bahçe hortumunu musluğa takamadım?

Kodla Büyü
Bence bu hortumun bir hikmeti.. Ne olduysa bu hortum takıldıktan sonra oldu... :mrgreen:

Hortumla zorunlu derslere merhaba... :mrgreen:

yaşasın bahçe hortumu baktılar bizim zümre elden gidiyor bunlar delirdi artık deyip dersi zorunlu yaptılar :++:

Zamanın padişahlarından bir tanesi devlet hazinesinin azalması üzerine hazineden sorumlu vezirini çağırır. "Vezirim hazinemiz ne durumdadır?" diye sorar.
"Haşmetli padişahım durum çok vahim hazine boşaldı, kaynak yok." der. Padişah kara kara düşünmeye başlar o anda vezir içeri girer ve padişaha ben kaynağı buldum der. Padişah sevinir benim akıllı vezirim imdadıma yetişti diye düşünür.
vezir "Vergileri artıralım." der. Padişah aslında buna sıcak bakmaz çünkü halktan kişi başına toplanan vergi bir hayli yüksektir ve mecburen tamam der vezire halkın arasına karış durum nedir bir bak der.
Ertesi gün vezir haşmetli padişahım "Halk gayet halinden memnun der. Vergileri biraz daha artıralım." der padişah yine tamam der. Bir sonraki vergi döneminde halk söylenmeye başlar şikayet eder halinden, vezir ise vergilerin artırılmasından yanadır. "Haşmetli padişahım, hazine dolmaya başladı. Vergileri biraz daha artıralım." der padişah yine tamam der.
Vergiler toplanırken bakarki vezir halk oldukça öfkeli, padişah sorar sayın vezirim durum nedir der halkın tepkisi nedir? der. "Haşmetli padişahım halk biraz asabi ama çok az kaldı hazine dolmak üzere, vergileri biraz daha artıralım." der. Aslında padişahın da sabrı kalmamıştır bu kadar yüksek vergi karşısında istemeden de olsa tamam der vezirine, vergiler toplanırken vezir bakar ki halk kahkahalarla gülüyor oynuyor, vezie şaşırır koşarak saraya döner. "Haşmetli padişahım bugün vergileri toplarken halk garip bir durumdaydı." der. Padişah şaşırır "Ne oldu peki?" der. "Herkes kahkahalarla gülüyor zil takıp oynuyor." der.
Padişah başını iki avucunun arasına alarak eyvah der. Vezir şaşkın bir şekilde sorar padişahım ne oldu neden üzüldünüz? Sevinmeniz gerekirdi hazine doldu der.

Sanırım Niyazi Hocamızın söylediğini yapıp bu başlığı kilitlsesek iyi olacak..

Hocam es geçebilirsiniz ben mesela sarmayan konuları açmıyorum. :mrgreen:

bu başlığı " son 24 saat" den kaldırsınlar, isteyen istediği kadar uzatsın konuyu. :-1:

valla ona girersek bizimde istemediğimiz onlarca başlık çıkıyor.açmıyorum bile çoğunu tıklamassın olur biter sayın hocam.

Dayanamadım bir mesaj da ben yazayım dedim bu başlığa...
Derslerimizin zorunlu olmasını şu meşhur hortumu takabilirsek musluğa, ıslarız artık...:)

mert_aylan' Alıntı:
"Haşmetli padişahım bugün vergileri toplarken halk garip bir durumdaydı." der. Padişah şaşırır "Ne oldu peki?" der. "Herkes kahkahalarla gülüyor zil takıp oynuyor." der.
Padişah başını iki avucunun arasına alarak eyvah der. Vezir şaşkın bir şekilde sorar padişahım ne oldu neden üzüldünüz? Sevinmeniz gerekirdi hazine doldu der.
bu hikayenin devamı var mı bu şekilde mi bitiyor?

oo hortum hortlamış.
yani 15 gündür sitede bişeyler eksikdi zaten :++:

arkadaşlar haklısınız bence de bu başlık yeterince sıktı hatta işimiz gücümüz yok bu başlığa mı yazıyoruz diyordum ki şu yorum beni benden aldı. bu yorumun hatrına başlığı kaldırmayın derim :)
amip33' Alıntı:
Bence bu hortumun bir hikmeti.. Ne olduysa bu hortum takıldıktan sonra oldu... :mrgreen:

ferdison' Alıntı:
arkadaşlar haklısınız bence de bu başlık yeterince sıktı hatta işimiz gücümüz yok bu başlığa mı yazıyoruz diyordum ki şu yorum beni benden aldı. bu yorumun hatrına başlığı kaldırmayın derim :)
amip33' Alıntı:

onerim-var-f4/1-000-000-uncu-mesaji-kim-yazacak-t111136.html
8)

hortumumun ucu gümüşten gümüşten..bir değil bin yıl olsa ben vazgeçmem bu işten :mrgreen:

amip33' Alıntı:

tarık akanla necla nazırın filmi vardı şemsiyeli :) :puhaha:

hortum:bahce sulamaya yarayan uzatma kablosu. (ekşi sözlük ilk entry)

uzatma kablosu lafı gayet bilişimsel bir tanım olmasını sağlamış.
Bazen uzaktaki yazıcıları kasaya bağlarken biz de hortum(uzatma kablosu) kullanıyoruz anlayacağınız. :idea: :mrgreen:

bir eylemci çevrede buldugu bahçe hortumuyla TOMAya su sıktı.. Biraz önce NTVde izledim :)

regulus11' Alıntı:
bir eylemci çevrede buldugu bahçe hortumuyla TOMAya su sıktı.. Biraz önce NTVde izledim :)

o hortumu dikkatli incelendiğinde görüldü ki BİM in sattığı ama çok zor takılan bahçe hortumu olduğu anlaşıldı. TOMA nın hortumuna karşı bahçe hortumu yetmez ama evet gibi olmuş

Geri