Dersler zorunlu oldu da ne kazandık?

Kodla Büyü

bamteli86

Aktif Üye
Kaç zamandır üzülerek izliyorum. BTR nin çalışma şartlarını düzeltmişken niçin derslerin geri verilmesini istiyorsunuz anlamadım.
Çözülmesi gereken durum her okula 2 norm kadro açmak olacaktı.

Şimdi derse girerim geri kalan zamanlarda rehberlik ederim diyen var aranızda. Madem rehberlik edeceksek dersleri niye almak için zorladınız.
Şimdi ortaya başka sorunlar çıkacaktır eminim. labaratuar da mouse yok klavye kırıldı , kulaklık yok. sandelyeler kırıldı vs. Üstelik zümredir nöbettir vs tüm diğer yükler.

Ayrıca tüm bunlara ek olarak merak etmeyin okulun tüm bilgisayarlarını da biz yapacağız. Formatları da biz atacağız.

Ders ders diye ortada dolaşanlar nasıl bir yanlış yaptıklarını seneye anlayacaktırlar umarım. Ama bu seferde ya dersleri kaldırın demeye yüzleri olacak mı onu bilmiyorum.

Ders olmazsa seni o okulda tutmazlar hocam, bunu bir araştır. Kadrolu BTR deli gibi norm oluşturacağı için MEB onu vermez emin olun.

şu an yaptıkları sadece sus payı ileride derslerin tekrar seçmeli olmayacağı ne malum

hocam formatör olmak istemediğini düşün yeterli ders saatin olcak formatör olmamak için ha istersen gene olursun o ayrı elalemin bilgisayarlarının peşinde koşmak bana göre deil mesela

Arkadaşlar derslerimiz olmazsa BTR bizim norm işimizi çözemiyor. O yüzden derslerimize sahip çıkmak zorundayız...

Bence sizler kusura bakmayın ama dersler olmasın, not olmasın, hatta değerimiz bile olmasın ama full ekdersi alalım, yeter diyenlerdensiniz.

Diğer bir arkadaşa da dedim, ben BTR olmayıp da bana iş yaptıracak adamı tanımıyorum, sıkıyorsa yapsında kaç kuruşluk adammış göreyim,

Kaç yaşında insanlarsınız yok demeyi bilmiyormusunuz

BİR DE OKULDAKİ BİLGİSAYARLARI NEDEN YİNE SİZ YAPIYORSUNUZ. BEN BTR OLMADIĞIMDA KİMSE BENDEN YARDIM İSTEMİYOR. SİZ DE BİR SORUN OLMASIN :shock:

DERS DEMEK müdüre dersimizi fazla girinde normum düşmesin dememektir. İdarecilerin eline düşmemektir. diğer öğretmenler gibi normal öğretmen olmaktır. tamircilik kendi tercihiniz.

Bende işin bu saçmalığına değiniyorum. 5-6 larda en fazla oluşacak norm 1 dir. Zaten her durumda her okulda bir tane görevlendirme olacaktı. Ki bu da herkesin kendi olduğu okulda görevlendirilmesi oluyordu.

Şimdi bana göre ders sayımız 30 SAATİ bulmayacağı için mecburen BTR olacağız.
Yani Tamir+Ders+Labaratuar.

gelin çıkın işin içinden

bamteli86' Alıntı:
Bende işin bu saçmalığına değiniyorum. 5-6 larda en fazla oluşacak norm 1 dir. Zaten her durumda her okulda bir tane görevlendirme olacaktı. Ki bu da herkesin kendi olduğu okulda görevlendirilmesi oluyordu.

gelin çıkın işin içinden

Hocam şunu anlamıyorsunuz, şimdi ister seçerim ister seçmem, beni bir yere gönderemezler, tehdit edemezler, dersini seçmem diyemezler, paraya ihtiyacım olduğu zaman seçerim, onun haricinde seçmem, bu gerçekten bir güzellik

bamteli86' Alıntı:

gelin çıkın işin içinden
aynen dostum maymun gözünü açtığında iş işten geçmiş olacak............

Biz öğretmeniz derse gireriz. gidip mühendislik okusaydınız. mouse yoksa klavye yoksa alırım bi projeksiyon sınıfta anlatırım dersimi, o kadar...

zilal' Alıntı:
BİR DE OKULDAKİ BİLGİSAYARLARI NEDEN YİNE SİZ YAPIYORSUNUZ. BEN BTR OLMADIĞIMDA KİMSE BENDEN YARDIM İSTEMİYOR. SİZ DE BİR SORUN OLMASIN :shock:

DERS DEMEK müdüre dersimizi fazla girinde normum düşmesin dememektir. İdarecilerin eline düşmemektir. diğer öğretmenler gibi normal öğretmen olmaktır. tamircilik kendi tercihiniz.
:alkis:
kesinlikle hocam.. en azından kimse müdürüne ağız eğmicek.. ben eğmedim diye de beni dersi seçmemekle tehdit edemicek.. hiçbir şey olmasa da daha nolsun? yine BTR olun full ek dersinizi alın ama derse girmek zor geliyor değil mi :D

bamteli86' Alıntı:
Kaç zamandır üzülerek izliyorum. BTR nin çalışma şartlarını düzeltmişken niçin derslerin geri verilmesini istiyorsunuz anlamadım.

Şimdi derse girerim geri kalan zamanlarda rehberlik ederim diyen var aranızda. Madem rehberlik edeceksek dersleri niye almak için zorladınız.
Şimdi ortaya başka sorunlar çıkacaktır eminim. labaratuar da mouse yok klavye kırıldı , kulaklık yok. sandelyeler kırıldı vs. Üstelik zümredir nöbettir vs tüm diğer yükler.

Ayrıca tüm bunlara ek olarak merak etmeyin okulun tüm bilgisayarlarını da biz yapacağız. Formatları da biz atacağız.

Ders ders diye ortada dolaşanlar nasıl bir yanlış yaptıklarını seneye anlayacaktırlar umarım. Ama bu seferde ya dersleri kaldırın demeye yüzleri olacak mı onu bilmiyorum.

Ben de bu düşüncedeki meslektaşlarımın dersine gireceği öğrenciler için üzülüyorum. Sadece kendi rahatını düşünen, çocuklarla değil de bilgisayarlarla ilgilenmeyi tercih eden bir insanın öğretmen olmaması gerekiyor.

Siz derse girmeyin, dilekçe verin kadronuzu da öğretmenlikten teknisyenliğe alsınlar. Allahım sabır ver yarabbi.

hocam sadece kısa vadeli düşünmeyin, sonuçta bizler öğretmeniz nesil yetiştiriyoruz. belki yükümüz artacak ders+btr diye. ama önemli olan öğretmenlik hocam, bilgi vermek, yetiştirmek.. amacımızdan sapmayalım. bilgisayar bozulsun tamir edeyim sorun değil, ama yeterki dersimiz olsun!!

EE kaç saat dersin yapar peki şimdi herkes full ek ders alıyor. O zman 5-6 lar en fazla 10 şube olur ortalama. 20 saat ders ile yetinecek miyiz. Yoksa şimdiye kadar övdüğümüz rehber öğretmenlerin statüsüne kavuşmak varken başımıza yeni işler mi açtık bilemiyorum.

AMA BİLDİĞİM TEK ŞEY VAR O DA TÜM BİLGİSAYARCILAR HEM BTR OLACAK HEM DERSE GİRECEK. ZATEN BTR OLACAKTIK. DERSİ DE ARKADAŞLARIMIZ BİZE İYİ BİR ŞEKİLDE GİYDİRDİLER SAĞOLSUNLAR.

ya arkadaşım burada bir anlama problemi var ya da gördüklerini yorumlayabilme
Senelerdir Formatörlük sonrasında ismi değiştirilerek BTR oldu.
Bize tam ek ders dışında ne getirdi bana bir anlatabilir misin.
Ben sana bize neler getirmediğini sayfalar dolusu yazabilirim.

Valla ben neden sizin istemediğinizi söyleyeyim.
Derslere girmek birşeyler anlatmak şu an sizin için ızdırap gibi.
Ama siz de alışacaksınız merak etmeyin. :wink:

dersin zorunlu olması öğretmenine kızan idarecinin normunu düşürmesine engel teşkil edecek demektir. kimsenin oyuncağı konumuna gelmemektir.
doğrudan norm kadro oluşmasını sağlayacaktır.

atanamamış onca öğretmen adayı varken bu yazdığınız kendinizi düşünmekten başka bir şey değildir. norm yüzünden ailesinden ayrılan memleketine dönemeyen öğretmenlere haksızlıktır.
yılardır ilsis yöneticilerine,, eğitici formatörlere, okul formatörlerine kadro gelmemiş. BTR ye mi kadro verecekler?
şu an il merkezinde evime 10 dakika mesafede bir okulda 3 saat derse girip full ek ders alıyorum. ama inanın dersler zorunlu olduğunu duyunca inanılmaz sevindim.

Zizu_' Alıntı:
ya arkadaşım burada bir anlama problemi var ya da gördüklerini yorumlayabilme
Senelerdir Formatörlük sonrasında ismi değiştirilerek BTR oldu.
Bize tam ek ders dışında ne getirdi bana bir anlatabilir misin.
Ben sana bize neler getirmediğini sayfalar dolusu yazabilirim.

Valla ben neden sizin istemediğinizi söyleyeyim.
Derslere girmek birşeyler anlatmak şu an sizin için ızdırap gibi.
Ama siz de alışacaksınız merak etmeyin. :wink:

Hocam benim için ders anlatmak problem değil. Benim söylediğim şey zaten sadece ders anlatmak ile yetinmeyeceğiz. Kaldı ki BTR nin çalışma saatlerini düzenlemişken niçin bu tür işlere giriştik diye düşünüyorum. Yok eğer ders saatlerimiz 30 saati bulacaksa derse girmeyi bende tercih ederim 8)

bamteli86' Alıntı:
EE kaç saat dersin yapar peki şimdi herkes full ek ders alıyor. O zman 5-6 lar en fazla 10 şube olur ortalama. 20 saat ders ile yetinecek miyiz. Yoksa şimdiye kadar övdüğümüz rehber öğretmenlerin statüsüne kavuşmak varken başımıza yeni işler mi açtık bilemiyorum.

AMA BİLDİĞİM TEK ŞEY VAR O DA TÜM BİLGİSAYARCILAR HEM BTR OLACAK HEM DERSE GİRECEK. ZATEN BTR OLACAKTIK. DERSİ DE ARKADAŞLARIMIZ BİZE İYİ BİR ŞEKİLDE GİYDİRDİLER SAĞOLSUNLAR.
Bu nasıl bir zihniyet yaa. bir öğrencinin ve velinin gelip senin dersin önemsiz demesi, öğrencilerin dersten kaçması, en önemlisi bilişim öğretmeni olarak ülken için bilişimci eleman yetiştirememen hiç mi etkilemiyor seni ??

idarenin eline de hiç bakmadın. insanların kendisine saygısı olmalı bence. ek dersim azsa dersim zorunlu gider egzersiz açarım. olmadı limon satarım

bamteli86' Alıntı:

Sende öğretmensen eğer yazıklar olsun. Bamteli86. senin gibilerin milli eğitimde yeri yok git kendine bi tane tamirci dükkanı aç çalıştır. Yazıklar olsun sana ve senin gibi düşünen zümrelere..

Bide tayin açısından bakın arkadaşlar olaya. Benim 2 senedir Akdeniz bölgesine tayin döneminde il bile gözükmüyor. Büyük ihtimalle okullara norm verilip bizim tayinler olacak . Formatörlük iyi güzelde her sene her sene görevlendirme olmaz

bu ne saçma zihniyet. her yıl stajyerlerim gelir arkadaşların ne olacağı belli değil seçerler mi seçmezlermi. okullarında bt sınıfı olmasına rağmen seçmeyen müdürler var sen 15 16 yılını ver birilerinin canı istemedi diye seçilmesin asıl saçmalık buydu. resim müzik din gibi derslerin seçmeli olması gerekirken bilişim gibi gelecekte mutlaka kullanacakları ihtiyaçları olan dersin seçmeli olması değerlendirilmemei mantıksızdı çok şükür değişti. bundan sonra ki yıllar resim müzik seçmeli olmalı not ile değerlendirilmemeli çünkü yetenek dersleri oysa bizim ki akademik bir derstir her yaşya kullanılabilecek beceriler kazandırır. okulun tüm işlerini kesinlikle yapmıyorum sizin tutumuzun çok önemli arkadaşlar ama okulum bie paydaşıysam elimden geleni de esirgemem ayrıca sınıfımde ne eksik ise okul temin edemezse ben ederim sınıftaki mutluluğum günlük yaşamımı etkiler.. saygılar

muamma25' Alıntı:
bamteli86' Alıntı:

Bu nasıl bir zihniyet yaa. bir öğrencinin ve velinin gelip senin dersin önemsiz demesi, öğrencilerin dersten kaçması, en önemlisi bilişim öğretmeni olarak ülken için bilişimci eleman yetiştirememen hiç mi etkilemiyor seni ??

idarenin eline de hiç bakmadın. insanların kendisine saygısı olmalı bence. ek dersim azsa dersim zorunlu gider egzersiz açarım. olmadı limon satarım

Ben idarenin elinin altında değilim çalışma şartlarım belli yapacağım iş belli. Ama tekrar söylğyorum derse de girsek BTR de olmasak tüm diğer işleri biz yapacağız. bunu da iyi biliyorum. Zaman en güzel vaiz dir. Bekleyip göreceğiz kimin haklı olduğunu.

Hocam kusura bakmayın ama gereksiz bir konu olmuş... Lütfen iş yapmaktan gocunmayalım....
Yok ders+btr+.... vs muhabbeti yoksa sadece btr olsun muhabbeti... hocam kaç senedir btr veya formatörlükden ne bulduk... Ha Hamdolsun ekders alıyorduk ama... Şartlar böyle maalesef hocam lütfen artık şikayet etmeyelim... İşimize bakalım... Allah utandırmasın ve bir daha böyle belirsizliklere atmasın bizi İnşaallah... Mağdur olmak hiç hoş bir şey değildi.. Ve yapıcı ve iyimser olalım lütfen... Kötümser ve köstek bir anlayış bizlere göre değil değerli arkadaşlar.
Sevgi ve Saygılarımla...

Geri