Beşinci sınıflar hazırlık mi oluyor ?

Kodla Büyü
Proje okulu olan bir İHO'da görev yapıyorum, dersim önce beşlerden uçtu, sonra altılardan uçtu. İdare seçmeli ders vererek geçen yıl beni okulda tutmuştu, bu yıl seçmeli dersleri de gruplamışlar, seçmeli ingilizce ve dijital kodlama aynı grupta olduğu için proje okullarında ingilizce dışında bir ders seçilemiyor şu an ve bu değişiklik yapılalı daha iki hafta bile olmadı. Dönem ortası geldi neredeyse durumum hala belirsiz, başka okula görevlendirme istedim bakalım süreç nasıl ilerleyecek....

yetmez hepsi İngilizce olsun. Ben de İngilizce Matematik görmüştüm zamanında. Akşamları da diğer diller verilsin.

Son düzenleme:
Bu pilot uygulamayı daha önce de yapmışlardı. Tekrar uygulamanın ne mantığı var anlamadım. Ayrıca 5 lerin tekrar ilkokula verilebileceği söylentisi de dolaşıyor. Her durumda kabak bize patlayacaktır

Ne yönetmelik ne tebliğler dergisi ne internet de göremedim. Gören arkadaşlar bir çizelge, link yayınlayabilirmisiniz

Ne yönetmelik ne tebliğler dergisi ne internet de göremedim. Gören arkadaşlar bir çizelge, link yayınlayabilirmisiniz
Bizim okul bu projeye dahil edilmis.Hocam bu yeni bir proje denildi.Yazı Dys den okula gelmiş.Yazıyı ve çizelgeyi dys den baktık.Okuldaki Tüm 5.ler sisteme dahil edilmiş.bizim okula hemen uygulayın denilmiş.5.lerde bilişim yok.teknoloji Tasarım var.

Hocam okulunuzda bu uygulamaya geçildi mi ? Bizim okulumuz da bu uygulama kapsamında pilot okul seçildi fakat henüz geçilmedi.

Hocam okulunuzda bu uygulamaya geçildi mi ? Bizim okulumuz da bu uygulama kapsamında pilot okul seçildi fakat henüz geçilmedi.
Hocam peki seneye mi dönem arası mı masıl ne şekilde başlanacağına dair bilgi verildi mi. Sonuçta drsler başladı,normlar ona göre belirlendi anlamak güç

Hocam peki seneye mi dönem arası mı masıl ne şekilde başlanacağına dair bilgi verildi mi. Sonuçta drsler başladı,normlar ona göre belirlendi anlamak güç

Norm güncelleme haftaya başlıyor:

Seneye proje kapsamında 6.larda ders kalkmazsa iyi olur. Anlamadım 5 te tek tas alan öğrenci simdiki sistemde 7 ve 8.sinifta da tek Tasarım alacak.bilisimi ne yapacaklar.Yoksa norma düşeceğiz.

Bizim dersleri tamamen kaldırsınlar. Her yıl ne olacak bu yıl diye beklemekten yoruldum. Bir rahat vermediler. 6 saat seçmeli ders koyana kadar tüm kademelerde bizim dersi 2 saat zorunlu yapmak ne kadar zor. Bıktım gerçekten.

Bu projede hangi amaç ile Teknoloji Tasarım 5.sınıf lara verdiler anlamadım. Beden Eğitimi,resim,müzik ve bilişim i kaldır. tek tas getir

Teknoloji tasarım öğretmeni arkadaşlar kızmasın ama dersin içeriği çok boş neden teknoloji tasarımı tercih etmişler bilişim yerine anlamadım. Pilot uygulamayla beraber devam eden süreçte 5 7 ve 8 lerde tektas olacak çok mantıksız

Hocalarım teknoloji tasarımı görünce aklıma kaç sene önce olan bir olay geldi .Talim terbiye bizim dersler ile teknoloji tasarımı karıştırmıştı.5 ve 6.sınıflara teknoloji tasarım ,7 ve 8.sınıflara bilişim derslerini vermişlerdi .Sonra yanlışlıklarını fark ettiler ve düzeltmeyi sağladılar .O zaman çok şaşırmıştım nasıl olurda dersin adını karıştırırlar diye
Bu pilot uygulamasında da böyle bir durum olmuş olabilir mi ?Bilişim ile teknoloji tasarım derslerini yine karıştırmış olabilirler 🙈

Hocalarım teknoloji tasarımı görünce aklıma kaç sene önce olan bir olay geldi .Talim terbiye bizim dersler ile teknoloji tasarımı karıştırmıştı.5 ve 6.sınıflara teknoloji tasarım ,7 ve 8.sınıflara bilişim derslerini vermişlerdi .Sonra yanlışlıklarını fark ettiler ve düzeltmeyi sağladılar .O zaman çok şaşırmıştım nasıl olurda dersin adını karıştırırlar diye
Bu pilot uygulamasında da böyle bir durum olmuş olabilir mi ?Bilişim ile teknoloji tasarım derslerini yine karıştırmış olabilirler 🙈
Valla hocam anlam veremedim.Çunku bugün okulumuz daki Teknoloji Tasarım öğretmeni de şaşırdı, uygun değil diyor 5 lere tek tas. Çocuklar daki bazı beceriler 5 lerde buna uygun değil diyor.

Olur mu olur hocam ? Hiç şaşırmam doğrusu...

Valla hocam anlam veremedim.Çunku bugün okulumuz daki Teknoloji Tasarım öğretmeni de şaşırdı, uygun değil diyor 5 lere tek tas. Çocuklar daki bazı beceriler 5 lerde buna uygun değil diyor.
Bence tam tersi bilişim 5 6 lara daha soyut kalıyor aurdino vs 7 8lere daha uygun tektas el becerisi ağırlıklı gibi bizim okuldaki arkadaş hep maket vs yaptırıyor

Bizim okul da pilot okul seçilmiş, ne zaman sınıflar yabancı dil ağırlıklı olacak belli olacak belli değil. 6. sınıflarda da bu sistem devam ederse 16 saat olan bilişim teknolojileri ve yazılım dersim bir sene sonra 0 a inecek :) ben başka okulu falan istemem norm fazlası takılırım. Size kolay gelsin.

Hocam bize bu hafta başı geçeceğiz dediler. Sonra idare bakanlığın yazısını milli eğitim yanlış yorumlamış geçmiyoruz dedi. Büyük ihtimalle bu sene için geçilmez dediler. Diğer illerde durum nedir bilmiyorum. Pilot okul olan yerlerdeki arkadaşların bilgisi varsa paylaşırlar inşallah

Hocam bize bu hafta başı geçeceğiz dediler. Sonra idare bakanlığın yazısını milli eğitim yanlış yorumlamış geçmiyoruz dedi. Büyük ihtimalle bu sene için geçilmez dediler. Diğer illerde durum nedir bilmiyorum. Pilot okul olan yerlerdeki arkadaşların bilgisi varsa paylaşırlar inşallah
Hocam bizim okulda bu proje kapsamında.Bizim idare haftaya değil bir sonraki hafta geçeceğiz diyorlar.

Nasıl yanlış yorumlamislar. Öyle saçma iş mi olur. Bizimkiler bugün geçti .ptesi basliyor . Yeni iki tane ingllizceci bile geldi

Meb in üvey evladı muamelesi görüyoruz. Açık ara en kıymet verilmeyen branşız bence. 20. yılımı çalışıyorum Meb bizim branşı nasıl değerlendireceğine bir türlü karar veremedi. Çok can sıkıcı gerçekten .

Meb in üvey evladı muamelesi görüyoruz. Açık ara en kıymet verilmeyen branşız bence. 20. yılımı çalışıyorum Meb bizim branşı nasıl değerlendireceğine bir türlü karar veremedi. Çok can sıkıcı gerçekten .
Aynen öyle... En önemli ama en değersiz... Bu işte bir tezatlık var.:mad:

Arkadaşlar bu proje okullarında norm fazlası olduğumuzda bizi resen atama durumları var mı? Proje okulların resen sizi atayamazlar diyenler var? Bu konuda bilgisi olan var mı?

Sayın hocam idarenin bize dediği bu şekilde. Ama bence onlar da duruma vakıf değil. İlk önce pilot okul olacağız dediler. Sonra valilik Oluru bekliyoruz dediler. Sonra p. tesi başlayacağız dediler. Şimdi ise iptal oldu gibi milli eğitimden yeni bir yazı gelirse geçeceğiz diyorlar

Tee 10 sene önce falan 4+4+4 e geçerken isteyen okullar 5.sınıfı İngilizce ağırlıklı yapabiliyordu maddesi çıkmıştı. Bu dediğiniz bu olay mı tamamen yepyeni bir durum mu?

Tee 10 sene önce falan 4+4+4 e geçerken isteyen okullar 5.sınıfı İngilizce ağırlıklı yapabiliyordu maddesi çıkmıştı. Bu dediğiniz bu olay mı tamamen yepyeni bir durum mu?
Hocam yeni bir durum. Çünkü 5.siniflarda 2 saat zorunlu teknoloji tasarım konulmuş. 18 saat ingilizce 4 saat almanca var cizelgede.

Geri