Drive Vaccine PC Restore Plus Programnın Kullanımı (Resimli)

Kodla Büyü

Programın Anlatimını Nasıl Buldunuz?

• Güzel

Oy: 111 94.1%
  • Daha açıklayıcı olabilirdi

Oy: 7 5.9%

• Kullanılan toplam oy
    118

ccaaggllaarr

Aktif Üye
:Drive Vaccine PC Restore Plus Programının Kullanılması:

Ayrıca Anket ekledim. Değerlendirmeye alirsanız sevinirim. Gelen sonuçlara göre başka program kullanımlarını anlatabilirim.

Arkadaşlar hemen hemen hepimiz bu programı kullanıyoruz. Kullanım sırasında mutlaka problemlerle karşılaşabiliyoruz. Bu anlatımda sizlere programın kullanımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Büyük kısmımız biliyor olabilir; ama bilmeyenler için yardımcı olacağını düşünüyorum.

Öncelikle kurulumun yapıldığını varsayıyorum.
Program kurulduktan sonra sistem tepsisine programın ikonu yerleşecektir.
drivevaccineplus5.jpg

İkona çift tıkladığımızda giriş paneli çıkıyor. Kurulum sırasında belirlediğiniz şifreyi girerek ilk ekranla karşılaşıyoruz.
58274401.jpg

Bu ekran bize yaptığımız işlemler hakkında bilgiler veriyor. Numaralandırılmış alanların açıklamaları:
1. Sistemimizde ne kadarlık alanın korunduğunu, kullanılan alan, boş alan miktarlarini
2. Geri Yükleme Noktasının en son ne zaman oluşturulduğunu, son geri yüklemenin zamanını
Gösterir.

Restore Settings
36342538.jpg

Yukarıdaki resimde numaralandırılan alanlar:
1. Bilgisayar her başlatıldığında sistemi geri yükle
2. Oturum kapatıldığında sistemi geri yükle
3. Sistem yeniden başlatıldığında ve oturum kapatıldığında geri yükle
4. Sistemi belirlediğiniz bir dakika süresince geri yükle (15dk da bir yükle gibi)
5. Sistemi her gün ilk açılışta yükle. Bundan sonraki açılışta yükleme yapılmayacak(Not: Bu kısımı hiç kullanmadım… Emin değilim.)
6. Belirlediğiniz Saatte geri yükleme yapar
7. Belirlediğiniz Gün, Saatte Geri yükleme yapar.
8. En Önemli Kısım burası: GERİ YÜKLEMEYİ DEVRE DIŞI BIRAKIR. Korumasız mod diyebiliriz sanırım.

** Bunların dışında arkadaşlar,
UPDATE BASELINE seçeneği, programı “deepfreeze”den ayıran üstün hale getiren özelliklerden biri.
Bilgisayar bir program kurdunuz ve korumanın aktif olması için tekrardan bilgisayarı başlatmanıza gerek kalmıyor. Yani yeni geri yükleme noktası oluşturuyor.

PROGRAM SETTINGS
36739821.jpg

Yukarıdaki resme göre:
1. Şifre Değiştirme yada şifreyi kaldırma işlemlerinin yapıldığı kısım
2. Sistem Tepsisinde programın ikonun kaldırılması ve giriş için gerekli tuş kombinasyonun değiştirilmesi için olan kısım
3. Bu kısım sanırsam herkesin sıkıntıya düştüğü kısım. Yani programın birde RMC olarak adlandırılan 2. bir programı var. Peki ne bu 2. program? Açıklayayım, diyelim ki 100 tane bilgisayara bu programı kurdunuz. Tüm bilgisayarlarda sistem geri yüklemesini güncellemek istiyorsunuz. Bizim kullandığımız lab. Yönetim programlarındaki gibi sistemi kapatmak, yeniden başlatmak, dosya göndermek yada geri yükleme yapmak istiyorsunuz. İşte bu program bunları yapıyor.
bunları yapabilmeniz için server’a kuracağınız bu programla Client bilgisayarlara kurduğunuz programın haberleşmesini sağlamanız gerekli. Size tavsiyem şu olacaktır, server olacak bilgisayarın ip adresini elle atamanız. Yada tüm makinelere. Bu size kalmış bir durum.
Her neyse RMC programı ile iletişime geçmesi için Checkbox’ı işaretleyiniz.
RMC’nin kurulu olduğu bilgisayarın ip adresini ve dinlenecek portu yazınız. Standart olarak 9000 gelir. Değiştirebilirsiniz isterseniz. İp adresini girdikten sonra Connect tuşuna basınız. İletişim kurulduysa başarılı mesajını alırsınız. Ve işlemi bitirmek içinse uygula demeniz yeterli olacaktır.

Açıklamalar bu kadar arkadaşlar takıldığınız noktaları sorabilirsiniz. Bir sonraki anlatımda Drive Vaccine PC Restore Plus RMC (Remote Management Control)’yi anlatmaya çalışacağım.
KOLAYLIKLAR DİLERİM :) :)

Ayrıca Anlatımın Word Dosyası şekli:(Rapid yada diğer dosya paylaşim sitelerinde problem olmaması için kendi okulumu serverı)
http://www.latml.k12.tr/DriveVaccinePlus.doc

Şimden Teşekkürler. Başka Anlatımlarda Görüşmek Üzere

İşte en iyi güvenlik yazılımı.Başka birşey kullanmanıza gerek yok. :+1:
ŞAMPİYONSUN BEŞİKTAŞ

Teşekkür ederim hocam.Kullanımını bilmediğim için kullanmak istemiyordum şimdi denemek için cesaretim var. Anlatım da gayet açık. Yalnız iki sorum olacak.
Deepfreeze bazı bilgisayarlarda kasıyor. Sanırım sistem özelliklerini rami beğenmiyor. Bir defa kurduktan sonra deepfreezi açıp kapatamıyorum. Çözüm format oluyor. Acaba dvpcr de de böyle bir problemle karşılaşabilir miyiz? Ya da karşılaştınız mı?
İkinci sorumda şu anlatımda baahsettiğiniz rmc programının kullanımında serverdan bahsetmişsiniz. server derken bildiğimiz serverı mı kastediyorsunuz yoksa ana makine olarak atadığımız bir pc yi mi?

yesimk06' Alıntı:
Teşekkür ederim hocam.Kullanımını bilmediğim için kullanmak istemiyordum şimdi denemek için cesaretim var. Anlatım da gayet açık. Yalnız iki sorum olacak.
Deepfreeze bazı bilgisayarlarda kasıyor. Sanırım sistem özelliklerini rami beğenmiyor. Bir defa kurduktan sonra deepfreezi açıp kapatamıyorum. Çözüm format oluyor. Acaba dvpcr de de böyle bir problemle karşılaşabilir miyiz? Ya da karşılaştınız mı?
İkinci sorumda şu anlatımda baahsettiğiniz rmc programının kullanımında serverdan bahsetmişsiniz. server derken bildiğimiz serverı mı kastediyorsunuz yoksa ana makine olarak atadığımız bir pc yi mi?
Hocam bazen olabiliyor kasma. ama ben fazla yaşamadım bu durumu.. ister istemez ram etkileyecektir. 512Mb da problem yaşamadım.yani ilk resimdeki gibi ikon yeşil olmyor bilgisayar açilinca
Sistem Tepsisindeki programlar tamamiyle yüklendikten sonra ikon griden yeşile dönüyor. bu arada nete bağlanmak istedğinizde bağlanamayabilirsiniz.
RMC dediğm Uzaktan kontrol programı ve server dediğim makine belirtğiniz gibi bizim belirlediğimiz ana makine. laboratuvarimizda yada ağdaki bir makine

teşekkürler bence de çok güzel bir anlatım olmuş bu arada kaldırıp yeniden kurdum programı bilgisayarlara sizin verdiğiniz şifreyi kullandım sanırım oldu bu sefer :)

Süper program. En sevdiğim özelliği bilgisayarları yeniden başlatmaya gerek yok :+1:

hocam ben de aynı prg kullanıyorum benim sorunum ilk kurulumda sadece c sürücüsünü koru seçeneğini seçtim.şimdi d leride korumak istiyorum.ayarlar kısmında bu değişikliği bulamadım acaba bu ayarın olduğu bir yer varmı ?

dias' Alıntı:
hocam ben de aynı prg kullanıyorum benim sorunum ilk kurulumda sadece c sürücüsünü koru seçeneğini seçtim.şimdi d leride korumak istiyorum.ayarlar kısmında bu değişikliği bulamadım acaba bu ayarın olduğu bir yer varmı ?
Hocam program içerisinde öyle bir ayar yok malesef.
eğer ki d: yi de korumak için programi uninstall edip, tekrardan kurmanız gerekli. ama bunu yaparken şifrenizi isteyecektir. bunun dışında d: ye temiz format atmanizi tavsiye ederim. sonra kurulumu yeniden başlatik d sürücüsünün de korunmasini seçerseniz sorununz ortadan kalkacaktir.
tabi sizin için biraz zahmetli olacak ama yapabilecek bişi yok.
şimdiden size kolay gelsin:):)

hocam ben, deepfreezde c ve d yi koruma altına alıp,sonrada sanal bir bölüm oluşturup, ürün dosyalarını oraya kaydettiriyordum öğrencilerime. bu programda bunu yapabilmem mümkün mü.. deepfreeze bende de sorun veriyor çünkü.

Arkadaşlar bu programı geçen sene bilgisayarlarıma kurmuştum, belli bir süre sonra hatalar vermeye başladı, hiç tavsiye etmiyorum , programı bilgisayardan kaldırmaya çalıştığımda bile hatalr verdi ve format atmak sorunda kaldım benden söylemesi.

apoyraz' Alıntı:
hocam ben, deepfreezde c ve d yi koruma altına alıp,sonrada sanal bir bölüm oluşturup, ürün dosyalarını oraya kaydettiriyordum öğrencilerime. bu programda bunu yapabilmem mümkün mü.. deepfreeze bende de sorun veriyor çünkü.
Evet hocam bunu yapabiliyorsunuz.

Gözümden kaçmiş bu nokta. Hatirlattiğiniz için teşekkür ederim...

Arkadaşlar kurulum ekranı sırasında bu ayarlamayı yapıyorsunuz.
Kurulum Aşamalarının anlatımını yapmayacağım. Sadece Aşamalari yazacağım ve hangı aşamadan sonra işlemi gerçekleştireceğinizi belirteceğim

Kurulumun İlk açiklaması >> Kullanıcı Sözleşmesi >> Programın güncelliğinin kontrol edilmesi >> Kurulum Şeklinin Belirlenmesi >>Kullanıcı Bilgileri ve Product ID girilmesi >> Programın Kurulacağı Dizinin Seçilmesi >> Multi Boot Sistemin olup olmadığı >> Yönetici Şifresinin Belirlenmesi >> Korunacak Bölümlerin Seçilmesi >>

İşte tam bu noktada "apoyraz" hocamın sorusunun cevabı var:

15596526.jpg

:!: :!:
Arkadaşlar dikkatimi çekmişken belirteyim. Sayfanın görüntülenme oranları 100lerin üstünde ama yazan arkadaş ve oylayan arkadaş sayisi olabildiğince az.Sonuçta birşeyler paylaşiyoruz elimizden geldiğnce...Düşüncelerinizi eksikleri belirtirseniz daha iyi olur. yada sadece teşekkr etmeniz yeterli olacaktir. yani bak kaç yapmayalim....
:!: :!:

Hocam her sey guzelde simdi ben bu programı buldum serialini debuldum kurdum 14 days yazıyo neyse aktifleştirdim 14 cdays yazısı gitti update baseline de tıkladım oda tmm oldu yanlız yeniden baslatınca activation iptal oluo tekrar 14 days yazıo hani baselindemi sorunvar dedim oyunyukledim baseline dedim kabul etti oyunu sakladı tekrar aktif ettim oldu ama yeniden baslatınca gene 14 days a gecti bi yardım lutfen veya varsa elinde bi serial ver bana kolay gelsin ...

HOCAM BİR SSORUM OLACAK BU PROGRAM NETOP VEYA NETSUPORT GİBİ PRGRMALARIN KURULUMUNDA HERHANGİ BİR ENGELLEYİCİ ÖZELLİĞİ VARMI?

axioon' Alıntı:
Hocam her sey guzelde simdi ben bu programı buldum serialini debuldum kurdum 14 days yazıyo neyse aktifleştirdim 14 cdays yazısı gitti update baseline de tıkladım oda tmm oldu yanlız yeniden baslatınca activation iptal oluo tekrar 14 days yazıo hani baselindemi sorunvar dedim oyunyukledim baseline dedim kabul etti oyunu sakladı tekrar aktif ettim oldu ama yeniden baslatınca gene 14 days a gecti bi yardım lutfen veya varsa elinde bi **** ver bana kolay gelsin ...
Gerçekten hocam böyle bir durumda ne yapacağız ???

Hocam ;
10 numara bir çalışma olmuş.Bu yazılım aynı zamanda bir güvenlik yazılımıdır.Serinin devamını ,Diğer arkadaşların tecrübe ve katkılarını bekleriz.

disable edip (c,d kurulumda korumalı) d ye imaj attığımda(4 gb) imajı siliyor. ama küçük boyutlu dosyaları silmiyor.

ccaaggllaarr' Alıntı:
:Drive Vaccine PC Restore Plus Programının Kullanılması:

Ayrıca Anket ekledim. Değerlendirmeye alirsanız sevinirim. Gelen sonuçlara göre başka program kullanımlarını anlatabilirim.

Arkadaşlar hemen hemen hepimiz bu programı kullanıyoruz. Kullanım sırasında mutlaka problemlerle karşılaşabiliyoruz. Bu anlatımda sizlere programın kullanımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Büyük kısmımız biliyor olabilir; ama bilmeyenler için yardımcı olacağını düşünüyorum.

Öncelikle kurulumun yapıldığını varsayıyorum.
Program kurulduktan sonra sistem tepsisine programın ikonu yerleşecektir.
drivevaccineplus5.jpg

İkona çift tıkladığımızda giriş paneli çıkıyor. Kurulum sırasında belirlediğiniz şifreyi girerek ilk ekranla karşılaşıyoruz.
58274401.jpg

Bu ekran bize yaptığımız işlemler hakkında bilgiler veriyor. Numaralandırılmış alanların açıklamaları:
1. Sistemimizde ne kadarlık alanın korunduğunu, kullanılan alan, boş alan miktarlarini
2. Geri Yükleme Noktasının en son ne zaman oluşturulduğunu, son geri yüklemenin zamanını
Gösterir.

Restore Settings
36342538.jpg

Yukarıdaki resimde numaralandırılan alanlar:
1. Bilgisayar her başlatıldığında sistemi geri yükle
2. Oturum kapatıldığında sistemi geri yükle
3. Sistem yeniden başlatıldığında ve oturum kapatıldığında geri yükle
4. Sistemi belirlediğiniz bir dakika süresince geri yükle (15dk da bir yükle gibi)
5. Sistemi her gün ilk açılışta yükle. Bundan sonraki açılışta yükleme yapılmayacak(Not: Bu kısımı hiç kullanmadım… Emin değilim.)
6. Belirlediğiniz Saatte geri yükleme yapar
7. Belirlediğiniz Gün, Saatte Geri yükleme yapar.
8. En Önemli Kısım burası: GERİ YÜKLEMEYİ DEVRE DIŞI BIRAKIR. Korumasız mod diyebiliriz sanırım.

8'i seçiyorum ve korumayı devre dışı bırakıyorum. Yapacaklarımı yaptıktan sonra tekrar korumayı açmak için 1'i seçiyorum. Fakat bilgisayar yeniden başladığı zaman eski haline geri geliyor. Nasıl yapılacak tam olarak anlatabilecek var mı?

guzel anlatım, ayrıntılı ve anlaşılır tsk ederim..su an deepfreezede hiç sorn yaşamadığım için buna geçmeyi düşünmüyorum

benim sorunum, kurarken tamamlanmadan mavi akranla bilgisayar gitti şimdi simge falan görünmüyor başka nasıl bu pencereleri açabiliriz. bilgisayarımı sevise görndermeyi düşünüyorum. bin pişmanım gelin benim sorunu çözelim ben çıkamadım

Arkadaşlar ben programı kurdum ama şimdi hiç bir değişiklik yapamıyorum bunu anlatabilecek olan biri yok mu?

36342538.jpg

Her şeyi yaptım olmadı. 8'i seçtim. Sonra değişiklikleri yapıp, ondan sonra tekrar 1'. seçiyorum. Fakat bilgisayar kapanın açılınca tekrar eski haline geri geliyor. Kullanan bu kadar çok iken cevap gelmemesi üzücü..

BT sınıfımda tüm bilgisayarlara kurdum çok güzel çalışıyordu fakat 30 gün geçince baktımki hepside pasif olmuş aktivasyon istiyor arkadaşlar ne yapmak gerekiyor.

Geri