bugun ne pisirelim?

Kodla Büyü
eşim pişirdi yine :lol:
eti bir gün önceden aldı terbiyesini yaptı soğan, süt, sodalı,tuz ve baharatlı karışımla. ertesi gün yağda tavada kızarttık. yumuşacıktı. tadı cağ kebapa benziyordu.

yesimk06' Alıntı:
eti bir gün önceden aldı terbiyesini yaptı soğan, süt, sodalı,tuz ve baharatlı karışımla. ertesi gün yağda tavada kızarttık. yumuşacıktı. tadı cağ kebapa benziyordu.
bol yağda mı kızarttınız az yağda mı kapaklı mı kapaksız mı? tavuk pirzolalar da sıkıntım yok ama kuzuyu bu şekilde denemedim. kayınvalidem yapar da sert olur genelde...az yağda pişiyorsa kapaklı daha yumuşak olabilir.

ben karar vverdim şeffaf hocam köfte yapıcam. yanına da ıspanak çorbası :) ve pilav

şeffaf' Alıntı:
yesimk06' Alıntı:
bol yağda mı kızarttınız az yağda mı kapaklı mı kapaksız mı? tavuk pirzolalar da sıkıntım yok ama kuzuyu bu şekilde denemedim. kayınvalidem yapar da sert olur genelde...az yağda pişiyorsa kapaklı daha yumuşak olabilir.
Yanlış yazmıştım pirzola değil bitmek olacakmış. Dana etiydi yani yediğimiz hocam. Ağzını kapatmadık tabi. Tavanın altını kaplayacak şekildeki yağı. 0,5 cm yüksekliği diyebilirim.

yesimk06' Alıntı:
şeffaf' Alıntı:
yesimk06' Alıntı:
Yanlış yazmıştım pirzola değil bitmek olacakmış. Dana etiydi yani yediğimiz hocam. Ağzını kapatmadık tabi. Tavanın altını kaplayacak şekildeki yağı. 0,5 cm yüksekliği diyebilirim.
hocam pirzola aldırdım eşime birgün öncesinden baharatlar hariç dediğiniz gibi marine ettim. tahmin ederekten dediğiniz miktar yağda kısarttım tadı güzeldi ama çok yumuşak olmadı.. kızım için yaptığımdan elimle didikleyip rahat çiğneyebileceği hale getirdim. biftek epey dövülüyor sanırım daha iyi olabilir.. bir dahaki sefere artık. teşekkürler:)

arkadaşlar ben 2.bebeğime hamileyim.8. haftadayım ve midem fena. ne mutfağa girebiliyorum nede yemek yapabiliyorum. inşallah kısa sürede geçer bu bulantılar

zuhall' Alıntı:
arkadaşlar ben 2.bebeğime hamileyim.8. haftadayım ve midem fena. ne mutfağa girebiliyorum nede yemek yapabiliyorum. inşallah kısa sürede geçer bu bulantılar
hayırlı olsun hocam.nşallah en kısa zamanda geçer...

zuhall' Alıntı:

hayırlı olsun hocam ve ayrıca Allah kolaylık versin.
ilk bebeğiniz kaç yaşında?

hayırlı olsun, çok güzel :)
bizde bu akşam kuru fasulye, pilav var ama önüne çorba bulamadım. heralde ya tarhana yada şehriye çorbası yaparım.

kızlar hepinize merhaba kaç gündür giremedim buraya bugün biraz vakit geçirdim zuhall hocamın güzel haberini gördüm,
8 şubatta anneannem vefat etti çok üzüldüm , çok ağladım daha yeni yeni iyi olduk inanın bu ölüm bana çok şeyi hatırlattı olur olmaz herşeye üzülmenin sevdiklerimizi kırmanın onlara gereksiz yere kırılmanın ne saçma olduğunu anladım ölüm hepimizin sonu ama ne zaman geleceği belli değil inanın hasta olan birini kaybettik ama o bile ani geldi bize, Allah tüm sevdiklerini kaybedenlere sabır versin...
kendinize iyi davranın lütfen bir de canlarım Allah rızası için bir fatiha okursanız sevinirim.

Zuhall hocam Allah saglikla kavuştursun bebeğinize. Yeymir23 basınız sagolun.
Eve geldim yorgunluğun üzerine bugüne tarhana çorbası, yarına yoğurt çorbası yaptım. Bir de bordolar salatası. Yarın da karniyarik yapayım diyorum taze taze.

yeymir23 hocam başın sağolsun "Nasihat istersen ölüm yeter" diye bir söz vardır..söylediklerini okuyunca bir daha doğruluğuna kanaat getirdim. MEkanı cennet olsun...
yemek konusuna gelince; eşim 2 gündür iş gezisinde onun için atıştırmalıklarla idare ediyorum..Belki tarhana çorbası yaparım kızım için.yarın akşam gelicek güzel bir menü hazırlarım artık :D bu kadar tembellik yeter

yesimk06' Alıntı:
Zuhall hocam Allah saglikla kavuştursun bebeğinize. Yeymir23 basınız sagolun.
Eve geldim yorgunluğun üzerine bugüne tarhana çorbası, yarına yoğurt çorbası yaptım. Bir de bordolar salatası. Yarın da karniyarik yapayım diyorum taze taze.
hocam eşinizden devralmışsınız yemek işini :D

Geri