Devleti katliamla suçlayan 1100 akademisyen

Kodla Büyü
Tartışacağınız kişinin, referans aldığı değer sistemi siyaset ise tartışmanız beyhudedir.

evrensel ve ahlaki değerleri önemsemeyen insanlarla ortak bir anlayışa gelebilmek için tamamen onlar gibi düşünmeniz gerekir. Onlar gibi düşünmüyorsanız, siz insan bile sayılmazsınız onlara göre. O yüzden kendinizi yormayın...

arkadaşlar suç var birde suçluya yardım ve yataklık etme suçu var
şimdi pkk suçlu olduğu konusunda hem fikiriz de suçluya yardım ve yataklık etmek ne zaman suç olmaktan çıktı
tıpkı cemaat olayında olduğu gibi yine suçluya yardım yataklık eden aynı güruh zeytin yağı gibi üste çıkmaya çalışıyor
işte bu güruh yardım ve yataklık ettiği için enaz pkk kadar cemaat kadar suçludur önce onu bir kabullenin
deyin suçluya yardım ve yataklık ettiler deyin

ve ben buna benzer bir yorumu tam bir sene önce yine yapmıştım hep aynı şeyler
dndd' Alıntı:
İki suclu var ortada sucu isleyen ve sucluya yardim ve yataklik eden
Durustsen delikanliysan Sucu isleyen cemaata kufurlerini ederken ona bu suclari islerken yardim yataklik edenlere savcisiyim diyenlere ne istedilerde vermedik diyenlere yaptiklarina goz yumanlarada iki cift laf et de gorsun millet ne oldugunu

semihcom' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:
Zamanın başbakanı çıkıp "ey aleviler, ey kürtler, ey dersimliler! Bu Cehape zihniyeti soykırım yaptı, devlet adına özür dilerim." dedi. Sırf imralıya yaranayım ve bir yandan da chp ye salvo çakayım amacıyla...

Bugün o proflara ne kadar kızmışsam o günde başbakana o kadar kızmıştım. Dersim olayı doğruydu yanlıştı gibi bir ifade kullanmıyorum o ayrı bir konu ama benim burada belirtmek istediğim nokta 70 yıl önceki olayı açmanın amacı sadece siyasi bir rant elde etmekti...

Chp li değilim ama Sen dün cehape ye dersimde katliam yaptın dersen bugünde başkası çıkar cizre de katliam yaptın der...

Chp isyan bastırınca kötü, sen bastırınca iyi...

Akp li arkadaşlar 6 aydır benden daha faşistler (?) :) Aklınıza yeni mi geldi vatansever olmak...

Bu siyaseti icat eden hiçte iyi etmemiş...

Önce git dersim hadisesinin aslını öğren gel, orada isyan falan yok, sabiha gökçen var, adını havaalanına bile vermişler zalimin, tabi o piyon, emir verene bakmak lazım.

Doğuda isyan falan yok, zaten savaşanların çoğu kürt falanda değil, kendini kürt zanneden veya tanıtan Türkiye düşmanları. Kürtler neden devlete isyan etsin ki? Salaklar mı, aptallar mı. Ama inanın onlar kadar akıllı olmadığınız kesin. otorite boşluğunu pkk doldurdu orada, bu akp nin en büyük yanlışlarından biriydi, millet zorla oy veriyordu.

Git tarihi doğru öğren sonra gel yorum yap.

Dersim'de isyan yoktu durup dururken devlet bombaladı yani. Seyit Rıza filan hikaye. Koçgiri isyanı da olmadı. Şeyh Sait'te isyan etmedi. Aslında sizin akp lilere sorarsan Apo'da barış elçisiydi, Habur çok gerekliydi, akil adamlar candır...

imzayı atan bütün akademisyenler pkk yandaşı olarak kendilerini alenen ortaya koymuştur. bu ülkede pkk yandaşlığı yapan herkes teröre destek vermekten dolayı suç işlemiştir. vatana ihanet eden herkes bedelini ödemelidir. bunların akademisyen unvanları ellerinden alınıp kapı önüne konmalıdır. it bile ekmek yediği yere ihanet etmez. ayrıca bu hükümetin zaafından da kaynaklanmaktadır. çözüm süreci altında pkk ya verilen tavizkar tutum bizi bu noktaya getirmiştir.

semihcom' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
imzayı atan bütün akademisyenler pkk yandaşı olarak kendilerini alenen ortaya koymuştur. bu ülkede pkk yandaşlığı yapan herkes teröre destek vermekten dolayı suç işlemiştir. vatana ihanet eden herkes bedelini ödemelidir. bunların akademisyen unvanları ellerinden alınıp kapı önüne konmalıdır. it bile ekmek yediği yere ihanet etmez. ayrıca bu hükümetin zaafından da kaynaklanmaktadır. çözüm süreci altında pkk ya verilen tavizkar tutum bizi bu noktaya getirmiştir.

Hepsine Eyvallah, son cümlene katılmıyorum, işin sonu buraya varacaktı zaten, ancak devlet sakin ortamda bütün bahanaleri yok etmek zorundaydı. Dikkat edersen ilk defa pkk kürtlerin nazarında bitmiştir, yani aslında pkk yenilmiştir. hdp yi yem ettiler oda işe yaramadı, artık hdp barajı rüyasında bile göremez, ilk belediye seçimlerinde dışarıda olurlarsa bağımsız adaylarla girecekler yine.

Artık devlet ne yaparsa yapsın, ne içeride nede dışarıda engelle karşılaşamaz, ve bu vatanın aziz evlatları bu ülkeyi bu itlerden temizleyecektir.

Yeni anayasa artık farz oldu.
yeni anayasada daha fazla yerel yönetimlere yetki veileecek. siz şu an pkk lı belediyelere gücünüz yetmiyor daha fazla yetki verdiğinizde ne olacak. yeni anayasa olunca pkk eylem yapamaycak mı? bu ülkeye kurşun sıkmayacak mı? cahilce konuşup kendiniz avutmayın. bu işin sonunda hükümet pkk ile yine masaya oturacak ve yeni tavizler verilecek özerkliğin temeli atılacak. mesele başkanlık değil başkanlık altında özerk bölgeler oluşturmaktır. israilin oynadığı bu oyun tıkır tıkır işliyor. siz pkk ile akp nin oslo görüşmlerini incelerseniz işte bütün gerçekler orda yatmaktadır.

pkk kendi yandaş akademisyenlerini üniversitelere doldururken sen nerdeydin hükümet... pkk bugünlere kendini hazırlarken o kahraman hakan fidan ne halt yedin. pkk yalakalık olsun diye ülkenin dağından taşından Türk ismini sildiniz. andımızı kaldırdınız, arif nihat asyanın bayrak şiirni ders kitaplarından kaldırdınız, doğu ve güney doğuda pkk nın istemediği kaymakam ve valileri görevden aldınız. askeri kışlasına çekip kalekol yapımlarını durdurdunuz. adamlara bu kadar meydanı boş bırakırsanız adamlarda istediği gibi yerleşir.
şimdi akp ye oy veren kardeşlerim siz akp li vekillerin pkk nın terör örgütü olmadığını söylediğinde siz oylarınız o adamları millet vekili yapmadınız mı?

Akpartili arkadaşlar parti tercihiniz konusunda saygım var ama lütfen bu terör konusunda yorum yapmayın, apo köpekmişte oynamış atmışlarda... kimin kimle oynadığı apaçık belli oluyor. Pkk halk gözünde bitmiş filan hepsi hikaye. Pkk terör örgütü var olduğu günden bu güne en parlak dönemini yaşıyor.

orhan Miroğlu 1 kasımda akp millet vekili oldu. bu vekili ben seçimden önce videosunu atmıştım ama kimse oralı olmadı koşa koşa oyunuzu akp ye verdiniz. şimdi şu videoyu izleyin bu adam pkk terör örgütü değildir diyor. ve bu adam sizin oylarınızla akp vekili oldu. hdp ile ne farkınız var.
https://www.youtube.com/watch?v=6Y2A6iBLjs8

devlet katliam yapmıyor devlet işini yapıyor yapması gereken kendi toprağını terörden temizlemek. yerinde ve güzel uygulama.

ancak ve ancak burada çok büyük bir soru var ve hiçbiriniz cevap veremiyorsunuz.

terör örgütü elebaşının, bebek katilinin yazdıkları dolmabahçede okununca kimse hain olmadı. bazı vekiller pkk terör örgütü değildir diyince hain olmadı. çeşitli oluşumlar akil insanlar millete gidip analar ağlamasın pkk baas çözümü vs. diyince kimse hain olmadı. haburdan türkiyeye pkklı sokulup üniversitelere sokulunca kimse hain olmadı.

2 sene önce pkk karşıtı olan milliyetçiler haindi.

ama ne hikmetse 2 sene öncenin kafasındakiler bugün hain ilan edildi. bu işler bu kadar basit mi hain olup olmamak sadece ve sadece bir partinin düşüncesinde olup olmamak mıdır?

bakın tekrar ediyorum o metnin hiçbiryerine katılmıyorum ama benim zoruma giden bu metinleri 2 sene önce okuyanlar en kıymetliydi. pkk o zaman da pkkydı eşimizi dostumuzu katleden örgüttü.

sıradaki hain edilcek kesim kim? açık ve net olun deyin ki x partisinden olmayan haindir, teröristtir.

Kürşat_58' Alıntı:
pkk kendi yandaş akademisyenlerini üniversitelere doldururken sen nerdeydin hükümet... pkk bugünlere kendini hazırlarken o kahraman hakan fidan ne halt yedin. pkk yalakalık olsun diye ülkenin dağından taşından Türk ismini sildiniz. andımızı kaldırdınız, arif nihat asyanın bayrak şiirni ders kitaplarından kaldırdınız, doğu ve güney doğuda pkk nın istemediği kaymakam ve valileri görevden aldınız. askeri kışlasına çekip kalekol yapımlarını durdurdunuz. adamlara bu kadar meydanı boş bırakırsanız adamlarda istediği gibi yerleşir.
şimdi akp ye oy veren kardeşlerim siz akp li vekillerin pkk nın terör örgütü olmadığını söylediğinde siz oylarınız o adamları millet vekili yapmadınız mı?

ama öyle deme, o sorulara cevap verebilen yok.

semihcom' Alıntı:
Hepsine Eyvallah, son cümlene katılmıyorum, işin sonu buraya varacaktı zaten, ancak devlet sakin ortamda bütün bahanaleri yok etmek zorundaydı. Dikkat edersen ilk defa pkk kürtlerin nazarında bitmiştir, yani aslında pkk yenilmiştir. hdp yi yem ettiler oda işe yaramadı, artık hdp barajı rüyasında bile göremez, ilk belediye seçimlerinde dışarıda olurlarsa bağımsız adaylarla girecekler yine.

Artık devlet ne yaparsa yapsın, ne içeride nede dışarıda engelle karşılaşamaz, ve bu vatanın aziz evlatları bu ülkeyi bu itlerden temizleyecektir.

Yeni anayasa artık farz oldu.

"ilk defa pkk kürtlerin nazarında bitmiştir" diyorsun da bunu neye dayanarak söylüyorsun cidden merak ediyorum, dün pkklı olan bugün yine pkklı olmayan yine değil. eğer cidden pkknın kürtlerin nazarında bittiğini düşünüyorsan bi doğuyu gez dolaş. batıdan sallaması ne kadar kolay. doğuda adamlar %80+ oy almış bunların bitse bitse kaçı bitmiştir? kendini kandırmanın manası yok. bırak kürtlerin nazarını 1100 tane akademisyenin nazarında bile bitmemiş bu teröristler.

bu teröristlere o kadar yüz verildiki seçim zamanı ist üniversitelerinde meydanlarında terörist şarkıları söylüyorlardı kimse de ses çıkarmıyordu.

Sözün özü herkes vitrine oynuyor!

Bugüne kadar devletten yana oldum, bundan sonra da devletten yana olacağım.

Üç beş tane kanı bozuk, etiketinin ne olduğu belli olan hainin bildirisi benim için YOK hükmündedir.

semihcom' Alıntı:
destek verenlerin kaçı kürt !!!

maksat Erdoğan düşmanlığı olsun, hepsi hesap verecek, ama erken ama geç.
senin içinde mesele ülke değil zaten tayyip erdoğan yani işin ucu tayyip erdoğana dokunmasa umrunda olmayacak

Arkadaşlar anayasa gereği şiddet içermeyen her durum düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmelidir. Buna benzer veya farklı siyasi konularda yüzlerce bildiri daha öncede yayınlandı ve imzalandı. Şu anda gündemin bu şekilde değiştirilmesi mevcut siyasi konjektür gereği, mahkelemeler tarafından er-geç bu akademisyenlerin hakları iade edilir, çünkü yasalarımız gereği bu durum suç değil.(AHİM dünya kadar tazminat ödettirir). Ayrıca konuya taraf olan herkes içerikten bağımsız sadece mevcut iktidarın ve medyanın reaksiyonundan sonra safını tutuyor. Sağlıklı bir toplum olacaksak her türden fikre şiddet içermediği sürece saygı duyulmalı, modern toplular da bu şekilde olur bu iş, ilkel ve duruma göre vazife çıkaran yönetimlerde ise bizimki gibi olur. Tam tersini düşünürsek bundan sonra yönetenler ne isterse o şekilde bildiri yayınlanması sonucu çıkar ki kabul etmek imkansızdır. Ayrıca şu na dikkat ediniz zamanında iktidar "mevcut bildiriden" daha radikal söylemler geliştirmiş, zikretmiştir, bu sebeple taraf olunacaksa ana akıma takılıp fikirsiz olmaktansa nesnelliği tavsiye ederim.

Bütün medya organlarında boy boy listeler var, forumun bilgisayar öğretmenlerinden oluştuğunu düşünürsek listeyi buraya kopyalamayı akılsızca bir tutum olarak görüyorum(teşhircilik). konu başlığının açılması yeterli.

Bence sorun bizim içimizde hemen galeyana gelip düşünmeden hareket ediyoruz yok şu şuncu bu buncu diye onu bunu bırakalım vatan elden gidiyor Diyarbakır yangın yeri olmuş kurunun yanında yaş da yanıyor. İstanbul da bombalar patlıyor. Ülkemizin karıştırılmaya çalışıldığı ve iç karışıklık ,savaş planlarının olduğu belli bir an önce tüm insanlarımızın bir olup buna dur demesi ve kutuplaşmanın sıfıra indirilmesi şart bence

piyemi' Alıntı:
Arkadaşlar anayasa gereği şiddet içermeyen her durum düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmelidir.

Bütün medya organlarında boy boy listeler var, forumun bilgisayar öğretmenlerinden oluştuğunu düşünürsek listeyi buraya kopyalamayı akılsızca bir tutum olarak görüyorum(teşhircilik). konu başlığının açılması yeterli.

Konuyu açanda özgürlükler kapsamında açmış. Nasıl diğeri DEVLET'in yaptıklarını beğenmiyor. Bildiri yayımlıyor.
Konuyu açan kişide DEVLET'i beğenmeyenleri beğenmediğini afişe etmiş.

DEVLET'i afişe edene laf yok.
Anarşiste çanak tutana da af yok.

arkadaşlar ısrarla ve ısrarla anlamamakta diretiyorsunuz.

şurada kimse bu akademisyenleri savunmuyor teröre lanet ediyor ancak bir vekil(kim olduğu yukarda verildi) pkk terör örgütü değildir dediğinde malum medyada hiç tepki verilmedi ona kimse yüklenmedi bu insanın canını sıkıyor.

bırakın terör propagandası yapmayı dik alasını yapsalar bile o partiden olunca dokunulmuyor, bu yanlış değil mi arkadaşlar? sizler eğitimcilersiniz empati kavramını bilen insanlarsınız bu durum birtek benim mi garibime gidiyor.

bakın en son trtdeki sunucu cem ceminay yanlışlıkla 17-25 aralığa gönderme yapan bir yazıyı okuyunca işine son verildi. bir anlık yanlışlığı. yani bu ülkede bazı şeyler devletin de önüne konuldu devlete ne yaparsan yap sana bir şey olmaz ama oraya dokununca yanarsın.

bazı tv ve gazeteler alenen Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiler, cumhuriyete küfrettiler başlarına hiçbir şey gelmedi gelmiyor. Atatürk yerine bırak günümüz liderlerine hakaret ufak bir eleştiri yapsalar asılırlardı.

okadda' Alıntı:
piyemi' Alıntı:
Arkadaşlar anayasa gereği şiddet içermeyen her durum düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilmelidir.

Konuyu açanda özgürlükler kapsamında açmış. Nasıl diğeri DEVLET'in yaptıklarını beğenmiyor. Bildiri yayımlıyor.
Konuyu açan kişide DEVLET'i beğenmeyenleri beğenmediğini afişe etmiş.

DEVLET'i afişe edene laf yok.
Anarşiste çanak tutana da af yok.

Özgürlükler kapsamında açılmış derken neyi kastediyorsun. Kolayca insanları PKK lı, vatan haini ilan etmiş. Bu kadar kolay bir iş olarak görüyorsan bu işi zekandan şüphe ederim. Daha düne kadar mevcut iktidar bu akademisyenleri akil insanlar diye dolaştırdı ve daha radikal söylemlerde ifade edilmişti o dönem. Hem aydınlar hemde iktidar tarafından kürt meselesinin çözüme ile ilgili yasal adımlar atıldı. Konjektörel bir şekilde nesnel doğruyu kullanıp daha sonra öznel refleksler ve çıkarlar doğrultusunda ajitasyon yapmak, insaları kolayca vatan haini ilan etmek döner döner sahibini de vurur birgün. Demeye çalıştığım bir demokrasi standartı şart. Her gelene göre standart yaratırsak güzel vatanım böyle aptalca işlerle yıllar yılı uğraşıp duracaktır. Bi kere olsun hatandan dönme cesareti gösteredin mi hiç, veya kaç kişi evet bi yerde bi hata var, ne yapıyorum ben deyip döndümü yanlışından. Hiç bir şey bilmiyorsam "DUR arkadaş daha dün benzer şeyleri "akil insanlara" sen yaptırdın. Ne oluyor diye sorarsın

arkadaşlar bu insanlara laf anlatamassınız ben bunun imkansız olduğuna kanaat getirdim. bizzat yaşadıklarımdan bir kesinti yazayım:

ergenekon balyoz tutuklamaları zamanları çatır çatır askerleri içeri atıyorlar, ben cemaate buluyorum suçu zaten sevmem. bu cemaatin çıkar amaçlı örgüt olduğunu düşünüyorum. bunu ifade ettiğimde bana söyledikleri şu "sen dinsiz misin, sen hain misin hocaefendiye nasıl öyle dersin" anlınız secdeden kalkmasa dahi bunun bir anlamı yoktu önemli olan o günün gözdesi gülen cemaati ile iyi geçinmenizdi. kpss skandalı çıktı, polislik sınavı skandalı çıktı bas bas bağırdık ama ne fayda. sonuçta o cemaatti müslümandı her şey onlardan sorulurdu.

o gün onlara karşı çıktığım için haindim, dinsizdim. bugün de onlar resmi olarak terör örgütü.

bundan 2 sene önce pkk aldı başını yürüyor, çok yüz verildi, kahrolsun pkk dediğim için sen faşistsin sen barış düşmanısın asıl hain sensin denildi.

o gün pkk karşıtı olduğum için haindim, faşisttim.

eeee ben şimdi nasıl güveneyim benden ne beklersiniz? ben yine pkk ve cemaate karşıyım ama sizin gibi değil hep karşıyım.

ben bundan önce sırf türk devletinin türk ulusunun iyiliği için yaptıklarım nedeniyle en yakınlarımdan hain, dinsiz yaftası yedim bunlara mı güveneyim. Yüce Rabbim ne eylerse güzel eyliyor ve her söyledikleri lafı onlara yedirtti. babasından çok sevdiği adama terörist feto dedirtti. Allahım beni o durumlara düşürmesin bana yeter.

piyemi' Alıntı:

Buranın akıllısın sen misin. Hem özgürlük diyorsun hem teşhircilik. Adamlar zaten kendini teşhir etmek için bildiri yayınladı. Adamlar devlete kafa tutuyor. Bir makale, yeni bir ürün , yeni bir buluş için değil. Pkk için hainlik için kafa tutuyor. Aynısını avrupadaki hainler, yabancı elçiler yapıyor. Akademisyenin işi pkk nın hainlerin sözcülüğünü mü yapmak. Neden bir tek kelime edemiyorsun bu akademisyenlere. Devlet kim. Biziz. Devlet batarsa kim yine biz. Laf oyunu yapma. Kısaca sende onlara destek veriyorsun. Sizin içşn gerçek düşman devletten ziyade bu milletin değerleri. Siz sesi çıkmayan herşeye onay veren halk istiyorsunuz. darbe dönemi özlemi çeken tiplersiniz. Gezici kafanın pkk dan farkı yok. Pkk eli silahlı örgüt. Akademisyenler eli kalemli örgüt. Silahlı olanı bitirmek kolay ama elinde kalem kamera ya da bürokrat kimliği olanla savaşmak daha zordur. Çünkü farkedilmesi zor. Pkk hdp bu millete karşı bir piyon. Asıl ciddi düşmanlar kalemle gazete ile odalar ile sinemayla işadamı kılığyla gelenler. Kısaca ülkemiz gizli bir işgalle karşı karşıya bırakılmak isteniyor. Adı da düşünce özgürlüğü altında kılıf bulmak. Kimse kusura bakmasın. Yumuşak bir millet isek te bunlara papuç bırakmayız.
Akademisyen ise gitsin akademik makale çıkarsın. Adamların makalesi bile yok ki.

Bu konuyu açmamın sebebi eğitimin neden iyi olmadığı eğitmenlerin içler acısı durumunu göstermek içindi. Akademi için bir araya gelemeyenler pkk için nasıl bir araya geliyor göstermek içindi. Kısaca üniversite de aslında eğitimden çok ideolojinin varlığını göstermek için konuyu açtım. Kısaca beyin fırtınası için. Bu konuyu siyaset tartışmak için değil akademik ve ülke geleceğini tartışmak için açıldı.

Geri