e-okul resim boyutu?

Kodla Büyü
can61' Alıntı:
Sayın hocalarım şu Robores programında varsayılan boyutları 105*120 den 133*171 e nasıl çıkarırız bilgisi olan varmı programı yapan arkadaşın mailine mesaj attım fakat henüz cevap vermedi.
Forumda verilen programlar iyide yüz tanıma özelliği yok hiç birinde. Ben fotoları biraz uzaktan çekmiştim robores yüz tanıyıp boyutlandırıyordu benim için çok kullanışlı bir programdı yani.

buyur hocam ben programı yapan hocamız Süleyman TÜRKMEN'le iletişime geçtim...o da saolsun beni kırmadı.programı yeni standartlara göre ayarlayıp gönderdi..ben de burada paylaşıyorum..

Teşekkürler Süleyman hocam

NOT: KB SORUNU YAŞARSANIZ, Kİ YAŞAYACAKSINIZ..O ZAMANDA DOSYA ŞİŞİRİ KULLANACAĞIZ...
EKLER
1
2

Ekli dosyalar

• robores2.0.zip
    2 MB · Görüntüleme: 245
  • Dosya Sisir.rar
    181.6 KB · Görüntüleme: 253
can61' Alıntı:
Sayın hocalarım şu Robores programında varsayılan boyutları 105*120 den 133*171 e nasıl çıkarırız bilgisi olan varmı programı yapan arkadaşın mailine mesaj attım fakat henüz cevap vermedi.
Forumda verilen programlar iyide yüz tanıma özelliği yok hiç birinde. Ben fotoları biraz uzaktan çekmiştim robores yüz tanıyıp boyutlandırıyordu benim için çok kullanışlı bir programdı yani.

PROGRAM bir üstteki mesajımda hocam

fotoğrafları makine ile yakından tam vesikalık boyutunda çektim, sonra picture manager ile topluca yan çevirdim. photoshop ile de action oluşturup topluca boyutunu ayarladım. Bir sınıfı çekip e-okula eklemek max 20-25 dk aldı. kırpma falan da gerekmiyor arkadaşlar, görüntü de gayet iyi, sünme falan yok. Makineyi yan tutup yakından çekince görüntü gayet güzel oldu.

20 kb altındaki resimleri kabul etmiyor diye hata veriyor e-okul 50 kb diyen arkadaşlar var. Acaba ilkokul ortaokul bir farklılık mı var ?

Allah belanı versin e-okul. Bir iş ancak bu kadar zorlaştırılır.. :verymad:

dosya şişir programı güzel de tek tek yapıyo fotoları.. toplu yapmanın yolu var mı ??

Ya arkadaş ne güldüm ama.bu nasıl bir saçmalıktır ya:))Hem o boyutta olacak hem de 50 kb dan büyü olacakmış pehh.Saçmalamışlar iyice.

arkadaşlar e okula resim yükleyemiyorum. boyutu 53 kb formatı JPEG..ama yükleyip kaydete basınca e okul sisteminden atıyor. sebebi ne olabilir?

resim boyutunu 20-40kb arası yapınca oluyor.Ama dün yükleyip kaydettiğim resimler bugün e-okuldan uçmuş.

hakimrenk' Alıntı:
http://reyhanli.meb.gov.tr/www/e-okul-ve-mebbis-icin-133x171-20kb-ustu-resim-kucultme-programi-resimli-anlatim/icerik/1351

ben buradan kolayca hallettim. çok kullanışlı
çok teşekkür ederim bu programı biliyordum. ben fotoğrafları başka bir programla istenilen boyuta ayarlamama rağmen sistemden atmasına şaşırmıştım fakat bu programla sistemden atmadı rahatlıkla fotoğrafları e-okula yükleyebildim :)

e-okul fotoğraf boyutunu fotoğrafçı bana 50 kb üstü olacak dedi. Fotoğrafları ona göre hazırladı. Yönetmelik değişmiş. Ama e-okula öğrenci fotoğrafı yüklemeye çalışıyorum hata veriyor. 10 kb sınırı halen daha var. Bu konuda son bilgilere sahip olan arkadaş var mı?

hocam benim de hazırladığım onlarca fotodan bir kaç tanesinde hata verdi.. anlamadım halen neden kaynaklandığını.. boyut veya diğer özellikler bakımından farkları yoktu.. photoshopta açıp kalitesini biraz düşürerek kaydettim düzelmişti.. umarım yardımı dokunur.. bu arada 50 kb sınırı şu an yok

şu anda e okula öğrenci fotoğrafı alt limit 10 kb gösteriyor.üst limiti bilen var mı acaba

Geri