Bilgisayar öğretmeni öğrencisi tarafından bıçaklandı!!!

Kodla Büyü
arkadaşlar bu öğretmen arkadaşımızı tanıyan var mı?
son durumu nedir bilgilendirebilir misiniz?

Çok üzüldüm, keşke tüm öğretmenler tepki verip iş bırakabilsek aynı anda, belki o zaman dikkat çekerdi bu iş...

Çok üzüldüm. Arkadaşımıza acil şifalar diliyorum.

Öğrenci her türlü yanlış davranışı yapar... Değil ceza vermek, Öğretmen uyaramaz bile...
Nasıl bir sistemin içindeyiz!!!

allah acil şifalar versin kardeşimize.. Nerde öğretmenleri savunan SENDİKALAR.... Öğretmenin hakkı hukuku kardesimiz ne acılar cekiyordur... Ortak Bir Basın Acıklaması Bekliyoruz...

Allah en kısa zamanda şifa versin... İnşallah çabuk iyileşip mesleğine geri döner sayın hocamız.
Ama onun bu durumu bütün öğretmen arkadaşları etkiliyor... Gerçekten bu nasıl iştir anlamıyorum adam tasdikname alıyor okulla ilişiği kesiliyor bu ne demek bu adam okumak istemiyor istemediği gibi okuldaki ortamı da huzursuz ediyor ama yok bizim bakanlığımız okur yazarlık oranı artsın diye onu da zorla okul sırasında oturtacak niye peki birini bıçaklayıp da tamam bu zararlı olduğu görülsün diye
ARKADAŞLAR BENCE BAKANLIK BAŞBAKAN CUMHURBAŞKANI DA DAHİL OLMAK ÜZERE BU KONUYU YAZALIM DERİM... BAŞKA ARKADAŞLARIMIZIN DA BAŞINA GELMESİN ARTIK...

artık değil lise, ilköğretim de bile öğrenciyi "rencide etmeden" önce iki kere düşünmek gerek. malum psikolojisi bozulursa... bakalım 10-15 yıl sonra bu çocukların peşine düşüp her olayda şikayet koşturan veliler neyle karşılaşacak. biz 3-5 yıl katlanacağız ama onlar ömür boyu kendi eserleriyle yüzyüze olacaklar. artık eğitim sistemi ve diğer etkenler o halde ki öğretmen öğrencide hiçbir etki bırakamıyor. hiçbir çocuk eğitim ürünü olmayacak. hepsi ailesinin en çok da çevrenin ürünü.

Allah acil şifalar versin.

Tasdiknamesini almış bir öğrenci yani okul ortamında huzur bozan ve okumak gibi bir niyeti olmayan biri tarafından bir eğitim fedaisi hiç uğruna feda edildi. Niyeti neydi? Neden oldu? Sadece yardım etmek istedi öğretmen, çocuk sigara içmesin diye hem de okulda içiyordu yasaktı değil mi evet yasaktı ama bu çocuk zaten bu yasakları yaptığı için atılmadı mı okuldan… Olsun o çocuk yapar sen öğretmensin sen o ne yaparsa yapsın sesini çıkartamazsın en fazla çıkartsan ne olur tastikname alır sonra geri gelir seni öldürür… O her yönden haklı onun arkasında kimler var kimler Velisi, Bakanlığı, idaresi… senin arkanda kim var ki sen yıllarca oku çabala sınavlara gir öğretmen ol fedakarlık üstüne fedakarlık yap sonrada her şeyden sen suçlu ol sen bıçak ye sen komaya gir belki sonunda da yine seni suçlarlar değil mi… olur mu olur ne de olsa öğretmensin sen…Bakanlığımız inşallah bizler de ölmeden yapılan yanlışlıkları görürde asıl sahip çıkması gerekenleri hatırlar… İNŞALLAH…

geçmiş olsun acil şifalar. Bakana biri bir laf etse hakaretten kaç yıl yer öğrenciler bizim canımıza kast ediyor ve okula geri alınıyor. Adaletiniz bu mu? İnş allahınızdan bulursunuz. Bu düzensizliği düzeltecek biri olacak mı acaba?

mutlucan' Alıntı:
Öğretmenimizin durumu iyi çok şükür.cuma gününe kadar müşahede altında kalacak.
sami55' Alıntı:
Allah en kısa zamanda şifa versin... İnşallah çabuk iyileşip mesleğine geri döner sayın hocamız.
Ama onun bu durumu bütün öğretmen arkadaşları etkiliyor... Gerçekten bu nasıl iştir anlamıyorum adam tasdikname alıyor okulla ilişiği kesiliyor bu ne demek bu adam okumak istemiyor istemediği gibi okuldaki ortamı da huzursuz ediyor ama yok bizim bakanlığımız okur yazarlık oranı artsın diye onu da zorla okul sırasında oturtacak niye peki birini bıçaklayıp da tamam bu zararlı olduğu görülsün diye
ARKADAŞLAR BENCE BAKANLIK BAŞBAKAN CUMHURBAŞKANI DA DAHİL OLMAK ÜZERE BU KONUYU YAZALIM DERİM... BAŞKA ARKADAŞLARIMIZIN DA BAŞINA GELMESİN ARTIK...
bu öğrenci okuldan atılmadı .5 günlük okuldan uzaklaştırma cezası vardı. öğrenci velisi bilgilendirildi ve öğrencinin kaydı 1. yarı dönem bitmeden okuldan alındı. 2. dönem başlamadan okula tekrar kayıt yaptırdı.

olay cuma günü oldu,bugün pazartesi ve hiç birşey olmamış gibi bir açılış konuşması dahi yapılmadan derslere geçildi, ne acı ki. bu konuyu kesinlikle gerekli yerlere yazmalıyız.(gerekli metni hazırlayıp bugün yarın göndereceğim dilekçelerimi). ve yine be acı ki; yalan yanlış öğretmeni incitecek tüm haberler ulusal medyada yer alırken, öğretmenin başına gelen böylesi önemli bir olay haber değeri taşımıyor. öğretmenin tatili, mesaisi , ek dersi bolca konuşuluyor ama "topluma zarar vermemesi için okulda tutulmaya çalışılan çocuklarla" saatlerce ders işleyen öğretmenin sıkıntıları hiç konuşulmuyor. problemli öğrencilerin bolca bulunduğu, hayati tehlikemizin bulunduğu okullarda insan hayatının hiç önemi olmadığını bugün çok daha iyi anladım. onlar çocuk , o nedenle büyük koruma altındalar. keşke gerçekten çocuk olsalar. bizler yıllarca okuduk , çabaladık öğretmen olduk. bizim hayatımız "sigara içmeyi, esrar çekmeyi, erkeklik sayan; adam yaralamadan,öldürmeden gurur duyan " çocuklardan daha önemsiz ve değersiz.(okulumuzda tüm öğrenciler böyle değil tabiki.duyarlı , bilinçli, ahlaklı, vefalı öğrencilerimiz çoğunlukta. ancak sıkıntılı öğrenciler cezasız kaldıkça sayılarının artmaması beklenemez) tv, magazin , mafya dizileri ürünü çocuklarımızla ne kadar övünsek az. verilen disiplin dilekçelerini sümen altı edenler bu vebali nasıl ödeyeceksiniz?

öğretmen arkadaşımız br an önce iyileşir mesleğine geri döner inşallah acil şiflar çok geçmiş olsun

gulsendurmus' Alıntı:
mutlucan' Alıntı:
Öğretmenimizin durumu iyi çok şükür.cuma gününe kadar müşahede altında kalacak.
sami55' Alıntı:
bu öğrenci okuldan atılmadı .5 günlük okuldan uzaklaştırma cezası vardı. öğrenci velisi bilgilendirildi ve öğrencinin kaydı 1. yarı dönem bitmeden okuldan alındı. 2. dönem başlamadan okula tekrar kayıt yaptırdı.

olay cuma günü oldu,bugün pazartesi ve hiç birşey olmamış gibi bir açılış konuşması dahi yapılmadan derslere geçildi, ne acı ki. bu konuyu kesinlikle gerekli yerlere yazmalıyız.(gerekli metni hazırlayıp bugün yarın göndereceğim dilekçelerimi). ve yine be acı ki; yalan yanlış öğretmeni incitecek tüm haberler ulusal medyada yer alırken, öğretmenin başına gelen böylesi önemli bir olay haber değeri taşımıyor. öğretmenin tatili, mesaisi , ek dersi bolca konuşuluyor ama "topluma zarar vermemesi için okulda tutulmaya çalışılan çocuklarla" saatlerce ders işleyen öğretmenin sıkıntıları hiç konuşulmuyor. problemli öğrencilerin bolca bulunduğu, hayati tehlikemizin bulunduğu okullarda insan hayatının hiç önemi olmadığını bugün çok daha iyi anladım. onlar çocuk , o nedenle büyük koruma altındalar. keşke gerçekten çocuk olsalar. bizler yıllarca okuduk , çabaladık öğretmen olduk. bizim hayatımız "sigara içmeyi, esrar çekmeyi, erkeklik sayan; adam yaralamadan,öldürmeden gurur duyan " çocuklardan daha önemsiz ve değersiz.(okulumuzda tüm öğrenciler böyle değil tabiki.duyarlı , bilinçli, ahlaklı, vefalı öğrencilerimiz çoğunlukta. ancak sıkıntılı öğrenciler cezasız kaldıkça sayılarının artmaması beklenemez) tv, magazin , mafya dizileri ürünü çocuklarımızla ne kadar övünsek az. verilen disiplin dilekçelerini sümen altı edenler bu vebali nasıl ödeyeceksiniz?
Hocam siz hazırlar paylaşırsanız bende gönderirim nitekim ben şimdi bu can sıkıntısıyla meb şikayete yazdım cumhurbaşkanına da yazacağım varsa yazmamı istediğiniz yerler yazarım... MEB herşeye yönetmelik çıkarıp duruyor sonra da bişey sorunca şu yönetmeliğe göre yapıldı diyor bu şekilde zarar gören öğretmenleri görsünler de ona göre yönetmelik çıkartsınlar bari.

sami55 hocam teşekkürler. kafamızı toplayıp hazırlayacağım bişeyler. kamuoyu oluşturmak gerekiyor. görevi eğitim öğretim olan bir mesleğin böylesi bir tehlikeyle karşılaşması tartışılmalı.

Basıyorum sıfırı sözlüden, başka elimi sürmem polis miyim ben ya.
Arkadaşımıza acil şifalar dilerim.

gulsendurmus' Alıntı:
sami55 hocam teşekkürler. kafamızı toplayıp hazırlayacağım bişeyler. kamuoyu oluşturmak gerekiyor. görevi eğitim öğretim olan bir mesleğin böylesi bir tehlikeyle karşılaşması tartışılmalı.
Hocam ne demek hepimizin meselesi bu bizi hem çoban yaptılar üstüne yetmedi şimdide kurtlarda sürünün içinde duracak hepsine bakacaksınız her ne olursa da suçlu hep biz oluyoruz...

ALO 147 hattını ile öğrencileri koruma altına aldılar. Öğretmenin can güvenliği, öğrenci saldırır yaralar hocam veli geldi çocuktur... Barışın affediver...

Eğitim sistemimizin geldiği nokta bu veliyi öğrenciyi şımart ama öğretmeni köşeye sıkıştır öğrenci okulda sigara içebilir fakat öğretmen asla...yasak. Bizler artık öğretmenlik yapmıyoruz . Çobanlık yapıyoruz...

Kastamonuda bugün öğle saatlerinde tüm sendikalar birleşerek bir oturma eylemi yaptık.daha önceden haber verme imkanım olmadı. ancak Kastamonu içinde tüm sendikalı ve sendikasız öğretmenlere duyuru yapıldı. Basın açıklaması yapılıp eylem sonlandırıldı.Destek olan tüm meslektaşlarımıza teşekkürler.

Hocamıza çok geçmiş olsun. Ona Allah tan acil şifalar diliyorum.

Hadi okullar hayat bulsun bakalım. Öğrenci okul saati dışında da tuvalette sigara içip öğretmenini bıçaklayabilsin. :x
Asıl yapılması gereken proje eğitilemeyecek insanların okullardan ve diğer öğrencilerden uzaklaştırılmasıdır.

Geri