Bakan Dinçer: En güzel oda müdürün olmasın

Kodla Büyü
gokmer29' Alıntı:
en güzel oda bakan odası olmasın
meb kendine hedef koysun.gerçekleştiremezse gitsin.

güzel yakaladın hocam. tebrikler. milli eğitim bakanlığı camiasında en güzel oda kimin acaba. ve hangi bürokrat yada seçilmiş kişi önüne bir hedef koyuyor ve başarısısızlıkta çekip gidiyor. sayın bakan önce çuvaldızdan başlamalı iğneden değil ...

ycldemirel5279' Alıntı:
o zaman müdüre de md.yrd.cılarına da gerek yok. okulda nasıl olsa işler tıkır tıkır yürür. o zaman bakana müfettişe de gerek yok. bakan beyin gözlüğünden rahatsızım takmasın madem. nasıl mantık ama. gerek olmayan bişey yapılmadı gereken yapıldı sadece. bir insan suyun akışını böyle değiştirmek istiyorsa kessin bişey var normal değildir. ama hep olumsuzlıklar üzerinden giderek bişeyler yapmaya çalışıyor. yanlış strateji izliyor.biz öğretmenlerin güçlü taraflarını keşfedememiş sayın bakanım.
Hocam gereksiz derken çalışanlara sözümüz yok. Mesela sana bir müdür örneği vereyim. Adam öğretmenliğe başlar başlamaz müdür olmuş.30 yıldır müdür. 30 yıldır müdür ama yönetmelikleri benim kadar bilmiyor. Takip de etmiyor. İşi gücü öğretmenlerle uğraşmak(çalışmaya sevk etmek için değil). Ya bir insan 30 yıldır müdü ama yönetmeliklerden bihaber. Nasıl oluyor bu bana bir açıklar mısın. Bana bir müdür söyle ki; yönetmeliklere çok hakim, yeni çıkanlardan anında haberdar(o da çok zor değil interneti açacak iki dakka okadar), okulun gelişmesi için çalışıyor, adil davranıyor vs. İşte bu özellikte müdür 10 da kaçtır? Hele bunu bana bi cevaplayın. Diyeceksiniz ki bakan milleti birbirine düşürüyor. Ya hu zaten yıllardır öğretmen müdür anlaşamaz. Hatta öğretmenler zaten birbirine düşmüş. Gerek siyasi olarak, gerek çıkar çatışması olarak. Öğretmenler bakanın sözüyle birbirine düşmez. Ama okuldaki müdür uygulamalrıyla öğretmenleri bir birine düşürebilir. Ben buna çok şahit oldu. Şu ana kadar hiç bir milli eğitim bakanının müdürlere eleytiri getirdiğini görmemiştim. Şimdigörmüş oldum.

resmi kurumların bi mahremiyeti olmalı. nasıl ki herkes bir valinin odasına veya bir kaymakamın odasına elini kolunu sallaya sallaya giremiyorsa okula da girememeli. biz gereksiz insanları okuldan uzaklaştırmaya çalışıyoruz bakan içeri sokmaya çalışıyor. çok boş konuşuyor. idareci nasıl olursa olsun bir ağırlığı olmalı bu da öncelikle görünüşten başlar. eğer idareciler keyfi davranıyorsa bu da bakanın suçudur. demek ki adam akıllı bir idareci atama sistemimiz yok...

sehzade84' Alıntı:
resmi kurumların bi mahremiyeti olmalı. nasıl ki herkes bir valinin odasına veya bir kaymakamın odasına elini kolunu sallaya sallaya giremiyorsa okula da girememeli. biz gereksiz insanları okuldan uzaklaştırmaya çalışıyoruz bakan içeri sokmaya çalışıyor. çok boş konuşuyor. idareci nasıl olursa olsun bir ağırlığı olmalı bu da öncelikle görünüşten başlar. eğer idareciler keyfi davranıyorsa bu da bakanın suçudur. demek ki adam akıllı bir idareci atama sistemimiz yok...
Evet hocam katılıyorum. Sorun burda zaten. Müdür atama sisteminden kaynaklanıyor. Bakan da uzaktan misafir gibi herşeyi eleştiriyor. Kardeşim uygula seni tutanmı var. En yetkili sensin.

Bulunduğum ilde bir proje gerçekleştirildi. Adı da İdareci Odalarından Sınıf yapma projesi. Hedef sınıf sayısını artırmak. Büyük ölçüde gerçekleşti. Bir sürü sınıf elde edildi. Bakıyorsunuz okulda 6 idareci var, hepsinin ayrı odası var. Aynı odada iki idareci olunca ne oluyorsa. Hepsine özel oda olacak.

Bu işi aslında plan proje (okulun mimarisi) aşamasında düşün(e)meyen sistemin sonradan yaptığı yamalar daha da komik hale getirir okul ...
okulda planda (bu planlar şimdilerde il özel idaresi ve şube müdürlerinin onaayı ile oluyor) müdür odalarının yeri metrekaresi felan bizzat belirleniyor, show yapmaya gerek yok işe ordan başlansın, benim şehrimde şuan hali hazırda devam eden 13 tane okul inşaatı var...
yani bizimkisi işgüzarlık başkası değildir ...

Internet' Alıntı:
Bu işi aslında plan proje (okulun mimarisi) aşamasında düşün(e)meyen sistemin sonradan yaptığı yamalar daha da komik hale getirir okul ...
okulda planda (bu planlar şimdilerde il özel idaresi ve şube müdürlerinin onaayı ile oluyor) müdür odalarının yeri metrekaresi felan bizzat belirleniyor, show yapmaya gerek yok işe ordan başlansın, benim şehrimde şuan hali hazırda devam eden 13 tane okul inşaatı var...
yani bizimkisi işgüzarlık başkası değildir ...
:+1:

Bence öğretmenin itibarı olsun istiyorsak, başta müdürün de itibarı olmalı. Başka hangi kurumda bakan çıkıp da müdürlerinin odalarını söz konusu eder. Elbette müdürün odası güzel, nezih, gösterişli olacak. Ancak okulun imkanlarını elbette kendi rahatı için harcasın demiyoruz. Okul güzel olsun, güp güzel olsun, müdürün odası da en güzeli olsun. Hademenin bile odası olsun. Garip akşama kadar nerede bekleyecek. Öğretmenlerin odası da güzel olsun. Sınıflar. Onlar olmasın diyen mi var. Bakan amcaaa gönder parayı, sınıfları, öğretmenler odasını, hademe odasını, o çok sevdiğiniz rehber öğretmenin odasını güzel yapmayan eşektir. O eşek en son kendi odasını da güzel yapar. Sen paradan haber ver. Hem okullara imkan sunma, hem okula maddi imkan sağlamak için takla atan, yollar arayanlarla uğraş, hem para gönderme, ondan sonra kendi kurumunun müdürlerinin odalarını söz konusu yap, el alemin ağzına dola. Sanki saray müdür odaları. Okul iyiyse müdürün odası da iyi, okul dökülüyorsa müdür odası da dökülüyor. Ben okul dökülüp de müdürünün odası iyi olan okul daha görmedim. Vardır muhakkak önceliği kendi odasına veren de, ben görmedim.

Bakan amcaaa paradan haber ver, sen gönder bak millet ne sınıflar, ne lablar yapıyor.

Sen her sorunun kaynağı olarak kendi personelini görüyorsun, CAKA SATIYORSUN etrafa. Millete yutturursun da, biz içindeyiz bize yutturamazsın.

Ne kadar boş işlerle uğraşan bir bakan sahibi olduk ya. Lafla peynir gemisi yürümez. Bizim bakan bolca laf üretiyor.

Büyük ilçelerde çoğu okulun bahçesine sabahçı, öğlenci öğrenciler aynı anda sığmıyor, öğrenciler tenefüste birbirlerine çarpmamak için Çin akrobasi gurupları ile yarışacak manevra mahareti sahibi oldular. Bu binaları müdürler mi yaptırdı, öğretmenler mi?

Personelinle uğraşmayı bırak.

Sen paradan haber ver, okullara imkan sunsan, müdürlerin de, öğretmenlerin de senden az akıllı değiller. Yapacaklarını bilirler. Kendini çok mühim gören, personelini mal zanneden Sayın Bakanım.

herzamanki gibi şöför aşçıyı, aşçı uşağı, sonra hepsi uşağı...

töbe estağfurulah ya havle vela guvette illa billahi aliyyil azim

only61' Alıntı:
töbe estağfurulah ya havle vela guvette illa billahi aliyyil azim

hocam la havle olacaktı :) ama böyle haberleri okuyunca insan bildiğinide unutuyor dimi :)

tekrar aklıma geldi,
Sendikalar ne işe yarıyor,
sendikalar masaya yumruğunu vurma gücüne sahip değilse niye sendikadır,
sendikalar bu hükümetin bariz en zayıf yönetilen bakanlığının bakanını belirleyebilmede etkili olmuyorsa niye sendikadır,
maalesef biz muhalafet yapmayı bilmiyoruz,
sendikalar bakanı başı boş bırakıyor, muhalefet hükümeti başı boş bırakıyor tabi at koşturacaklar adamlarda
dediğim dedik....
Allah inşallah birgün bakan değil gören birini başımıza getirir...
Yaptığım işten zevk almıyorum, göreve başladığımdan beri 1 ay sonra görevimde ne olacağımı planlayamadım sürekli bişeyler değişiyor.
Eğitimi yaz boz tahtasına döndü, her değişiklik bir kuşağı ülkenin 15 -20 yıl sonrasını etkiliyor

Sayın Dinçer'den nameler serisinin sonuncusu da bu mu? Yenilerini merakla bekliyoruz :)

Artık bu haberleri okumaktan sıkıldım okuyamadım. Kimin olsun istiyomuş acaba?

*cem62*' Alıntı:
ÖMER DİNÇER İ bazı konularda destekliyorum

1.Bakan Dinçer: En güzel oda müdürün olmasın

meb-projeleri-uygulamalari-seminerler-haberler-f85/bakan-dincer-en-guzel-oda-mudurun-olmasin-t79652.htm
not: Herhangi bir sendikaya kayıtlıyım herkesi bir sendikaya üye olmaya ve bu yolla mevcut durumdan memnun olmadığını belirtmeye davet ediyorum. EN kötü sendikada bile sizi savunacak bir avukat var. dayınız sağlamsamsa o başka.

ben bunları buraya yazdığım için çözüm olacak mı yok çünkü burayı sadece biz okuyoruz.

ne denir ki, herşey bitti ,düzeldi, kurtuldu, okullarımız üst düzey birer eğitim kurumu oldu. bi bu kaldı. alkışşş :alkis:

mutluaya' Alıntı:
ne denir ki, herşey bitti ,düzeldi, kurtuldu, okullarımız üst düzey birer eğitim kurumu oldu. bi bu kaldı. alkışşş :alkis:

çözülmesi gereken sorunlardan biri...sorunların hepsi demiyoruz....

Hocam bakanın odası da benim evimden güzel olmasın. Bunlar sorun değil. Evet bazı müdürlerin odaları çok güzel, ama okul da güzel. Çünkü imkanları var. Ama okul kötü olup da odası çok güzel olan müdür daha ben görmedim. Varsa bile sayısı böyle genelleme yapıp, insanları rencide edecek kadar, müdürlerimizi milletin ağzına sakız edecek kadar da büyük bir sayı değildir. Popülizm kokan demeçler bunlar.

sitelerdeyim' Alıntı:
Hocam bakanın odası da benim evimden güzel olmasın. Bunlar sorun değil. Evet bazı müdürlerin odaları çok güzel, ama okul da güzel. Çünkü imkanları var. Ama okul kötü olup da odası çok güzel olan müdür daha ben görmedim. Varsa bile sayısı böyle genelleme yapıp, insanları rencide edecek kadar, müdürlerimizi milletin ağzına sakız edecek kadar da büyük bir sayı değildir. Popülizm kokan demeçler bunlar.
,

açık söylüyorum bu konuda ömer dinçeri haklı buluyorum..ben yaşadıklarım ve gördüklerime dayanarak destek veriyorum...

Geri