Branş değişiliği için kapı açılmış !!!

Kodla Büyü

sanalomer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
http://ttkb.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2012_07/13120108_80_esaslar_13072012.pdf

tıklayın. Burada; "Dersi Kaldırılan veya İstihdam Alanı Daralan Öğretmenler" başlığının altında

madde 13'e bakarak, bu seneden itibaren başlayarak önümüzdeki süreçte rahatça branş değişiliğine başvurabileceğiz. Bunu hemen baş müdür yardımcımla görüştüm. Kendisi bu istekte bulunurken dikkat edilmesi gereken en önemli hususun, branş değişiliği istenen yıl içerisinde tayin isteme hakkının ertelenmesi olduğunu bildirdi. Yani branş değişiliği istediğiniz yıl tayin isteyemiyorsunuz.

Bunu siz de bilirkişilerle paylaşıp mükün olup olmadığını öğrenip burada bizimle paylaşın.

Hocam istedikleri bir alan için öğretmenin görüşüne başvurulur gibi ifade var.

İstihdam alanı darlan öğretmenler ek çizelgede mezuniyeti itibarıyla atanabileceği alana ya da öğretmenlerin aylık karşılığı okutacakları dersler bölümünde belirtilen derslerin öğretmenliğine istekleri de dikkate alınarak alan değişikliği yoluyla atanırlar.

burda bahsettiği ek çizelge nerde arkadaşlar bizim atanabileceğimiz branşlar yazılı mı o çizelgede acaba

nerden çıkardın hocam isteyebileceğimizi? hocamın dediği gibi bilişimden başka okutabileceği ders yok ki hangisine başvuracağız?

Hocam madde 13 'ün ilk paragrafını inceler misiniz? Burada resmen zorunlu hallerde alan değişilikiği uygulanır deniliyor bence.

madde 13 ilk paragrafı; dersi veya alanı kaldırılan öğretmenlerle ilgili bizim dersimizde alanımızda kaldırılmadı ki!

Ya buradan bize ekmek çıkmaz. Alanı daralan branşlar paragrafı bizimle alakalı. Öğretmenin görüşüne bakılır diyor da bizim geçebileceğimiz başka bir alan yok ki. Boşuna okuduk o kadar fizik kimya matematiği.

Olur da belki bizi ilgilendiren birşey olursa diye dört gündür bilgisayar başında ağaç oldum alan değişikliği klavuzunu beklemekten. Bugün son gün deniyordu yapılan duyuruda ama hala klavuz yok. Ne yapmaya çalışıyorlar anlamış değilim!

oyungezer' Alıntı:
Ya buradan bize ekmek çıkmaz. Alanı daralan branşlar paragrafı bizimle alakalı. Öğretmenin görüşüne bakılır diyor da bizim geçebileceğimiz başka bir alan yok ki. Boşuna okuduk o kadar fizik kimya matematiği.

evet sanki ikinci paragraf bizi ilgilendiriyor ama bu seferde derse takılıyoruz, başka okutabileceğimiz ders yok...

oyungezer' Alıntı:

kesinlikle boşuna okuduk o dersler yüzünden ortalamam düştü kredileri de yüksekti işin kötü tarafı. yan alanınız fen diye yutturdular bize o dersleri niye alıyoruz diye sorunca :verymad:

gülecim' Alıntı:
Olur da belki bizi ilgilendiren birşey olursa diye dört gündür bilgisayar başında ağaç oldum alan değişikliği klavuzunu beklemekten. Bugün son gün deniyordu yapılan duyuruda ama hala klavuz yok. Ne yapmaya çalışıyorlar anlamış değilim!

bende arkadaşın paylaştığını kılavuz sanarak yorum yapıyorum.. 13. maddenin 2.paragrafı bizi ilgilendirebilir ama kılavuzu beklemek lazım, orada daha açık belirtirler..

sanalomer' Alıntı:
İstihdam alanı darlan öğretmenler ek çizelgede mezuniyeti itibarıyla atanabileceği alana ya da öğretmenlerin aylık karşılığı okutacakları dersler bölümünde belirtilen derslerin öğretmenliğine istekleri de dikkate alınarak alan değişikliği yoluyla atanırlar.
istekleri dikkate alınaraktan kastı geçebileceği branşlardan istediğini seçebilir kabilinden olduğunu düşünüyorum. Yoksa tutupta bizi fene matematiğe falan geçirmezler bence bize açılan bir kapı yok.

ben türkçe veya rehberliğe de geçebilirim, matematik ve fen de çok yığılma olmasın :p

beden eğitimi olacağını rüyamda görmüştüm ama bakan kararsızdı acaba rehberlikmi versek diyordu :puhaha:

ya bize alan değişiklik hakkı verdi bölüm bile seçiyoruz :puhaha: :puhaha:

Ekli dosyalar

• images.jpg
    images.jpg
    10.9 KB · Görüntüleme: 575
  • images (1).jpg
    images (1).jpg
    15.1 KB · Görüntüleme: 575
Alan değişikliğine ihtiyacımız mı var ki? Aynı alanda sadece bir ayrımı kaldırmaları yeterli :) Onuda bu gidişle yakında yapacaklar ahanda buraya yazıyorum :p :p :p

Geri