bugun ne pisirelim?

Kodla Büyü
aslında en güzeli dışarda evet ama küçük çocukla işkence gibi dışarda yemek yemek. evde ben temizler önüne koyar babasıyla zorla yediririz.

Çorba bakıcım ne yaparsa o
Bende akşam eve gidince çocuklarla yapabileceğim pratik yemeklerden yapıcam. Taze fasülye, bulgur pilavı yanına da turşu ve yoğurt tamamdır menü
Fasülyeyi yazdan dolaba koymuştum yıkanmış ayıklanmış.Tek yemeklik olarak poşetlenmiş. Dolaptan çıkarıyorum düdüklütencerde 10 dkda pişiyor. O pişerken de pilavı yapınca yemek olayım 20 dakikada son buluyor. Arkadaşlar yazdan yiyecek hazırlayıp dolaba koymak inanılmaz pratik oluyor hepinize tavsiye ederim.

buzluktan çıkardığınız fasülyelerde koku olmuyor mu? nasıl pişiriyorsunuz? bir arkadaşta yedim çok kötü gelmişti tadı. bende yapmak istiyorum ama...

arkadaşlar ben bazen şaşırıyorum ne yapacağımı ya bakıyorum hep aynı şeyleri yapıyorum yemekte o kadar hevesli olmama rağmen ...

Ben koymadan önce 5 dk sıcak suda kaynatıp sonra soğuk suya koyup çıkarıyorum. Koku olmuyor. Evet kokunca ben de yiyemem kesinlikle
eşim de asla yemez zaten

yeymir23' Alıntı:
arkadaşlar ben bazen şaşırıyorum ne yapacağımı ya bakıyorum hep aynı şeyleri yapıyorum yemekte o kadar hevesli olmama rağmen ...

Valla ben de bazen kendimi tekrarladığımı düşünmüyor değilim. Mutfağa girince çok şey yapasım geliyor ama çocuklar ayağıma dolanmaya başlayınca bir an önce basit bişey yapıp çıkmak istiyorum.

dörtyol' Alıntı:
buzluktan çıkardığınız fasülyelerde koku olmuyor mu? nasıl pişiriyorsunuz? bir arkadaşta yedim çok kötü gelmişti tadı. bende yapmak istiyorum ama...

hocam fasulyeyi koymadan önce bi 5dk kadar kaynar suda tutarsanız koku yapmıyor, bi de böle deneyin derim:))

dörtyol' Alıntı:
ben de buzluk ürünlerini sevmiyorum evet fasulye bana da çok kokar, ama sigara böreği ve içli köfteler tazesi kadar olmasa da ii oluyor..

şeffaf' Alıntı:
dörtyol' Alıntı:
ben de buzluk ürünlerini sevmiyorum evet fasulye bana da çok kokar, ama sigara böreği ve içli köfteler tazesi kadar olmasa da ii oluyor..
kızlar çıkarır çıkarmaz poşetten çıkartın ve süzgece dökün.
koku yapmasının nedeni suyudur.

akşam etli kuru dolma ve cacık vardı..
bu akşam da bulgur pilavı+tavuk kızartma+salata yapmayı düşünüyorum kısmetse

şeffaf' Alıntı:
akşam etli kuru dolma ve cacık vardı..
bu akşam da bulgur pilavı+tavuk kızartma+salata yapmayı düşünüyorum kısmetse

tavuk kızartmayı nasıl yapıyorsunuz hocam. harç falan kullanıyormusunuz? tavuğun neresini kullanıyorsunuz? bu arada hergün dört dörtlük hazırlanmayın. sizi gördükçe iştaha gelip yapasım geliyor :D :D

tavuk pirzola alıyorum kekik tuz kırmızı biberle terbiye ediyorm, bazen mısır ununa bulayıp bazen sade balık kızartır gibi kızartıyorum...
ayrıca tavuğun isdeğiniz yerlerini az suda pişirip suyu neredeyse tamamen kuruyana kadar(azcık su olacak, yumuşak olsun diye) üzerine aynı tencerede sıvıyağ ekleyip 5-10 dk sürekli çevirerek pişirebilirsiniz o da çok lezzetli ve yumuşak olur...

yok hocam dört dörtlük sofram pek olmaz benim :wink: ama yemeğe zaman ayırmayı sveverim...

ben şu an okuldayım o kadar acıktım ki anlatamam ve direk eve de gidemeyeceğim saç boyatma işim var kim yemek hazırlayacak offf offf :)

caurfura gidip hindi alıcam. akşam yanına da pilav. salata
dündan de tiramisu yaptım. bi de pasta alıcaz. enim için :)çerez falan.
2 tane de mum benim için :)

hanımlar yazdıklarınız okudum da maşallah ne güzel eşleriniz ve çocuklarınız var herşeyi yiyen...bu yazdıklarınızın çoğunu yemiyorum eşim.oğlumda çorba içmiyor...oyüzden çok yemek yapmayı çok sevmeme rağmen içimden hiç gelmiyor yemek yapmak....sıkıldım artık neyapsam, ne yerler diye düşünmekten..........pırasa,kabak,fasülye,patlıcan hiçbirini yemiyorlar....çıldırıcam

Geri