Duymadım Görmedim Deme... Cehennem...

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
"Bilişim Teknolojileri" ile ilgilenenlerin daha aydın kafalar olmasını bekliyor insan ama nedense özellikle öğretmenlik branşında "dar" kafalar biraz fazla. Bilgisayar mühendisi olan birinin ne bu siteyi ne de bu konuyu takip edeceğini sanmıyorum.

Aydınlık bunlara inanmamak oluyor... Ama o karanlığın içine girildiğinde iğne deliği kadar aydınlığı bulmak için yalvaracağız ama iş işten geçmiş olacak...Tebliğin yeri ve zamanı olmaz...Bundan hepimiz mesuluz.

leonardo82' Alıntı:
"Bilişim Teknolojileri" ile ilgilenenlerin daha aydın kafalar olmasını bekliyor insan ama nedense özellikle öğretmenlik branşında "dar" kafalar biraz fazla. Bilgisayar mühendisi olan birinin ne bu siteyi ne de bu konuyu takip edeceğini sanmıyorum.
aydında olsan, dar kafalıda olsan, alimde olsan, cahilde olsan öleceksin..ve de göreceksin :lol:

alican44' Alıntı:
leonardo82' Alıntı:
aydında olsan, dar kafalıda olsan, alimde olsan, cahilde olsan öleceksin..ve de göreceksin :lol:

:alkis:

gezegen10' Alıntı:
Aydınlık bunlara inanmamak oluyor... Ama o karanlığın içine girildiğinde iğne deliği kadar aydınlığı bulmak için yalvaracağız ama iş işten geçmiş olacak...Tebliğin yeri ve zamanı olmaz...Bundan hepimiz mesuluz.

10- Onları uyarsan da uyarmasan da onlar için birdir, inanmazlar. (Yasin,10)
Allah razı olsun hocam sizden

nasıl bu kadar emin olabiliyorsun göreceğimden? elinde sağlam deliller mi var? söylediğin mantığa aykırı zaten. kocaman bir belirsizliğe "olacak" demek ne garip.

her nefis ölümü tadacaktır.. cehennemin birde öncesi var.. kıyamet kopana kadar birde bu işin kabiri var... Allah c.c. günahlarımızı affetsin.. bizleri Peygamber efendimizin (S.A.V) şefaatini alacaklardan eylesin..

bu dünyanın geçici oldugunu bile bile bazen o kadar asırıya gidiyoruzki.. insan oglu o kadar acisz işte...

hemen ötekileştirme, yaftalama. çokça "zaman"(saman) okuyorsun sanırım! hemen "onlar", "inanmayanlar", "cehennemlikler" oluveriyoruz :D

leonardo82' Alıntı:
nasıl bu kadar emin olabiliyorsun göreceğimden? elinde sağlam deliller mi var? söylediğin mantığa aykırı zaten. kocaman bir belirsizliğe "olacak" demek ne garip.

Allah'ın kitabı varken hala delil diyorsunuz hocam...Allah ıslah etsin

leonardo82' Alıntı:

geçmişteki tüm aydın insanlar şu an toprağın altında yani ilerde seninde gideceğin yerde.

Amin. Herkes ıslah olur inşallah :) Kuran delil kitabı değil bir rehberdir. Soyutu anlayamayan kafalara somutlaştırarak anlatır. yani kıldan ince köprüler falan... :)

:) Olayı karikatürize etmemek lazım.
Cübbeli'nin "sohbet"leri gibi olmuş valla...
İnananları da soğutmayın birader...
İşin ağırlığı ve ciddiyetini muhafaza etmek lazım.
haber7 nin yapacağı haber o kadar olur zaten.
"cehennemde çekilecek azaplar" mış :)
Harbiden dalga geçilecek cinsten başlıklar...

leonardo82' Alıntı:
hemen ötekileştirme, yaftalama. çokça "zaman"(saman) okuyorsun sanırım! hemen "onlar", "inanmayanlar", "cehennemlikler" oluveriyoruz :D

paylasımdaki hersey dogrumudur bilmem.. kaynak yok.. genelde bu tur paylasımlar cok olur... hadislerde varmıdır dersen o paylasımdakilerin hepsi yok.. ama cennet ve cehenenm hakında hadislerde cok, Kuran-ı Kerimde ayet ve surelerdede cok bilgi var...

bu nedenle bu paylasım abartı olsa bile yinede insana bir nevi uyarı olması babında.. yararlı..

tüm bunlar rivayet...bazı kısımları hadislere dayanmıs.bazıları Kuran-ı Kerime.. bazılarını görmedim duymadım.. onlarda rivayet kısımları herhalde..

eger varsa paylasımı yapan arkadastan ricam kaynakçasınıda yazrsa..yani merak eden acsın baksın.. sayfa sayfa

leonardo82' Alıntı:

İman, emin olmaktır hocam.

İMANIN ŞARTLARI
1-Allah'ın birliğine inanmak.
2-Meleklere inanmak.
3-Kitaplara inanmak.
4-Peygamberlere inanmak.
5-Ahiret hayatına inanmak.
6-Hayır ve şerrin Allah'dan geldiğine inanmak.

sıraya dikkat edersen, ahirete iman etmen için önce Allah, sonra melekler, sonra Kuran-ı Kerime, Sonra başta Hz. Muhammet'e ve diğer peygamberlere iman etmiş olman lazım

Eğer senin Allah a, meleklere, kitabımıza ve efendimize imanında sıkıntı varsa zaten ahirete iman etmezsin. Bunları düşünüp islamiyetin neresinde olduğumuzu tefekkür etmek lazım.

leonardo82' Alıntı:
Amin. Herkes ıslah olur inşallah :) Kuran delil kitabı değil bir rehberdir. Soyutu anlayamayan kafalara somutlaştırarak anlatır. yani kıldan ince köprüler falan... :)

ne güzelde söylemişsin...Sende o kafalardan olmayasın hocam. İşte tamda sana hitap ediyo o mübarek kitap. Tefsirini aç bi oku meal demiyorum bak. Soyutu bir türlü somuta çeviremiyosun işte sana yardımcı olacaktır.

merak ediyorum bilişim teknolojileri öğretmeni teistler, agnostikleri nasıl ikna edebilecek?

ctrl+alt+delete' Alıntı:
leonardo82' Alıntı:

geçmişteki tüm aydın insanlar şu an toprağın altında yani ilerde seninde gideceğin yerde.
Ben de mi gideceğim? hiç öyle düşünmemiştim. ölümsüzlük iksiri bulunur sanıyordum :))

siz takip ettiğinize göre onlarda eder hocam.

(İsra gecesi, nura gark olmuş bir zat gördüm. “Bu kim?” dedim. Cebrail aleyhisselam, “Dünyada iken Allahü teâlâyı devamlı anan, kalbi camiye bağlı ve ana-babasına asi olmayan bir zattır” dedi.) [İ. Ebiddünya]

(Miracda, Cehennemde kokmuş leş yiyenlerin kim olduğunu sordum. “Bunlar, gıybet ederek insanların etlerini yiyenlerdir” dendi.) [I. Ahmed]

(Mirac gecesi, uğradığım her melek topluluğu, ümmetime hacamatı tavsiye etti.) [Hakim]

(Mirac gecesinde ateşten makasla kendi dudaklarını kesenleri görüp, kim olduklarını sordum. "İlmi ile amel etmeyen din adamlarıdır" dendi.) [Buhari, Müslim]

(Mirac gecesi Cehennemi gösterdiler, çoğunun kadın olduğunu gördüm.) [Tirmizi]

(Mirac gecesi, ekin ekip bir günde biçen bir topluluk gördüm. Biçtiği mahsul yeniden eski haline dönüyordu. “Bunlar kim?” dedim. Cebrail aleyhisselam, “Bunlar Allah yolunda cihad edenlerdir. Bunların bir iyiliğine yedi yüz misli sevap verilir. Harcadıklarının yerine yenisi verilir” dedi.) [Bezzar]

leonardo82 hocam fikirlerinizi açıkça söylesenizde ona göre konu şekillense

Cehennem benim beklediğimden iyi çıktı...Bazı noktalarda alev ve ateş yok...Lavlardan biraz uzak durarak sanırım vakit geçirilebilir.Ancak yine de helal daire de yaşayıp direk cennete gitmeye çalışmak en güzeli.Rabbim hepimize nasip etsin.

yuca' Alıntı:

siz takip ettiğinize göre onlarda eder hocam.
Ben sabah kahvaltıda pırasa yersem... "siz yerseniz onlar da yer" demek gibi mantıksız bir çıkarım olmuş. Ayrıca ben takip etmiyorum. Burda paylaşımda gördüm. Yoksa insan "lağım" çukuruna düşerse bir daha oranın yakınından bile geçmez. haber7 nin ne olduğunu biliyorum ben. hergün girip bakmaya gerek yok! ;)

leonardo82' Alıntı:
ctrl+alt+delete' Alıntı:
leonardo82' Alıntı:

Ben de mi gideceğim? hiç öyle düşünmemiştim. ölümsüzlük iksiri bulunur sanıyordum :))

hayırdır başta eleştirirken sonradan şakaya vurmaya başladın işi.

Tebliğde usûl gözetmek lazım kardeşim, mümkünse müjdeleyerek. Bu eciş bücüşlerin ağzına sakız ettirmeyelim lütfen.

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri