

kısaca özetlemek gerekirse teknolojiye önem verilmesi gerektiğinin
farkına er yada geç isteseler de istemeseler de farkına varacaklar ama
şu anki durum hiç iç acıcı değil. milli eğitim bakanlığı kalkınma
planlarında, eğitim şuralarından teknolojiye önem vereceğini
söylerken, en fazla açık bulunan öğretmenlerden biri olduğunu
söylerken bilgisayar alanının uygulama da tam tersi bir durumla karşı
karşıyayız. madem eğitim ile teknolojinin iç içe geçtiği bir yazı
yazdınız türkiye deki gerçekleri de bir kez daha hatırlatayım dedim.

dipnot1: bilgisayar işlerinin peşkeş çekilme ihtimali var
bilgisayarcılara. yani normal verilse bile bu kadar büyük bir
bilgisayar yığınından doğacak sorunlara her ay binlerce lira bile
harcanabilir. aynı işi bilgisayar öğretmenleri tabi ki yapabilir.

dipnot2: 2 senedir her atama döneminde din kültürü öğretmeni sayısı
bilgisayar öğretmeninden fazla oluyor. bu da ilginç bir detay tabi.

Umarım bu konuya değinebilirsiniz. Yoksa çok geç olabilir.
İyi çalışmalar...

@imsiyat öğretmenim,
Yazdıklarınızın hepsine imzamı atarım. Malesef eğitimde bilişim kullanımı ile ilgili yetersiz bilgiye sahip "bilişim öncüleri" "bilişim yazarları" garip garip nidalar atarak sevinç çığlıkları atıyorlar. Kimse perdeyi aralayıp okullardaki olası karmaşadan haber etmiyor. Göremiyorlar.
Bilişim sektöründe yayıncılık yapanlar bile okulların hemen hepsinde bt sınıfı olduğunu ve bunların gayet aktif olarak okula hizmet verdiğini okulun dünyaya bağlanan "canlı kütüphaneleri" olduğunu bilmiyorlar. Herkes kendi penceresinden bilişimi yorumlayıp sonuçlar çıkarıyor.
Bilgisayar dersi ciddi derecede hayati bir derstir. Çocuklarımız temel bilişim eğitimini almalıdır, büyükleri gibi interneti google-mynet'den ibaret sanmamalıdır.

imsiyat' Alıntı:
İyi çalışmalar...

kocaeli ile ilgili haber vardı,bilgisayar dağıtımı haberi ama makale de mi yazmış bir hocamız
adresini verebilir misiniz yazının veya derginin, merak ettim :(

Eğitim teknolojisi demek sadece bilgisayar değil haberin var mı?
Tebeşir de eğitim teknolojisidir:)
Önemli olan teknolojinin yeni olması değildir!
Önemli olan TEKNOLOJİNİN ETKİN OLMASIDIR!
Hangisini ne zaman kullanacağını bileceksin !
Sürekli tahtada yazmayacaksın...
Sürekli perdeden slayt(!) da seyrettirmeyeceksin...
Arada Bilişim Teknolojisi Sınıfı'na gelsin öğrenciler.
Öğrencilerini bekleyen bilgisayarlar ve internet var:)
Çocuklara göstermek isteyebileceğin bilimsel bir web sitesi yok mu?
Yoksa sen de mi hep facebook'dasın:!)

Buruciye' Alıntı:
imsiyat' Alıntı:
İyi çalışmalar...

kocaeli ile ilgili haber vardı,bilgisayar dağıtımı haberi ama makale de mi yazmış bir hocamız
adresini verebilir misiniz yazının veya derginin, merak ettim :(

hocam pcnet ve chip dergilerine yazmıştım. chip dergisinde makale vardı. pcnette sadece haber. karışmış sanırım :)

Geri