e-okul resim boyutu?

Kodla Büyü
Ne zaman bi sorunla karşılaşsam ilk işim bbneti açmaktır.Anasayfada hep o sorunun başlığını görürüm.İyi ki varsın bbnet. :))
resim 133*171 olunca boyutu 20 kb den az oluyor.Nasıl resim eklicez?

bexo' Alıntı:
son zamanlarda denemedim ama İrfan viev in bir eklentisi riot.dll onu kurduktan sonra file Batch Conversion /rename yi seçin ordan options u tıkladığınızda açılan pencerede son seçenek dosya boyutu ile alakalı orda kaç kb yaparsanız o boyuta getiriyor.
HOCAM BEN DENEDİM AMA HİÇ BİR DEĞİŞİKLİK OMUYOR
YARDIMCI OLABİLİRMİSİN

bu kadar arkadaş 50kb ı bulmak için kırk dereden su getirdi resmen. ne için? birisi oraya 50 kb yazarken düşünmediği için... Neyse artık geçmiş olsun hepimize... ve herkese teşekkürler herkesin emeğine sağlık.. :alkis:

robores programını yapan kişiye e-posta attım. İnşaalah yardımcı olur..

Sizde e-posta atarsanız belki dikkatini çekeriz.
Not: Benim fotoları 133x171 hale getirmem 2-3 dakikamı alıyor. e-okul-f121/e-okul-fotograflar-icin-program-1000-resim-3-dakika-t110213.html
DosyaSisir programı ile de tane tane dosyaların boyutunu hallediyorum. her resim 1 saniye.. e-okul-f121/e-okul-resim-boyutu-t125374-30.html

Asıl sorunu yaşayanlar Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olmayan okullar ki bunların çoğunda ufak çaplı bir kriz oluşacak.. Robores için en alt düzeyde bilgisayar bilgisi yeterli iken, diğer çözümlerimiz biraz zahmetli veya göz korkutucu geliyor. Yoksa hasari arkadaşımızın yaptığı Photoshop damlacığı mükemmel birşey ve sadece photoshop kurulu olması yeterli. e-okul-f121/tek-tikla-e-okul-resimleri-hazir-133x171-px-t53225.html ellerine sağlık hasari hocam ...

habib hocam,
rar ile sıkıştırdığınız program virüs uyarısı verdi.

Kingsoft Antivirus System Defense has detected and removed this virus, and moved it to Quarantine.
Virus Name: Win32.Troj.Injector.IA.(kcloud)
Infected: High Quality Photo Resizer 5.02.exe

Habib hocam gene uyarı verdi.
Neyse programın adını öğrendik, başka yerden indiririz artık.
Teşekkürler...

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    200.4 KB · Görüntüleme: 1,822
şimdi bütün e okul resimlerini yeniden mi yükleyecez.
8'inci sınıfların ben daha 2 ay önce günlemiştim.şimdi yeni formata göre yapmak zorundamıyız...,
bilgilendirirseniz sevinirim..,

habibocak' Alıntı:
123456' Alıntı:
8'inci sınıfların ben daha 2 ay önce günlemiştim.şimdi yeni formata göre yapmak zorundamıyız...,
Sayın Hocam,

Bakanlık yazısı

ÖĞRENCİ FOTOĞRAF STANDARTLARI

e-Okul Yönetim Bilgi Sisteminde okullar tarafından eklenen öğrencilerimize ait fotoğrafların özellikleri ve boyutları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır. Tüm Resmi ve Özel okullarımız aşağıdaki özelliklere dikkat ederek öğrencilerimizin fotoğrafları çekecek ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemine ekleyecektir. Özellikle sınav işlemlerinde büyük önem arz eden fotoğraflar konusunda okullarımız öğrenci mağduriyetlerini engelleme adına gerekli hassasiyeti gösterecek ve her eğitim öğretim döneminin başında fotoğraflar güncellenecektir.

buna göre işlem yapmak lazım.

İyi çalışmalar
hocam bütün resimler değildir herhalde. Bir de bu kadar kısa sürede. 5 marta kadar süre verilmiş. deli mi bu bakanlık?

Ben Robores i kullanıyodum 105-120 ve 5 kb altı yapıyordu yüz tanıma özelliği olduğu içinde çok kullanışlı idi.
Şu robores programını yeni boyutlara göre güncelleyebilecek bir babayiğit yok mu arkadaşlar.

avasoli' Alıntı:
can61' Alıntı:
Ben Robores i kullanıyodum 105-120 ve 5 kb altı yapıyordu yüz tanıma özelliği olduğu içinde çok kullanışlı idi.
Şu robores programını yeni boyutlara göre güncelleyebilecek bir babayiğit yok mu arkadaşlar.

Hocam belki işinize yarayacak bir program
http://www.soft-ge.com/download/doc_dow ... photo.html

hocam bu programa dosyadan fotograf ekleyemiyor muyuz ?
illa ki kamera mı olması gerek.

evet Poğramla istenilen boyuta geliyor resimler..Ama resmi boylamasına resmen sündürüyor ..çocuğun kafası sünmüş gitmiş..Bunu nasıl çözeceğiz ki

biltek2007' Alıntı:
habibocak' Alıntı:
123456' Alıntı:
Sayın Hocam,

Bakanlık yazısı

ÖĞRENCİ FOTOĞRAF STANDARTLARI

e-Okul Yönetim Bilgi Sisteminde okullar tarafından eklenen öğrencilerimize ait fotoğrafların özellikleri ve boyutları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır. Tüm Resmi ve Özel okullarımız aşağıdaki özelliklere dikkat ederek öğrencilerimizin fotoğrafları çekecek ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemine ekleyecektir. Özellikle sınav işlemlerinde büyük önem arz eden fotoğraflar konusunda okullarımız öğrenci mağduriyetlerini engelleme adına gerekli hassasiyeti gösterecek ve her eğitim öğretim döneminin başında fotoğraflar güncellenecektir.

buna göre işlem yapmak lazım.

İyi çalışmalar
hocam bütün resimler değildir herhalde. Bir de bu kadar kısa sürede. 5 marta kadar süre verilmiş. deli mi bu bakanlık?
Hocam benim anladığım 5 mart a kadar teog dan dolayı 8. sınıf öğrencilerinin fotoları girilmek durumunda, yalnız her eğitim öğretim döneminin de tüm resimlerin güncellenmesi bana da garip geldi. Yani sadece her eğitim eylülde olsa yeterli olmuyor mu neden her dönem başında bunu ben de anlamış değilim...

Behken' Alıntı:
evet Poğramla istenilen boyuta geliyor resimler..Ama resmi boylamasına resmen sündürüyor ..çocuğun kafası sünmüş gitmiş..Bunu nasıl çözeceğiz ki
Sayın Hocam,

Resim boyutlarını küçültmeden önce resimlerde kırpma yaparsanız sünme olmaz.

Valla bir arkadaşım rica etti arkadaşlar bu işin tabi pratik çözümü önemli olan ama iş başa düşerse mecbur photoshop çözer işi. Denedim öğrenci fotolarınızı yüksek kaliteli bir makine ile çekerseniz zaten mb cinsinden büyük olacak bir sonra photoshopta istenilen pixel boyutunda kırpıp jpg kaydedince 50 kb i geçiyor. benim kullandığım foto 2,5 mb idi ve 52 kb a düştü. bununla ilgili bir action hazırlanabilir ve autobatch ile hızlıca resimler işlenebilir ama fotoları kırpmanız gerek.

Sayın hocalarım şu Robores programında varsayılan boyutları 105*120 den 133*171 e nasıl çıkarırız bilgisi olan varmı programı yapan arkadaşın mailine mesaj attım fakat henüz cevap vermedi.
Forumda verilen programlar iyide yüz tanıma özelliği yok hiç birinde. Ben fotoları biraz uzaktan çekmiştim robores yüz tanıyıp boyutlandırıyordu benim için çok kullanışlı bir programdı yani.

ya arkadaşlar ben de o kadar ayarladım 10 KBdan küçük olsun diye 20KB dan küçük olamaz diye uyarı veriyor, ne saçmalıktır bu

Geri