Btr öğretmen okula kaç gün gidecek?

Kodla Büyü
İl koordinatöründen gelen Whatsapp mesajı.
"Bu süreçte tüm öğretmenlerimiz gibi haftada bir gün okulda veya eba destek noktalarında olacak şekilde dönüşümlü olarak diğer günlerde ise uzaktan destek vererek çalışacaksınız."

Teknoloji ile bu kadar içli dışlı olup da branşı hakkında net bir resmi yazı yazdırtamayan tek branş biziz sanırım arkadaşlar. Mesela rehberlikçiler ne konuda olursa olsun hemen baskıyı kurup hak ettiklerini (onlara göre) alıyorlar. Biz de burada oraya buraya sitem ediyoruz. Yok mu bizim başımızda biri masaya yumruğunu vurup "benim öğretmenlerim 7/24 demeden her an okuluna yardımcı oluyor okula gitmeye mi üşenecek? Bu virüs benim öğretmenime bulaşmıyor mu da her gün okula gönderiliyor" diyecek biri :)

İkinci dönem BTR olmayı düşünmüyorum. Bu korona bilişim öğretmenlerine bulaşmıyor mu zannediyorlar acaba?
İl koordinatöründen gelen Whatsapp mesajı.
"Bu süreçte tüm öğretmenlerimiz gibi haftada bir gün okulda veya eba destek noktalarında olacak şekilde dönüşümlü olarak diğer günlerde ise uzaktan destek vererek çalışacaksınız."
Bizim ki böyle bir mesaj atmadı.

İkinci dönem BTR olmayı düşünmüyorum. Bu korona bilişim öğretmenlerine bulaşmıyor mu zannediyorlar acaba?

Bizim ki böyle bir mesaj atmadı.
valla 2 dönemdir almıyorum hocam. kafam rahatladı. ihtiyacınız yoksa almayın. başlarda aradılar ettiler. diğer branştan formatör olan arkadaşa yönlendirdim. eh bir iki kişi yapmadığım için işlerini küstü etti. onun dışında çok rahatladım.

BTR görevinden istifa etmeyi düşünüyorum. İstifa dilekçesi verdikten sonra dilekçem kabul edilene kadar okula gitmeye devam etmeli miyim?

Yakın zamanda(1-2 sene içinde) rehber öğretmenlerin ekdersleri yükseltilmezse bende birşey bilmiyorum.. Biz 9-3 çalışıyoruz tenefüstede çalışıyoruz bize de direkt nöbet ücreti verilsin deyip de alabilirler mesala.

bende bizim il koordinatörüyle az önce görüştüm ilçe koordinatörü bir işe yaramıyor zaten. İldekiler Yeğitekle görüştüklerini haftada bir okula gelebileceğimizi eba destek noktasında da ihtiyaç dahilinde durabileceğimizi söyledi resmi yazı var mı yok.
Müdürüme söylediğimde ama hocam sen teksin ihtiyaç olabilir esnek çalışma saatlerine uymuyormuşum ama yine de bir düşünecekmiş. Şuan okuldayım eba da eğitimlerimi yapıyorum gelen giden yok.
cimere yazdım bende bakalım

bende bizim il koordinatörüyle az önce görüştüm ilçe koordinatörü bir işe yaramıyor zaten. İldekiler Yeğitekle görüştüklerini haftada bir okula gelebileceğimizi eba destek noktasında da ihtiyaç dahilinde durabileceğimizi söyledi resmi yazı var mı yok.
Müdürüme söylediğimde ama hocam sen teksin ihtiyaç olabilir esnek çalışma saatlerine uymuyormuşum ama yine de bir düşünecekmiş. Şuan okuldayım eba da eğitimlerimi yapıyorum gelen giden yok.
cimere yazdım bende bakalım
Cimerden gelecek yanıtı bekliyorum

Teknoloji ile bu kadar içli dışlı olup da branşı hakkında net bir resmi yazı yazdırtamayan tek branş biziz sanırım arkadaşlar. Mesela rehberlikçiler ne konuda olursa olsun hemen baskıyı kurup hak ettiklerini (onlara göre) alıyorlar. Biz de burada oraya buraya sitem ediyoruz. Yok mu bizim başımızda biri masaya yumruğunu vurup "benim öğretmenlerim 7/24 demeden her an okuluna yardımcı oluyor okula gitmeye mi üşenecek? Bu virüs benim öğretmenime bulaşmıyor mu da her gün okula gönderiliyor" diyecek biri :)
duygularıma tercüman olmuşsunuz. o yumruk vurulan masanın başında bizi sevmeyen birileri var galiba her türlü bizi görmezden gelmeye çalışan

ne yazık ki, btr ler içinde kraldan çok kralcı, arkadaşlar var, btr lerin corona bağışıklığı olduğu isviçreli bilim adamları tarafından açıklanmış gibi davranıyorlar. gidin okula yatıya kalın hatta. bunu bazen bende yaptım, hâlâ zaman zaman yaptığımda oluyor. bazen çok iş oluyor kabul ,kendi adıma dönem başında çok uğraştım telefon hiç susmadı, okul,ev, edn heryerde uğraştım ama artık öğrettim, yüküm çok azaldı, edn olan okulumda sırayla öğretmenler durdu, bunun yazısı olmasına rağmen inatla sadece btrlerin işi bu diyen bile var.şimdi yasak var gelen öğrenci yok, btr okulda kaç gün durur? bu soru btr nin sonundaki "öğretmen" ibaresi ile cevap bulmuş, ki biz öğretmeniz, her şey için btr yazısı beklersek bu iş zor, yazıyı yazanların, aklına bile gelmiyoruz. herkes esnek mesai ye geçmişken bizim neden geçmemiş olalım?

Sayın hocam duygularıma tercüman olmuşsun. Müdür yardımcısı 2 gün gelecek, rehber öğretmen 1 gün gelecek, memur 2 gün gelecek ama ben 5 gün okula gelecekmişim. Dedimki gelmiyorum, ısrarcıysan istifa dilekçemi hemen yazayım dedim.
Peki meb bütün öğretmenlerini düşünüyor, idarecisini, rehberlikçisini vs. neden bizleri unutuyor, bilinçsizcemi yapılıyor, yoksa halk arasındaki tabirle salağa mı yatıyor?

idareler için yazı geldi idareciler gibi ekders alıyoruz ama izin yok, öğretmenler için yazı geldi öğretmeniz ama izin yok, rehberlikçiler için yazı geldi bt rehberiz ama izin yok, okulda tek biz kaldık traji çok komik.:confused::eek:o_O
hero btr...
çok iyi tespit. malesef herşeyi idaresinin iki dudağı arasına bırakan pısırıklar yüzünden herkese aynı muameleyi çekmeye çalışıyorlar.

1 ) BT Rehber öğretmeni okulda yüz yüze eğitim varken ders saatleri süresince okulda bulunur. Sistemin verimli bir şekilde çalışmasını olası arıza veya ihtiyaç anında öğretmen ve öğrencilere yardımcı olur.
2) Uzaktan eğitim kapsamında EBA Destek noktalarının çalışmasını sağlar. Öğrencilerin en verimli şekilde EBA destek noktasından faydalanmasında yardımcı olur.
3) Teknolojik olarak diğer cihazların bakımları veya arızalarında yardımcı olur.

Tüm dersler uzaktan işlendiğine göre 1. madde geçerliliğini yitiriyor.
2. maddede de EBA destek noktaları da şu an karışık , sokağa çıkma yasağı yüzünden.
Geriye 3. Madde kalıyor. Okulda cihazlarda sorun olursa , ihtiyaç olursa yardımcı olunabilir. Ama bu durumda haftanın 5 günü okula geleceksin gibi bir diretme yapılmamalı. Haftanın 1 günü sabit okula gelinip işler yapılabilir ( bakım, onarım, güncelleme vb. )
Çok çok çok acil bir durumda da gidip yardımcı olunabilir. Ama İdarelerin haftanın 5 günü okulda bulunacaksın gibi bir zorlaması olmamalı bence.
Diğer öğretmenler nasılsa, bu da öğretmen , Bilişim Öğretmeni.

1 ) BT Rehber öğretmeni okulda yüz yüze eğitim varken ders saatleri süresince okulda bulunur. Sistemin verimli bir şekilde çalışmasını olası arıza veya ihtiyaç anında öğretmen ve öğrencilere yardımcı olur.
2) Uzaktan eğitim kapsamında EBA Destek noktalarının çalışmasını sağlar. Öğrencilerin en verimli şekilde EBA destek noktasından faydalanmasında yardımcı olur.
3) Teknolojik olarak diğer cihazların bakımları veya arızalarında yardımcı olur.

Tüm dersler uzaktan işlendiğine göre 1. madde geçerliliğini yitiriyor.
2. maddede de EBA destek noktaları da şu an karışık , sokağa çıkma yasağı yüzünden.
Geriye 3. Madde kalıyor. Okulda cihazlarda sorun olursa , ihtiyaç olursa yardımcı olunabilir. Ama bu durumda haftanın 5 günü okula geleceksin gibi bir diretme yapılmamalı. Haftanın 1 günü sabit okula gelinip işler yapılabilir ( bakım, onarım, güncelleme vb. )
Çok çok çok acil bir durumda da gidip yardımcı olunabilir. Ama İdarelerin haftanın 5 günü okulda bulunacaksın gibi bir zorlaması olmamalı bence.
Diğer öğretmenler nasılsa, bu da öğretmen , Bilişim Öğretmeni.
Son madde il koordinatörü o saydığın maddeleri kendisi uydurmuştur. Bu maddeleri ilk kez görüyorum :D

Sanırım Yegitekin mesajı tüm il koordinatörlerine gelmiş. İl koordinatörünüz, şube müdürüyle konuşup, bir yazı yazarak okullara gönderebilirler. Bizim il koordinatörü mesaja göre yazı hazırlayıp il müdürü imzasıyla okullara gönderdi. Haftada 1 gün okula gidilecek. Tüm öğretmenler haftada 1 gün okula geleceği için eba destek noktasında sırayla nöbetçi olacaklar. BTR eba destek noktasındaki teknik işlerden sorumlu, nöbetçi değil.

Antep boyle birsey duzenlemis

Ekli dosyalar

• IMG-20201125-WA0015.jpg
    IMG-20201125-WA0015.jpg
    49.6 KB · Görüntüleme: 590
Sanırım Yegitekin mesajı tüm il koordinatörlerine gelmiş. İl koordinatörünüz, şube müdürüyle konuşup, bir yazı yazarak okullara gönderebilirler. Bizim il koordinatörü mesaja göre yazı hazırlayıp il müdürü imzasıyla okullara gönderdi. Haftada 1 gün okula gidilecek. Tüm öğretmenler haftada 1 gün okula geleceği için eba destek noktasında sırayla nöbetçi olacaklar. BTR eba destek noktasındaki teknik işlerden sorumlu, nöbetçi değil.
umarım bize de gelir bu yazı Amin

Son düzenleme:
Ve ilce btr grubuna atti arkadas bizde bir gelisme var mi diye Sorarak sonuç derin bir sessizlik üç ilçe koordinatörü Üç maymunu oynuyor

Helal Antep'e. Bizde şans yok ki. Yazı gelene kadar normal eğitime geçeriz. Ama bu sefer yazı kesin gelir. "Zaten okullar açıldı tam gün gelmeleri hususunda" diye :rolleyes:

Geri