bugun ne pisirelim?

Kodla Büyü
Bugüne dünden kuru biber patlıcan doldurmuştum yanına hosaf yoğurt, yarına da bugünden İzmir köfte ve pilav yapiyorum

kızlar bugünlerde pek bir durgunuz sanki ben bugün kuru patlıcanları haşlayıp yeeğini yapacağım,

günaydın kızlar bugün hiç iyi değilim bırakın yemeği bir lokma ekmek yemeye isteğim yok moralim çok bozuk:(

çok ciddi bişi değildir inşallah hocam, hepimizde oluyor zaman zaman sıkmayın canınız..

evet öyle malesef ama ben de artık tek başıma canımı sıkıp birşey yapamam yani benm ki de can sağolun arkadaşlar..

bgn yazdan attığım patlıcanlarımla karnıyarık yapıcam
yanına da kuskus yemeği

Makarna ve patates kızartması :D aksam 16: 30 da çıktığım günler onceden yemeğim yoksa bu tarz seyler.

Dün lavastan pizza yaptım. Tavsiye ederim.

24 Kitchen da izledim. Denedim çok güzeldi ve kolay. Tarifi veriyorum;
Önce tavada; soğan, kuşbaşı et (500gr), sarımsak, biber ve baharatları (isteğe göre) kavur (15dk) + bir domates rendele 5dk daha kavur.
Sonra Küçük bir borcama büyük boy iki patatesi rendele+tuz+limon ekle (yarım portakalda eklenebilir)
Patatesi ikiye böl yarısını alta yay, kavurduğun malzemeyi koy, diğer yarısını da üste koy.
Fırında 180-200 derecede 15-20 dakika pişir.
Afiyet olsun.

üşenmezsem patlıcanlı güveç yapmak istiyorum bakalım. önce patlıcanları küp şeklinde kızartıp eti de haşlayıp bunları güvece dizeyim diyorum. domatesli biberli soğanlı filan öyle bişi düşünüyorum bakalım. yanında da pilav..

süzme mercimek çorba (eşim çok sever, 2 gündür dişi çok ağrıyor nazından geçilmiyor mutlu olsun kocacık:)), patates yemeği, domatesli pilav.

aldığım kiloları verene kadar kendime ancak haşlama usulü (patates, karnıbahar,havuç, brokoli) :cry:
eşimede allah kerim... oğlumada çorba falan. herkese ayrı yemek çok zor yaaaaa

Afiyet olsun arkadaşlar. Ekşili köfte yapmayı planlıyorum ben de. yanına da makarna.

kuru fasulye pilav, çorba bulamadım (bulamayınca ya şehriye olur yada tarhana bizim evde :))

dün evde et kalmayınca sucuklu kuru fasulyeyi deneyeyim dedim.fena olmadı. yanına pilav turşu ayran. bugünde kalanını yedik..

çorba, mantı makarna tavsiye ederim hocam biz dün yaptık
yoğurtlu soslu afiyetle yedik :)
(kalan makarnayı da bugün yiycez)

seldabal' Alıntı:
çorba, mantı makarna tavsiye ederim hocam biz dün yaptık
yoğurtlu soslu afiyetle yedik :)
(kalan makarnayı da bugün yiycez)
mantı makarnayı ben de severim ama bir kötü yanı içini tıka basa doldursan da o kadar büyüyorki kıyma kayboluyor bazılarınki de iinden çıkmış oluyor :D en son selvanınkini aldım inanılmaz büyüyor
bu akaşama gelince yemek yok eşim de gelmeyecek yemeğe 3 gündür evde yemek pişmiyor :lol:

Geri