Bakan Dinçer: En güzel oda müdürün olmasın

Kodla Büyü

*cem62*

Seçkin Üye
Seçkin Üye
:alkis: :alkis:
dincer.jpg

dincer1.jpg

http://www.memurlar.net/gazeteler/2012/1/29/haberturk/

bu söze ne denir... bizim okulda MÜDÜR sınıf eksiğimiz ve sınıflarımız 45 kişi olmasına rağmen aldı boş bir sınıfı 2 ye bölüp 2 küçük sınıf oluşturdu...normal bir ısnıfı kendisine MÜDÜR ODASI yaptı..tam bir terbiyesiz....bu da yetmedi her müdür yardımcısına 1 oda verdi..ve klimalı yaptı..bunlar hep aidatla yapıldı...müdür yardımcılarının odaları nın 2 tanesi normal bir sınıf...Allah belasını versin ne diyeyim...biz de 45 kişilik sınıflarda tıklım tıkış...

Dinçer:Eğitim Fak. Açılmasına Artık İzin Vermeyeceğim
meb-projeleri-uygulamalari-seminerler-haberler-f85/dincer-egitim-fak-acilmasina-artik-izin-vermeyecegim-t79627.html

bcakmak' Alıntı:
8) 8) Şov okkan hareketeler bunlar 8) 8)
:alkis:
Sistemin hatasını müdüre öğretmene yüklemek ne ucuz bir siyaset.En güzel oda müdürün olmasın.Müdürün müdür yardımcısının odası olmasın.Nerde çalışsın bu adamlar.Gelişmiş ülkelerdeki yönetici ve öğretmenlerin çalışma durumlarına bakında öyle konuşun.Müdür okul aile birliğine karışmasın.bu lafı söylemek için adam gibi ödenek ver okula.İdari odalar okula aile birliğinden yapılıyormuş.Yok cebinden yaptırsalardı.Okul aile birliğinden okulun başka yerlerine hiç bişey yapılmıyor mu.okulda yeterli sınıf olmaması müdürün mü hatasıdır?O zaman bakan da en güzel odalarda oturmasın emrinde o kadar adam çalışmasın.Makam arabalarına binmesin.Ne saçma bir anlayış içinde yaşıyoruz ya gerçekten lanet olsun böyle sisteme.

Müdürün olmasında kimin olsun okul aile birliği başkanının mı? Okulun amiri kimse en güzel oda ona yakışır boş boş konuşmasın ya.

valla öğretmenler yıllardır öğretmen müdürler yıllardır öğretmen her geçen gün eskisinden geriye gidiyoruz değişen tek şey sürekli meb ları. ee o zaman soralım sorun kimde sistemde mi öğretmenlerde mi siyasetle gelen meb ler ve yönetimleri mi suçlu kim suçlu bu durumda herkes anlamıştır
buna rağmen yine öğretmenler suçludur her türlü pisliği yine hakediyorlar diyen öğretmen ş...z dir gerizekalıdır beyinsizdir aklından zoru vardır.

Nedense hatalı olanlar sürekli, müdürler, öğretmenler ..vs tarzı alt birimlerdeki insanlar oluyor... Ben müdür değilim ama bir okulu tabii ki biraz da müdürün odası yansıtır, en güzel oda en baştaki yöneticinin olur, kaymakamlıkta kaymakamın odası, valilikte valinin odası güzel ve şık olmalıdır... Eğer bu durum yanlıştır deniyorsa önce bunu söyleyen yöneticimiz kendi odasından işe başlayarak kendi odasını alt kademedi personele vererek işe başlayabilir....

Yapımızdan olsa gerek yaptığımız tek şey kendimizden başka herkesi eleştirmek keşke önce kendimizden başlayabilsek...

okullar hafta sonları ve akşamları da açık olsun 'muş :puhaha:

projemi bunlara yahu eğitimin içinde olmayan da bu adam eğitimde devrim yapıyor der. sırf millet ne cesur adammış desin diye öğretmenlerin ağzına beceriyor. sistemde bütün sorun öğretmende ve okulların geceleri açık kalmamasında ya çözdü olayı

Kırdıra kırdıra yönetmek lazım önce de düşmanlık ekmeli ,
sınıfçı branşçıya,
branşıda matematikçi fenciye,
hepsi müdüre müdürde hepsine düşman edilmeli
ayrılmayın arkadaşlar bilinki ortak rakip karşısında birlik olursanız güçlüsünüz.
" En güzel oda müdürün olmasın" alt mesajında öğretmenle müdürün arasını açmak için atılmış bir tohumu andırıyor ancak bu başlığa yazan arkadaşları bu oyuna gelmedikleri için tebrik ediyorum.

Okullar cumartesi pazar da açık olsun diyen .. Diğer devlet daireleri de açık olacak mı? hastaneler açık olacak mı? Sen bakanlıkta olacak mısın o günlerde. Yemiyosa bi tarafın öğretmene de haftasonu okulda olacaksın deme. Sen çizgili pijamanla oturup bidon göbeğini kaşırken ben okula gelemem!!!

en güzel oda müdürün olmasında hizmetlinin mi olsun.ya Allah aşkına şu bakanlığa aklı başında biri gelmeyecek mi.Bizim basında bunlar ses getiriyorda öğretmenlerin rezil maaşları neden bu kadar ses getirmiyor.

Bu dünya kimseye kalmadı. Bakan Dinçere kalmayacak ona o görevi verip her gün öğretmen camiasına hakaretler etmesini kıkır kıkır seyredenlere de kalmayacak.

Bakan sırf yaratılıştan gelen üstün yetenekleri ile torpilsiz olarak o göreve gelmiş :puhaha: , üzerinde öğretmenlerinin zerre hakkı yok .
Kişi hangi mevki makamda olursa olsun, nereden geldiğini ve üzerinde emeği geçenleri unutmamalı. Az buçuk insafı olan birisi sırf geçmiş öğretmenlerinin hakkı için bugünkü öğretmenlere böyle davranmaz.
Kesin olan bakanın öğrenciliğin çok zor geçtiği okul ve öğretmenleri ile geçmişte problemler yaşadığı. İntikamını da bugünün öğretmenlerinden alıyor.

öğretmenler okulda yatsın
müdür ve yardımcılarına oda verilmesin
öğrenciler sabah uyandırılma sistemi yapsın öğretmnler
öğretmenelr maaş almasın
:puhaha:

ist_koord' Alıntı:
sınıfçı branşçıya,
ayrılmayın arkadaşlar bilinki ortak rakip karşısında birlik olursanız güçlüsünüz.
" En güzel oda müdürün olmasın" alt mesajında öğretmenle müdürün arasını açmak için atılmış bir tohumu andırıyor ancak bu başlığa yazan arkadaşları bu oyuna gelmedikleri için tebrik ediyorum.
güzel tespit hocam :+1: . gerçi her ne kadar müdürlerimiz bize gelen saçmalıkları savunmasa da :)

ist_koord' Alıntı:
sınıfçı branşçıya,
:+1:

pythagorean' Alıntı:
Okullar cumartesi pazar da açık olsun diyen şerfsiz. Diğer devlet daireleri de açık olacak mı? hastaneler açık olacak mı? Sen bakanlıkta olacak mısın o günlerde. Yemiyosa bi tarafın öğretmene de haftasonu okulda olacaksın deme. Sen çizgili pijamanla oturup bidon göbeğini kaşırken ben okula gelemem!!!
:puhaha: :p :+1:

Bakanlık çok tehlikeli bir oyun oynuyor. Bu berbat sistem içinde ağır aksak da olsa işleyen öğretmenleri ve idarecileri küstürüyor. Bu yöntemle eğitimin ileri gitmesi mümkün değil.

*cem62*' Alıntı:
dincer.jpg

dincer1.jpg

http://www.memurlar.net/gazeteler/2012/1/29/haberturk/

bu söze ne denir... bizim okulda MÜDÜR sınıf eksiğimiz ve sınıflarımız 45 kişi olmasına rağmen aldı boş bir sınıfı 2 ye bölüp 2 küçük sınıf oluşturdu...normal bir ısnıfı kendisine MÜDÜR ODASI yaptı..tam bir terbiyesiz....bu da yetmedi her müdür yardımcısına 1 oda verdi..ve klimalı yaptı..bunlar hep aidatla yapıldı...müdür yardımcılarının odaları nın 2 tanesi normal bir sınıf...Allah belasını versin ne diyeyim...biz de 45 kişilik sınıflarda tıklım tıkış...

Dinçer:Eğitim Fak. Açılmasına Artık İzin Vermeyeceğim
meb-projeleri-uygulamalari-seminerler-haberler-f85/dincer-egitim-fak-acilmasina-artik-izin-vermeyecegim-t79627.html

Anlayamadığım bütçeden en büyük payı aldığı söylenen Milli Eğitimin ne okul yapacak ne varolan okulların ihtiyaçlarını karşılayacak ne okula belediyeden istedikleri ekstraları yapacak nede deprem den dolayı zorunlu olarak çalışamayan ücretli öğretmenlerinin parasını verecek bütçesi yok. Demekki MEB birde bütçeden en büyük payı almasa ne olurmuş.

Ogretmeni kusturmenin neticeleri diger mesleklere benzemez bunu gorebilenin alnini operim.

kazuo' Alıntı:
Bakanlık çok tehlikeli bir oyun oynuyor. Bu berbat sistem içinde ağır aksak da olsa işleyen öğretmenleri ve idarecileri küstürüyor. Bu yöntemle eğitimin ileri gitmesi mümkün değil.

amaç o :!:

Geri