Eba dan win 10 imajı

Kodla Büyü
Re: Ynt: Eba dan win 10 imajı

barikat' Alıntı:
ademola' Alıntı:
Indiren arkadaşlar içinde dokunmatik driverleri ve kalibrasyon aracı var mı ? Şamil hocaya ulaşamıyorum da.
5 tahtaya kurdum, driverlarin hepsi kurulu butun donanim sorunsuz calisiyor kalibrasyon varmi yokmu hic bakmadim. Tahtalar sorunsuz calisinda kapattim. Tabiki ilk kurulumdan sonra guncellemeleri indirip kuruyor ve bu zamanlarda tahtalarda haliyle yavaslama mevcut

driver magic vb programlardan biriyle driver i yedekleyip paylaşabilir misiniz ?

ademola' Alıntı:
Indiren arkadaşlar içinde dokunmatik driverleri ve kalibrasyon aracı var mı ? Şamil hocaya ulaşamıyorum da.
kalibrasyon ayarı var hocam denetim masasında tablet pc baişlığı altından kalibrasyon yapılabiliyor.

fakat geçen ben etler için vesteli çağırdım muhabbet arasında hocam tahtalara win10 yüklemeyin ileride sıkıntı çıkarıyor anakartı yakabiliyor dedi. buna benzer bir şeyle karşılaşan ve ya duyan varmı acaba?

imaj dosyasını indiriyorum, açıklamalarda gösterildiği şekilde harici diske atıyorum imajı ama yüklerden diskten boot edip imaj dosyasını seçiyorum, 4-5 sn sonra aşağıdaki gibi hata verip yükleme yapmadan bitiriyor ve 2. fotodaki ekrana geçiyor.

Sebebi ya da çözümü ne olabilir acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_0921.JPG
    IMG_0921.JPG
    122.7 KB · Görüntüleme: 869
  • IMG_0920.JPG
    IMG_0920.JPG
    230.6 KB · Görüntüleme: 869
KöfteHoRr' Alıntı:
imaj dosyasını indiriyorum, açıklamalarda gösterildiği şekilde harici diske atıyorum imajı ama yüklerden diskten boot edip imaj dosyasını seçiyorum, 4-5 sn sonra aşağıdaki gibi hata verip yükleme yapmadan bitiriyor ve 2. fotodaki ekrana geçiyor.

kopyalamada bir sıkıntı var galiba hocam

by_zamansiz' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:

kopyalamada bir sıkıntı var galiba hocam
İndirmede belki sıkıntı olmuştur diye 2. defa indirdim imaj dosyasını, yine olmadı. USB Boot için kullandığım programda sıkıntı vardır belki deyip 3-4 farklı programla yaptım sonuç aynı. Denemediğim bir tek farklı disk ve farklı tahta kaldı.

bende de şuan aynı sıkıntı mersin faz 1 yedeğinde oluyor. ben de dedim sorun bende mi farklı birisine usb yi yaptırdım :idea: :) henüz denemedim ama

Bizim akıllı tahtalarda win 7 yüklü.Bir ikisi açılıyor.Diğerlerinde atak yüklü.Benden önceki öğretmen yüklemiş ve şifreleri bilinmiyor.Pardustan atakı silmeyi denedim ama ya beceremedim, yada şifre falan gerekiyor.
Tahtayı açamadığıma göre başta yapılacak yükseltme işlemini yapamıyorum.
- Direk usb den win 10 yükleyebilir miyim?

win7 onarım yapıp anlatımda olduğu gibi önce yükseltme yaptım.w 10 ü yükledim.ET kapandı.Flashı çıkarıp ET yi açtım.Açılışta windows 7 ve pardus seçenekleri çıkıyor. WİNDOWS ÖNYÜKLEME YÖNETİCİSİ çıkıyor.Windows başlatılamadı diyor.
sorunu anlayamadım.Yardımcı olabilecek var mı?

Resimdeki ekran geliyor.Nasıl çözerim bilgisi olan varmı?

Ekli dosyalar

• nyükleme.jpg
    nyükleme.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 787
başlık konu ile alakasız olmuş..yapılan çalışma güzel olmuş emeklerine sağlık ama yanlış bilgilendirme yapılmış..konunun altındada yazıyor..
"Bu çalışma Mersin Fatih Projesi ekibi tarafından yapılmıştır. Kurumsal imaj çalışması değildir. Üretici tarafından test edilmediğinden kullanımdan doğan riskler kullanıcıya aittir."

herohamster' Alıntı:
başlık konu ile alakasız olmuş..yapılan çalışma güzel olmuş emeklerine sağlık ama yanlış bilgilendirme yapılmış..konunun altındada yazıyor..
"Bu çalışma Mersin Fatih Projesi ekibi tarafından yapılmıştır. Kurumsal imaj çalışması değildir. Üretici tarafından test edilmediğinden kullanımdan doğan riskler kullanıcıya aittir."

ebadaki faz2 imajını indirdim. w10 update ile geldi sonra onun imajını alıp faz1 2 hepsine attım :) dolayısıyla ben birşey yapmadım hepsi sizin uygulamanız ayarlarınız diyorum :D ebaadmin vs aynen duruyor. sıfırdan w10 yada farklı bir işletim sistemi yuklerseniz garanti dışı diyebilir ama günceleme de mi yapmayalım :)

by_zamansiz' Alıntı:
ademola' Alıntı:
kalibrasyon ayarı var hocam denetim masasında tablet pc baişlığı altından kalibrasyon yapılabiliyor.

fakat geçen ben etler için vesteli çağırdım muhabbet arasında hocam tahtalara win10 yüklemeyin ileride sıkıntı çıkarıyor anakartı yakabiliyor dedi. buna benzer bir şeyle karşılaşan ve ya duyan varmı acaba?

Hocam ne alaka. win 10 anakartları yaksa neden bu kadar reklamını yapıp yükleyin desin. Bence vestelin iş güzarlığı bu. Faz 1 için imaj çıkarmadı hala. Anakart yakaacak ilk defa windows işletim sistemi duymuş olacağız. Bu kadar kalitesiz malzeme mi var tahtalarda. Win 7 faz 1 lerde çok fazla yavaş. Driver olmadığı için win 10 da yavaş çalışıyor. Faz 1 ler biraz üvey evlat kalıyor faz 2 ye göre.

Win7ler virüslerden dolayı çok sorun çıkarmaya başladı bazı sınıflarda,bazılarında açık bile kalmıyor windows,bikaç dakika sonra kapanıyor. bu win10 imajını kurmak istiyorum ama lisans işi için win7'de yapmam gereken işlemler olduğu yazıyor. hiç win7ye giriş yapmadan win10 imajını yüklesem,daha sonra lisansı aktifleştirmek için başka yöntemler bulabilir miyim?

KöfteHoRr' Alıntı:

Bende de bu ekran geliyor. Bi çözüm bulabildiniz mi?

soouuk' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:

Bende de bu ekran geliyor. Bi çözüm bulabildiniz mi?
Hocam en son imajı "Universal USB Installer" ile flash belleğe atıp yüklemiştim, onunla çalıştı.

bugün faz1 tahtaya kurdum şimdilik sorun yaşamadım. Ancak "yerleşik yönetici hesabı kullanılarak açılamaz" hatasını ben de aldım.

Merhaba arkadaşlar imajın yeni versiyonunu hazırladık. İçinde pardus da var. Uygulamaların güncellemesi de yapıldı.

Bu imaj daha önce hazırlanan “ETKİLEŞİMLİ TAHTA WİNDOWS 10 İMAJI (V2)” nin güncellenmiş ve içine Eta (pardus) eklenmiş halidir. Önceki imajın kullanımında sorun yoktur. Sadece Parduslu versiyon isteyenler veya Windows ve programların güncel imaj isteyenler kullanabilir.

V2 ye göre yapılan bazı değişiklikler

*Ayarlara girişteki kullanıcı hatası giderildi.
*Nisan 2016 windows, Office ve avg güncellemelerini aldı.
*Masaüstü, belgelerim, videolar, müzikler klasörü d sürücüsüne taşındı.
*Haritalar kategorize edildi ve sayısı arttırıldı
*Samsung, hp universal yazıcı driverleri eklendi.
*Fatih Projesi Kapsamında dağıtılan fotokopi makinalarının driverleri yüklendi.
*Dyned yeni versiyona güncellendi.
*Geo Gebra, Open-Sankore kuruldu.
*Meb Sertifikası yüklendi.
*Kalibrasyon kısayonu başlat menüsüne ve masaüstüne eklendi.

İmaj ve diğer bilgilere iletişim

Mersin Fatih Sayfası http://www.eba.gov.tr/haber/1460846132
Eba Sayfası http://www.eba.gov.tr/haber/1460846132

Not: lisans işlemleri önceki İmajla (v2) aynıdır. Daha önce Windows 10 etkinleştirilmişse tekrar lisans için herhangi bir işleme gerek yoktur.

arkadaslar başarılı bir şekide faz1 kurulum yaptım. bende ses sorunu falan olmadı
yanlız eba ya giriş yapamıyorum akıllı tahtalardan önceki win7 de de yapamıyordum neden ki acaba okul bağlantısında mı sorun var normal pc lerden eba ya baglanıyoruz ama akıllı tahtalardan bağlanamıyoruz. :?:

Hocalarım ben windows 10 temiz format attım ve kendi imajımı oluşturdum.Tabi tüm kullanıcı ve ayarlar silindi.Tahtalar daha seri ve sorunsuz çalışıyor.Ama kafama takılan 2 soru var
1~temiz format atınca tüm kullanıcılar silindi,acaba bu kullanıcıların silinmesi problem olurmu?
2~tahtadaki bu kullanıcıların işlevi yada amacı nedir?

orhanak' Alıntı:
Hocalarım ben windows 10 temiz format attım ve kendi imajımı oluşturdum.Tabi tüm kullanıcı ve ayarlar silindi.Tahtalar daha seri ve sorunsuz çalışıyor.Ama kafama takılan 2 soru var
1~temiz format atınca tüm kullanıcılar silindi,acaba bu kullanıcıların silinmesi problem olurmu?
2~tahtadaki bu kullanıcıların işlevi yada amacı nedir?

1.si vestel temiz format attığınız için cihazı garanti dışı sayıyor.
2.si o kullanıcılar meb in uzaktan bağlantı yapabilmesi için gerekli.

teknik servis okulumuza bir iş için geldiğinde hocam bunlar win10 merkez bu duruma onay vermiyor vs dedi. dedimki kardeşim bak: bunların hepsi windows update ile bu hale geldi: güncelleme de mi yapmıyak :)
bak dedim kullanıcılar vs hepsi yerinde. format atmadım imaj attım ;)

faz1 ET lere kurulumu yaptım aktif olarak tahtaları kullanan hocalarımdan başka şikayet olmadı. onlar da kullandıkalrı z kitap uygulamalarının tahtayı kilitlediklerini söylediler. gerçekten faz1 de win10 biraz nazlı çalışıyor onlarda win7 ye döndüm tekrar ama diğerlerinde 10 a devam

Ademola hocam ben 1 senedir windows 10 kullanıyorum,servis defalarca geldi,tahtalarda tamiratlar falan yapıldı ama garanti konusunda hiç bir sıkıntı olmadı,zaten yazılımın garantiyi etkilemesi saçma olmazmı?
Eger faz 2 lerdeki kullanıcılar uzaktan erişim için ise faz 1 lerde neden yok,zaten kullanıcıların şifreleri süre doldu hatası verdiğinden mecburen şifreleri değiştiriyoruz,deepfreze benzeri programlar kullanıyoruz.

Bizim servis çökenlere windows 10 imajı atıyor. işletimsistemi garanti kapsamında mı da işlemtim sistemi değişti diye garanti dışı olsun?

iyi günler win 10 v3 akıllı tahtalara yükledim yanlız açılışta direk windows açılması için ne yapabilirm

Resmi olarak Windows 10 imajı çıkacak mı? Bilgisi olan var mı? Malum ücretsiz yükseltme için 1 sene dolmak üzere.

teffik' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar imajın yeni versiyonunu hazırladık. İçinde pardus da var. Uygulamaların güncellemesi de yapıldı.

Bu imaj daha önce hazırlanan “ETKİLEŞİMLİ TAHTA WİNDOWS 10 İMAJI (V2)” nin güncellenmiş ve içine Eta (pardus) eklenmiş halidir. Önceki imajın kullanımında sorun yoktur. Sadece Parduslu versiyon isteyenler veya Windows ve programların güncel imaj isteyenler kullanabilir.

V2 ye göre yapılan bazı değişiklikler

*Ayarlara girişteki kullanıcı hatası giderildi.
*Nisan 2016 windows, Office ve avg güncellemelerini aldı.
*Masaüstü, belgelerim, videolar, müzikler klasörü d sürücüsüne taşındı.
*Haritalar kategorize edildi ve sayısı arttırıldı
*Samsung, hp universal yazıcı driverleri eklendi.
*Fatih Projesi Kapsamında dağıtılan fotokopi makinalarının driverleri yüklendi.
*Dyned yeni versiyona güncellendi.
*Geo Gebra, Open-Sankore kuruldu.
*Meb Sertifikası yüklendi.
*Kalibrasyon kısayonu başlat menüsüne ve masaüstüne eklendi.

İmaj ve diğer bilgilere iletişim

Mersin Fatih Sayfası http://www.eba.gov.tr/haber/1460846132
Eba Sayfası http://www.eba.gov.tr/haber/1460846132

Not: lisans işlemleri önceki İmajla (v2) aynıdır. Daha önce Windows 10 etkinleştirilmişse tekrar lisans için herhangi bir işleme gerek yoktur.

hocam emeğinize sağlık ancak linki göremiyorum bir problem mi var

giriş ekranındaki pardus ve windows simgeleri yerine direk windows girelebiliyor dimi ...

Geri