bugun ne pisirelim?

Kodla Büyü

yesimk06

Süper Üye
Süper Üye
Hadi her gun akşama ne pisiriyoruz yazalım.

Bizde bugün etli nohutlu pilav,salata, yogurt vardi.

1-bulgur pilavı sebzeli tepsinin üzerine 2 kat yufka sereceksiniz hazırladığınız pilavı üzerine sereceksiniz yanında ayran ve soğan..
2-balık ızgara fırında altınada su koyduğunuz boş tepsi yağları akar yada aynı tepsiye sebzeli yağ ilavesiz.. sevze olarak biraz iri doğranmış kırmızı biber ve patates ve ufak tüm soğan.. (cipura-ala-somon-levrek) balık tava hamsi.. yanında mevsim salatası (göbek mağrul-kara lahana-havuç-mor soğan- az dere otu- az sirke limon tuz)

karnabahar kızartması, üzerine sarınsaklı yoğurt..çorbaya karar veremedim, tarhana olabilir.

dünden kalan yayla çorbası :), oğluşla bana kıymalı patlıcan oturtma, eşime patates yemeği, pirinç pilavı

bugün menüde fırında patatesli köfte bide tarhana çorbası varmış :D

ben nedense bu aralar hiç bişey pişirmiyorum, pişiresim gelmiyo.. Ne olacak benim bu halim :(

en en en faydalı ((süt için)( yeni anne için )) menü hangisi olurdu, bilen varsa söylesin bizde pişirelim... :?:

EynelMefer' Alıntı:
en en en faydalı ((süt için)( yeni anne için )) menü hangisi olurdu, bilen varsa söylesin bizde pişirelim... :?:
hocam eşiniz doğum yaptı demek güle güle büyütün bebeğinizi:) darısı bizlerin başına, turşu gibi ekşi tuzlu şeyler sütü kesiyormuş bunları yedirmeyinde diğer yemeklerden yesin ama fazla kaçırmasın malum kilo sorunu oluyor bol bol su ve ev yapımı komposto içirin bence:) bebişinizeee de uzun sağlıklı ömürlerrr

sadece bol süt değil sütün kalitesi de önemli. günde yarım litre süt tüketsin mutlaka, bulgur pilavı üretimi artırır derdi annem. bol sıvı, özellikle komposto

Kavurma, besleyelim Mısırlı pilav.
Süt için doğal beslenme ve bol sıvı tüketimi yeterli hocam

bol bol su ve bol bol mutluluk hocam. bir de meyve ve sebzenize dikkat edin yeter. ama öncelik mutluluk hocammm

dörtyol' Alıntı:
bol bol su ve bol bol mutluluk hocam. bir de meyve ve sebzenize dikkat edin yeter. ama öncelik mutluluk hocammm
kesinlikle katılıyorum. annenin kafası rahat olmalı ve mutlu olmalı.
süt geldimi gelecek mi diye düşünülmemeli bu da çok stres yapıyor annede

süt için ilk kural annenin mutlu olması, diğeri bol su içmesi...
cok fazla süt içmesin ve bulgur vs yemesin bu gaza neden olur ve bebişiniiz gaz problemi çeker :)

ben şahsen gaz yapacak diye yemek seçmemiştim hiç.. kızımın da 15 günden sonra-akşamları 1-2 saatti o da- gazı olmadı Allah şükür.. Alıştırma meselesi uzun süre sakınınca en ufak ihmalde çocuk gazlanır yemek ayırmak zorunda kalırsınız..Bana annem her şeyi dedi ben de yedim:) iyi de oldu. bebek gazlanacaksa bahanesi eksik olmaz zateb, çok dikkat eden arkadaşım vardı çocuk bir yaşında yine de gazlanıyor derdi..biraz da şans kısmet..

evett başlığa geri döneliimm patatesli sulu köfte veeee dünden kalan :) tavuklu şehriye çorbası :)

düğün çorbası, lahana sarması, içli köfte, fırıında bezelyeli tavuklu patates yemeği, şehriyeli pirinç pilavı.. akşam yemeğe misafirim vardı da, hepsi arttı bugün yemeğe devam :D

karar veremiyorum bir türlü... Akşamdan yapsan olmuyor çıkış zaten geç. en kolayı buzlukta hazır yemek ama hamur işi yemektende sıkıldık artık. sizler nasıl yetiştiriyorsunuz hanımlar.

Geri