Dersler zorunlu oldu da ne kazandık?

Kodla Büyü
goodielife' Alıntı:
Arkadaşlar bu tür konulara cevap yazıp ilk sayfada tutmayın ALLAH aşkına...

Bu mesaj son mesaj olsun... Zırvalarla kaybedecek zaman yok. Bu dersin eğitimdeki etkisini seneye hissettirmek mesele...

arkadaşım mesele konunun hit olması değil.
Zaten öyle bir niyetim olsa arkadaşların belli hassasiyetlerini kaşır bu durumu yapardım.

Fakat kaldı ki Hit olacak da ne olacak
kupa mı verecekler ilk sayfada kalınca yazı

Ben BTR olarak belkide aranızdaki bir çok kişiden daha rahatım. Ama yine de derslerin gelmesi iyi oldu. Sadece kendinizi düşünmeyin. Ömür boyu o okulda kalmayabilirsiniz. Bir gün evlenip tayin istemeniz gerekse norm yok gidemeyeceksiniz bu yeterli mi mesela? Çoğumuz norm fazlası olmamıza rağmen resen bir ilçeye vs atanmadık. En azından ben atanmadım. Ama bazıları atandı. Ya seneye sizin ilinizde de resen atama yapsalar sizi ilden alıp daha az dersi olan bir ilçeye köye verseler hoşunuza gider mi? Sadece bu günü düşünmeyin. Zaten mevcut durumda biliyosunuz okulda ne kadar BT dersi seçildiyse girmek zorundaydık. 10 saat artı BTR de olabiliyodu, 25 ders + BTR de olabiliyodu. Bundan sonra 7-8 lere seçilmesini istemezsiniz olur biter. bBiliyosunuz öğretmen istemezse 21 saatin üstünde ders verilemez. Ek ders gerekliyse de BTR de istersiniz olur biter. Ayrıca şunu düşündünüzmü, Zorunlu ders gelmesi yerine ya BTR diye bir şey yok kaldırdık deselerdi ne olacakdı. Her şeye kendi açımızdan bakmayalım. Tekrar ediyorum. ben çok rahattım. Şimdi dersim arttı . Bi sürü yük geldi ama olsun.. Ha şöyle bi problem var. Doğru dürüst BT sınıfı olmayanlar ne yapacak. Benm sayı sıkıntım yok ama 8 senelik PC lerle idare ediyorum. Onu da vermeyenler düşünsün. Ki bu zorunlu ders gelmesede olan bir sorundu. En kötü açarsınız sınıfda bir PC ve projeksiyon anlatırsınız. Hem emin olun BT sınıfındaki kadar gürültü patırtı da olmaz. En iyi sınıf bile o BT sınıfına gelince farklı kişilik sergiliyor...

Ya okulda ders olmayınca idareciliğimiz bile tehlikeydi. Saçma sapan yazıyosunuz dersin yoksa öğretmen sayılmazsın. hep kendimizi rehber öğretmenlikle kıyaslıyoruz. rehber öğretmenlik farklı bir disiplin bizim olayımız çok farklı yapmayın etmeyin ya.

bamteli86' Alıntı:
vikvik' Alıntı:
bamteli86' Alıntı:
vikvik' Alıntı:
bamteli hocam sen kaç yıllık öğretmensin hiç norm fazlası olup bir köye resen atandınmı!ders olmadan norm olur mu ne demek kaldırılsın aynı branştamıyız inanmıyorum ilçede hiç açık yok hala atanamayan norm fazlası okul yetersizliğinden varken !ders olmadan biz bir hiçiz anlayın sunu artık Alllah aşkına bırakın saçmalamayı !belki büyük okullarda açık olaşacak artık.herkesin durumu çok farklı !

Şu anda norm fazlasıyım hocam. Ama beni alıp nereye vereceklerdi? hiç bir yerde norm yok ki köylerde bile.

Onun için norm işi çözülecekti. Sizin gibi kıymetli arkadaşlarımızda ısrar edince oyalamak için 2 saat ders verdiler alın size norm dediler. Yiyenler de oldu bunu helal olsun
sizin tuzunuz kuru belliydi zaten.keşke piyango bana vurmasaydıda kızım 1 yasındayken 30km uzaga gidip gelmeseydim ama piyango bana vurdu ben resen atandım !!bu başlık silinsin lütfen yöneticiler nerde !!

tuzumun kuru olması meselesi değil. Herkes için söylüyorum bunu alıp nereye vrecekler yarın verdikleri yerde de norm fazlası olacağız. Bunu görüyorlar.

Onun için tekrar diyeyim sıkıntılarımızı bitirdi mi bu bekleyip göreceğiz. ama benim fikrim olumsuz
Ya hocam 30 km uzağa verdiler resen atandım diyo siz haala nereye verecekler diyosunuz.

the_korsan' Alıntı:
bamteli86' Alıntı:
Bende işin bu saçmalığına değiniyorum. 5-6 larda en fazla oluşacak norm 1 dir. Zaten her durumda her okulda bir tane görevlendirme olacaktı. Ki bu da herkesin kendi olduğu okulda görevlendirilmesi oluyordu.

Şimdi bana göre ders sayımız 30 SAATİ bulmayacağı için mecburen BTR olacağız.
Yani Tamir+Ders+Labaratuar.

gelin çıkın işin içinden

Diğer tüm branşların 30 saat dersleri garanti mi? diğer branş öğretmenleri ekders almak için başka okullara gitmiyorlar mıydı? Kimseden farkımız yok artık. Ekdersim full olsun isteyen ister BTR yapsın ister başka okuldan ders alsın.
Hala tamiri de yine biz yapacaz, yeni herşey bizi bulacak derdinde olan varsa kendisine çeki düzen versin.. Sorun kişinini kendisindedir. Ya şikayet etmeyeksin ya da tavrını koyacaksın. Ağlayarak kimse bir yere varamaz.

Artık hiç kimse, hiç bir idare dediğimi yapmadın sana yokuş yaparım havasında olamayacak...
Kimseye eyvallah etmiyorduk ama çatışa çatışa şimdi bunlara gerek kalmayacak...
Resen nereye gideceğim bu sene diye düşünüp durmayacak kimse...
Tayinlerde açık yerler olacak artık çakılı kalmayacak kimse...
yetmez mi ..

:alkis:

BTR olsun ama iş olmasın,
ders olsun ama az olsun,
az olsun ama norm fazlası olmayayım,
ek ders 18 olsun ama birde egzersiz açabileyim,
müdürler etrafımda dönsün ama iş verirken önünü iliklesin,
Torba yasa çıksın ama norm fazlalarını sağa sola göndermesinler,
2 kere 6 aylık görevlendirme olsun da 3. de kurum değiştirtmesinler,
tatil olsun ama ekdersimi de yazsınlar,
btr olayım da şubat tatilinde çalışmayayım.

heee oldu canım, başka altın kaplama ............... da verelim mi?
ne ibretliksiniz yahu, isteyen btr olur dersleri seçtirir isteyen olmaz, çok çalışmak istemiyorsan iki şubeli bir okula tayin iste, btr ol istediğin kadar yat, zaten karpuzda yata yata büyür, bu sayfa olmuş sabır sabır buraya kadar.

ne kadar çok boş gezmek isteyen adam varmış, ama bir arkadaş vardı ondan biliyorum bazı modelleri, ilçe mem'e uğrayacağım deyip 9 da çıkar akşam 3'e kadar sağda solda gezer sonra okula giderdi(yersen) bıktım artık bu modellerden, Öğretmenli okuduysam Öğretmen olmak istiyorum, tamirse bu devlet için, iş se haketmek veya çocuklar için, amelelikse Hayır için, ama bunları yapacaksam saygı duyduğum için. başka okullara gidip hizmetli gibi ortalıkta dolaşmak bazı öğrencilerin tamirci abi, teknik eleman bakışlarına ve sözlerine maruz kalmak ancak bunun sonunda günün sağda solda dedikodu ile geçirmek isteyenler, köylerde tek şubeli okullar var, taş çatlasa 10 saat, ama orası da olmaz, kapı önü değil.

patari' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
bamteli86' Alıntı:
Bende işin bu saçmalığına değiniyorum. 5-6 larda en fazla oluşacak norm 1 dir. Zaten her durumda her okulda bir tane görevlendirme olacaktı. Ki bu da herkesin kendi olduğu okulda görevlendirilmesi oluyordu.

Şimdi bana göre ders sayımız 30 SAATİ bulmayacağı için mecburen BTR olacağız.
Yani Tamir+Ders+Labaratuar.

gelin çıkın işin içinden

Diğer tüm branşların 30 saat dersleri garanti mi? diğer branş öğretmenleri ekders almak için başka okullara gitmiyorlar mıydı? Kimseden farkımız yok artık. Ekdersim full olsun isteyen ister BTR yapsın ister başka okuldan ders alsın.
Hala tamiri de yine biz yapacaz, yeni herşey bizi bulacak derdinde olan varsa kendisine çeki düzen versin.. Sorun kişinini kendisindedir. Ya şikayet etmeyeksin ya da tavrını koyacaksın. Ağlayarak kimse bir yere varamaz.

Artık hiç kimse, hiç bir idare dediğimi yapmadın sana yokuş yaparım havasında olamayacak...
Kimseye eyvallah etmiyorduk ama çatışa çatışa şimdi bunlara gerek kalmayacak...
Resen nereye gideceğim bu sene diye düşünüp durmayacak kimse...
Tayinlerde açık yerler olacak artık çakılı kalmayacak kimse...
yetmez mi ..

:alkis:

BTR olsun ama iş olmasın,
ders olsun ama az olsun,
az olsun ama norm fazlası olmayayım,
ek ders 18 olsun ama birde egzersiz açabileyim,
müdürler etrafımda dönsün ama iş verirken önünü iliklesin,
Torba yasa çıksın ama norm fazlalarını sağa sola göndermesinler,
2 kere 6 aylık görevlendirme olsun da 3. de kurum değiştirtmesinler,
tatil olsun ama ekdersimi de yazsınlar,
btr olayım da şubat tatilinde çalışmayayım.

heee oldu canım, başka altın kaplama ............... da verelim mi?
ne ibretliksiniz yahu, isteyen btr olur dersleri seçtirir isteyen olmaz, çok çalışmak istemiyorsan iki şubeli bir okula tayin iste, btr ol istediğin kadar yat, zaten karpuzda yata yata büyür, bu sayfa olmuş sabır sabır buraya kadar.

ne kadar çok boş gezmek isteyen adam varmış, ama bir arkadaş vardı ondan biliyorum bazı modelleri, ilçe mem'e uğrayacağım deyip 9 da çıkar akşam 3'e kadar sağda solda gezer sonra okula giderdi(yersen) bıktım artık bu modellerden, Öğretmenli okuduysam Öğretmen olmak istiyorum, tamirse bu devlet için, iş se haketmek veya çocuklar için, amelelikse Hayır için, ama bunları yapacaksam saygı duyduğum için. başka okullara gidip hizmetli gibi ortalıkta dolaşmak bazı öğrencilerin tamirci abi, teknik eleman bakışlarına ve sözlerine maruz kalmak ancak bunun sonunda günün sağda solda dedikodu ile geçirmek isteyenler, köylerde tek şubeli okullar var, taş çatlasa 10 saat, ama orası da olmaz, kapı önü değil.

Ben ders zorunlu oldu da sıkıntıdan kurtulduk mu demek istedim. Kimse anlamadı galiba.

Şimdi foruma bakın eni çıkan sorunların altından kurtulabilecek miyiz.

Benim gibi düşünenleere taş atarken biraz daha mantıklı düşünebilirsiniz.

MESELA 18 SAATE İNG DERSİ SEÇİLEBİLİR DENİLİYOR. ANA DERSLER HARİÇ. SÖYLEMEK İSTEDİĞİM TAM DA BUYDU.

DAHA NASIL SORUNLARIN ÇIKACAĞINI HESAP EDELİM.ONA GÖRE SEVİNELİM

Geri