Btr öğretmen okula kaç gün gidecek?

Kodla Büyü
"" Değerli Hocam;

BTE Derneği olarak " BTR Görevlendirme Sistemine" ilişkin, daha önce yürüttüğümüz çalışmalara ve hazırladığımız raporlara ek olarak güncel veriye ihtiyaç duymaktayız. Pandemi dönemindeki şartları da değerlendirerek ileteceğiniz görüş ve önerilerinizden faydalanmak istemekteyiz. Doldurarak ve dolduracak olan arkadaşlara ileterek destek olabilirsiniz.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc8TQgD4n9EsOTuD19Ng6xztO98Vh_0LwFCb9m1U4meLaM-Vg/viewform "" görüşlerinizi bildirerek destek olabilirsiniz

+1
Dolduruldu. Sorunlarımızı dile getirmek istiyorsak bu anketi dolduralım arkadaşlar.

"" Değerli Hocam;

BTE Derneği olarak " BTR Görevlendirme Sistemine" ilişkin, daha önce yürüttüğümüz çalışmalara ve hazırladığımız raporlara ek olarak güncel veriye ihtiyaç duymaktayız. Pandemi dönemindeki şartları da değerlendirerek ileteceğiniz görüş ve önerilerinizden faydalanmak istemekteyiz. Doldurarak ve dolduracak olan arkadaşlara ileterek destek olabilirsiniz.

Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc8TQgD4n9EsOTuD19Ng6xztO98Vh_0LwFCb9m1U4meLaM-Vg/viewform "" görüşlerinizi bildirerek destek olabilirsiniz

Bana bişey diyen olmadı. Diyen olursa da benim işlerim internet üzerinden yürüyor derim. Zaten evim okula yakın. Acil bi durumda ararlar gel diye
takdir ettim hocam. zümrelerimiz böyle olursa en az rehber öğretmenler kadar işimizi bilirdik. malesef işi olmayan şeyleride yapıp ne denirse evet diyen tipler yüzünden bütün btr bilişim vd zümredaşlara aynı muameleyi çekiyorlar taş sert gelincede çatışmalar başlıyor.

Resmi yazı varsa paylaşabilir misiniz ? Müdür bey bugün 5 gün gelmem konusunda ısrarcıydı ikna edemedim
meb i geçtik Cumhurbaşkanlığı bile esnek çalışma genelgesi yayımladı buna azami dikkat edilmesi gerekitiğiyle ilgili de ek bir emir yayınlandı bu bile yeterde malesef okul idarecilerinin çoğunda kraldan çok kralcılık var onlarıda malesef kendimiz davranışlarımızla bu hale getirdik halbuki aranıza katılmaları için sadece odalarından bir adım çıkmaları kadar uzak mesafe ondan sonra idareciyken yedikleri naneler kendilerini çok güzel buluyor. etme bulma dünyası çünkü.

Merhaba arkadaşlar bu süreçte Btr öğretmenlerinin çalışmaları ile ilgili birçok soru gelmektedir. Btr öğretmenleri de tüm öğretmenlerimiz gibi haftada bir gün okulda veya eba destek noktalarında olacak şekilde dönüşümlü olarak çalışabilirler diğer günlerde ise uzaktan destek verecek şekilde illerinizde planlama yapabilirsiniz.

Bize gelen yazı.. Bakanlıktan denmiş
Teşekkür ederiz hocam bu mesaj her ilin koordinatörüne gelmedi mi acaba . Bazıları ölüm sessizliğinde maşşallah . Başka şey olsa hemen duyururlar .5 gün okula gidilecek olsa bu mesajı gece atarlardı

İl koordinatorlerinin görevlendirmesinden sorumlu bir arkadaşın yorumuymuş, koordinatorler daire başkanının il müdürlerine mesaj atmasını istemiş.

takdir ettim hocam. zümrelerimiz böyle olursa en az rehber öğretmenler kadar işimizi bilirdik. malesef işi olmayan şeyleride yapıp ne denirse evet diyen tipler yüzünden bütün btr bilişim vd zümredaşlara aynı muameleyi çekiyorlar taş sert gelincede çatışmalar başlıyor.
Kaç yıldır görev almıyordum, resmen formatöre çevirmişler btr yi.

Arkadaşlar okullara resmi yazı yazılmadığı sürece hiçbirşey açıklığa kavuşmayacak kimi her gün gidecek kimi hiç gitmeyecek kimi öğlene kadar gidecek bizi artık idarecilerin insiyatiine bırakmasınlar yıldık artık biz de diğer öğretmenler gibi olmak istiyoruz biz de eğitim fak. mezun olduk kpss ye girdik atandık tümaşamalardan biz de geçtik ancak herhangi bir durumda ilk ezilen biz oluyoruz ama çetrefilli bir iş varsa gene ilk bize başvuruluyor gerçekten yıldım bu branştan o kadar uğraş dur hiçbir değeri yok
BEnim de çoluk çocuğum var online dersleri var mecburen dışarı çıkarıyorum aileme bırakıyorum onlara virüs bulaşsa ne olacak ??? İşimiz yokken okula geliyoruz desteği online da verebilir çoğumuz alpemix benzeri prog. var teleon var internet var

Arkadaşlar okullara resmi yazı yazılmadığı sürece hiçbirşey açıklığa kavuşmayacak kimi her gün gidecek kimi hiç gitmeyecek kimi öğlene kadar gidecek bizi artık idarecilerin insiyatiine bırakmasınlar yıldık artık biz de diğer öğretmenler gibi olmak istiyoruz biz de eğitim fak. mezun olduk kpss ye girdik atandık tümaşamalardan biz de geçtik ancak herhangi bir durumda ilk ezilen biz oluyoruz ama çetrefilli bir iş varsa gene ilk bize başvuruluyor gerçekten yıldım bu branştan o kadar uğraş dur hiçbir değeri yok
BEnim de çoluk çocuğum var online dersleri var mecburen dışarı çıkarıyorum aileme bırakıyorum onlara virüs bulaşsa ne olacak ??? İşimiz yokken okula geliyoruz desteği online da verebilir çoğumuz alpemix benzeri prog. var teleon var internet var
Kesinlikle katılıyorum hocam. Resmi yazı gelmeden bu iş bir standarda bağlanmayacak.

Ne güzel resmi yazı olmadan elimiz kolumuz bağlı.. 5gune talim...anca kendimizi anlatmak için cirpiniriz

23.11.2020 tarihli Personel Genel Müdürlüğünün ek ders ücretleri ile ilgili yazısında Btr ogretmenleri ile ilgili bir açıklama bulunmadığından il ve ilçe MEM müdürlükleri muhasebe birimleri tarafından btr öğretmenlerinin esnek çalıştığında odeme ilgili bir tereddüt oluşmaktadır. Hem esnek çalışma hususunun hemde ek ders ödeme hususunun resmi yazı ile bildirilmesi belirsizliği ortadan kaldıracaktır.
Saygılarımla
İlçe formatörü böyle bir yazi yolladı, bilgi talebinde bulunulmuş.

Telefonla Yegitek aradım. Yegitek mesaj gönderildiğini ve 1 gün gelineceğini ihtiyaç olursa okula çağrılacağını söylüyor. Yazıyı sordum, gönderilmeyecek dediler.

Telefonla Yegitek aradım. Yegitek mesaj gönderildiğini ve 1 gün gelineceğini ihtiyaç olursa okula çağrılacağını söylüyor. Yazıyı sordum, gönderilmeyecek dediler.
Eba destek noktaları açık olduğu sürece bt rehberine ihtiyaç var maalesef, dün 3 öğrenci geldi (üçü de kardeş) bugün dersler öğleden sonra, şu an bir kişi var, yani eba destek noktası açık olduğu sürece bt rehberine ihtiyaç olacak. Bu arada okul idareleri rehber öğretmenlerden yani psikolojik danışmanlardan eba destek noktalarında yararlanabilir, yararlanmalı.

Biizm okulda eba destek noktası kullanılmıyor yani hiç öğrenci gelmiyor. Bugün okula gittim idarecilerin yarısı sabah yarısı öğleden sonra gelecekmiş . İşkur çalışanları yarı yarıya ayarlanmış . memurlar sıraya konmuş. Rehber Öğretmen haftada bir gün gelecekmiş. BT Rehber öğretmeni olarak bana hiçbir kolaylık yok. Bu nasıl bir sistem .
Yarın için izin istiyorum önemli bir durumdan dolayı, erken biterse gel deniyor. İkinci dönem kesinlikle Bt rehberliği kabul etmeyeceğim. Hiç bir işe bakmayacağım. Ancak bu kadar nefret ettirilir.

Dün bizim ilin WhatsApp grubunada bir arkadas tarafından yegitek te bu işlerden sorumlu kişinin il koordinatörlerine WhatsApp uzerinden attığı mesaj paylaşıldı. Bizim il koordinatörü mesajı sildirdi. Neymiş önce şube müdürü ile olayı konuşup karar vereceklermis..
Bizim işler böyle WhatsApp paylaşımları ile yururse çok angaryamiz olur...
Bir resmi yazı yazmak çok mu zor...
İdarenin bile dönüşümlü gittiği yerde BTR 5 gün giderse saçmalık olur...

Bana BTR ile ilgili esnek çalışma yok dendi.. bu kadar net... Bütün ülke geçerken bizim için yokmuş... Onemsenmedigimizi gayet net görüyoruz...

Eba destek noktaları açık olduğu sürece bt rehberine ihtiyaç var maalesef, dün 3 öğrenci geldi (üçü de kardeş) bugün dersler öğleden sonra, şu an bir kişi var, yani eba destek noktası açık olduğu sürece bt rehberine ihtiyaç olacak. Bu arada okul idareleri rehber öğretmenlerden yani psikolojik danışmanlardan eba destek noktalarında yararlanabilir, yararlanmalı.
EDN lerde nöbet sistemi var hocam her gün durmak zorunda değiliz öğretmenler dönüşümlü duruyor bizimkisi rehberlik sadece yazıda öyle geçiyor ben sadece 1 gün duruyorum

Dün bizim ilin WhatsApp grubunada bir arkadas tarafından yegitek te bu işlerden sorumlu kişinin il koordinatörlerine WhatsApp uzerinden attığı mesaj paylaşıldı. Bizim il koordinatörü mesajı sildirdi. Neymiş önce şube müdürü ile olayı konuşup karar vereceklermis..
Bizim işler böyle WhatsApp paylaşımları ile yururse çok angaryamiz olur...
Bir resmi yazı yazmak çok mu zor...
İdarenin bile dönüşümlü gittiği yerde BTR 5 gün giderse saçmalık olur...
hangi il hocam

"hiçbir şeye sahip değilseniz hiçbir şeyi kaybedemezsiniz." demiş yazar. Arkadaşlar BTR olarak bir "seye" sahip değilsiniz, sadece 6 aylık bir görevlendirme. Çok fazla anlam yüklemeyin. Dolayısıyla okula gitmezseniz hiçbir "şey" kaybetmezsiniz. Sizin ki karşılıksız aşk...O yüzden 1 gün çok bile

Kardeş biz yazıya bakarız yukarda arkadaşalar maddeleri zaten paylaştı. Yazıya rağmen, memurların dönüşümlü çalıştığı şu dönemde ben illa giderim açıldığından kapanana kadar başında dururum diyorsan buyur kardeşim

Kardeş biz yazıya bakarız yukarda arkadaşalar maddeleri zaten paylaştı. Yazıya rağmen, memurların dönüşümlü çalıştığı şu dönemde ben illa giderim açıldığından kapanana kadar başında dururum diyorsan buyur kardeşim
açıldığından kapana kadar durmuyorum hocam, mesela az sonra çıkacağım, öğrencinin dersinin bitmesini bekliyorum, bitsin ki sokak kısıtlama saatin doluyor diye söyleyeceğim öğrenciye, ondan sonrası idarenin bileceği iş, ben saatime uyarım, diğeri beni ilgilendirmez.

Geri