Duyduk duymadık demeyin...Duyumlar Hayaller...

Kodla Büyü
Re: Benden söylemesi kadro çok yakında.

celikumit' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Forumdan ne haberler geldi geçti. Resmi yazı önümüze gelmeden artık hiç bir şeye inanmayız.
resmi yazıyı 3 kere görüp üzerinden 1 hafta geçmeden inanmam
Ben de resmi yazıyı 5 kere görmeden ve bütün illerde aynı şekilde yorumlanıp aynı şekilde uygulandığını görmeden inanmam :p
Şaka biyana bizim bu işte sağlam kaynak diye birşey yok.Ben de TTKB'den Namık Sönmez ile görüşmüştüm zamanında çok farklı şeyler söylemişti.Hiçbiri gerçekleşmedi.Bakanımız taş koymuş olabilir,o projelerin önüne.Bakan bile bir öyle bir böyle konuşuyorken,hangi kaynak güvenilir olabilir ki..

Re: Benden söylemesi kadro çok yakında.

tenten' Alıntı:
bende kadro resmi ekliyeyiyim :)

foto028t.jpg

Offf buna ne güldüm yaaa Allah'da seni güldürsün hocam :puhaha:

Yukarıdaki kaynak yapan adamdan aldığım son habere göre 23 temmuz -23 ağustos arası okulda olacakmış bütün öğretmenler.sonra uyarmadı demeyin.

BT rehber öğretmenleri hakkında bir duyum

Arkadaşlar dün teknoloji tasarımcı bir arkadaşla konuşurken bizim BT öğretmenlerinin durumundan konu açıldı..

Söylediğine göre bakanlıkta bir arkadaşı varmış ve tek. tas öğretmenlerinin durumunu sormak için onu aramış

o da "şu an BT öğretmenleri sizden çok daha zor durumda, önce onlarla ilgili çalışma yapılacak, en azından maaş karşılığı rehber öğretmenlik gibi bir kadro verilmesi söz konusu" demiş.. :roll:

Re: BT rehber öğretmenleri hakkında bir duyum

ha rehber öğretmenler (bence) hiç bişey yapmadan 18 saat alırken, biz maaş karşılığı alırsak ( o kadar ameleliğe) o da saçma olur gerçi ama kadro verilse en azından norm çözülür..

bana gelen müfettiş de her okula 2 rehber kadrosu verilecek demişti. tek tas çılarla bt ciler birleşip tek branş olacak demişti

yine başladık mış miş lere hayırlısı bakalım

deniz1903' Alıntı:
bana gelen müfettiş de her okula 2 rehber kadrosu verilecek demişti. tek tas çılarla bt ciler birleşip tek branş olacak demişti

iki dersin içinde de "teknoloji" kelimesi geçiyo diye çok sevgili bakanımız! ikisini de aynı ders zannediyo :alkis:
umarım biri uyarır !

yeter artık yaa bt öğretmenlerinin yakasından düşün. adam akıllı yapacaksanız yapın ne demek yaa maaş karşılığı. böyle bir şey çıksın var yaa bir daha hiç bir şeye dokunmam. kim ne yapıyorsa yapsın. rehber öğretmen yattığı yerden ücret alsın sen amele gibi çalış maaş karşılığı. :verymad: :verymad: moraim bozuldu. umarım gerçek değildir. :verymad: :verymad:

deniz1903' Alıntı:

hocam bu durum bakanın bi ara bt dersi ile teknoloji tasarım dersini karıştırması sonucunda orta çıkmış bi yanlış anlama bencei, ha bakan karıştırdı diye birleştirebilir mi gayet mümkün.

yadigartbaykal' Alıntı:
tek tas ile bizi nasıl aynı kefeye koyuyorsunuz ki.

ayrıca yine mış miş
ayrıca yine rehbercilere yattığı yerden demeler.
bunlardan kaçınalım lütfen. rehber öğretmenlerin yattığını düşünmüyorum.

ben de (bence) dedim hocam
bizim okuldan gördüğüm öyle
ne zaman odalarına gitsem pc de markafoni açık, zaten sadece 3 saat kalıp gidiyolar.
gelmediğimiz farkedilmiyo diye gelmedikleri bile oldu düşünün!
maalesef bizimkiler böyle!

Bence bu söylentiler herkesin kendi gönlünden geçenleri mış mişlerle aktarmasından ibaret. Gerçeklik payı yok. Yok şöyleymiş yok böyleymiş.
Ben bakanlıktan direkt bir yazı gelmedikten sonra hiç bir söylentiye inanmamayı tercih ediyorum. Moral bozmaya değmez. ayrıca daha ne kadar bozulabilir.
Norm fazlasıyım!!!

Ankarada bi tanıdık mayalardan duymuş bugün kıyamet de kopacakmış :p

duyduğuma göre bugün kıyamet kopmadan her okula 2 norm vereceklermiş.
bu forumda duyumlar çok gezer hocam MEB de duyduğunuza değil 2 defa görmediğiniz hiçbir yazıya inanmayın.
iş duyumsa ben kendim bizzat geçen hafta bakanlıkta görüştüm çalışma falan yok
kimsenin umrunda değiliz,
şöyle bir düşünün hocam,
sayımız kaç yaklaşık 12 bin,
Türkiyede kaç okul var yaklaşık 55 bin 1. kademeleri çıkar 40 bin olsun,
bu demekki bi anda personel genel müdürlüğüne 30 bin bt öğretmeni açık kaç kişi şu anda atama bekliyor ve bunları hepsini aynıda anda sizce alırmı,
mışları muşları bırakalım artık,
bence yapacağınız en iyi şey biliyorsanız programlama,web tasrım veya herhangi bir alanda yoğunlaşın
ama hepsine birden saldırmayın bir alanda yoğunlaşın,
anroid programlama da olabilir,
bunların hiçbirini yapamıyorsanız yüksek lisans vs akademik kariyer falan kurtulun derim,
mevcut konumunuza bakarsanız karamsarlık içinde tıkanıp karlırsınız

mış mişler dediğiniz iki gün önce gelen müfettişin söylediği sözler. sadece size aktardım. kimseyle aynı kefeye koymadım. çünkü tek tas öğretmenlerinin mazileri belli. yarısı ev ekonomisi öğretmeni ve wordde yazı bile yazamıyor. yarısı da resim öğretmeni. ders saati çok diye tek tas a geçmiş. isteyen okur istemeyen okumaz. ayrıca bunca öğretmen alan değiştirdikten sonra da bu ülkede herkes her branşa geçebilir. çünkü 2 ay önce bi çok örneğini gördük.

arkadaşlar ben tartışma çıksın diye açmadım ki konuyu
eğer sorun olduysa silsin admin arkadaşlar,

deniz1903' Alıntı:
mış mişler dediğiniz iki gün önce gelen müfettişin söylediği sözler. sadece size aktardım. kimseyle aynı kefeye koymadım. çünkü tek tas öğretmenlerinin mazileri belli. yarısı ev ekonomisi öğretmeni ve wordde yazı bile yazamıyor. yarısı da resim öğretmeni. ders saati çok diye tek tas a geçmiş. isteyen okur istemeyen okumaz. ayrıca bunca öğretmen alan değiştirdikten sonra da bu ülkede herkes her branşa geçebilir. çünkü 2 ay önce bi çok örneğini gördük.
hocam ben burda kimseye kızmıyorum
siz sıkılmadınızmı mışlardan bilgi kirliliği var
hocam boşverin diyorum bunları bişeye tutunun,
geçebiliyorsanız idareci olun ama bt öğretmeni olarak geleceğinizi planlamayın,
ben size diyorumki kendim gittim bakanlıkta görüştüm,
inşallah ben yanılırım sizin dediğiniz gibidir am yok öyle bişey hesap ortada MEB in politikası ortada
kendimizi kandırmayalım bir alanda yoğunlaşalım

**melike**' Alıntı:
Arkadaşlar dün teknoloji tasarımcı bir arkadaşla konuşurken bizim BT öğretmenlerinin durumundan konu açıldı..

Söylediğine göre bakanlıkta bir arkadaşı varmış ve tek. tas öğretmenlerinin durumunu sormak için onu aramış

o da "şu an BT öğretmenleri sizden çok daha zor durumda, önce onlarla ilgili çalışma yapılacak, en azından maaş karşılığı rehber öğretmenlik gibi bir kadro verilmesi söz konusu" demiş.. :roll:
hocam koca bir yalan:) geçen hafta Ankara da eğitimdeydik. Bize bakanlıkta bizimle ilgili şuanda herhangi bir birimde bir çalışma olmadığını söylediler. bbnete arada baktıklarını ve burda çok yalan haber dolaştığını söylediler. yıllardır sürdürülen çalışma diye bir şeyde yok o ekrana çıkan kişinin o an durumu kurtarmak için söylediği bir laf dediler. bt rehberliği konusuda 1haftalık bir çalışma dediler. bunu söyleyende bt rehberlik çalışmasını yapan bilgi edinnmeden sorduğumuz sorulara cevap veren hocalarımız. sizin olayı yukarı iletmeniz lazım dediler yani direk bakanın bu talimatı vermesi lazım dediler yada başbakan. ozaman 1 hafta içinde tüm sorunlarınız çözülür yıllara gerek yok denildi.

celikumit' Alıntı:
deniz1903' Alıntı:
hocam ben burda kimseye kızmıyorum
siz sıkılmadınızmı mışlardan bilgi kirliliği var
hocam boşverin diyorum bunları bişeye tutunun,
geçebiliyorsanız idareci olun ama bt öğretmeni olarak geleceğinizi planlamayın,
ben size diyorumki kendim gittim bakanlıkta görüştüm,
inşallah ben yanılırım sizin dediğiniz gibidir am yok öyle bişey hesap ortada MEB in politikası ortada
kendimizi kandırmayalım bir alanda yoğunlaşalım

hocam ben zaten matematik bölümü okuyorum BT ile ilgili gelecek planı yapmıyorum. bi an evvel mat bölümünü bitirip branşımı değiştirmek istiyorum artık. çünkü 4 yıllık öğretmenim. ilk seneki boş vaatler hala ortada. hala 2.30 da bile çıkamıyoruz

yadigartbaykal' Alıntı:
tek tas ile bizi nasıl aynı kefeye koyuyorsunuz ki.

ayrıca yine mış miş
ayrıca yine rehbercilere yattığı yerden demeler.
bunlardan kaçınalım lütfen. rehber öğretmenlerin yattığını düşünmüyorum.
hocam bizzat rehber öğretmen bana bunu dedi ben yatıyom dedi. o yüzden yazdım

arkadaşlar sağolun duyduğunuz bilgiyi paylaşmışsınız fakat inanın bir gerçeklik payı olmadığında bu tarz konular gerçekten yıpratıyor bizleri zaten yeterince yoruluyoruz birde bunun üstüne müdür müdür yardımcılarının ağız kokularını çek saçma laflarına karşılık vermeye çalış yani çok geriliyor insan inanın
sabah geldim ders programı değişmiş 3 gün kendi okulumdayım 2 gün farklı okuldayım 16 saat dersim var bt rehber öğretmenim ayrıca bi baktım ders programı allak bullak hep ilk saatleri vermişler diğer okulda da ilk saatlerim dolu ve burda dersler saat sabah 7:30 da başlıyor her neyse gelelim sadete önceden cuma günün boştu okula biraz geç gelyordum yani saat 8 de inanın bu bile yetiyordu bana gittim müdür yardımcısına 1 saat ders var cuma günü o da ilk saat dedim hocam diğer güne kaydıramaz mıyız bana ne desin zaten sen gelmek zorundasın bt rehber öğretmensin dedi tepemden aşağı kaynar sular döküldü sanki kendisi hergün 7:30 da okuldaymış gibi çok sinir bir durum gittiğime pişman oldum

artık bırakalım şu mişli muşlu olayı. bizim öncelikle birlik olmamız lazım. daha dün eşim il merkezinden ilçeye gönderildi. hele o il milli eğitim de gördüğüm manzarayı unutmayacağım. bir arkadaş daha 2 aylık vli yeni düzenini kurmuş. il merkezinde 50 km uzaktaki ilçeye yolluyorlar. bir başka arkadaş ise eylül ayında atanmış onu da aynı şekilde yolluyorlar. bu yapılan resmen zulümdür. ve işin kötü tarafı hala bunlara ses çıkarmıyoruz birlik olamıyoruz. yazık hede çok yazık. bizim yaşadıklarımızı hiç yaşamayacağını uman zümrem varsa çok büyük gaflet içinde. ve inanın bana ilerde eğer bir özelleştirme veya benzeri uygulama olursa ilk kapının önğne biz konacağız. ben şuradan bir teklifte buluyorum. gelim her ilde organize olalım. gidelim bakanlığa hatta başbakanlığa. sayımız çok olursa bu iş çözülür. yoksa böyle sürünmeye devam ederiz. ama kafamızı kuma gömersek arkamızdan tekmeyi yeriz.

Geri