Bilgisayar öğretmeni öğrencisi tarafından bıçaklandı!!!

Kodla Büyü
Türk Eğitim Sen, Eğitim Bir sen, Eğitim Sen ve Eğitim İş tarafından ortaklaşa Cumhuriyet Meydanı anfi tiyatro da düzenlenen sessiz oturma eylemi ve basın açıklamasında konuşan Türk Eğitim Sen Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan şunları söyledi:

“Bugün burada İlimizin genç nesillerini geleceğe hazırlayan onları Aydınlık yarınlara ve medeniyet seviyelerinin üzerine taşımaya çalışan , üreten gece gündüz demeden görev aşkı ile yanan değerli öğretmenlerimizle bir araya geldik. Sessiz oturuyoruz …

Çünkü biz konuşmaya daha başlamadık…..

Öğretmenlerle ilgili her gün ağzını açıp seviyesiz ve ileri geri yorum yapanlar, “Eğitim ve Öğretim Yuvaları”nı amaçlarının dışına çıkardıklarının farkında değiller.

Toplumumuz öğretmenine ne kadar güvendiğinin ibaresi olarak çocuklarını okula gönderirken ‘ Eti senin Kemiği benim’ öğretmenim dedi . Öğretmenlerimizde bu güveni boş çıkarmadı yıllarca çocuklarımıza eğitim öğretimin yanında anne baba şefkati gösterdiler.

Ama bakanlık üst düzey bürokratlarımız yaptıkları açıklamalar ve bazı uygulamaları ile öğretmenin itibarını zedeleyici öyle konulara imza attı ki gelinen nokta çok acı .Velilerimiz bile ‘ okursa okur okumazsa ……diye başlayan anlayışa kapıldı.

Okul içi şiddet olayları İlimizde de artmaya başladı . Sigara içen, alkolle okula gelen , yanında kesici , delici hatta silahlarla okula giden öğrenciler türetti bu anlayış. Ve en sonunda saygısız, sevgisiz birbirinden kopan bir öğrenci öğretmen, öğretmen idare ve öğretmen bakanlık ilişkileri çıktı ortaya.

Bu tutumlar İlimizde Suat Bey Öğretmenimde en vahşi uygulamasını gösterdi. Susuyoruz…Arkadaşımıza acil şifalar diliyoruz. Bu ülkenin Suat öğretmenlere ihtiyacı var. O daha çok öğrenci yetiştirecek .Kin tutmayacak. Çünkü onun yüreğinde öğrenci ve öğretme sevgisi sürekli olacak.

Burada farklı sendikalardan arkadaşlarımızla birlikteyiz. Birlikte olmaya da devam edeceğiz Bu duyarlılığı gösteren tüm eğitim çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bu sessiz yaptığımız oturma eylemiyle anlattıklarımızı anlamayanlara sadece şunu söylemek istiyoruz. Meslek onurumuzla oynamaya kalkmayın. O onur bizim şerefimizdir ; Asla Şerefimizden taviz vermeyiz”

Katılan tüm arkadaşlara buradan tekrar teşekkür ediyoruz...

Allah acil şifalar versin. Suat hocaya büyük geçmiş olsun. Yazıklar olsun bizi bu hale düşürenlere...

Dün ilk tayinim olan okuldaki mesai arkadaşım Beden eğitimi öğretmenini bir öğrenci abileriyle birlikte tekme tokat dövmüşler:Okul ilköğretim okulu ve kenar mahalle okulu olup öğrenci potansiyeli Doğu ağırlıklı bir okul.
Olay sanki kumpas şeklinde gelişmiş.Okula havalı tüfek getiren öğrenciyle münakaşa eden öğretmenimiz çocuktan tüfeği almış ve tartaklamış çocuk da okul bahçe duvarnın arkasında hazırda duran abilerini çağırarak öğrenciler ve abileri öğretmene saldırmış.Öğretmeni yere düşürüp tekmeler yağdırmışlar.Polisin aradığı abiler henüz bulunamadı.Öğretmenizmiz şuan psikolojik olarak da depresyon içinde olduğunu duyduk.

Geri