Branş değişiliği için kapı açılmış !!!

Kodla Büyü
var mı yok mu biri çıkıp söylesin. mat- fen-türkçe-ingilizce hiç farketmezzzzz

Hocam duyuruyu iyi oku. Yok öle bi durum. Yan alanın varsa özür grubundaysan var.

ozilogic' Alıntı:
Hocam duyuruyu iyi oku. Yok öle bi durum. Yan alanın varsa özür grubundaysan var.
ya zaten duyuruya baktımda bizle ne alakası var ya da alan değiştirme ile ne alakası var çözemedim. ben böteliyim yan alanım yk. bu yazıya istinaden arkadaslar hayal kuruyorsa o hayalden olsa olsa cacık olur

yan alana gerek yok. anladığım kadarıyla teknoloji tasarıma herkes geçebiliyor.

Konu başlığındaki yazıya göre sadece ek çizelgeye bakarsak bizi başka branşa geçirememeleri gerekiyor. Ama bu gece ikgm de özür grubu atamalarına ilişkin duyuruda diyoki sınıf öğretmenleri yan alanları varsa ona yoksa zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği yada teknoloji tasarım öğretmenliğine, diğer tüm branşlar içinse yan alanı olan yan alanına yoksa teknoloji tasarım öğretmenliği alanına geçiş yaparak tayin başvurusu yapabilecekler..

bunlardan biri açık olursa alan değişikliği yapılabilir atamaya esas alanlar

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    129.4 KB · Görüntüleme: 446
Hocam, alan değişikliği yapabilsek bile, çizelgede atanabileceğimiz farklı bir branş yok, meslek liselerine de atanamayacapımıza dair bir not var orda zaten. dolayısıyla, bizi pekte ilgilendiren bir durum sözkonusu değil:)

Arkadaşlar , alan değiştiren bir öğretmen önceki alanına en erken ne kadar sürede geri dönebilir ya da bunun koşulları nelerdir, bilgisi olan var mı?

jelibon' Alıntı:
Arkadaşlar , alan değiştiren bir öğretmen önceki alanına en erken ne kadar sürede geri dönebilir ya da bunun koşulları nelerdir, bilgisi olan var mı?
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Bir de diyelim ki bu yıl alan değiştirdim. Ben seneye edebiyatı bitiriyorum. Seneye tekrar alan değişikliğinden faydalanbilir miyim?

gülecim' Alıntı:
jelibon' Alıntı:
Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Bir de diyelim ki bu yıl alan değiştirdim. Ben seneye edebiyatı bitiriyorum. Seneye tekrar alan değişikliğinden faydalanbilir miyim?
her sene alan değişikliği var. bir alandan sadece bir kere değişiklik yapabilirsiniz...

Asıl alanı Elektronik olan fakat BTye atanmış arkadaşların hayal kırıklığı yaşamalarını istemem, alan değişikliğinde elektronik olacağını hiç sanmıyorum, onun için fazla umutlanmayın. Öyle bir durum olsa yüzlerce kişi bunu yapacaktır, ben de dahil.

ya merak edıyorum normfazlası yapmadan ılıcı yaptılar sımdı norm fazlasını atamadan ıldısı yapıyorlar brans degısıklıgıde var ıl ıcını nasıl erıtecekler alan degısıklıgınde butun okul ve bolumler acılmıs gelen olursa nasıl bır duruma dusecez merak edıyorum ıl ıcınde yer kalmazsa bak sen o zmn keyfe
koyde 6 brans acmıslar muzık de dahıl ılcede ılce normundan dolayı norm fazlası olan ogretmenımız var suanda ona gore dusunun sonucları bıze arge gozukecek gıbıme gelıyor adamlar bosuna kaldırmadı arge gorevını bıze kakıyacaklar bı yemedıgım o kaldıydı mudurluk bıter arge olur (sonrada gozumu ılce mudur v. dıkıcem )

Bende 8 yıllık tef bilgisayr öğretmn mezunuyum.eşimin tayini diyarbakıra cıktı.benim eş durumu tayin olmadı.Ancak alan değişikliği ile teknoloji tasarıma
geçersem olabilir.Benim durumumda olan arkadaşlar varmı.siz alan değişikliği yapacakmısınız.Bana zor geliyor kendi alanım dışında bir branşta çalışmak.
ama başka çaremde yok.birde istediğimiz zaman kendi alanımıza bilişime tekrar dönebiliyomuz.?

Alan değişikliğini alanı sevdiğiniz için değil de başka bir nedenle yapıyorsanız tavsiye etmem. Tayin için başka yollar denemenizi öneririm.

hocam teknoloji tasarıma geçip napacaksınız anlamadım.olay sadece yer değiştirmekse geri dönüşünüz zor olur.çünkü bulunduğunuz yerde norm olması lazım.öyle olsaydı zaten normalde açılırdı.birde onlarda da ciddi norm sorunu var.neyse düşünüp doğru karar verin.ama bu meb bu napacağı belli olmaz.alan değişikliğini 5 senede yapacağım derse üzülürsünüz...

by_rebel' Alıntı:
Asıl alanı Elektronik olan fakat BTye atanmış arkadaşların hayal kırıklığı yaşamalarını istemem, alan değişikliğinde elektronik olacağını hiç sanmıyorum, onun için fazla umutlanmayın. Öyle bir durum olsa yüzlerce kişi bunu yapacaktır, ben de dahil.

Hocam geçen senelerde bana bilişimden - elektroniğe geçmek için sistem açılmıştı ama ben başvuru yapmamıştım.Bu senede istediğim bir okulda açık var ve alan değişikliğinden o okula kontenjan verdiler.Çarşamba günü kısmetse başvurumu yapacağım...

Geri