Boşanmaların En Önemli Sebebi Nedir

Kodla Büyü
Buzkırıcı' Alıntı:
Evlenmeden edinilen mallar; evlenip boşandıktan sonra ortak oluyor mu?Ben de böyle bir soru sorayım.Evlenmeden ev aldım araba aldım mersinden yazlık aldım eşya aldım yani kızımız bana sadece elbiselerini alıp gelecek.Cevapları alayım.
yasa evleninceye kadar olan mallar kiilerindir diyor. evlendikten sonra alınan mallar ortaktır..

Temel sebep modern yaşamın getirdiği hayat tarzı, bireysel özgürlükten vazgeçememek ve sırf maddiyata dayalı kurulan evlilikler.

Artık nüfusun çok büyük bir kısmı şehirlerde yaşıyor. İnsanlar apartmandaki yan komşusunu bile tanımıyor. Şehir hayatında iş-okul-oturulan çevre ortamlarında farklı kültür ve hayat tarzlarında yetişmiş gençler tanışarak evleniyor. Eskisi gibi büyük anlaşmazlıklarda; elalem ne der, bizi ayıplarlar gibi durumları takmadan boşanıyorlar.

Aile için şiddeti önlemek için son yıllarda çok yasal düzenlemeler yapıldı. Eşine şiddet uygulayan erkekler var bu bir gerçek :verymad: . Üzerine yasadaki hakları suistimal eden çok sayıda bayan da var.

Yine son yıllarda yapılan düzenlemelere göre dul bayan maaşlarında da iyileştirmeler yapıldı, yiyecek - yakacak yardımları da yapılıyor. Eskisi gibi dul bir bayan sırf emekli maaşı var maddi durumu iyi diye gidip birisi ile evlenmiyor. Evlense de keyfi yerinde olmayınca ya da evlendiği kişi huysuz aksi birisi olunca kısa sürede boşanıyor.

Çalışmayan, doğru dürüst eğitimi mesleği olmayan bayanların ve ailelerinin bile maddi istekleri, huyları çalışan bayanları aratıyor. Düzgün işinde gücünde mesleği olan insanlara hayır diyip sırf ailesi zengin olan ama gerçekte afedersiniz serseri olan kişilere kızlarını veriyorlar. Sonrası yine şiddet, aldatma, kadın cinayeti ile bitiyor. Bazı yerlerde artık Suriyeli gelinler nedeni ile bu ülke vatandaşı ailelerin kızını alan yok.

Tek bir cinsiyete suç atmak doğru değil. Ailesinin rızkını içkide kumarda harcayan eşine-çocuklarına şiddet uygulayan, aldatan erkek de var, en düzgün adama bile evinde huysuzluk çıkartan aldatan bayan da var.

Buzkırıcı' Alıntı:
Evlenmeden edinilen mallar; evlenip boşandıktan sonra ortak oluyor mu?Ben de böyle bir soru sorayım.Evlenmeden ev aldım araba aldım mersinden yazlık aldım eşya aldım yani kızımız bana sadece elbiselerini alıp gelecek.Cevapları alayım.

Hocam evlendikten önce almış olsanız bile ev için şöyle bir istisna olması lazım.
Tek bir eviniz var ise resmi nikahlı eşiniz ona aile konutu şerhi koydurabiliyor ve ondan izinsiz satamıyorsunuz .

Facebook ve Türk dizileri.Millet evini çekip koyuyor, yer bildiriyor şu anda araba ile Antalya yolundayız v.b.Artık internet insanların ruh halini ve evlilik hayatını bozmaya başladı.Dün keyifle Gravity filmini izledim.Adamlar yapmış kardeşim.Sonra Türkiyeden niye astronot çıkmıyor çıkmaz kardeşim daha 50 sene çıkmaz.

Neyse olursa olur fazla zorlamam evliliği.

Boşanma olayına pek girmeyeceğim ama aldatma olayının çalışmayan kadınlarda daha çok olduğunu düşünüyorum günümüzde özellikle de evde sürekli boş kalan ve facebook vb. Sosyal paylaşım sitelerinde zaman harcayan kişilerde

Kadının çalışmasını boşanma sebebi gören arkadaşlar aslında isterler ki kadın bana muhtaç olsun, benden ayrılırsa sefil olacağını, turkiye gibi bir ülkede mahalle baskısı ile karşılaşacağını bilsin ki ben kötü olsam da beni çeksin bana katlansın...

Bu fikirde olan arkadaşlar siz siz olun kızınız olursa bu kafadan gidip okumalarını meslek sahibi olmalarını kariyerlerini engellemeyin ki kızınız yanlış bir seçimden ötürü sefil olup kimseye muhtaç olmasın...

nosTRa' Alıntı:
Kadının çalışmasını boşanma sebebi gören arkadaşlar aslında isterler ki kadın bana muhtaç olsun, benden ayrılırsa sefil olacağını, turkiye gibi bir ülkede mahalle baskısı ile karşılaşacağını bilsin ki ben kötü olsam da beni çeksin bana katlansın...

Bu fikirde olan arkadaşlar siz siz olun kızınız olursa bu kafadan gidip okumalarını meslek sahibi olmalarını kariyerlerini engellemeyin ki kızınız yanlış bir seçimden ötürü sefil olup kimseye muhtaç olmasın...

çok güzel bir tespit :+1: :+1: :+1:

parayı bulan kadın kendini üstün görüyor sorun bu

kadınlar erkekleri düşman görüyor sanki her erkek kadın düşmanıymış, kadını engellemeye hazır bir nesneymiş gibi hissediyor

amdturion' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:

çok güzel bir tespit :+1: :+1: :+1:
:alkis:

haa, bu arada!... bu sene suudi arabistan'da kadınlara seçimlerde seçme ve seçilme hakkı verildi. :!: adamlar büyük düşünmüşler :D

Sebep
1. Erkeklerin babalarının analarına yaptıklarını eşlerine yapmaya çalışması.
Örnek erkek ne derse o olur, kadın susar itaat eder vb.
2. Kadınların ekonomik özgürlükleriyle beraber salakça feminist düşenlere kapılması.
Örnek ikimizde çalışıyoruz sende yapacaksın, eşit ev işi yapacağız, benimde param istediğim gibi harcarım vb.

nosTRa' Alıntı:

Imza..
sizin mantiklardogruysa sadece erkeklerin calistigi ailelerde bosanma olmamasi gerekir..
Cikarin at gozluklerini etrafiniza bakin kimler neden bosaniyor..
bu toplumu yozlastiran en buyut etkenlerden biri tv dizileri .
cogu olay sirca saraylarda geciyor
insanlar gordukleri hayati istiyor alamayinca catismalar cikiyor..
diger neden evlenme programlari..
kadinin biri cikiyor diyor ki 2 bin 5 00 tl benim mazot parama yetmez sunu isterim bunu isterim..
onu izleyen insanlarda etkilenip eslerinden daha cok istiyor.. daha cok catisma cikiyor..

bir diger neden yazmasada kimse orumcek beyinlerimiz..
kadin calismayinca camasir bulasik ev isi yemek her sey kadinin ustunde.. toplum yapisi geregi erkek suya sabuna karismiyor. Ayni seyi calisan kadinlardanda bekleyince bahane kadinin para kazanmasi oluyor..

kadin cok kazanmasini problem ediyorsa yada problwm buysa paraya gelene kadar o evlilik zaten daha cok badireler atlatmis para kozuda son darbeyi vurmus demektir..
cok kazandigini savunan kadin bulursaniz arkanizi donup kacin .
zira siz daha buz daginin gorunen kismindasiniz..
ardaka daha neler var gormek istemezsiniz.. para isin bahanesi

ayrica bu mantikta olanlar kiz cocuklarini okutmasin gelecege farkli sekilde ne bileyim ev isi ogrenerek hazirlansinn.
bile bile neden ileride bosanma potabsiyeli yyksek cocuk yetistiriyorsunuz

İnsanlara bazen bir şeyleri anlatmak imkansız.. O yüzden bir düzenleme gereği duydum.. Forumun seviyesi her geçen gün garip bir hale geliyor.. Bizlerde zümremelerimizdir diyip tavsiyelerde bulunuyoruz.. Ama sanırım arkamızdan iyi sallanmış..

Developer, besty nin yazdıklarını bi daha oku istersen. Karşı cinsle yemeği yazmamış, kasdetmemiş adam. Tabi senin yazdıklarına katılıyorum.

ekonomik hayat insan ilişkilerini etkiler.yaşayıs tarzı gelenekler degişebilir.olumsuz yönleri olumlu yönlerinden daha çok.Bir ülkede aşırı boşanma vakaları görülüyorsa bu ekenomik hayatın insan kültürünü degiştirmesinden kaynaklanır.erkek karısı varken yasak ilişkiyi rahat yaşıyorsa veya kadın yaşıyorsa bu değişen şeylerin oldugunu gösterir.yasalarda var mesela aldatmak yasaktır.fakat adam, veya kadın çok rahat gizli yapabildigi bir ortam oluşmuş.alelam duydgunda da herkes birinin kafasına sıkıyor intihar ediyor.hızlı bir degişim yaşandıgında bu daha tehlikelidir.ayrıca ekenomik özgürlügünü kazanan erkek kadın daha rahat önünü görebiliyor.önceden tarım ulkesi türkiyede erkek buyuk ailede iken yapabildikleri kısıtlıydı.yani dede ben boşanacam dediginde yada kadın dediginde yuru git seni aileden atarım beş parasız kalırsın ya da işte elalem neder diye sebepler olurdu.şimdi çekirdek aile boşanıyor şiddetli geçimsizlik diyorlar.aslında sorun şu : aha şu güzel onla evlenecem aslında ben suna aşıktım diyip yine boşanıyor sanki surkulasyon oluşmus.bizim kısmeti de kapatıyorlar.neyse olanlar erkek kadın egemenliginden çok yaşayıs tarzının gelişmişliğin özgur ortamda yanlış kullanılmasından kaynaklandıgını düşünüyorum..bir ailenin yıkılması basit bir olay olarak görülmemeli aslında belki 5-6 aile etkileniyor bu durumdan...kadın erkek her iki tarafında bu durumu tetikledigini belirtmem gerekiyor.

Developer saçma sapan yazı yazmada adamın ne yazdığını oku önce. Karşı cinsle yemeğe çıksın gibi bir cümle yazmamış adam zaten. Bu arada namus insanın kafasındadır. Eşin seni aldatmak istese istersen ayağına zincir vur yine aldatır.

Olabilir üslup bozuksa ceza alır atılırız forumdan ancak siz o arkadaşa daha büyük ayıp ediyorsunuz. Dediğim gibi ar namus düşüncesi kafadadır. Sen karını hiçbir yere yollama evi üstüne kilitle yine bir yolunu bulur seni aldatmayı kafasına koymuşsa.

Bestty erkek..
besttynin esi de bayan..
esinin isyerinden bayan arkadaslariyla gezmesi oturmasi sizi neden gerer onu anlamadim..
erkeklerle mi gezmesi gerekiyor
ayrica bestrynin bir erkek olarak erkek arkadaslariyla gorusmesinin nesi anormal..

Hocam adam nerde esim karsi cinsle gorusebilir demis..
sen lafi oraya cekmissin..
bence bir daha oku yazdiklarini

Geri