Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına (DYK) büyük neşter

Kodla Büyü
Yazdiklarindan hiç bir şey anlaşılmıyor dostum . Daha sakin ve sağlıklı bir günde yazmalısın
Hocam yazdığım su, bilişim çağında gemi tasarımının egzersizi var senin yok,dyk'da sen basarili değilsindir ortamın okulun izin vermiyordu olanada karismayalim,millet dedi diye yararlı olmadığın parayı alma eğer ihtiyacın çok yoksa.Yarin beden eğitimi zümresi dyk için onay alır,sana göre sadece bilişim teknolojileri mi gereksiz.Sanirim sorunu buldum 2 aydır okuldaki rehber öğretmen eba destek noktasının yanından geçse ben canlı derste olsam bile yan sınıfta benim işim değil diye bakmiyor.kendini ağırdan satan değerli.bizim forumda arkadaşlar var 28 saat ders BTR,eba destek noktası yapan genelde yaranilmayan,

Son düzenleme:
8. Sınıf öğrencilerine ders vermiyorduk ki zaten. 6. Sınıflar yetiyordu bize. 5 te temel atıp 6da ilk katı atıyorduk.

Son 5 yıldır sürekli yerel ve ulusal festivallerde yarışmak üzere robotik ve yazılım projeleri geliştiriyorduk. Şimdi hangi zaman diliminde yapacağız bunu?

Hem bir meslektaşını o dediğin code.org mevzusunu yaparken görüp de yanlış yaptığını söylemediysen hata sende.

Ama sanki aynaya bakarak yazıyorsun gibi geldi bana...

Ha şunu da ekleyeyim,
DYK kapatılacaksa kökten kapatılmalı. Seni bilmem ama benim branşım diğerlerinden değersiz değil..
Şimdiye kadar hiç dyk kursu almadım hocam müsterih olabilirsiniz. Bt sınıfı olmayan okullarda çatır çatır açan arkadaşlarım oldu ama ben doğru bulmadım kendi adıma. Ayrıca pek çok arkadaşın kendi geliştirdiği robotik ve yazılım projelerini sanki öğrencileri geliştirmiş gibi sunmaları,üstüne üstük takdir beklemeleri,daha da üzücüsü bu işi kazanç kapısı olarak görmesi ve tüm bunları bir miktar maddi gelir elde etmek için paravan olarak kullanmaları benim midemi bulandırıyor. Size çalışmalarınızda bol kazançlar pardon başarılar dilerim

Şimdiye kadar hiç dyk kursu almadım hocam müsterih olabilirsiniz. Bt sınıfı olmayan okullarda çatır çatır açan arkadaşlarım oldu ama ben doğru bulmadım kendi adıma. Ayrıca pek çok arkadaşın kendi geliştirdiği robotik ve yazılım projelerini sanki öğrencileri geliştirmiş gibi sunmaları,üstüne üstük takdir beklemeleri,daha da üzücüsü bu işi kazanç kapısı olarak görmesi ve tüm bunları bir miktar maddi gelir elde etmek için paravan olarak kullanmaları benim midemi bulandırıyor. Size çalışmalarınızda bol kazançlar pardon başarılar dilerim
Hocam cidden ,ben robotik dersinin olmasını isterim de ,egzersiz yapılmalı de,okul robotik kodllama vermesinlazim de yapılmasın ama ne yapılsın,bedavaya yapsak yada sadece ek ders alıp yapılsa hosunami gidecek.simdiyebkadsr dyk gorev almadiysan yada Tübitak yapmadiysan ne yaptın?

Öyle ya da böyle elbetteki maddi manevi beklentiler karşılığında insanlar branşımız için bir şeyler yapıyor, ellerini taşın altına koyup ortaya kopya veya orijinal ürünler çıkarıyor. Bunlari yaparken kendi de öğreniyor sonra da öğretiyor. Bir şekilde reklamımız da oluyor. Bundan nasıl şikayet edebilirsiniz anlamıyorum. Sadece derse girip çıkan branşdaşlarımızdan dem vurun bence. Zaten 15 bin öğretmeniz bir şeyler yapanlara destek olun yapmayanlara değil. Branşımız için bir şeyler yapanlar değil bilişimi bırakıp matematik dyk sı peşinde koşanlar midenizi bulandırsın.

Hocam cidden ,ben robotik dersinin olmasını isterim de ,egzersiz yapılmalı de,okul robotik kodllama vermesinlazim de yapılmasın ama ne yapılsın,bedavaya yapsak yada sadece ek ders alıp yapılsa hosunami gidecek.simdiyebkadsr dyk gorev almadiysan yada Tübitak yapmadiysan ne yaptın?
Kardeş tamam ben hiçbirşey yapmamış olayımda sen niye aya uzay aracı göndermiş havasına bürünüyorsun ben onu anlamadım. Ben sadece günümüz rekabetçi ve sınav odaklı eğitim sisteminde ana dersler harici dyk yı doğru bulmadığımı,amacına hizmet etmediğini söyledim,kaçıncı sınıfta olursa olsun kendi çocuğumu göndermeyeceğimi (ki sizlerinde göndermeyeceğinden adım gibi eminim) söyledim.ayrıca Yapılan genellemeleri özveriyle çalışan arkadaşlar neden üzerine alınıyor onuda anlamadım. Herkesin yargıcı kendi vicdanıdır. Benim vicdanım rahat diyene kim ne diyebilir.

Kardeş tamam ben hiçbirşey yapmamış olayımda sen niye aya uzay aracı göndermiş havasına bürünüyorsun ben onu anlamadım. Ben sadece günümüz rekabetçi ve sınav odaklı eğitim sisteminde ana dersler harici dyk yı doğru bulmadığımı,amacına hizmet etmediğini söyledim,kaçıncı sınıfta olursa olsun kendi çocuğumu göndermeyeceğimi (ki sizlerinde göndermeyeceğinden adım gibi eminim) söyledim.ayrıca Yapılan genellemeleri özveriyle çalışan arkadaşlar neden üzerine alınıyor onuda anlamadım. Herkesin yargıcı kendi vicdanıdır. Benim vicdanım rahat diyene kim ne diyebilir.
Bende örnek aliyroum hocam diğer hocalarımızi,dyk olayını savunmyrum,ama dyk açılacak deseler bilişim kesinlikle olsun en azından bilgekunduz gibi ezbere dayalı olmayan sorular öğretiyor derim.demek istediğim o

Şu DYK konusunda sürekli genellemeler yapan, DYK ya karşı çıkan arkadaşlara hayret ediyorum. Bu arkadaşların DYK lar ilk açıldığında bu kurslara karşı olduklarına dair bir başlık açıp eleştirdiklerini hiç hatırlamıyorum! Baştan sona karşı çıkanların argümanlarını okudum da gerçekten şaşırmamak elde değil. Bir arkadaş artırımlı ücrete ve hizmet puanına takmış! Şimdi bu kursların iktidar tarafından dershanelerin kapatılmasından sonra vatandaşa alternatif olarak konulduğunu ne çabuk unuttular! proje güzel mi? güzel. Bu projenin işler olması için en temel nokta öğretmenin aktif katılımıydı. Bu nasıl sağlanacaktı peki!? normal ek ders ücretine hangi öğretmen hafta sonu tüm gününü çoluk çocuğuyla, ailesiyle vakit geçirmek varken okulda kurslarda geçirirdi ki? Bu yüzden bu proje öğretmenlerin aktif katılımını sağlamak için ücret artırımı ve hizmet puanı gibi avantajlar ekledi. Buna itiraz eden, bunda haksız bir nokta gören arkadaşların fazladan hizmet puanı verilen başka uygulamalarda hassas olmalarını beklerdim(Mesela atama ve yer değiştirme yönetmeliği 6.madde gibi ).
Bir çok arkadaşımız DYK ların tümden kalkmadığını sadece bizim dersimiz veya diğer yetenek derslerinden kaldırıldığını ve bunun da bir hak kaybı olduğunu ifade etmektedirler. Çok doğru bir tespit bana göre. Bizim dersimizin ve diğer yetenek derslerinin DYK larda gereksiz olduğunu düşünen ve çocuklarını göndermeyeceğini söyleyen arkadaşlara şunu demek isterim. Umarım çocuğunuz resim yapmayı sevdiğinden dolayı güzel sanatlar lisesini gitmek istediğinde yetenek sınavlarında başarılı olmak için görsel sanatlar öğretmenlerinden kurs almak zorunda kalmazlar! Ya da bir enstrümanda uzmanlaşmak için güzel sanatlar lisesine gitmek istediğinde yetenek sınavlarında başarılı olmak için müzik öğretmenlerinden kurs almak zorunda kalmazlar! veya spor liselerindeki yetenek sınavlarında başarılı olmak için beden öğretmenlerinden kurs almaya ihtiyaç duymazlar!
Kısaca rüzgar nereden eserse yönünüzü oraya çevirmek yerine ilkeli olmanızda fayda vardır. DYK ya katılan tüm öğrenciler anadolu liselerine veya fen liselerine gitmeyecektir. Spor liselerine, Güzel sanatlar liselerine ve meslek liselerine gitmek isteyen öğrenciler olduğunu da unutmayın.

Şu DYK konusunda sürekli genellemeler yapan, DYK ya karşı çıkan arkadaşlara hayret ediyorum. Bu arkadaşların DYK lar ilk açıldığında bu kurslara karşı olduklarına dair bir başlık açıp eleştirdiklerini hiç hatırlamıyorum! Baştan sona karşı çıkanların argümanlarını okudum da gerçekten şaşırmamak elde değil. Bir arkadaş artırımlı ücrete ve hizmet puanına takmış! Şimdi bu kursların iktidar tarafından dershanelerin kapatılmasından sonra vatandaşa alternatif olarak konulduğunu ne çabuk unuttular! proje güzel mi? güzel. Bu projenin işler olması için en temel nokta öğretmenin aktif katılımıydı. Bu nasıl sağlanacaktı peki!? normal ek ders ücretine hangi öğretmen hafta sonu tüm gününü çoluk çocuğuyla, ailesiyle vakit geçirmek varken okulda kurslarda geçirirdi ki? Bu yüzden bu proje öğretmenlerin aktif katılımını sağlamak için ücret artırımı ve hizmet puanı gibi avantajlar ekledi. Buna itiraz eden, bunda haksız bir nokta gören arkadaşların fazladan hizmet puanı verilen başka uygulamalarda hassas olmalarını beklerdim(Mesela atama ve yer değiştirme yönetmeliği 6.madde gibi ).
Bir çok arkadaşımız DYK ların tümden kalkmadığını sadece bizim dersimiz veya diğer yetenek derslerinden kaldırıldığını ve bunun da bir hak kaybı olduğunu ifade etmektedirler. Çok doğru bir tespit bana göre. Bizim dersimizin ve diğer yetenek derslerinin DYK larda gereksiz olduğunu düşünen ve çocuklarını göndermeyeceğini söyleyen arkadaşlara şunu demek isterim. Umarım çocuğunuz resim yapmayı sevdiğinden dolayı güzel sanatlar lisesini gitmek istediğinde yetenek sınavlarında başarılı olmak için görsel sanatlar öğretmenlerinden kurs almak zorunda kalmazlar! Ya da bir enstrümanda uzmanlaşmak için güzel sanatlar lisesine gitmek istediğinde yetenek sınavlarında başarılı olmak için müzik öğretmenlerinden kurs almak zorunda kalmazlar! veya spor liselerindeki yetenek sınavlarında başarılı olmak için beden öğretmenlerinden kurs almaya ihtiyaç duymazlar!
Kısaca rüzgar nereden eserse yönünüzü oraya çevirmek yerine ilkeli olmanızda fayda vardır. DYK ya katılan tüm öğrenciler anadolu liselerine veya fen liselerine gitmeyecektir. Spor liselerine, Güzel sanatlar liselerine ve meslek liselerine gitmek isteyen öğrenciler olduğunu da unutmayın.
Hocam ne güzel yazmışsın eline sağlık.

Ben dersimi beğeniyorum sıkıntı yok , ben bizim branşta DyK kalksın da demiyorum... Ben herkes dersine girsin orda verimli olsun kafi diyorum, DyK adı altında devleti daha fazla soymasin kimse diyorum. Devletin malı deniz yemeyen keriz mantığından artık uzaklassin diyorum herkes.. ben tüm bunlari deyince, ben robot yapıyordum diyerek kimseyi salak yerine koymasinlar diyorum.
Yoksa sen de mi havadan gelen parayı kaybettin dostum , bu kadar ateslisin.

Anlamayanlar icin kocaman yazayım TUM DERSLERDE DYK KALDİRİLSİN.
Robot yapan dersinde yapsın. Ha robot yapmadan önce çocuklara bilgisayar açıp kapamayi da öğretin de sonrasında biz lisede uğraşıyoruz o robot yapan çocuklarla, bilgisayar power tuşundan kapatılmaz diye..
keşke öğretmenlikte değil de mühendislikte devam etseniz hocam. altın bilezik var kolunuzda . meslek liselerine gönderilen çocukların okuma yazma dahi doğru dürüst bilmeyen çocuklar olduğunu söylemeye gerek var mı(son 1-2 yıl hariç). emin olun tüm imkansızlıklar içinde bizler o çocuklara pc açıp kapatmayı da öğretiyoruz, mbot kitlerle çalışmayı da öğretiyoruz. varsın hiç öğrenmesin en azından öyle bir kitin varlığından haberdar olması bile bir vizyondur bana göre. köyde çalışan bir öğretmenim kendi başıma üniversitelerin depolarından kullanmadığı pc leri toplayıp lab oluşturdum.instagramdan iş adamları bulup arduino ,mbot setler aldırdım. köydeki çocuklarımla uzaya çıkan mekik yapmadık ama led yaktık ,araç park sensörü vs yaptık ve tüm bunları dyk da yaptık hem de sadece haftada 2 saatte. şimdi benim bu çocuklarım en azından böyle bir dünyanın varlığından haberdar oldu dyk ile .ha derseniz ders saatinde yap arkadaşım ders saatinde normal müfredat ancak yetişiyor kaldı ki 20 kişi ile mi robotik kolay çalışılır yoksa 8-10 kişi ile esnek şekilde mi .cevap sizin. kendi çocuklarım adına bilişimden dyk açılmayacak olmasına üzüldüm.nokta

Ya anlamadığım nokta biz niye birbirimizi çekemiyoruz.Hem de zümreyiz ben şimdiye kadar hiç dyk açmadım açana da birşey demem.Bırakın hocalarım dyk açabiliyorsa açsınlar bizim bölümümüzün neler yapabildiklerini ispatlasınlar.Sanki diğer branşlar açıyorda dersden farklı ne yapıyorlar sadece test dağıtıyorlar.Kaldırılacaksa dyk toptan kaldırılsın kaldırılmayacaksa bizim bölümü de açılması gerekli dyknın.

Ben dersimi beğeniyorum sıkıntı yok , ben bizim branşta DyK kalksın da demiyorum... Ben herkes dersine girsin orda verimli olsun kafi diyorum, DyK adı altında devleti daha fazla soymasin kimse diyorum. Devletin malı deniz yemeyen keriz mantığından artık uzaklassin diyorum herkes.. ben tüm bunlari deyince, ben robot yapıyordum diyerek kimseyi salak yerine koymasinlar diyorum.
Yoksa sen de mi havadan gelen parayı kaybettin dostum , bu kadar ateslisin.

Anlamayanlar icin kocaman yazayım TUM DERSLERDE DYK KALDİRİLSİN.
Robot yapan dersinde yapsın. Ha robot yapmadan önce çocuklara bilgisayar açıp kapamayi da öğretin de sonrasında biz lisede uğraşıyoruz o robot yapan çocuklarla, bilgisayar power tuşundan kapatılmaz diye..

Ben onca BT öğretmeni ile tanıştım, Fatih Projesi İl Koordinatörlüğü yaptım. Koca ilde tanımadığım düşüncesini bilmediğim öğretmen arkadaşım kalmadı.

Ama senin kadar zümresine AYKIRI ve zümresini aşağılayan birini hiç görmedim.

Bir İngilizce öğretmeni gördün mü hiç ilkokuldan itibaren gösterilen derstte hello demeyi öğretin diyen,
Bir matematik öğretmeni gördün mü hiç liseye gelip 2 ile 2yi toplamayı bilmeyen var, öğretin diyen,
Bir Türkçe öğretmeni gördün mü hiç cümle kurmayı öğretin diyen,
Bir Sosyal öğretmeni gördün mü hiç başkenti bile öğretemiyorsunuz diyen....
vs
vs

Bu ne düşmanlıktır kendi zümrene...
Kim bu kadar kuyruğuna bastı.

Tekrar söylüyorum. DYK TÜM DERSLERDEN KALDIRILMALI eğer kaldırılacaksa...

Ha birde ATEŞLİ olan sensin bence, madem DYK ile işin yok, bu konuda yazmaya neden bu kadar heveslisin. Yoksa zümrene olan düşmanlığın mı senin yakıt kaynağın...

Dostun da değilim...

Son düzenleme:
Ben bizim zümreyi gerçekten anlayamıyorum. Kurs açmak isteyen açar, istemeyen açmaz. Bu hakkı dileyen kullanır, dileyen kullanmaz. Ama önceliğimiz var olan haklarımıza sonuna kadar sahip çıkmak olmalı. Aksi halde zaten yıllardır gerektiği değeri görmeyen branşımız, bugünleri arar hale gelecektir.

Ortaokuldaki bt öğretmeni kurs açıyor, lisedeki açamıyor, hadi meslek lisesinin ek dersi iyi onu yazmıyorum.
Tamam biz aramızda anlaşamıyoruz ama milli eğitim bakanlığı da eşitlik ve adaletten yana değil bizim branşta. Yapması da zor. Sabah 2 kişi ile ders yaptım 5. sınıflarda, şimdi 6larda öğrenci bekliyorum gelsin canlı derse diye. Hadi resim, bedeni anladım da bizim dersin sınavını niye yaptırmıyorsun?
Geçen sene idarecilik tecrübesini yaşayınca bizim eğitimimizin karman çorman olduğunu, en iyi profun bile düzeltemeyeceğini gördüm, inandım. Özel sektör mantığındaki bakan bile düzeltemezse ki bence daha da kötü yapıyor bazı işleri, kimse düzeltemez bence. İktidar muhalifleri bile yazdan sonra eleştirmeye başladı bakanı. O yüzden sancaktepe hocamın yazdığı çoğu şeye katılıyorum.
Yine geçen seneden örnek vereyim. Adam bt öğretmeni çalışma saati benden az hadi kursu dahil edersek aynı, bt rehberliği ve dyk ile benden 1000 TL fazla ek ders alıyor, ben niye idarecilik yapayım ki? Lisedeki öğretmen dyk açamıyor, ama görevlendirme yazısında okul ders saatleri dediği için ortaokuldakinden daha fazla çalışıyor saat olarak, ama ek dersi aynı. O yüzden, bu tür problemleri bakanlık gidermeden biz kendi branşımızda anlaşamayız.

Ya ek gelirin gidiyor diye bu kadar üzülme dostum biz başka başlıklarda ek gelir yollari da izah ettik onları okuyarak morelini duzeltebilirsin, ama o yöntemlerde yatarak ek gelir elde edilmiyor, DyK dan farkı bu.
Benim kimseye dusmanligim felan yok ben sadece doğruları söylerim , dünyanın tamamı tepki koysa da bunu hayatım boyunca yaptım. Benim gibi biriyle daha önce karşılaşmamış olman da senin kaybın .. bunun yanında yaptığı işin özeleştiri sini yapan diğer branşlardan arkadaşlarım da mevcut benim. Bir helloyu bile ogretemeyen ing eğitimi veriyoruz lanet olsun böyle müfredata diyen öğretmen arkadaşımı daha geçen sene sürdüler. Hacı haciyi Mekke'de hoca hocayı tekke de bulur . Biz dogruya doğru yanlışa yanlışa diyoruz her zaman dedik demeye de devam edeceğiz. Çıkarlarımız doğrultusunda hareket eden tatlı su balığı değiliz. Beş tane üniversite bir tane yüksek lisans bitirdim yanlısı eleştirmeyecegim de ne yapacağım, okuduğum 32 yıllık öğrenim hayatima İhanet olur bu. Bazıları gibi kıyıda köşede kalmış üniversitelerde de okumadım çok şükür . İlk bin e girerek kazandım hepsini. Egom kadar özgüvenim de tavan olduğu için de her ortamda doğruyu haykırmayi becerebiliyorum çünkü MEB beni sokağa atarsa benden bir bok olmaz diye düşünmüyorum. Şuanda işi bıraksam daha iyisine sahip olacagimdan eminim. İşimi severek yapıyorum.

Zannediyosun ki karşındaki senden aşağıda, yazık...

Tekrar söylüyorum... Seninle bir konuda hemfikiriz.

DYK TÜM DERSLERDEN KALDIRILMALI

Ama zümrelerime laf etmiyorum senin gibi. Kendim için de bişey istemiyorum.

sadece bu başlığı okuduğunuzda bile bölümün içler acısı halini görürsünüz.lisedeki ortaokula idareci olan btr ye vs vs laf ediyor.sonra bütün olamamaktan dert yanıyoruz.

Dyk tümden kalkmalı.
5. sınıftaki matematik öğretmeni öğrencilere doğal sayıları öğretiyor diye onu aşağılayan bir zümresini görmedim ama 5-6 sınıflarda bilişim öğretmeni mbot kitini kullanarak uygulama yapınca bizim zümreler kıyameti koparıyor. Sen ne yaptın bu bir robot mu ? hazır kiti kullanıyorsun vs.

sadece bu başlığı okuduğunuzda bile bölümün içler acısı halini görürsünüz.lisedeki ortaokula idareci olan btr ye vs vs laf ediyor.sonra bütün olamamaktan dert yanıyoruz.

Saygıdeğer hocam yukarıda arkadaşımızın yazdıklarına bakar mısınız. Kendisine saygı duyuyorum. Kimseyi de yaftalamıyorum. Sadece kendisi en iyi üniversitelerde okumuş sadece kendisi nasıl olduysa ilk bine girmiş vs... Acaba o üniversitede tek başına mı okumuş? Acaba tek başına mı ilk bine girmiş? Züppppper Ego bu işte...

Benim için bu zümre çok değerli... Benim ailem hepsi. Onlar zarar görürse ben de görürüm. Anlamıyor ama tekrar söyleyeceğim;

DYK TÜM DERSLERDEN KALDIRILMALI eğer kaldırılacaksa...

Ya ek gelirin gidiyor diye bu kadar üzülme dostum biz başka başlıklarda ek gelir yollari da izah ettik onları okuyarak morelini duzeltebilirsin, ama o yöntemlerde yatarak ek gelir elde edilmiyor, DyK dan farkı bu.
Benim kimseye dusmanligim felan yok ben sadece doğruları söylerim , dünyanın tamamı tepki koysa da bunu hayatım boyunca yaptım. Benim gibi biriyle daha önce karşılaşmamış olman da senin kaybın .. bunun yanında yaptığı işin özeleştiri sini yapan diğer branşlardan arkadaşlarım da mevcut benim. Bir helloyu bile ogretemeyen ing eğitimi veriyoruz lanet olsun böyle müfredata diyen öğretmen arkadaşımı daha geçen sene sürdüler. Hacı haciyi Mekke'de hoca hocayı tekke de bulur . Biz dogruya doğru yanlışa yanlışa diyoruz her zaman dedik demeye de devam edeceğiz. Çıkarlarımız doğrultusunda hareket eden tatlı su balığı değiliz. Beş tane üniversite bir tane yüksek lisans bitirdim yanlısı eleştirmeyecegim de ne yapacağım, okuduğum 32 yıllık öğrenim hayatima İhanet olur bu. Bazıları gibi kıyıda köşede kalmış üniversitelerde de okumadım çok şükür . İlk bin e girerek kazandım hepsini. Egom kadar özgüvenim de tavan olduğu için de her ortamda doğruyu haykırmayi becerebiliyorum çünkü MEB beni sokağa atarsa benden bir bok olmaz diye düşünmüyorum. Şuanda işi bıraksam daha iyisine sahip olacagimdan eminim. İşimi severek yapıyorum.
Hocam kusura bakma da 5 tane üniversite okumuşsun , daha moral yazmasını bilmiyorsun. Benim gördüğüm , tanıdığım bütün bilişim öğretmenleri diğerlerinden fazla çalışıyor. Dyk'da çok güzel projeler üretiyorlar. Senin hırsın gözlemlediğim kadarıyla kendin açamadığın için diğerlerinin de açmasını istemiyorsun. Biz buna halk dilinde bencillik diyoruz. Yazdığın her cümle ego kokuyor, ben biliyorum tarzında konuşmalar falan. Halbuki bir şey bildiğinde yok. İnsan kendi bölümünden adamların neden kötü olmasını ister ; bende bunu anlamıyorum. Seninle sadece bir konuda hemfikiriz. Ek gelir olarak para tarımda . Harici yazdıkların zerre önem arz etmiyor. Umarım bakış açını değiştirirsin , selametle...

dyk mebde acemice uygulanıyor hani özel sektor yapsın diyecem bi kaç çarlak çıkıp başka tarafa çekecek onun için susuyorum.kim ne derse desin sosyal devletten kapitalist devlete kacınılmaz donusum soz konusu,bunun için bundan sonra parası olan okuyacak

Arkadaslar DyK TUM branslarda acilen kaldırılmalıdır. Devlete asalaklik daha ileri duzeylere taşınmamali. Devlete kapağı attın diye devletin malı deniz yemeyen domuz mantigindan uzaklasilmali. Aldığımız maaş ve ekders ülke gerçeği gözönüne alındığında fazlasıyla yeter düzeydedir. Daha fazla ya ihtiyacı olan devlet dışında gelir kaynakları araştırsın diyeceğim ama onun için de kabiliyet,zeka,yetenek, donanim ve özgüven gerektiği için ihtiyaçlarınızi azaltma yoluna da gidebilirsiniz. Sözüm DyK kalkmasın diye ağlayanlara.

Öğretmenlere bir asalak demediğiniz kalmıştı! Bravo! Ayarsızlığın bu kadarı da fazla... Öğretmenin verdiği hizmetin karşılığını alması ne zamandan beri asalaklık olmuş! Siz kendinizi bu kapsamda hissediyorsanız maaşınızı ve ek derslerini geri iade edip devleti kurtarabilirsiniz. Kendi özelinizde vardığınız yargıları genelleme yaparak doğruymuş gibi sunmayı bırakın, çünkü saçmalamaya başladınız iyice. Ülke gerçeklerine göz önüne aldığımız maaş ve ek ders pula dönmüşken yeterli demek aymazlıktır. Son olarak şu iktidar yalakalarının ağzıyla konuşmanız bile mantığınızın çapını göstermekte, bahsettiğiniz zeka, yetenek vb. meziyetlerinizi mantığınızı geliştirmeniz için kullanmanız belki topluma faydalı bir birey olmanızı sağlar.

Arkadaslar DyK TUM branslarda acilen kaldırılmalıdır. Devlete asalaklik daha ileri duzeylere taşınmamali. Devlete kapağı attın diye devletin malı deniz yemeyen domuz mantigindan uzaklasilmali. Aldığımız maaş ve ekders ülke gerçeği gözönüne alındığında fazlasıyla yeter düzeydedir. Daha fazla ya ihtiyacı olan devlet dışında gelir kaynakları araştırsın diyeceğim ama onun için de kabiliyet,zeka,yetenek, donanim ve özgüven gerektiği için ihtiyaçlarınızi azaltma yoluna da gidebilirsiniz. Sözüm DyK kalkmasın diye ağlayanlara.
Fikirlerinize saygı duyuyorum hocam. Kimse sizin gibide düşünmek zorunda değil .
Neden kendi fikirlerinizi başkalarına zorla kabul ettirme yoluna gidiyorsunuz buna bir anlam veremiyorum.Herkesin kendi inandığı doğruları var .

Madem yetenek,kabiliyet ve zekadan bahsediyorsunuz derhal istifa edin bizde anlayalım ki özünüzle sözünüzle doğru birisiniz.

Geri