Eba dan win 10 imajı

Kodla Büyü
turapt' Alıntı:
ademola hocam, sizin win10 dan farkı nedir? ben bütün tahtaları sizin imaj ile yükselttim, kendime göre uyarlayıp tekrar acronis imajı aldım.. recovery bölümünü de sildim.
farkı temiz kurulum yapmışlar, içinde ebaadmin vs yok ki bu vestel tarafından sıkıntı olabilir. ben win8.1 den update yolu ile w10 a geçtim böylece vestel başka işletim sistemi kurmuşsun garanti vermiyoruz vs derse ( ki bazı arkadaşlara söylemişler ) abicim ben format atmadım windows update ile bu hale geldi :D bak ebaadmin servisadmin vs herşey aynı :D

siz kendi imajınızı oluşturduysanız en güzeli en sağlamı sizinkidir :)

teşekkürler.. hemen deneyeceğim. Buradan indirdiğim bazı win 10 imajlarında ses problemi yaşadım. yeniden driver yüklememe rağmen olmamıştı. umarım bunda da bir sorunla karşılaşmam

hocam ben bilgisayar öğrt. hilmi çalışmanız için çok teşekkür ederim bi kaç sorum olacaktı
1.win 10 imajınız da atak çalışıyormu
2.avg anti virüs atakı siliyormu
3.time freeze veya deep freze varmı
4. c: d: tüm imajı atıp sonra sadece c olanı atabilirsiniz demişiniz direk c olanı hali hazırdakine atsak problem olurmu
şuanda faz2 win 8.1 var sadece kendi oluşturduğum yönetici var
5.win 8 de atak kilit ekranındayken yandan çekince çocuklar arama yapıyordu 180 sn win 10da böyle bi problem olurmu

Ben bunu fiber hattan indirmeye kalktığımda sürekli hata veriyor.

Var mı bunun çözümü ?

Faz 2 imajı (önceki eba yayını) indirmeye kalktığımda da aynı durum vardı.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    54.4 KB · Görüntüleme: 830
ayhangunes' Alıntı:
Ben bunu fiber hattan indirmeye kalktığımda sürekli hata veriyor.

Var mı bunun çözümü ?

Faz 2 imajı (önceki eba yayını) indirmeye kalktığımda da aynı durum vardı.
Çözdüm otomatik DNS bakanlığın DNS adresini alıyormuş TT çevirince bağlandı.

ademola' Alıntı:
turapt' Alıntı:
ademola hocam, sizin win10 dan farkı nedir? ben bütün tahtaları sizin imaj ile yükselttim, kendime göre uyarlayıp tekrar acronis imajı aldım.. recovery bölümünü de sildim.
farkı temiz kurulum yapmışlar, içinde ebaadmin vs yok ki bu vestel tarafından sıkıntı olabilir. ben win8.1 den update yolu ile w10 a geçtim böylece vestel başka işletim sistemi kurmuşsun garanti vermiyoruz vs derse ( ki bazı arkadaşlara söylemişler ) abicim ben format atmadım windows update ile bu hale geldi :D bak ebaadmin servisadmin vs herşey aynı :D

siz kendi imajınızı oluşturduysanız en güzeli en sağlamı sizinkidir :)
teşekkürler hocam, ben elimdekini kullanmaya devam edeyim..

caylakcekirge' Alıntı:
Acaba bundan sonra yeni gelecek tahtalarda bu imaj mı yüklü gelecek... :?:
Hayır hocam. www.eba.gov.tr deki haberde "Bu çalışma Mersin Fatih Projesi ekibi tarafından yapılmıştır. Kurumsal imaj çalışması değildir. Üretici tarafından test edilmediğinden kullanımdan doğan riskler kullanıcıya aittir." diye bir açıklama var.
Yeğitek bu konuda kendi çalışmasını ilerleyen günlerde yapacaktır.

selam arkadaşlar daha önce win 8.1 olan win 10 a hiç yükseltilmemiş olan bir tahtaya deneme amaçlı bu imajı kurdum
sonuçlar
1 numaralı resimdeki ekran tahta açılırken geliyor ve baya bekliyor tahta eskisinden biraz yavaş açılıyor
2 numaralı resimde masa üstünden sağ tıkla bazı ayarlara girmeye çalıştığımda verdiği uyarı
3 numaralı resim eğer tahtada flash takılıyken yeniden başlatırsanız veya açarsanız tahta açılmıyor ve bu hatayı veriyor
diğer hususlar
anti devre dışı yapıp atak kurdum sorun çıkmadı
dokunmatik güzel çalışıyor
office 2010 *** yaptım problem olmadı
8.1 iken bulunan lisansı attım lisans sorunsuz aldı
şimdilik izlenimlerim bunlar faydalı olması dileğiyle iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    319.1 KB · Görüntüleme: 769
  • 2 .jpg
    2 .jpg
    415.9 KB · Görüntüleme: 769
  • 3.jpg
    3.jpg
    307.1 KB · Görüntüleme: 769
yahil' Alıntı:
arkadaşlar bu imajda atak programı çalışma durumu nedir avg atak için sıkıntı yaratırmı
time freze veya deep freze varmı

yahil' Alıntı:
hocam ben bilgisayar öğrt. hilmi çalışmanız için çok teşekkür ederim bi kaç sorum olacaktı
1.win 10 imajınız da atak çalışıyormu
2.avg anti virüs atakı siliyormu
3.time freeze veya deep freze varmı
4. c: d: tüm imajı atıp sonra sadece c olanı atabilirsiniz demişiniz direk c olanı hali hazırdakine atsak problem olurmu
şuanda faz2 win 8.1 var sadece kendi oluşturduğum yönetici var
5.win 8 de atak kilit ekranındayken yandan çekince çocuklar arama yapıyordu 180 sn win 10da böyle bi problem olurmu

Bugün faz1 tahtada usb den imajı attım, Admin kullanıcısına geçip atak programını kurdum. Atak ve AVG sorunsuz çalıştı.
Deepfreeze yada timefreezer kurmadım ama kurulur sıkıntı olmaz.
Yanlız bu imaj kurulunca Windows update +Chrome +avg vs güncellemeye yüklendi. Bilgisayar kastı. Yarım saat güncellemeleri yapmasını bekledim. Deepfreez olsa her açılışta güncelleme baştan başlıyor öğretmenlerde tahta bozuk diye fıtık ediyor. En iyisi kurmamak Atak olsun sadece yeter.

biosta usb key olarak açılışı ayarlıyorum ancak boot hatası alıyorum

yahil' Alıntı:
merhaba hocam çalışma için teşekkürler
time frezee yada deep freze gibi koruma varmı sadece anti virüs koruma için yeterlimi
birde atak win 10 da çalıştımı avg sorun çıkardımı
okul tatilken 35 tahtamız var hemen denemeyi düşünüyorum çook güzel duruyor

time frezee yada deep freze gibi koruma kullanmadık. Sürekli güncelleme geleceği için sıkıntı. Virüs programı da kurulu ayarları yapılı. Atak kuracak olursanız atağı beyaz listeye ekledim. Herhangi bir sorun çıkmaz. Tahtaya takılan flashları otomatik tarama yapar virüs varsa siler.Zaten flash ile 7 dakikada imaj atılıyor.
Kendi ilçemde 8 faz 1 ve 40 dan fazla faz2 okulunda kullanıyoruz sorun yok.

özellikle faz1 de ilk kurulduğunda geç açılır. Açıldıktan sonra da birkaç güncelleme geldiği için o güncelleme ininceyekadar yavaş olabilir. Güncellemeler kurulunca performansı artıyor

ebolukcu' Alıntı:
Win 10 güncellemesini kendimiz öncesinde yapmışsak doğrudan imajı kursak olmaz mı? Lisans yedeklemesi yapmadan

Hocam windows lisans birdafa yapılır. Eğer önceden yükseltme yapılmışsa veya herhangi bir şekilde windows yüklenmiş ve "Wİndows etkinleştirildi" diyorsa tekrar lisanlamaya gerek yok doğrudan imajı atabilirsiniz

pyazar' Alıntı:
teşekkürler.. hemen deneyeceğim. Buradan indirdiğim bazı win 10 imajlarında ses problemi yaşadım. yeniden driver yüklememe rağmen olmamıştı. umarım bunda da bir sorunla karşılaşmam

Bazı tahtalarda ses sorunu oluyormuş (Bu imajda daha duymadım) ama biz şöyle çözüyorduk. Etkileşimli tahtanın sesini sona kadar kısın hatta sona gelince birkaç defa daha ses kısma tuşuna basın sonrasında sesi açın ses gelecektir.

yahil' Alıntı:
selam arkadaşlar daha önce win 8.1 olan win 10 a hiç yükseltilmemiş olan bir tahtaya deneme amaçlı bu imajı kurdum
sonuçlar
1 numaralı resimdeki ekran tahta açılırken geliyor ve baya bekliyor tahta eskisinden biraz yavaş açılıyor
2 numaralı resimde masa üstünden sağ tıkla bazı ayarlara girmeye çalıştığımda verdiği uyarı
3 numaralı resim eğer tahtada flash takılıyken yeniden başlatırsanız veya açarsanız tahta açılmıyor ve bu hatayı veriyor
diğer hususlar
anti devre dışı yapıp atak kurdum sorun çıkmadı
dokunmatik güzel çalışıyor
office 2010 *** yaptım problem olmadı
8.1 iken bulunan lisansı attım lisans sorunsuz aldı
şimdilik izlenimlerim bunlar faydalı olması dileğiyle iyi çalışmalar

hocam biostan ilk olarak flash medyaya bakma seçilmiştir. İlk olarak sabit disk seçilirse bu sorunlar olmaz.
Tahtanın yavaş açılması windowsun sistemi tanıması ve güncellemelerin yüklenmesinden kaynaklı. İnternet bağlantınız varken birsüre açık kalırsa güncellemeler yüklenir ve yavaşlama ortadan kalkar.
ayarlara girerken hata veriyor ama yine ayarlara giriyor. bu hata atak kurulumdan kaynaklı. Atak kurulduktan sonra geldi ama zararı yok yine ayarlara giriliyor diye çok üzerinde durmadım. Bu imaj atakla sorunsuz çalışsın diye önce atak kuruldu testleri yapıldı ve imaj almadan önce atak kaldırılıp imaj alındı.

@teffik bey imaj için teşekkürler. denemek için bir makineye kurdum (faz1), baya baya kasıldığını gördüğümden ve kendimce gerekli(netsupport) bazı programları içermediği için şimdilik vazgeçtim. mevcut sistemden yönetim, denetim amaçlı yazılımların lisanlarının aktarılması mümkün olur mu acaba? yoksa orijinal imajdan temiz win7 kurup yükseltmek mi daha mantıklı olur :roll:

Bugün burdaki imajı bir ET de kullandım. Kurulum ve etkinleştirme sorunsuz oldu. Ancak "yerleşik yönetici hesabı kullanılarak açılamaz" hatası aldım bazı uygulamaları kullanmak istediğimde. Mesela Edge yi açarken. Bu sorunla karşılaşan oldu mu?

mu_korkmaz' Alıntı:
Bugün burdaki imajı bir ET de kullandım. Kurulum ve etkinleştirme sorunsuz oldu. Ancak "yerleşik yönetici hesabı kullanılarak açılamaz" hatası aldım bazı uygulamaları kullanmak istediğimde. Mesela Edge yi açarken. Bu sorunla karşılaşan oldu mu?

Aynı sorun bendede mevcut. Bazı uygulamalarda bu sıkıntı mevcut. Çözümü nedir acaba?

Indiren arkadaşlar içinde dokunmatik driverleri ve kalibrasyon aracı var mı ? Şamil hocaya ulaşamıyorum da.

Re: Ynt: Eba dan win 10 imajı

ademola' Alıntı:
Indiren arkadaşlar içinde dokunmatik driverleri ve kalibrasyon aracı var mı ? Şamil hocaya ulaşamıyorum da.
5 tahtaya kurdum, driverlarin hepsi kurulu butun donanim sorunsuz calisiyor kalibrasyon varmi yokmu hic bakmadim. Tahtalar sorunsuz calisinda kapattim. Tabiki ilk kurulumdan sonra guncellemeleri indirip kuruyor ve bu zamanlarda tahtalarda haliyle yavaslama mevcut

Geri