bugun ne pisirelim?

Kodla Büyü
garfield' Alıntı:
hanımlar yazdıklarınız okudum da maşallah ne güzel eşleriniz ve çocuklarınız var herşeyi yiyen...bu yazdıklarınızın çoğunu yemiyorum eşim.oğlumda çorba içmiyor...oyüzden çok yemek yapmayı çok sevmeme rağmen içimden hiç gelmiyor yemek yapmak....sıkıldım artık neyapsam, ne yerler diye düşünmekten..........pırasa,kabak,fasülye,patlıcan hiçbirini yemiyorlar....çıldırıcam
aynen hocam sıkıldım yahu evlendğimden beri sebze yemeklerinden uzak kalıyorum arada yapıyorum ama bakıyorum yemiyor yiyorum gibi yapıyor ama yok sonra hoop çöpeeeee :(
e iki çeşit yemek de yapmak beni yoruyor bütün günümü mutfakta geçiremem ki :(

gelişimci' Alıntı:
garfield' Alıntı:
hanımlar yazdıklarınız okudum da maşallah ne güzel eşleriniz ve çocuklarınız var herşeyi yiyen...bu yazdıklarınızın çoğunu yemiyorum eşim.oğlumda çorba içmiyor...oyüzden çok yemek yapmayı çok sevmeme rağmen içimden hiç gelmiyor yemek yapmak....sıkıldım artık neyapsam, ne yerler diye düşünmekten..........pırasa,kabak,fasülye,patlıcan hiçbirini yemiyorlar....çıldırıcam
aynen hocam sıkıldım yahu evlendğimden beri sebze yemeklerinden uzak kalıyorum arada yapıyorum ama bakıyorum yemiyor yiyorum gibi yapıyor ama yok sonra hoop çöpeeeee :(
e iki çeşit yemek de yapmak beni yoruyor bütün günümü mutfakta geçiremem ki :(

benim gibi olanlar varmış demek ki.. bizde de aynı durum ama artık sebze yemeklerine alıştırmaya çalışıyorum yoksa böyle ömür geçmez ne yapacağım diye düşün dur

yok hocam nerdeeeee benim eşim çok yemek seçer
et olarak sadece köfte, balık olarakta hamsi yer
sebzelerden ıspanak, semizotu, taze fasulye
nohut, kuru fasulye
pates yemeği
ama çorbalarda sıkıntı yok et yada tavuk suyu olmayacak tabiki
dön dolaş aynı şeyleri pişiriyorum ama oğlumu herşeyi yemeye alıştırıyorum, bazılarını zor yiyor tabi ama napalım biraz oyun, biraz tehdit, biraz ödül idare ediyoruz.

hocam menü değişti :) annem çağırdı köfte yapıcakmış :) ıspanak yarına kaldı.
ıspanağı genelde yıkayıp kurutup dondurucuya atıyorum

pişireceğimde dolaptan çıkarıyorum
soğanı bir diş sarımsağı kavuruyorum, domatesi ekleyip kavuruyorum, salçasını ekliyorum hiç su koymadan ıspanağı ekleyip kısık ateşte sulanana kadar pişiriyorum sonra üzerini kaplayacak kadar sıcak su biraz da böyle pişirip azıcık bulgur yada pirinç ekliyorum. ben sulu yemek pek sevmem oyüzde az su koyuyorum.

Bugün annem çağırdı yemekte keban barajında tutulmuş doğal alabalık var:) kızartması yapılacak..

bende de balık var, eşim almayı unutmazsa tabi, unutursa evdeki ıspanağı yaparım hızlıca...

birisi pişirsede hergün yesek bıktım şu yemek meselesinden hergün yahu :) Vallaha aylık 300 TL vermeye razıyım bi bayanmı tutsam yemek işi için

dün karnabahar kızartıp mantarlı tavuk sote yaptım, ıspanak bugüne kaldı, biraz da ciğer sotelerim oldu bitti.

bugün deefrezeden barbunya cıkaracağım. yanına nohutlu pilav
kışlık turşular, salata tatlı olarak da eklerim var

dün bizde de ıspanak fiyaskosu yaşanıyordu ki toparladık
önce yemedi sevgili oğlum ağzından çıkardı öööö diyerek
oysaki geçen gün bir avmde anneeee ben acıktım ıspanak yiyelim diye bağırdıydı kendileri diğer bütün anneler gözlerini kocaman açarak aaa maşşalah ne güzel dedilerdi :D benim oğlumun huyudur başkalarının yanında yapmadığı şeyleri söyler yer,içer uslu durur sonrada kendini nazar ettirir...
neyse masadan kaldırdım o zman makarnada yok sana dedim. gitti içeri uluya uluya ağladı 5 dakika sonra geldi anne yanlış anladın önce odama gidicektim sonra yiycektim gibi abuk bir bahaneyle oturdu yedi ama haline de acıdım sonra pek beğenmedi ama çiğnemeden yuttu resmen ıspanağı yeter ki bu çile bitsin de makarna mı yiyebiliyim der gibi bir hali vardı........
tabi bunlar yeni yeni oluyo eskiden ceza meza sökmüyordu yani anneler sabır
yemek konusunda çok stres yaşamayın yiyebildiği şekilde yedirin derim :) şimdi 3 yaşında çoğunlukla yemek sıkıntısı yaşamıyoruz artık...

selda hocam size birşey soracaktım bu arada ıspanağı dondurucuya nasıl koyuyorsunuz doğrayıp mı? pişirirken direk buzlu mu olacak yada börek yaparken :)

yıkayıp, doğrayıp, kurutuyorum soğanı kavururken de çıkarıyorum dondurucudan zaten anında çözünüyor. kızık ateşte kendi suyuylşa iyice pişiriyorum sonra biraz sıcak su birazda bulgur ya da pirinç çok güzel oluyor.

yeymir23' Alıntı:
seldabal hocam sizin bu oğluşun bahaneleri beni gülmekten bitirdi yaa:)
hocam gerçekten komik bir çocuk, kendi kendine anne çok komiğim dimi demez mi bide :D
bir şey için ağlarken önce beni deniyor bakalım ağlayarak dediğini yaptırabilecek mi bakıyor ki pabuç pahalı yiğitliğede bişey sürdürmek istemiyo kuzum böyle bahaneler buluyor kendine :)

hocam ben dün yıkadım da buzluğa atmadım dolaba koydum ama bugün börek yapacağım inşallah:)

kurudu hocam öyle koydum inşallah bozulmaz bakalım nasip kısmet artık çok seviyorum ıspanağın her türlüsünü :)

Geri