Dersler zorunlu oldu da ne kazandık?

Kodla Büyü
m.arslan' Alıntı:
rehber öğretmene derse girmeden veriyorlarsa bize de verirler imkansız değildi ama sayenizde olacak
REHBER ÖĞRETMEN ÖĞRENCİ İLE İLGİLENİYOR, BU ONA ÖĞRETMEN SIFATI VERİR, BİZ İSE PC LERLE İLGİLENİYORUZ, BİR ÖĞRETMENE NASIL TEKNİSYEN KADROSU VERECEKSİN ACABA?

bize sorsalar rehber öğretmen gibi mi olmak istiyorsun yoksa teknoloji tasarım öğretmeni gib mi hangisini seçersiniz.

Siz değerli arkadaşlarım teknoloji tasarım gibi bir yöntemi seçtiniz. ki bu bil.tek. dersi de uygulanması açısından tek.tas daha zor bir derstir.

bamteli hocam sen kaç yıllık öğretmensin hiç norm fazlası olup bir köye resen atandınmı!ders olmadan norm olur mu ne demek kaldırılsın aynı branştamıyız inanmıyorum ilçede hiç açık yok hala atanamayan norm fazlası okul yetersizliğinden varken !ders olmadan biz bir hiçiz anlayın sunu artık Alllah aşkına bırakın saçmalamayı !belki büyük okullarda açık olaşacak artık.herkesin durumu çok farklı !

2 gündür forumu takip ediyorum hiç birşey yazmadan arkadaşların birbiri ile kavga etmekten başka yaptıkları hiç birşey yok malesef kimseyi eleştirmek adına yazmıyorum bu yazıyı , o mu ?, bu mu ? diye tartışacağımıza varolan kararla insanlığa çocuklara nasıl daha fazla yarar sağlarız onu düşünelim. Bence bu iki saat olayı gerçekten çok iyi oldu. Günümüzde çocukların sadece bilgisayarı oyun, facebook, youtube olarak gördüğü, düşünme yeteneklerini tamamen kaybettikleri, ahlak boyutunu bambaşka bişey bu durumda 2 saat içerisinde çocuklara bilinçli bilgisayar kullanımını nasıl öğretebiliriz onu tartışalım lütfen.

yanlış birşey yazdı isem özür dilerim.

Allah herkeze vicdanı rahat bir şekilde maaşını cebine koymayı nasip etsin.

vikvik' Alıntı:
bamteli hocam sen kaç yıllık öğretmensin hiç norm fazlası olup bir köye resen atandınmı!ders olmadan norm olur mu ne demek kaldırılsın aynı branştamıyız inanmıyorum ilçede hiç açık yok hala atanamayan norm fazlası okul yetersizliğinden varken !ders olmadan biz bir hiçiz anlayın sunu artık Alllah aşkına bırakın saçmalamayı !belki büyük okullarda açık olaşacak artık.herkesin durumu çok farklı !

Şu anda norm fazlasıyım hocam. Ama beni alıp nereye vereceklerdi? hiç bir yerde norm yok ki köylerde bile.

Onun için norm işi çözülecekti. Sizin gibi kıymetli arkadaşlarımızda ısrar edince oyalamak için 2 saat ders verdiler alın size norm dediler. Yiyenler de oldu bunu helal olsun

6 yıllık öğretmenim her sene seneye acaba ne olacak demekten yorulmuştum. eğer ders zorunlu olursa öğrencilerin gözünde de ders değer kazanır. ayrıca istemeyenin eline tornavidayı hiç bir idareci veremez. siz anlaşırsınız bir teknik servis elemanıyla okulun sounu olduğunda yaptırırsınız. BTR de olsanız bu değişmez. hiç bir yerde btr öğretmeni okulun bilgisayarını tamir eder diye birşey demiyor. o bizim yapmak zorunda olduğumuzu düşündüğümüz birşey. sadece arıza ile ilgilenir arıza raporunu çıkarır verirsiniz idareye ne yaparlarsa yaparlar. sorun şu ki okullarda bt sınıfı kalmadı olanlar da atıl halde. birçok bilgisayar çalışmıyor. ama buna rağmen bir bilgisayar bir projeksiyonla birçok şey yapabilirsiniz. öğrencilerin bir çoğunun bilgisayarı var. onlarla projelerle çok da güzel eğitim öğretim yapabilirsiniz. kaldı ki artık normunuz yeriniz yurdunuz belli olur. ek dersim az diye dert yananlar sanki bütün öğretmenler 30 saat derse giriyor. çok az geliyorsa hizmetiçi eğitimlerden açın kurs halk eğitimde açın kurs alın paranızı. ya da egzersizler var bir yığın. ama bana yıllardır kimse zorla bilgisayar tamiri yaptıramadı ki teknisyen değiliz yaptıramaz. branşımda öğretmen ibaresi var. kendinizi teknisyen gibi düşünmeyin artık. artık düşüneceğiniz şey en iyi şekilde bu dersi öğrencilerle nasıl paylaşabilirim olsun. çocuklara internetin facebooktan ötesi olduğunu bilişimin bilgisayardan ötesi olduğunu öğretelim.

bamteli86' Alıntı:
Bende işin bu saçmalığına değiniyorum. 5-6 larda en fazla oluşacak norm 1 dir. Zaten her durumda her okulda bir tane görevlendirme olacaktı. Ki bu da herkesin kendi olduğu okulda görevlendirilmesi oluyordu.

Şimdi bana göre ders sayımız 30 SAATİ bulmayacağı için mecburen BTR olacağız.
Yani Tamir+Ders+Labaratuar.

gelin çıkın işin içinden

Diğer tüm branşların 30 saat dersleri garanti mi? diğer branş öğretmenleri ekders almak için başka okullara gitmiyorlar mıydı? Kimseden farkımız yok artık. Ekdersim full olsun isteyen ister BTR yapsın ister başka okuldan ders alsın.
Hala tamiri de yine biz yapacaz, yeni herşey bizi bulacak derdinde olan varsa kendisine çeki düzen versin.. Sorun kişinini kendisindedir. Ya şikayet etmeyeksin ya da tavrını koyacaksın. Ağlayarak kimse bir yere varamaz.

Artık hiç kimse, hiç bir idare dediğimi yapmadın sana yokuş yaparım havasında olamayacak...
Kimseye eyvallah etmiyorduk ama çatışa çatışa şimdi bunlara gerek kalmayacak...
Resen nereye gideceğim bu sene diye düşünüp durmayacak kimse...
Tayinlerde açık yerler olacak artık çakılı kalmayacak kimse...
yetmez mi ..

blşmblşm' Alıntı:
baydin55' Alıntı:
öğrencilerin gerçekten birşeyler öğrenmesini istiyorsanız notunun ve zorunlu olması doğru, ders saatimiz yine az ama en azından öğretmenlik yapacağız kimsenin bilgisayarını da yapmak zorunda değilsiniz.
hocam hiç birşey istemeseler okulun web sitesini yine siz güncelliceksiniz.Artık btr değilsin dite matematikçiye web sitesini yaptıracak halleri yok.Haaaa bide foto çekme muhabbeti var.önemli günlerde bilgisayarcı gel fotoğraf çek muhabbeti.
hocam web sayfası için komisyon var bilişimcilerin üstüne yıkamıyorlar nitekim bana yıkamadılar.. formatör olduğumda da foto moto çekmedim, çekmem de.. istekli öğretmenler yapıyor bizde kimsede bunun için zorlama yapamaz.. görev tanımınızı siz bilmezseniz, başınız dik olmazsa ,BTR olsanız da olmasanız da kullanan çok olur..

:verymad: bu tarz bir başlık açmak bile saçmalık bence....bir Bt öğretmeni olarak hala ders saatinin önemini kavramadıysan..diyecek bişeyim yok...atanan arkadaşlarımız gittiği her okulda ders saati olmadığı için 1. yıl olmasada 2. yıl norm fazlası durumuna düşmektedir.yeteri kadar ders saatimiz olursa okullarda norm açılmak durumundadır ve il içi ve ildışı atama bekleyen arkadaşlarımız için umut verici bir olaydır..BT rehberliği ve formatör öğretmen adı altında tamirci görünümlü öğretmen olmak istemiyorum..nasıl olkulda din kült. öğretmeni cenazemize gelmiyor namaz kıldırmıyor müzik öğretmeni eğlencelerimiz düzenlemesi görevi değilse ders saatimize girdikten sonra tamir işleri de bizim görevimiz değildir....bizde ÖĞRETMEN olacağız....buna sahip çıkalım ve diğer sınıflardada zorunlu olmasın isteyelim bu bizim içinde atama bekleyen öğretmenler içinde gereklidir...

açık mı var ki beni resen atayacak diyenler o açıkların kapanma sbebi resen atamalar piyangonun size vurmamış olması sizin şansınız piyango vuranlar düzeni bozuldu eşinden çocuğundan ayrıldı uzak yerlere git gel yapmak zorunda kaldılar...
ayrıca atanamayan o kadar bilişimi var herkes sadece olaya kendi açısından bakarsa sorunlar çözülmez bu kadar bencillik olMAZ..
atanamayn biz olsak yada kardeşimiz olsa yine aynı şeyi düşünürmüydün biraz empati yap
bir kaç saat fazla derse gir yine btr ni yap kimsenin elinden btr alınmıyor zaten

ben eşimden ayrı illerdeyim eş durumundan gidemedim niye kadro yer açılmadı.... senin başına gelsinde anla diyecem ama düşmanın başına gelmesi yine istenmem

dersin zorunlu olması ile ne kazandığımızı norm fazlası olan bi öğretmenden başkası güzel tarif edemez :)

Bu sene isteğe bırakıldığı için BTR olmadım, inanın öğretmen olmanın tadını çıkardım. İşinizi biliyor ve hakkıyla yapıyorsanız vicdanınız da rahat oluyor. Hiç kimsenin keyfi işine bulaşmadım. Hayır demeyi öğrendim. İdare birçok şeyi rica ile istedi. Şu gün yapabilirim dedim sadece. Hoca hanım oldum. Her yaptığım işin arkasından teşekkürler geldi.

Son zamanlarda hiç bu kadar sevinmemiştim gerçekten. Başta dernek olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler. Derslerin gelmesine üzülenlerin bencil olmaması gerekiyor. Ben öğretmenim ve hersene saçma sapan belirsizliklerle uğraşmak istemiyorum bu kadar basit. Hem btr veya formatörlük kalkmış değil sizlerde btr kadrosu için mücadele verin.

muamma25' Alıntı:
Biz öğretmeniz derse gireriz. gidip mühendislik okusaydınız. mouse yoksa klavye yoksa alırım bi projeksiyon sınıfta anlatırım dersimi, o kadar...

:D o bozulanları ne yapacaksınız.. kendiniz inanıyormusunz derse girer anlatır cıkarım baska işe karısmam demekle olmuyor.. tüm işi sana yıklarlar ister seve seve ister zorla.. elinde bir şey yok..

ders saatin doluya diyelim.. 15 saat ders var.. zorunlu olandan..ek dersin yokki idare ile atısırsın baska okula bile zor gidersin.
nöbet tutat.. sınıfın olur vs.vs.vs.

ders saatın dolmuyorsa zaten direk idarenin insiyatfine kalırsın.

formatormu oldun..o zaman derse nie gireceksinki_? girdinmi.. ben diger işlere karsımam diyemessin_?

her türlü bu bransın cılkı cıktı.

Böyle düşünen arkadaşlar lütfen milli eğitime başvurup tamirci kadrosuna yada hizmetli kadrosuna geçmeyi talep etsinler.Kimse kusura bakmasın ben eğitim fakültesine tamirci olayım diye gitmedim ama burda o amaçla okuyan arkadaşların olduğunu öğrenmiş olduk.Madem tamirciliğe o kadar meraklısınız istifa edin bi teknik servis açın emin olun öğretmenlikte kazandığınızdan çok kazanırsınız hem de o çok sevdiğiniz ameleliği rahat rahat yaparsınız.Kendi dersini istemeyen adamları gördükçe hayretler içerisinde kalıyorum dersinin kaldırılmasını isteyen başka branştan hiçbir öğretmen görmedim.Açıkçası ben bu arkadaşların milletin bize laf atmasına sebep olan yatıp da ek ders alan kişiler olduğunu düşünüyorum derse girme,bişey yapma ama full ek ders alayım ne ala memleket :-1:

bamteli86' Alıntı:
vikvik' Alıntı:

Şu anda norm fazlasıyım hocam. Ama beni alıp nereye vereceklerdi? hiç bir yerde norm yok ki köylerde bile.

Onun için norm işi çözülecekti. Sizin gibi kıymetli arkadaşlarımızda ısrar edince oyalamak için 2 saat ders verdiler alın size norm dediler. Yiyenler de oldu bunu helal olsun
sizin tuzunuz kuru belliydi zaten.keşke piyango bana vurmasaydıda kızım 1 yasındayken 30km uzaga gidip gelmeseydim ama piyango bana vurdu ben resen atandım !!bu başlık silinsin lütfen yöneticiler nerde !!

vikvik' Alıntı:
bamteli86' Alıntı:
vikvik' Alıntı:

sizin tuzunuz kuru belliydi zaten.keşke piyango bana vurmasaydıda kızım 1 yasındayken 30km uzaga gidip gelmeseydim ama piyango bana vurdu ben resen atandım !!bu başlık silinsin lütfen yöneticiler nerde !!

tuzumun kuru olması meselesi değil. Herkes için söylüyorum bunu alıp nereye vrecekler yarın verdikleri yerde de norm fazlası olacağız. Bunu görüyorlar.

Onun için tekrar diyeyim sıkıntılarımızı bitirdi mi bu bekleyip göreceğiz. ama benim fikrim olumsuz

bamteli86' Alıntı:
vikvik' Alıntı:
bamteli86' Alıntı:
vikvik' Alıntı:

tuzumun kuru olması meselesi değil. Herkes için söylüyorum bunu alıp nereye vrecekler yarın verdikleri yerde de norm fazlası olacağız. Bunu görüyorlar.

Onun için tekrar diyeyim sıkıntılarımızı bitirdi mi bu bekleyip göreceğiz. ama benim fikrim olumsuz

Hocam hayal aleminde yaşamayın BTR ye kadro verilmesi mümkün değil neden anlamak istemiyosunuz adamlar 1996 dan beri görevlendirmeyle götürüyorlar şimdimi kadro verecekler hem siz öğretmenmisiniz teknik servis mi önce bi ona karar verin bence

BTR olmak isteyenlerin yaptığı işler aslında idareciliğe benziyor. İdareci olabilirsiniz ama unutmayın idareci olmak için o okulda en az 1 norm olması gerekiyor o anlamda da bu zorunlu ders idareciliğin önünü açtı.

Şöyle yorumlara bi baktım da insanoğlunu memnun etmek hiç de kolay değil. Yüzlerce öğretmen BT dersleri zorunlu olsun dedi şimdiye kadar. Şimdi zorunlu oldu gene şikayet ediyoruz. Peki ne olması gerekiyor memnun olmak için acaba çok merak ediyorum. Şimdi devlet ne yapsın arkadaşlar? Allah aşkına biz kendi içimizde o kadar tutarsızız ki, artık devlet de ne yapacığını bilemiyor.

En azından artık benim dersimi seçecekler mi diye bir kaygımız olmayacak daha ne istiyorsunuz.

Seçmeliyken kaybettiklerimizin hepsini kazandık hocam...
Çok basit bir örnekle bizim okula kimse gelemezken ki ben norm fazlasıydım, şu durumda 3 normumuz oldu...;)
Dersin nasıl anlatılacağı, labların durumu filan falan ayrı konular... En azından diken üstünde değiliz, ayaklarımız yere sağlam basıyor şimdilik...

boşverin aman bi beş yılda bunla uğraşırız. hizmetliler Ankarada dostunmu var diye bir parça açmışlar oynuyoz valla

Ders istemeyenler, REHBERLİK öğremeni olacağını sanıyordu,

Öğretmenler arasında nerde yatma meraklısı tembel insan var, rehberlikçilere gıpta eder durur,
Bizim de çocuklarla ilgilenmeyen boş boş oturan rehberlikçi kadromuz olacak sanıyorlardı galiba...

İstediğiniz şey imkansız, kıyasladığınız Rehberlik Konusu gerçekten, psikolojik, yönlendirme oryantasyon gibi önemli temellere dayanan ve tüm ülkelerde olan bişey, dünyada kadrolu bilgisayarcı olarak okullarda yatan bi kadro yok... Ama rehberlikçi var, bizim ülkemizde rehberlik hocaları çalışmıyor rahat olabilirler bu yüzden bolca hayran toplamışlar....

Bu Rehberlige KADRO olayı cok zordu hala kaç yıldır gercek rehberlıkcı acıgını kapatamadılar, bir de bilişim için aynı kadrodan acıp, okullarda 2 tane boş yatan adam bekletmezler, bi tane var o da sağolsunlar rehberlikçiler....

Tabi ki derse girmenin büyük zorlukları olacak hele kalabalık sınıflarda. Müdürle okuılla ilgili sorunları çözme yeteneği bireysel biraz...

Evet yorulacağız ama bütün öğretmenlerle eşit olacağız her yönden...

Rehberlikçiler yatsın, 3 yıldır yatıyorum bi hayrını görmedim insanı insan olmaktan çıkaran hayattan soğutan bişey boş olmak, çalışmaktan daha eğlenceli
bişey görmedim demişti bi flozof haklıdır... :)

valla haklı olduğun bir nokta çok ama BTR nede eskisiyle formatörlük yatma yeri de değildi çok büyük haksızlık yapıyorsunuz

Norm kazanmak haricinde hiç bir şey gibi geliyor bana :))) BTR devam, eziyete devam....

Arkadaşlar bu tür konulara cevap yazıp ilk sayfada tutmayın ALLAH aşkına...

Bu mesaj son mesaj olsun... Zırvalarla kaybedecek zaman yok. Bu dersin eğitimdeki etkisini seneye hissettirmek mesele...

Geri