Bakan Dinçer: En güzel oda müdürün olmasın

Kodla Büyü
bu mudur problem yani Allah allah ne kadar ilginç ifadeleri var yaa kaliteyi artırma adına :)

evet müdür odası en kötü olunca herşey düzelecek..bütün çocuklar 1. olacak hepsi doktor olacak...diğe işleri yapacak kişiler kalamayacak..yaşasın problem çözüldü..

show must go on :)

hepimiz ömer dinçeriz:)

bir ömer dinçer gider bin dinçer gelir:)

müdürler okula uğramasın internetten yönetsin okulu....

Amaç okullarda devletin kendi planladığı istediği görevleri yapması için görevlendirdiği eğitim personelini ezmek, sindirmek, baskı altına almak gibi görünüyor. Şu sıralar bazı gazeteciler öğretmenler için "devlete kapağı atma" "memur zihniyetinde olma" "memur gibi olmamaları lazım" türünden cümleler kuruyorlar. Neden kimse okullardaki disiplinsizlikten bahsetmiyor. Öğretmen oluşturulan bu havadan etkilenen ve kendisine karşı önyargılı olan veliye öğrenciye nasıl yararlı olacak. Öğencinin ve velinin öğretmene davrandığı gibi öğretmen üstlerine aynı davraışı segilese hemen soruşturma açılır ama öğretmen bu davranışları sineye çekmek zorunda. Yoksa birde bakarsın asgari ücret ve emekli maaşlarından biraz yüksek maaşınıda alamaz olur. Söylemedi demeyin bu yapılanlar öğretmenleri kadrolu değilde sözleşmeli çalıştırmanın ayak sesleri gibi. Ama hala bu durumları savunan ve kendine öğretmen diyen kişiler var.

solomonte' Alıntı:
sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Ya müdürleri ne kadar çok seven varmış forumda:)

Hayırdır hocam, ne sıkıntın var idarecilerle? Bu mesele sadece okul idarecilerinin sorunu olmadığının farkında değilsin sanırım...
Yok genelde şikayetçi olunan bir makam bu kadar sahiblenince garibime gitti. Yoksa genel olarak haklısınız. Sürekli çalışanlar suçlanarak sorun çözülmez. O zaman kardeşim madem yetersiz görüyorsun o zaman önlemini al, sistemini ona göre kur. Habire suçlayıb durma. Ancak buna benzer haberler 4-5 yıl önce de çıkmıştı.

Personeline gerektiği gibi davranan müdürlerle kimsenin sorunu yok. Müdürlük makamındaki şahısla çoğu öğretmenin sorun yaşadığı da doğru.

Öğretmenler olarak bakanın söylediklerinden geleceği tahmin edebiliyoruz. Bakanın müdür odası ile ilgili söylediklerinin arkasından sıra öğretmenler odasına ve diğer kullanım alanlarına gelecek. Çok lüks olduklarından gereksiz yere velilerden alınan paraların harcandığından bahsedecek. Okulun en güzel mekanları velilere ve öğrencilere tahsis edilmeli. İsteyen veli okul bahçesine gelip mangalını yakmalı, içkisini içip alemini yapmalı. Geride kalan pislikleri öğretmenler temizlemeli... gibi sözleri yakında duyacağız

*cem62*' Alıntı:
:alkis: :alkis:
dincer.jpg

dincer1.jpg

http://www.memurlar.net/gazeteler/2012/1/29/haberturk/

:alkis: :alkis:

bu söze ne denir... bizim okulda MÜDÜR sınıf eksiğimiz ve sınıflarımız 45 kişi olmasına rağmen aldı boş bir sınıfı 2 ye bölüp 2 küçük sınıf oluşturdu...normal bir ısnıfı kendisine MÜDÜR ODASI yaptı..tam bir terbiyesiz....bu da yetmedi her müdür yardımcısına 1 oda verdi..ve klimalı yaptı..bunlar hep aidatla yapıldı...müdür yardımcılarının odaları nın 2 tanesi normal bir sınıf...Allah belasını versin ne diyeyim...biz de 45 kişilik sınıflarda tıklım tıkış...

Dinçer:Eğitim Fak. Açılmasına Artık İzin Vermeyeceğim
meb-projeleri-uygulamalari-seminerler-haberler-f85/dincer-egitim-fak-acilmasina-artik-izin-vermeyecegim-t79627.html

bakan doğru demiş en güzel oda bakanların olmalı. hiç bir oda onların odasından daha güzel olmamamlı. çok haklı.

Okullar daracık alanlara sıkıştırılmasın, her okulun kampüsü olsun.

Bakan amca, sen bunu yap, dediklerini yapmayan eşektir. :)

mesaj yazanların çoğu idareci galiba...ben bu konuda ÖMER DİNÇER i sonuna kadar destekliyorum...8 sene boyunca 3 müdür ile çalıştım bunlardan 2 si eğitimden uzak ,var olan imkanları kendi rahatlarına ve ODALARINA kullanan kişilerdi..çok zoruma giderdi bu haksız düzen ..helal olsun bir bakana bu konuyu sorun olarak gördü ki çok doğru tespit... EN GÜZEL ODA MÜDÜRLERİN ODASI tabiri benim için çok şey ifade ediyor....bilmeyenler ve görmek istemeyenler konuşmasın. lütfen..

Bakanla farklı gezegenlerde yaşıyoruz sanırım... Okul aile birlikleri serbest olacakmış; zorlamamız olmasa okulda tebeşir bulamıyoruz haberi yok bu adamın... Okulda kağıt bile getirmekte zorluk çekiyoruz, ama bakan halka açacakMIŞ, serbest çıktı aldıracakMIŞ... Çok boş konuşuyor bu adam, meclisteki ceylan derisi koltuklardan başlayalım önce...

solomonte' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:

mesaj yazanların çoğu idareci galiba...ben bu konuda ÖMER DİNÇER i sonuna kadar destekliyorum...8 sene boyunca 3 müdür ile çalıştım bunlardan 2 si eğitimden uzak ,var olan imkanları kendi rahatlarına ve ODALARINA kullanan kişilerdi..çok zoruma giderdi bu haksız düzen ..helal olsun bir bakana bu konuyu sorun olarak gördü ki çok doğru tespit... EN GÜZEL ODA MÜDÜRLERİN ODASI tabiri benim için çok şey ifade ediyor....bilmeyenler ve görmek istemeyenler konuşmasın. lütfen..

Hocam, herkes kendi yaşadıklarına ve gördüklerine göre yorumlamışlar paylaşımınızı. Bir de kendinize göre yorumlamayın diyorsunuz. Ben de şu anda idareciyim gel gör bakalım nasıl bir odam var ve neler yapıyorum... Sizin yaşamış olduğunuz bu olumsuz tecrübeler sayılıdır her ilde. Adı müdür olup da hademeden bile kat kat zor şartlarda çalışanlar da var. Ayrıca bir oda düzenlemeyle oluyorsa bu işler ne kadar kolaymış eğitim-öğretimi düzeltmek...
Oda düzenlemesiyle alakası yok. Genel bir mantaliteden bahsetmiş adam. Odayla olmaz tabiki herşey. Hükümet yanlısı biri değilim. Siz çok şanslısınız. İyi müdürlerle çalışmışsınız. Ancak müdürlerin %50 sinden fazlası gereksiz. Yaptıklarıyla, yapmadıklarıyla gereksizler. Müdür Baş Yrd ve diğer MüdürYRD leri yapıyor herşeyi. Müdür ne yapıyor Allah aşkına. Zaten bir iş olduğunda MüdürBaş Yrd ve diğer Müdür Yrd ler fikir veriyorlar müdüre, o da yapın diyor. Müdür nerde işe yarıyor,adam kayırma, torpil yapma öğretmenlere laf sokma başka ne işe yarıyor.

solomonte' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:

Hocam, herkes kendi yaşadıklarına ve gördüklerine göre yorumlamışlar paylaşımınızı. Bir de kendinize göre yorumlamayın diyorsunuz. Ben de şu anda idareciyim gel gör bakalım nasıl bir odam var ve neler yapıyorum... Sizin yaşamış olduğunuz bu olumsuz tecrübeler sayılıdır her ilde. Adı müdür olup da hademeden bile kat kat zor şartlarda çalışanlar da var. Ayrıca bir oda düzenlemeyle oluyorsa bu işler ne kadar kolaymış eğitim-öğretimi düzeltmek...
Oda düzenlemesiyle alakası yok. Genel bir mantaliteden bahsetmiş adam. Odayla olmaz tabiki herşey. Hükümet yanlısı biri değilim. Siz çok şanslısınız. İyi müdürlerle çalışmışsınız. Ancak müdürlerin %50 sinden fazlası gereksiz. Yaptıklarıyla, yapmadıklarıyla gereksizler. Müdür Baş Yrd ve diğer MüdürYRD leri yapıyor herşeyi. Müdür ne yapıyor Allah aşkına. Zaten bir iş olduğunda MüdürBaş Yrd ve diğer Müdür Yrd ler fikir veriyorlar müdüre, o da yapın diyor. Müdür nerde işe yarıyor,adam kayırma, torpil yapma öğretmenlere laf sokma başka ne işe yarıyor.

o zaman başbakan cbaşkanı gereksiz a milli teknik direktörüde gereksiz bütün kurumlarda bütün müdürler gereksiz vs.

solomonte' Alıntı:

Müdürlük kaldırılsın bu kez de müdür baş yardımcıları ve müdür yardımcıları aynı konuma geçmeyecekler mi? Evet, sizin bu olumsuz örnekleriniz genelde düzenin oturduğu merkezi yerlerde daha çok görülüyor. Benim gibi kırsalda müdürlük yapanların sadece adı müdür... Ne yardımcı bulabilirsin ne memur ne de hizmetli... Kendimce bu konuyla ilgili diyorum ki bu konuda yapılacak çalışmaların hiçbir faydası olumlu yönü olmayacaktır. İşini bilen her şekidle yürütür işini. Acaba bu memlekette torpil kalkar mı?

Dediğiniz gibi sadece imza atıp bulunduğu odaya tüm kaynaklarla yatırım yapan müdürler de var ama bunlar sınırlı sayıdadır diye düşünüyorum. Bu aşamada bu tür çalışmalar yapılacağına daha öncelikli konulara yer verilmeli...
Hocam tüm müdürler sizin gibi müdür değil. Herkesi kendiniz gibi zannediyorsunz. Ben 5. müdürle çalışıyorum. Yorumumnda bunlar ve çevremdekilere göre.

solomonte' Alıntı:
*cem62*' Alıntı:

1.hocam müdürlerin hepsi değil ama büyük çoğunluğu odasını güzelleştiriyor,krallık yaşıyor...yapmayanlara ,eğitim-öğretim için canla başla çalışanlar için bir şey demiyorum...

2.benim yaşadığım olumsuz tecrübeler çok...öğretmenelr arasında anket yapılsa bu dediklerim çok güzel ortaya çıkar.. zaten biz çalışan müdürler hakkında konuşmuyoruz.

3.olaya oda düzenleme olarak bakma...benim okulumda 4 müd yard 1 de müdür odası toplam 5 oda İDARECİ odası..bunlardan 3 tanesi bildiğin sınıf..biz de 45 kişilik sınıflarda tıklım tıkış eğitim veriyoruz.

4..konuya müdürlerin çalışmaması ve gereksiz işlerle uğraşma olarak bakmalıyız..ve bir de bu eğitimdeki sorunların belki 100 sorundan biri ama bu da bir sorun çözülmesi gerekir.öncelikli veya değil ama çözülmeli BU BİR SORUN...

MÜDÜRLERİN ODASI OLMASIN SÜRÜNSÜNLER DEMİYORUM...evet müdürlerin ve yardımcılarının odaları olsun ama mütevazi olsun....OKUL MÜDÜRÜ nün odası il -ilçe MEM müdür odasından lüks ...kliması ,deri koltukları,en güzel dolaplar..camlarda panjur sistem..yerler döşeli....daha ne diyeyim ..

*cem62*' Alıntı:

genelde müdürleri çok sevdiğimiz için değil hocam bu tepkiler. müdürlerin de öğretmenler pek umurunda olmaz aslında, lakin burada kendi camiamızı savunma durumundayız bu adama karşı.
bir arkadaşında yazdığı gibi öğretmen ve müdürleri birbirine düşürmek ve eleştirilerden sıyrılmak bile olabilir mesele. hatta hergün ortaya atılan bu kadar projeden kasıt, "her işi kötü ama şunu da iyi yapıyor adam" dedirtmek (projenin birini beğenmeyen birisi, diğerini beğensin bende aradan yırtayım hesabı).
başka açıdan bakınca da aslında bakanın müdürleri böyle zorlaması da bir nebze bizim açımızdan iyi, bizim de neler çektiğimizi anlarlar biraz (yukarda eleştirdiğim olayı ben yaptım şimdi :) ).

biz sorunlarımıza çözüm bulduk şimdi odaların nasıl olacağını tartışıyoruz :puhaha:

solomonte' Alıntı:
Hocam tüm müdürler sizin gibi müdür değil. Herkesi kendiniz gibi zannediyorsunz. Ben 5. müdürle çalışıyorum. Yorumumnda bunlar ve çevremdekilere göre.

Merak etmeyin, herkesi kendim gibi bilmiyorum. Ayrıca öyle bir genelleme yaptınız ki tüm müdürlerin % 50'sinden fazlasını bu kapsama aldınız. Mesele tek müdür meselesi değil. Ona bakarsanız önce düzenlemeye üstten başlamak gerek... Bakandan okul müdürüne kadar arada o kadar elden geçirilmesi gereken kişiler var ki... Ayrıca sizin de dediğiniz gibi okulların iş yükü çoğunlukla müdür yardımcılarında. İşi yürüten asıl onlar.

Bu mesele sadece okul müdürleriyle düzelecek bir konu değil... Milletçe önce zihniyetimiz değişmeli...

eğitim-öğretimdeki 100 sorundan biri ama bu da bir sorun...çözülmesi lazım..çalışan müdürler elleri öpülesi insanlar..

çok iyi.. her müdür kendine kocaman oda yapıyor..

bunu söylemekle olmaz lafla peynir gemisi yürümez kanun çıkar müdür odaları 20 metre kareyi geçemez diye..

oda felan yok dağılın !!!
biri oda mı dağıtıyor da böyle toplandınız :puhaha:
hiçbir zaman değişmeyecektir, inanıyor musunuz odaların ve zihniyetin değişeceğine allahınızı severseniz :(
bunlar hedef saptıran ve meselelerin üzerine körleyen (iz kaybettiren) laflaf, işte bu tür laflar söylemede üstümüze yok !!!

o zaman müdüre de md.yrd.cılarına da gerek yok. okulda nasıl olsa işler tıkır tıkır yürür. o zaman bakana müfettişe de gerek yok. bakan beyin gözlüğünden rahatsızım takmasın madem. nasıl mantık ama. gerek olmayan bişey yapılmadı gereken yapıldı sadece. bir insan suyun akışını böyle değiştirmek istiyorsa kessin bişey var normal değildir. ama hep olumsuzlıklar üzerinden giderek bişeyler yapmaya çalışıyor. yanlış strateji izliyor.biz öğretmenlerin güçlü taraflarını keşfedememiş sayın bakanım.

Geri