BT Sohbetleri (Seçmeli BT Dersinin Yaygınlaşması)

Kodla Büyü
"bilişim çağında yaşıyoruz. fatih projesi iyi çok güzel destekliyoruz ama, Hala okullarımızda büyük harfe geçmeyi bilmeyen 5. sınıf öğrencisi varken, neden bizim dersimiz SEÇMELİ? Teknoloji ve tasarım dersi bile zorunlu iken. Bu öğrenciler için kürdandan çerçeve yapabilmek, bilgisayar okur yazarı olmaktan daha mı önemli?? Bilgisayarda yazı yazamayan, bilgisayar okur yazarlığı olmayan, bilgisayarda oyun oynamak ve face e girmekten başka birşey bilmeyen öğrencilerin eline tablet tutuşturmak, gerçekten eğitimde devrim yaratacak mı? Dersimizin zorunlu ders olmasını istiyoruz. Norm olayına çözüm bulunmasını istiyoruz. Yeniden öğretmen olmak istiyoruz.. Biz EĞİTİM FAKÜLTESİ mezunlarıyız. Çıraklık eğitim mezunu değil !!!!!!"

izleyemiyorum ama gönderdim. bu soruların cevabını gerçekten çok merak ediyorum...

Keşke biraz daha profosyonel bir sunucu olsaydı, bu abla bizi uyutur 15 dk.içinde.

Arkadaşlar formatör öğretmen 15 saat dersin üstünde derse girerse ücret alır mı "zamansız ama acilen öğrenmem lazım " cevaplarsanız sevinirim

ben az önce attim herşeyi anlattım bizlere yaptırılan müdür yardımcısı işlerini vs. herseyi uygun bir dille yazdım. bakalım ne kadar değinecekler.

fatos23' Alıntı:
Arkadaşlar formatör öğretmen 15 saat dersin üstünde derse girerse ücret alır mı "zamansız ama acilen öğrenmem lazım " cevaplarsanız sevinirim
Konuya turşu suyu sıkmışsınız hocam...

1-Formatör öğretmen kalmadı.
2-15 saat diye birşey kalmadı. İster 29 girersin ister 1, ikisinde de 18 ücreti alırsın.

Mail gönderdim ama hiç okunacak ve cavaplanacakmış gibi durmuyor program... Kendileri çalıp kendileri oynayacaklar sanki... Bakalım...

Yayınınızda dersimize değindiğiniz için teşekkürler......................... ortaokulunda bir bilgisayara 3 kişi oturuyor.yeni lab kurulmayacak mı?

Hikaye çıktı, bizim değerimiz bu işte, kiimin umurundasın ki, Vallahi kendimi çok değersiz hissettim iyice.. Eba yı önemsiyorlar ama bizi önemseyen yok, REKLAM gerisi nasılsa birileri yapıyor işi

sınıfım dağıtıldı. 55 öğrenci bu dersi seçti. 4 sınıf oluşturuldu. vay ne dedi. bilişim dersi ve öğretmenleri gerekli mi tartışılır dedi?

yayında daha çok ders içeriğinden ve yapısından bahsediliyor, forumdaki bir çok yazı ise sorunlara yönelik.

Bilişim Dersi içeriği diyor yawf... Çok önemli, çok şöyle, çok böyle ama seçmeli ve notu yok. Hepsi norm fazlası... :verymad:

Yazdım gönderdim..

Bilişim dersleri bu kadar önemliyse, üniversitelerde bu kadar bölüm varsa, bu kadar profosör ve doçent varsa DERS NEDEN SEÇMELİ?

Fatih Projesi bu kadar önemliyse Fatih'in en önemli ayağı Bilişim öğretmenleri senede 4-5 norm fazlası olurken mi Fatih projesini gerçekleştirecekler...

Geri