E-KONFERANS BİLGİ PAYLAŞIMI

Kodla Büyü
çok şükür yazıya göre herkes kendi okulunda mantıklı olanıda buydu zaten valla öyle rahatladım ki anlatamam hayır birde kendi okulumda değildim çok şükürr yarabbimmm :)

neden kurtulduğunuzu anlayamadım :?
yine uzaktan eğitim ve yine bağlantıyı sağlamak size düşecek bu arada unutulan ücretde cabası

orada mod. yazmıyor fakat yıne bıze patlar tek farklılık yenıden okul ve uygun konf. salonları ıllerden ıstenmıs galıba

okadda' Alıntı:
neden kurtulduğunuzu anlayamadım :?
yine uzaktan eğitim ve yine bağlantıyı sağlamak size düşecek bu arada unutulan ücretde cabası

sn hocam her okulda olacak bu sefer yani salon sayıları falan yeniden olacak kendi okulumda olduktan sonra sıkıntı olmaz ki ayrıca 20-30 kişi olur maksimum yani. Benim en büyük sıkıntım başka okulda olmasıydı. Eğer ücret hakkımız ve vermedilerse Allaha havale ediyorum ben şu mübarek Ramazanda.

okulda açar bağlantıyı sonra keyfime bakarım.kendi okulumda değildim başka salona gidiyordum artık yol derdi yok

ben zaten meslek lisesindeyim artık baska okula gitme derdi kalmadı yine de beni görevlendirirlerse rapor alıcam bende hatta şifremide vermeyi düşünmüyorum.. bildiğim kadarıyla moderatörlerin çoğunluğu ya ilköğretimde bilişim öğretmeni ya da idareci onlar her halukarda seminer ücretlerini aldılar ama biz liselerde çalışan arkadaslar olarak ücret alamadım bu konunun arkasını bırakmayı düşünmüyorum ben sonunda alabileceğime inancım tam değil aslında ama yine peşini bırakmayacağım.. ben farklı bir ilçeden gidip geliyorum 3 hafta boyunca her gün gidip geldim 1 kuruş ücret yok.. lafa geldiği zaman herkes ücret alman lazım diyor ama icraat sıfır:)) en son bimere yazdım ordan cevap bekliyorum olmadı mahkemeye vermeyi düşünüyorum..

serol45' Alıntı:
ben zaten meslek lisesindeyim artık baska okula gitme derdi kalmadı yine de beni görevlendirirlerse rapor alıcam bende hatta şifremide vermeyi düşünmüyorum.. bildiğim kadarıyla moderatörlerin çoğunluğu ya ilköğretimde bilişim öğretmeni ya da idareci onlar her halukarda seminer ücretlerini aldılar ama biz liselerde çalışan arkadaslar olarak ücret alamadım bu konunun arkasını bırakmayı düşünmüyorum ben sonunda alabileceğime inancım tam değil aslında ama yine peşini bırakmayacağım.. ben farklı bir ilçeden gidip geliyorum 3 hafta boyunca her gün gidip geldim 1 kuruş ücret yok.. lafa geldiği zaman herkes ücret alman lazım diyor ama icraat sıfır:)) en son bimere yazdım ordan cevap bekliyorum olmadı mahkemeye vermeyi düşünüyorum..

hocam ben pc aldım sunumda kullanmak ıcın dedım parasınıda oradan cıkarırız ama eldevar sıfır ama Allah var ıyıkı almısım en azından yazın bıraz ders calısabıldım
kucakta ıstedıgım yere tasıdım

arkadaşlar bir sorum olacak, sistemi donanımsal olarak hazırladıktan sonra bilgisayara herhangi bir yazılım falan kuruyor muyuz veya bir site üzerinden falan mı olacak bu iş. kısaca bilgilendirme yapacak bir arkadaş yardım etse lütfen.

BT Öğretmeni olmayan okullarda idare bu işi halledemez gibi geliyor bana. Yine BT Öğretmenlerine iş düşer. @dirty_y hocam sistemi hazırladıktan sonra http://konferans.meb.gov.tr sitesinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıyorsunuz. O kadar. Biz de arada elektrik kesiliyordu, ses sistemi kesiliyordu. Onun dışında herhangi bir problem olmuyor, toplantı saatinden önce giriş yapıyorsunuz, toplantı bitmeden de sistemi kapatmıyorsunuz.

hem bu tür angaryalarda ilk akla gelen biz bilişimciler oluyoruz hem de her sene norm fazlası olma sıkıntısını biz çekiyoruz. ilçenin en büyük okulunda (ikinci kademede 22 şube var) norm fazlası olmuşum.

hocam bızde dersı secen okul yok dsem yerıdır dert etme bellı bır sureden sonra norm fazlalıgı hayatına aksıyon katıyor her donemde aceba nereler acılmıs dıye bakıyorsun ve gene okulunda kalıyorsun
adamlar belesten aksıyon kattılar hayatımıza :puhaha: :puhaha: :puhaha:

Umus test yayınında once bir kayıt dondü durdu. Sonra birisi seminer programından falan bahsetti. Sonra öğle arası molası verildi. Sonra da yayın bitmiştir diye bir yazi çıktı.

bence protestoları azaltmak için böyle bir şey yapıldı ayrıca moderatörlere ekders verilmedi ne olur ne olmaz dediler ve okul müdürlüklerine bu işi verdiler kötü mü oldu hayır tabikiii iyi oldu. Acaba yine sorular sorulacak mı? yoksa banttan yayın mı yapılacak canlı olmaz gibime geliyor bu iş

“Kim bir kul hakkı yemişse derhal o kardeşi ile helalleşsin Çünkü (kıyamet günü) dirhem de geçmez dinar da Böyle olunca o (hak yiyen) kişinin sevapları alınır o adama yüklenir Eğer sevapları yoksa o hakkını yediği adamın günahları buna yüklenir” (Buhari, Rikak, 48)

868 moderatörün hakkı yenmiştir. Bu dünyada olmasa da kıyamet günü hakkımızı alırız.

dobra1979' Alıntı:
bence protestoları azaltmak için böyle bir şey yapıldı ayrıca moderatörlere ekders verilmedi ne olur ne olmaz dediler ve okul müdürlüklerine bu işi verdiler kötü mü oldu hayır tabikiii iyi oldu. Acaba yine sorular sorulacak mı? yoksa banttan yayın mı yapılacak canlı olmaz gibime geliyor bu iş
Hocam bu yeni sistem hazirandakinden farklıymış banttan yayın yapıp şifreyle herkesin istediği yerde ve zamanda videoları izlemesi planlanıyormuş. Yapılan testte altyapıyı ölçmek içinmiş. bneim ilden aldığım bilgi bu yönde. Zaten haziranda da kafalarına göre banttan, canlı karışık saçma birşey yapmışlardı. Bizden alsınlar da bu angaryayı ne yaparlarsa yapsınlar.

zeybekd' Alıntı:
“Kim bir kul hakkı yemişse derhal o kardeşi ile helalleşsin Çünkü (kıyamet günü) dirhem de geçmez dinar da Böyle olunca o (hak yiyen) kişinin sevapları alınır o adama yüklenir Eğer sevapları yoksa o hakkını yediği adamın günahları buna yüklenir” (Buhari, Rikak, 48)

868 moderatörün hakkı yenmiştir. Bu dünyada olmasa da kıyamet günü hakkımızı alırız.

volkan akçay yandı o zaman :)

selam arkadaşlar bu pazartesi günü başlayacak seminer hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim okullar hangi bağlantı üzerinde nasıl girecekler şimdiden teşekkürler

arkadaşlar "eba" dan videları izledim. yeni sistem daha iyi. televizyonda canlı yayın programları gibi. görüntü kalitesi iyi; ama görüntülü bağlanma yok. telefonla bağlanılıyo. sorular maille soruluyo, onlar canlı yayında cevaplıyo. bir de en önemlisi, her okul kendisi bağlanıyo sisteme.

Geri