E-KONFERANS BİLGİ PAYLAŞIMI

Kodla Büyü
hiçbirşey yapamayız tatile çıktık bu konu unutuldu hani ekonferans olacaktı volkan beyle ne oldu. yok kardeşim yok adalet yok Allaha havale ettim bu mübarek gecede.

Volkan bey ben Mehmet Fatih AÇIL e-konferans seminerlerinde moderatör olarak görev yaptım. eylulde yenıden yapılacak olan semıner oncesı bızlerle ıletısıme gecılecekmı karsılastıgımız sıkıntılar hakkında kendımızı ıfade edebılecegımız bır e konferans yapmamız mumkunmu bazı arkadaslar 29 unda konferans bıtımınde bızlerı dınleyecegınız seklınde foruma(bbnet) bılgı dusmuslerdı fakat yapılmamıs olması o arkadasların yanlış anlamalarından kaynaklanıyor olabılır ama böyle bır konusma ortamına ıhtıyacımız oldugunu dusunuyorum
olumlu olumsuz maıle donus yaparsanız sevınırım saygılarımla...

seklınde maıl attım bakım yanıt ne olucak vakcay@meb.gov.tr

umarım cevap gelir hocam. Her sabah 8:15 te görev yerindeydim ve 3 hafta boyunca aynı şeyleri dinledik ücret verilmedi kendi okulumdan uzak kaldım işlerimi halledemedim. Ayrıca öğretmenlerin her dakikada bir "imza kağıdı" demelerinden bıktım ve bıktık. Yani bu işinde bir karşılığı olmalıydı. Salonlarda çoğumuz tek başına bekledi neyse yaa Şu mübarek gecede tekrardan Allaha havale ettim.

merhabalar arkadaşlar bazı arkadaşlar ücret konusunu kendi illerinde hallettiklerini ona göre olurlarının alındığını söylüyorlardı, moderatörlerden ücret alabilen oldu mu acaba?
benimde kaymakamlık olurum vardı ama ücret yazmadığı için bişey alamadık ile sormuşlar yazı gelecek demişler ama bekliyoruz hala..

ben alamadım hocam alanında olduğunu düşünmüyorum.Ben şimdiden eylülü düşünüyorum :(

hatay da bende alamadım kaymakamlık oluru alan arkadaslar olmus hızmetıcı den ama ılın onaylayacagını dusunmuyorum ılı aradıgımda resmı yazı yok alan varsa yazıyı getırırsenız verırız demıslerdı ama malesef yazı mazı yok volkan beye attıgım maılede yanıt yok ben eylul de bı bahane uretıp katılmamayı dusunuyorum

çok yazık kendılerıne baska enayı bulsunlar anlatılırken sız ayrısınız sızler onemlısınız arkanızda bız varız fasa fıso hıkayeler dınledık herzamankı gıbı

mfacil' Alıntı:
çok yazık kendılerıne baska enayı bulsunlar anlatılırken sız ayrısınız sızler onemlısınız arkanızda bız varız fasa fıso hıkayeler dınledık herzamankı gıbı

Ah öğretmenim ah,

Bu sözlerin aynısını daha önce ilsisciler, mebbisciler, eğiticiler ve argecilere'de söylediler. İşleri bitince, suyu çıkınca da posasını kaldırıp attılar.

Nedense söyledikleriniz bana hiç şaşırtıcı gelmedi... :verymad:

o haber doğruysa bunlar tam bir şerefsiz ben meslek lisesinde calısıyorum kendi okulum dışında bir ilköğretim okulunda moderatör olarak görevlendirildim.. hadi okul zamanı olan uzaktan eğitimler neyse de daha sonraki 3 hafta boyunca herkesten önce gidip herkesten sonra cıktım, hiç kimse dinlemezken dışarda çay kahve içip sonra gelip imza ne zaman cıkacak diye sorarken ben mecburen bilgisayarın basında beklemek zorunda kaldım. Seminerlerde görevliyim diye okuldaki ortalama yükleltme ve sorumluluk sınavlarında diğer arkadaslara göre daha az görev aldım. Başka bir ilçede yaşadığım için ve sabah erken otobüs olmadığı için hergün kendi arabamla gidip gelmek zorunda kaldım.. Asıl bence en acısı katılımcıların nerdeyse hiç dinlemeyip 2 hafta da olsa ücretlerini alması bizim hiç alamayıp bide ekstradan zarar etmemiz..
bu şartlarda eylülde çalışmak mümkün değil yine ekstradan zarara girsekte mecburen rapor alıcaz.. bu yazıyı okuyunca şöyle bişey geldi aklıma eylülde rapor alınca şifremide kimseye vermemeyi düşünüyorum kendileri uğrasınlar alsınlar yeni bir şifre baskasına bununla ilgili soruşturma falan açsalarda bişey cıkacağını sanmıyorum. zaten ben şimdiden gidip sendika temsilcisiyle görüşcem yasal hakkım varsa mahkemeye vericem yoksa neden sendikalı olduk ki..

hocam ucret mucret vermedıler yanı o nednele yayınlanacak bırseyde yok

Bu konu unutuldu gitti. Ücretini alan aldı, almayanın da emekleri yanına kar kaldı. Ortalık duruldu.

ben bimer e yazdım bakalım ne çıkacak.. daha önce bir haber sitesinde öğretmen yetiştirme genel müdürlüğü verilmeyecek dedi illere yazı gönderildi diyordu ama ben milli eğitime sordum öyle bir yazı gelmemiş.. bimer den cevap bekliyorum cevabı burdan yazarım.. yine olumsuz olursa sendikayla mahkemeye verme şansımız varsa mahkemeye vereceğim.. ücret alabilen arkadaş olduysa aslında buradan yazsa ben aldım diye bizde ona göre örnek gösterirdik ama ya alan hiç olmadı ya da alanlar biz aldık nasılsa deyip yazıları takip etmiyor..

Konferans 9daysa 9a 5 kala bilgisayarı açar bağlantıyı yaparım. Sonra çay gazete internet ve kendi laptopumu getirip onla vakit geçiririm konferans öğle arasına denk gelsede yemeğimi kesinlikle yerim. Bedavaya benden bu kadar hizmet beklesinler.

rumuz19' Alıntı:
Konferans 9daysa 9a 5 kala bilgisayarı açar bağlantıyı yaparım. Sonra çay gazete internet ve kendi laptopumu getirip onla vakit geçiririm konferans öğle arasına denk gelsede yemeğimi kesinlikle yerim. Bedavaya benden bu kadar hizmet beklesinler.
onlarda bunu istiyor zaten :
- saat 9 a 5 kala bilgisayarı aç bağlantıyı yap

Arkadaşlar 3-7 Eylül arası okul merkezli eğitim yapılacakmış. Test varmış hadi hayırlısı.

Ekli dosyalar

• e-konf.rar
    497 KB · Görüntüleme: 134
arkadaşlar raporumu alırım,işime bakarım. ben öğretmenim, moderatör değil. gitsinler memuru görevlendirsinler. ayıptır. koskoca meb gibi bir kurum. norm durumuna gelince bizi umursamaz, dersimiz seçmeli, ildışı açmaz.. kısaca bu kadar mağduriyet yaşatan bi kurum benden özveri beklemesin

ewt benim anladığım kadarıyla da artık biz kurtulduk bu işkenceden hiç hali hazırdaki e-konferans salonları ve moderatörlerden bahsetmiyor yazıda..

Geri