Beşinci sınıflar hazırlık mi oluyor ?

Kodla Büyü
Bizim okulda da bu yıl bu çoklu dil kapsamına alınmış. her düzeyde 6 şube var. İlçe merkezinin en büyük okulu ve 2 tane bt sınıfı var okulda. ama bu projeyle bu yıl ders sayım 10-12 ye gelecek yılda sıfıra düşecek ve norm fazlası olacağım. Bu çağda meb tarafında bizim branşa layık görülen değer bu sanırım :/

Internette şu çizelgeyi buldum
Açıklamalara göre 5. Sınıfta Bilişim ile ilgili bir dersi seçmeli bile almak mümkün gözükmüyor:

Ekli dosyayı görüntüle 76657

Pilot uygulamada olan İmam Hatip Ortaokullarının haftalık ders çizelgesine göre 6. sınıfta 1 ders saat Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi varmış:
IMG_8594.png

Son düzenleme:
Millî Eğitim Bakanlığınca yeni eğitim öğretim döneminden itibaren yabancı dil ders saatlerinin artırıldığı, İngilizcenin yanında ikinci yabancı dil olarak Almanca eğitiminin verildiği "Çoklu Yabancı Dil Eğitim Modeli"nin kapsamı genişletilerek 81 ildeki 300 okulda uygulanmaya başlanacak.

https://www.meb.gov.tr/coklu-yabanc...m-doneminde-yayginlastirilacak/haber/34606/tr
300 okulun içine b3nin okul.nasil girmeyi basardi

Benim okulum da ilimizdeki 13 okul arasına girmiş… Allahtan ikili öğretim yaptığımız için iptal olmuş pilot uygulama…

hayır ingilizce'yi sular seller gibi konuştuk, almanca eksik kalmıştı.
derinlemesine düşünülmeli herşey.

Norm fazlası olduğum için resen gittiğim bir okulda sadece 1 dönem çalıştıktan sonra, aynı bölgede başka bir okulun müdür yardımcısı teknoloji tasarım ve bizim dersin ismini karıştırıp sınıfları ikiye bölerek norm girdiğinden bölge normundan dolayı yine norm fazlası olmuştum. Bence dersin ismini karıştırmışlardır. Değilse de onların olsun. İngilizce öğrettiler ya her çocuğa bir de Almanca öğretsinler.

Lisedeki almanca öğretmenleri norm fazlası oldular bu şekilde çözüm ürettiler,bur tarafinyaparken bir tarafı bozuyorlar
bizim zamanında anadolu lisesinde öğrendiğimiz almanca ya döner o iş.
learn mitz uns gibi bir adı vardı kitabın. 3 sene gördük almanca
sonuç almancam giriş seviyesinde bile değil.

dediğiniz gibi anlık çözümler. üzücü

Bir dersin sayısını artırarak öğretilebileceği fikrini kim buldu acaba!
Niteliği artırmadıktan sonra isterse haftada 30 saat ingilizce versinler yine olmaz, yine olmaz.

Böylece Bu uygulamanın yapıldığı pilot okullarda Bilişim öğretmenleri norm fazlası olacak. Her yıl artarak devam etmesi planlanıyor. Benim okulumda her şubeden 6 tane olmasına rağmen pilot okul olmuşuz ve bu yıl yada gelecek yıl norm fazlası olurum. En çok etkilenen branş biz oluyoruz her zamanki gibi umursanmayan ve dersi fazlalık görülen branşımıza yazık :/

Geri