Ek Ders Hayal Oldu

Kodla Büyü
son toplantı başlığı ile sendikadan gelen mesajı yayınlamıştım. Aynı mesaj cuma günü il milli eğitimden ilçe milli eğitim müdürüne oradanda müdürler whatsapp grubunda il mem iletisidir adıyla paylaşıldı.
Anladım hocam. Lafım size değil yanlış anlamayın iş resmiyete dökülmeden tarih ve sayıyı görmeden inanmam :)

Son iki cümle bir şef in psikolojisini çok net özetler durumda zaten. Aba altında temiz bir sopa gösterme, tam da klasik şef tutumu. Sen böyle yazarsan başına bir şey gelebilir mesajı:) Geçen aynı tutumu benim şef sergiledi, sen böyle hak hukuk dersen burda huzurlu şekilde derse girip çıkamazsın vs..

Ben isterdim ki bir tane meslektaşım da çıksın desin ki sana katılmıyorum arkadaşım, bizim şefimiz görevini layıkıyla yapıyor .. AMA öyle olmadı , şefler çıktı biz görevimizi dört dörtlük yapiyoruz diye haykırdı. Şimdi bu mesajimdan sonra da yorum yazmayan diğer şefler çıkacak ben sefimden çok menmunum görevini layıkıyla yapıyor diyecek. İşte bu yüzden güzel ülkem bu halde. Herkes kendince haklı..
Cok sey derdimde gereksiz olur....

Son iki cümle bir şef in psikolojisini çok net özetler durumda zaten. Aba altında temiz bir sopa gösterme, tam da klasik şef tutumu. Sen böyle yazarsan başına bir şey gelebilir mesajı:) Geçen aynı tutumu benim şef sergiledi, sen böyle hak hukuk dersen burda huzurlu şekilde derse girip çıkamazsın vs..

Ben isterdim ki bir tane meslektaşım da çıksın desin ki sana katılmıyorum arkadaşım, bizim şefimiz görevini layıkıyla yapıyor .. AMA öyle olmadı , şefler çıktı biz görevimizi dört dörtlük yapiyoruz diye haykırdı. Şimdi bu mesajimdan sonra da yorum yazmayan diğer şefler çıkacak ben sefimden çok menmunum görevini layıkıyla yapıyor diyecek. İşte bu yüzden güzel ülkem bu halde. Herkes kendince haklı..
Konu eskiymiş ama bu mesajı yazan arkadaş bence bir anket hazırlayıp burada paylaşsın ve alan şeflerinin, şeflik yapmak isteyip istemediklerini bir sorsun. Sonra şeflerle ilgili değerlendirme yapsın. Okul müdürü tarafından zorla verilen ve hiçbir avantajı olmayan bir görevi kimse tam layıkıyla yapamaz. Ben de alan şefiyim görevimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum fakat uğraşmak zorunda bırakıldığımız problemleri de şefler olarak biz biliyoruz. Sizin alan şefiniz görevini yapmıyorsa ve size aba altından sopa gösterdiğini düşünüyorsanız şikayet edin. Şikayette bulunmuyorsanız siz de görevinizi yapmıyorsunuz.

Son düzenleme:
Alan şefliği ucreti 28 inden itibaren ödenecek mi acaba
Bu ve buna benzer akıllarda bir dünya soru var. Lakin meb den hiçbir cevap yok. Önceden ülke genelinde farklı uygulamaların, farklı işlemlerin önüne geçmek maksadıyla bakanlık tarafından tereddüt edilen meselelere dair yazı olurdu. Böyle bir yazının tam vakti iken ne çareki beklenen yazı bir türlü gelmiyor.

Kesin efendim kesin öğretmenin alacağı, kiminin ay boyunca geçindiği 3 kuruşluk ek ders ücretini kesin. Müteahhitlere, geçilmeyen köprülere, yancılara, 3 er 5 er maaş alan liyakatsizlere, işe gitmeden yıllarca maaş alan yurt dışından storyler atan büşralara, furkanlara, devlet kanalında aylık 400 bin liraya maç yorumlayan yorumculara ödeyin.

Bir sürü şey konuşulmuş ama ben bu yorumu alkışlamadan geçemeyeceğim .

Bir sürü şey konuşulmuş ama ben bu yorumu alkışlamadan geçemeyeceğim .
ülke neden berbat durumda?Milletin de boş vakti çok Felsefe yapılacak en uygun zaman bence.Öncelikle ben düşüncemi belirteyim şimdi.Şeytan
çok iyi ibadet ederken ve hiçbir açık vermiyorken,Allah neden adem'i yarattı.Kısa ve öz.Siz hangi sistemi getirirseniz getirin idealist ütopya gelmez.(insan sisteminde)
O zaman ne yapacaz?Din,Atatürkçülük veya milliyetcilik bunlar bizim dogru hareket etmemize engel şeyler.Ha demiyorum dindar birini süründürün.
sadece iyi insan ölcütlerimiz bizim toplumsal kurallarımız olmalı.Herkes kanunlara riayet edecek.Atatürkcü diye dindar diye birini yükseltmeyelim.Evrensel
ahlak felsefesi kanunların üzerindedir.Peki evrensel ahlak felsefesi nasıl işleyecek?Onu vicdan ile çözelim:) Milliyetcilik,Atatürkcülük ve dindarlık bu üç şeyi
değişmez ölcüt diye almadan hareket edelim karar verelim.İyi insan toplumsal kanunlara ve toplumsal vicdanın el verdiği ölcüde riayet etmeli.Bence Düzelir bu ülke.Benim
gördüğüm en büyük sorun bu.İnsanlar dogru karar vermesine engel şeyleri elemeli ki dogru karar versin.Akrabam diye kararım etkilenmemeli.iyi bir dindar diye karar mekanizmam
manipüle edilmemeli.

ülke neden berbat durumda?Milletin de boş vakti çok Felsefe yapılacak en uygun zaman bence.Öncelikle ben düşüncemi belirteyim şimdi.Şeytan
çok iyi ibadet ederken ve hiçbir açık vermiyorken,Allah neden adem'i yarattı.Kısa ve öz.Siz hangi sistemi getirirseniz getirin idealist ütopya gelmez.(insan sisteminde)
O zaman ne yapacaz?Din,Atatürkçülük veya milliyetcilik bunlar bizim dogru hareket etmemize engel şeyler.Ha demiyorum dindar birini süründürün.
sadece iyi insan ölcütlerimiz bizim toplumsal kurallarımız olmalı.Herkes kanunlara riayet edecek.Atatürkcü diye dindar diye birini yükseltmeyelim.Evrensel
ahlak felsefesi kanunların üzerindedir.Peki evrensel ahlak felsefesi nasıl işleyecek?Onu vicdan ile çözelim:) Milliyetcilik,Atatürkcülük ve dindarlık bu üç şeyi
değişmez ölcüt diye almadan hareket edelim karar verelim.İyi insan toplumsal kanunlara ve toplumsal vicdanın el verdiği ölcüde riayet etmeli.Bence Düzelir bu ülke.Benim
gördüğüm en büyük sorun bu.İnsanlar dogru karar vermesine engel şeyleri elemeli ki dogru karar versin.Akrabam diye kararım etkilenmemeli.iyi bir dindar diye karar mekanizmam
manipüle edilmemeli.
iyi dedin de o bizde olmaz hocam. Çok da şeyetmeyelim.

manipüle edilmemeli.
Hiç bir şey değişmez böyle gelmiş böyle gider. Yaklaşık 17 gün sonra 30 oluyorum. Eğer daha da yeryüzünde olma imkanım olur ortalama bir ömrü yaşarsam o zaman demek ki önümde daha yolum var. Göreceğim ve eminim ki dün neyse yarın da öyle olacak.

Okullar sene sonuna kadar uzaktan eğitimle devam edecekmiş. İme, şeflik hususları umarım öğretmen aleyhinde olmaz

Ya ne kadar stres yapıyorsunuz :) BTR ek dersini alır okula gidip gitmeme durumu okula yüksek ihtimal gitmez eba destek noktası olanlar büyük ihtimalle gitmeye devam edecek strese gerek yok :)

Kendi ayağımıza kendimiz sıkıyoruz arkadaşlar . Biz de öğretmen değil miyiz . Kapalı okulda ne işimiz var dillendirdikçe gelin dicekler
doğru btr lerin sağlığı diye birşey yok. görevlendirmeyi kapana korona riski sıfır! çok garip bizim BTR görevlendirme hikayesi yılan hikayesi oldu resmen.

Geri