Devleti katliamla suçlayan 1100 akademisyen

Kodla Büyü
zasci' Alıntı:
selcuk35' Alıntı:
devlet katliam yapıyor olsa 15 dk da bütün o ilçeleri mahalleri dümdüz ederdi.
doktora mezunu ablam üniye başvurduğunda, lisans mezununu aldıklarında anlıyorsun türkiyede neden bilim üretilmediğini.
urla anadolu meslek lisesinde aldığım bilgisayar eğitimimi gazi ünv alamadığında anlıyorsun türkiyede neden bilim üretilmediğini.
Bu akademisyen adı altındaki vatan hainlerininde devletle ilişkilerinin kesilmesi tek umudum ki sanmıyorum yapabilceklerini.

biz artık barış istemiyoruz. savaş ilan edilsin, alsınlar askere. eşimi çoluğumu çocuğumu geride bırakıp en önde gitmeye hazırım.
yeterki bizim topraklarımıza huzur gelsin.
bizde vatan sevgisi imandandır.
:tr: :++:
snn44' Alıntı:
Arkadaş insanlar neden hala pkk yerine AKP ye saldırıyor anlamıyorum pkk savunacak birşey vardı da ben kaçırdıysam birisi beni uyarsın gerçekten

Bu 1100 kişi terör örgütü propagandası değilde Erdoğan'ı eleştirse şimdi hepsine soruşturma açılmıştı. Hükümet bu pkk zihniyetli adamlara hiç bir yaptırım uygulamayacak buna içim yanıyor. Bana göre hükümet terörle mücadele filan etmiyor sadece ediyor gözüküyor.

Tüm faşist kürtlerin türk tüm faşist türklerinde kürt olmasını diliyorum kısa bir süreliğine, yoksa bu ülkeye barış filan gelmeyecek.

Ülkede barış yok değil barışı bozan pkk, halk arasında ne sorun var? Pkk ille de doğuyu ben yöneteceğim diyor elinde silahla ahkam kesiyor, devletin bazı hatalarını da koz olarak kullanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında akademisyenlere tepki göstererek "Ekmeğini yedikleri yere ihanet edemezler, gereği yapılmalı" demişti, YÖK ise harekete geçmişti.

Katliam iftirası atan hocalar Erdoğan'a meydan okudu.
"HİTLER ALMANYASI'NA BENZETTİLER"
O akademisyenlerden jet hızıyla açıklama geldi. Hocalar adına konuşan Prof. Dr. Onur Hamzaoğlu Erdoğan'ı Hitler'e benzeterek şunları söyledi:

"Yapmak istedikleri şey insanları korkutmak ve daha az korkanları daha çok korkanlara ıslah ettirmek. Bunu, Cumhurbaşkanı'nın da özenmiş olduğu Hitler Almanya'sında görmüştük, Yahudiler'i Yahudiler'e öldürtmüşlerdi, sonra kalan Yahudiler'i Almanlar'a öldürtmüşlerdi. Bu oyuna gelmeyeceğiz. Hem Türkiye'nin genelinde hem de akademide..."

"GERİ ÇEKİLMEYİZ" DİYE MEYDAN OKUDULAR
Hiçbir kimsenin geri çekilmeyeceğini hatta, bu tepki karşısında imzacı sayısının artacağını düşünüyorum.

Vay be. Akademisyenlere bak. Adamlar ülkeye meydan okuyor. Nerden alıyorlar bu desteği acaba.Büyük bir soru işareti bu???

Suçu ona buna atmak tipik akp li mantığıdır. Hep dış güçler, şunlar bize karşı bunlar bize karşı... Yok bu desteği nerden alıyor falan filan.

Karşında devlete meydan okuyan 1100 tane akademisyen var bırak ona laf atmayı al görevden. İnlerine gir. Teröre destek veren her kim ve hangi kuruluş varsa mücadeleyi başlat. Ama nerde hep sanal mücadele....

ernestososa' Alıntı:
Suçu ona buna atmak tipik akp li mantığıdır. Hep dış güçler, şunlar bize karşı bunlar bize karşı... Yok bu desteği nerden alıyor falan filan.

Karşında devlete meydan okuyan 1100 tane akademisyen var bırak ona laf atmayı al görevden. İnlerine gir. Teröre destek veren her kim ve hangi kuruluş varsa mücadeleyi başlat. Ama nerde hep sanal mücadele....
:alkis:

Sonuçta bu ülkede 30 yılı aşkın bir süredir yaşanan bu terör olayları 1 günde olmadı. Medya bu ülkeye zarar veren çok büyük bir silah olarak kullanılmıştır. Eskiden armuta armut demekten çekinen medya & düşünürler,şimdi elmaya armut der hala mi geldi. :!:

zaman herkese kan tahlili yaptırıyor..........
Allah kanı bozuk insan müsfeddelerine aman vermesin....
zira soysuzluk içinde olan bu akademisyenler iktidar olsa
emin olun "niye benim gibi düşünmüyorsun..!"diye asmadık adam bırakmazlar.

Bir kuruş etmeyecek kadar ucuz sözde demokrasi kahramanları....
İnandıkları değerler sistemi herneyse eger bu insan müsveddelerine akıl versin o sistem...
Karşı bildiri de yayınlanmış galiba. İnşallah güzel cümleler vardır içinde. Biz de ona imza atalım da imza görsün hizipler

çok yakın bir zamanda Larycia Alaine Hawkins adında bayan amerikalı hristyan bir akademisyen müslümanlara destek amacıyla amacıyla bir seferlik başörtüsü taktığı için akademik kariyerine son verildi

özgürlükler ülkesi amerikayı örnek almamız gerekiyor diye düşünüyorum :?:

bu 1100 adam katil dedikleri devletten maaş alıyor....

Bu 1100 akademisyen Ergenekoncu bence, yok pardon Balyoz Darbe Plan'cı.. Offf yine karıştırdım paralelciydi dimi, ya da pkk'lıdır belki, belki de İsraille enerji anlaşmasını yapacak olanlardır, 2010'daki KPSS kopya olayını üstünü örtenlerde Beyazıt Öztürkle bu akademisyenler zaten,yok yok bütün suç çözüm sürecine engel olmaya çalışan milliyetçi kesimde.

Ne akp'nin ne pkk nın hiç bir suçu yok. Suç tamamen diğerlerinde.

konuşun konuşun ,yakın yıkın ortalığı,,bi siz körüklemediniz,, bi siz eksik kalmıştınız zaten...

acaba ölen insanlardan kaç tanesinin hikayesini biliyorsunuz.

veya barış bildirisi dedikleri şeye imza atan 1100 akademisyenin hangisinin ailesini,hayat hikayesini biliryosunuz

araştırma görevlisi mi aptal,profesör mü aptal o bildiriye imza atmış

o kadar kafanız güdümlü ki eğitimci gözünü bırakın bi işinize yaramıyo insan gözüyle bakın,,

feryat figan ettiğiniz filistine savaş açan devlete, antlaşma yapmak için ölen vatandaşlarınıza tazminatla yetindiniz..o zamanlarda konuşmuşsunuzdur eminim..ne yaptınız peki sonra.

sultanahmette dün bomba patladı ..eliini kolunu sallaya sallaya heryere giren adamlar neyin nesi,,nasıl içimizde,,

güneydoğudaki insanların hepsi suçlu zaten

işinize gelince kürt türk barış içinde yaşayalım,biz kardeşiz,,işinize gelmeyince e onlarda öyle yapmasaydı bla bla blaa

sultanahmette bomba patladı duydunuz ama yüksekovada 60 yaşındaki adamın kafasını panzerle ezdiler duymadınız...

ve bunun gibi yüzlerce masum insan katledildi duymadınız,duymamazlıktan geldiniz ve geleceksiniz biliyoruz

ama şunu da çok iyi biliyoruzki gelecek günler size kötüsünü yaşatmasın

komşusu açken tok yatamayan ümmetin müslümanları,,yalandan da olsa kardeş dedikleriniz katlediliyo..

siz hala milliyetçilikle,hainlikle yaklaşın olaylara.

at gözlüklerinizi büyültün..

pinaraytas' Alıntı:
konuşun konuşun ,yakın yıkın ortalığı,,bi siz körüklemediniz,, bi siz eksik kalmıştınız zaten...

veya barış bildirisi dedikleri şeye imza atan 1100 akademisyenin hangisinin ailesini,hayat hikayesini biliryosunuz

o kadar kafanız güdümlü ki eğitimci gözünü bırakın bi işinize yaramıyo insan gözüyle bakın,,

feryat figan ettiğiniz filistine savaş açan devlete, antlaşma yapmak için ölen vatandaşlarınıza tazminatla yetindiniz..o zamanlarda konuşmuşsunuzdur eminim..ne yaptınız peki sonra.

sultanahmette dün bomba patladı ..eliini kolunu sallaya sallaya heryere giren adamlar neyin nesi,,nasıl içimizde,,

işinize gelince kürt türk barış içinde yaşayalım,biz kardeşiz,,işinize gelmeyince e onlarda öyle yapmasaydı bla bla blaa

sultanahmette bomba patladı duydunuz ama yüksekovada 60 yaşındaki adamın kafasını panzerle ezdiler duymadınız...

ve bunun gibi yüzlerce masum insan katledildi duymadınız,duymamazlıktan geldiniz ve geleceksiniz biliyoruz

komşusu açken tok yatamayan ümmetin müslümanları,,yalandan da olsa kardeş dedikleriniz katlediliyo..

Önceki yorumları yazabilecek kadar cahil insanlara neler neler anlatmaya çalışıyorsun hocam,bir tanesi miskali zerre birşey anlarsa seni yüzyılın öğretmeni ilan edeceğim.

Yahu hendek kazana laf yok, bomba yerleştirene,patlatana laf yok. Güvenlik güçlerine hatta vatandaşa kurşun yağdırana laf yok.
Eee, devlet katliam yapıyor.Devlet katliam yapsa bu kadar şehit vermez, oralarda taş üstünde taş kalmaz.
Devlete,devletin yasal güvenlik güçlerine katliam,terör yapıyor diyip te asıl terör örgütü ve onun yan kuruluşu partiye söz söyleyemen konuşuyorsa namussuz ve şerefsizdir.
Evet açık ve net namussuz ve şerefsiz. Yeter artık meydanı boş zannediyorsunuz.
Benim ödediğim vergiden, trafik cezasından katlamalı elektrik faturalarından maaş alan devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü savunacağına namus ve şeref yemini edenlerde dahil

barış içinde yaşamak, herkesin işini yaptığı, ailesiyle mutlu, gelecek planları olan insanlar olmak çok uzak değil mi

birileri sürekli ezilen bir taraftan, katliamdan bahsederken birileri de terörden, devletin bekasından bahsediyor

katliamdan bahsedenler terör diyemiyorlar maalesef, ya da devlet bekasından bahsetmiyorlar

kendi adıma öncelik terör diyenlerdenim ve ezilen bir kesimin olduğunu kabul ediyorum. fakat bu devlet vatandaş işbirliği ile düzeltilebilecek bir sorun. bu güne kadar devletle işbirliği yapmayanlar ne yazık ki p k k ile işbirliği içine girdi. orada bir katliamdan söz etmek aptalcadır. katliamın ne olduğunu bilmeyen insanları kandırdıkları bir propagandadır.

Doğru ne siyahta ne beyazdadır. Doğru gridir.
Bu bildirinin tamamıyla doğru olmadığı da aşikardır, güneydoğuda sebep ne olursa olsun masum insanların öldüğü de.

O yüzden bir taraf olunamaz. Burada ya da orada kim mazlumsa kim zarar görüyorsa onun tarafında olmak gerekir.

Eline molotof alıp polise askere saldıranlar da var aralarında, polis ve askerden kendilerini korumasını isteyenler de.
Dolayısıyla orada yaşayan insanları topyekün zan altında bırakamayız.

Birileri bizi öyle böldü ki, yanlış bile olsa arkasında durur olduk.
Dün çözüm sürecini alkışlayanlar bugün en faşist eylemleri bile destekler oldu. Anlam veremiyorum.

Çözüm her zaman barıştadır. Dün de , bugün de, yarın da.

volkankey' Alıntı:
Bu bildirinin tamamıyla doğru olmadığı da aşikardır, güneydoğuda sebep ne olursa olsun masum insanların öldüğü de.

O yüzden bir taraf olunamaz. Burada ya da orada kim mazlumsa kim zarar görüyorsa onun tarafında olmak gerekir.

Eline molotof alıp polise askere saldıranlar da var aralarında, polis ve askerden kendilerini korumasını isteyenler de.

Dün çözüm sürecini alkışlayanlar bugün en faşist eylemleri bile destekler oldu. Anlam veremiyorum.

:alkis: :alkis:

volkankey' Alıntı:

Hocam ben askeri müdahaleyi oldum olası savunuyordum hala da doğru olduğunu düşünüyorum ama bu ak partili şakşakçılar parti başkanları ne tarafa çark ederse o tarafa dönüyorlar. Dün askeri müdahaleyi savunanları darbeci diye itham edip bugün tam tersini savunacak kadar yüzsüz utanmazlar. Bu yazıya imza atan akademisyenler bile daha omurgalı geliyor bana.

yakın tarihimizden ders çıkaramayıp aynısını tekrar edecek oluktan sonra vay halimize...

Aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemek neyin alametidir?

katrilyon kere düşündüm ve şuna karar verdim. eğer ben bu ülkede başta kürt olmak üzere laz yada şeriatçı yada çerkez yada ateist yada alevi yada komünist yada devrimci yada her ne olsaydım asla ve asla düşünce mücadelemi silahla yapmazdım. askere yada polise yada herhangi bir kamu görevlisine tuzak kurup canına kasdetmezdim. mücadelemi hep, daima sonuna kadar legal yollardan sürdürmeye çalışırdım. son nefesime kadar.

ama devlet de rahat durmuyor ki deyip devlete karşı yapılan silahlı illegal mücadeleyi haklı göstermeye çalışmak (bu akademisyenleri yaptığı gibi) 2015 türkiyesinde çok haksız bir eleştiri ve haddini aşan bir usluptür kanımca. ve bu kişilerin barışçı, insan hakları savunucusu ve halkların kardeşliğini savunan kişiler olduğunu düşünmüyorum. ancak yanlış yoldaki hizipler olabilirler. ve hep hizip kalacaklar

adlarının önüne prof ekleyince adam olduk zannediyorlar.. ama görüyoruz ki eşşeklik baki kalmış..

pinaraytas' Alıntı:

Hendek kazıp şehirlerde çatışma çıkaranlara ne diyeceksin, onlar barış güvercini mi.

mudamet' Alıntı:
katrilyon kere düşündüm ve şuna karar verdim. eğer ben bu ülkede başta kürt olmak üzere laz yada şeriatçı yada çerkez yada ateist yada alevi yada komünist yada devrimci yada her ne olsaydım asla ve asla düşünce mücadelemi silahla yapmazdım. askere yada polise yada herhangi bir kamu görevlisine tuzak kurup canına kasdetmezdim. mücadelemi hep, daima sonuna kadar legal yollardan sürdürmeye çalışırdım. son nefesime kadar.

ama devlet de rahat durmuyor ki deyip devlete karşı yapılan silahlı illegal mücadeleyi haklı göstermeye çalışmak (bu akademisyenleri yaptığı gibi) 2015 türkiyesinde çok haksız bir eleştiri ve haddini aşan bir usluptür kanımca. ve bu kişilerin barışçı, insan hakları savunucusu ve halkların kardeşliğini savunan kişiler olduğunu düşünmüyorum. ancak yanlış yoldaki hizipler olabilirler. ve hep hizip kalacaklar

Hocam benim bir de dikkatimi çeken önceleri STK'lar akademisyenler vs açıklama yapıp iki tarafın da çatışmaları durdurması, silah bırakması yönünde çağrıları yapardı. Devlete de örgüte de(her ne kadar normal bir ülke vatandaşının devletin kolluk güçlerinin silah bırakamayacağını bilse bile). Ama ne hikmetse bu çözüm sürecinden midir nedir? Artık eline mikrofonu alan devlet operasyonları durdursun siviller ölmesin diyor.

Toplumsal huzur ve barışı özgürlük-demokrasi gibi kavramlara sığınarak bozanlar bu millete nasıl hesap verecek? Seçim zamanı kardeşlik-barış vs seçimden sonra hendek-tuzak bomba. Orada ölen masum siviller kadar güvenlik güçlerinin geride bıraktığı masum yetim çocuk ve eşleri ahirette yakalarında olmayacak mı sanıyorlar?

Hain kime deniyor ülkemizde ben daha anlamadım!
Habur'da teröristlerle kucaklaşana mı?
Sur'da orda burda hendek kazıp askere,polise kurşun sıkanlara mı?
Akil! insanlara milyonlarca dolar yedirip içirip vatandaşın parasını peşkeş çekenlere mi?
Yoksa Akil!!! insanlara mı?
Hepsi mi acaba? :scared:

Zamanın başbakanı çıkıp "ey aleviler, ey kürtler, ey dersimliler! Bu Cehape zihniyeti soykırım yaptı, devlet adına özür dilerim." dedi. Sırf imralıya yaranayım ve bir yandan da chp ye salvo çakayım amacıyla...

Bugün o proflara ne kadar kızmışsam o günde başbakana o kadar kızmıştım. Dersim olayı doğruydu yanlıştı gibi bir ifade kullanmıyorum o ayrı bir konu ama benim burada belirtmek istediğim nokta 70 yıl önceki olayı açmanın amacı sadece siyasi bir rant elde etmekti...

Chp li değilim ama Sen dün cehape ye dersimde katliam yaptın dersen bugünde başkası çıkar cizre de katliam yaptın der...

Chp isyan bastırınca kötü, sen bastırınca iyi...

Akp li arkadaşlar 6 aydır benden daha faşistler (?) :) Aklınıza yeni mi geldi vatansever olmak...

Bu siyaseti icat eden hiçte iyi etmemiş...

Bunun AKP değil bir vatan meselesi olduğunu anlayamayacak insanlar konuşmasın artık...
Öyle karaktersiz bir muhalefetsiniz ki
Bu ülke hepimizin diye sen söylüyorsun, adam ben kürdistanımı istiyorum diyor ve bu haklı sivil talep olabiliyor.
Yönetim bu zamana kadar yatırımları kesmedi, bu zamana kadar dile getirilen bütün kültürel talepleri karşıladı. SÜREÇ iyi niyettir. net... Bence sürecin denenmesi gerekiyordu, kimse sonucun olumlu olacağını ummuyordu zaten, ama denedik. Asla pişman değilim yine o zaman yapılanları destekliyorum. Ama bu akademisyenler kürt siyasi hareketinin taleplerinden oluşan yol haritası diyorlar, okudunuz mu? Şu anki durumun da açıklamasıdır bu... demek ki devlet pkk nın istediğini yapmadı( güzel) bundan sonra yapsın mı? Ne dediğinizin farkında bile değilsiniz... Herkes herşeye karışmasın... bana biri açıklasın bu barış diyenler kiminle barışıyor Allahaşkına...

Allah bu devlete ve millete yardım etsin.
ne kadar çok vatan haini var ülkemizde.
en aydını dediğimiz kişiler kapkaranlık düşüncelerle devleti eleştiriyo ama pkk hainlerine çıt diyemiyolar.
hem bu devletin ekmeğini yiyolar hem de yedikleri kaba resmen pisliyolar.

yurdi_y' Alıntı:
Bunun AKP değil bir vatan meselesi olduğunu anlayamayacak insanlar konuşmasın artık...
Öyle karaktersiz bir muhalefetsiniz ki
Bu ülke hepimizin diye sen söylüyorsun, adam ben kürdistanımı istiyorum diyor ve bu haklı sivil talep olabiliyor.
Yönetim bu zamana kadar yatırımları kesmedi, bu zamana kadar dile getirilen bütün kültürel talepleri karşıladı. SÜREÇ iyi niyettir. net... Bence sürecin denenmesi gerekiyordu, kimse sonucun olumlu olacağını ummuyordu zaten, ama denedik. Asla pişman değilim yine o zaman yapılanları destekliyorum. Ama bu akademisyenler kürt siyasi hareketinin taleplerinden oluşan yol haritası diyorlar, okudunuz mu? Şu anki durumun da açıklamasıdır bu... demek ki devlet pkk nın istediğini yapmadı( güzel) bundan sonra yapsın mı? Ne dediğinizin farkında bile değilsiniz... Herkes herşeye karışmasın... bana biri açıklasın bu barış diyenler kiminle barışıyor Allahaşkına...

çözüm süreci pkk ile yapılan bir müzakere değildi

oradaki halkın devletle barışması içindi. fakat bunu yaparken pkk gerçeğini, imralı gerçeğini unutmamak lazım. onlarla görüşülmesi de süreç açısından gerekiyordu.

sürecin pkk tarafından kullanılması aslında çözüm istenmediğinin ve mhp nin dediği gibi oyalayarak güç toplama taktiği olduğunu gördük.

akp hükümeti istihbaratı ya olanları görmedi ya da görmezden geldi ki 2. seçenek çok ağır basıyor. peki bunu neden yaptı akp. pkk güçlensin diye mi. hayır. süreç zarar görmesin diye. yine istihbarat zayıflığından bu günlere geldik

hatalar yapıldı süreç bitti, seçim oldu ve TC Hükümeti kuruldu. bu satten sonra bütün vatandaşların devlete isyan noktasına gelen bu terörün karşısında olması gerekiyor.

buna o bölgede yaşayan kürt vatandaşlar da dahil. devletini seven saygı duyan teröre karşı olur, diğerleri meşru bir şekilde hukuksal mücadelesine devam eder. silah, bombaya başvuranlar ve onları savunanlar teröristtir. bu ülkede yaşamaya hakkı yoktur.

pinaraytas' Alıntı:

ya sen ne biliyorsunda böyle konuşuyorsun. bütün bir milleti zan altında bırakıyorsun.
ben mecburmuyum o adamların hayat hikayesini bilmeye. sen benim hikayemi biliyormusun söyle.
katliam görmemişsin sen. Çin de olucaktınızda görücektiniz katliamı. devlet katliam yapıcak olsa içerdeki sivilleri kurtarmak için günlerce uğraşmaz. atar kimyasal bombasını anında temizler.
senin savunduğun ilçede yaşayan adamlar %90 haram yollardan para kazanacak, kaçak ödediği elektriğin parasını bu milete ödetecek, bu devletin parasıyla deposu dolan belediye kepçesiyle pusu kuracak, okulları yakıcak, çocuğunun eğitimi için gelen öğretmeni öldürecek, kendisine yardıma gelen ambulansı yakacak, güvenliğini sağlayacak askere kahpece şehit edecek....sonra en ufak müdahalede vay katil devlet, vay fasizm, vay efendim müslüman değilsiniz.
bırakın efendi bunları sen o kadar müslüman isen arkadaşlarına haramı öğret, kul hakkını öğret, öldürmenin günah olduğunu, ekmeğini yediğin bu topraklara ihanet etmenin dinde yeri olmadığını öğret.
oktay sinanoğlu doğru söylemiş.
"ALLAH DÜŞMANIN BİLE ŞEREFLİSİNİ VERSİN"

Geri