Emin Otomotiv veya Emin Evim Sistemiyle Ev veya Oto

Kodla Büyü
gladyatör' Alıntı:
joombal' Alıntı:
seyma' Alıntı:
Bazı alimler ev zaruri ihtiyaç olduğu için ev alırken kredi çekmek uygun olabilir gibi bişeyler diyodu :roll: hatta bi ilmihalde okumuştum. çünkü başka türlü o kadar para bir araya getirilemez gibi

Din çok zaruri durumlarda yasak olan şeylere cevaz verebilir. Bu iş için yetkili kurum diyanet fetva kurumudur. Ancak zaruri ifadesinin çok iyi anlaşılması gerek. Günümüzde genelde daha rahat bir hayat yaşamak yerine kullanılıyor. Halbuki Eğer ev alamadığımız zaman hayatımız tehlikeye girecekse işte bu zaruriyattır. Çünkü hayatımız daha önemlidir. Ev aldığımız zaman kira vermekten kurtulacağız dolayısıyle daha ferah bir hayat yaşayacağız. Doğru ama ferah hayat yaşamak zaruriyattan mıdır? burası önemli.

Bir ev veya araba alacak kadar paranın bir araya getirilmesi çok zor doğru. Ancak bu harama bulaşmamızı gerektirmez. Ahiret için dünya feda edilebilir. Ancak dünyalık ihtiyaçlar için ahiret tehlikeye sokulmamalı.

joombal hocamın yorumuna katılıyorum. aslında bakarsanız zaruri bi durum neye göre var. örnek olarak çift maaş alan bir ailenin nasıl bir zaruriyeti olabilir. bazı olayları menfaatimize göre yorumluyoruz. aslında ortada bir zaruriyet yoktur. ayrıca kiraya verilen parada boşa verilmiş olmuyor. sonuçta karşılığında bir hizmet yorumluyoruz.
kredi konusu sıkıntılı bir konu , gidipte 100 milyarlık ev almazsın paranın yavaş yavaş biriktirerek 70 lik bir ev alırsın.

dünyada benim gibi insanların da olduğunu görmek ne mutlu :D
joombal hocam yazdıklarınızın altına imzamı atarım. aynen ben de böyle düşünüyorum.
bedavacılık yok, ahireti kazanmak zordur. hele ki böyle bir devirde yaşayarak...
tek bir soru işareti kalıyor ek olarak zihinlerde: müslüman yatırım yapamayacak mı, malını parasını çoğaltamayacak mı daha rahat yaşamayacak mı? işte bunları yaparken müslümanca yapacak araştıracak soracak ve helal olanını yapacak. kaş yapayım derken göz çıkarmayacak. yoksa hepimiz isteriz birbirimizin ev sahibi olmasını ve gerek kiradan gerekse evin değerlenmesinden dolayı kar etmesini ve daha rahat bir yaşam sunmasını.
bence bu helal yollardan biri de emin evimin sistemi. daha önce konu hakkında kafama takılan yeri tabii ki sormam gerek...

Kafama takılan bir konu daha önceki yazdığım mesajda bana öfk ların gayrimenkul alıp sattıklarını ve bu sayede kar elde ettiklerini söylemiştin. bundan kastın verdikleri kredi vasıtası ile olan mı? yoksa cidden başka işler de yapıyorlar mı?

waa' Alıntı:
gladyatör' Alıntı:
joombal' Alıntı:
seyma' Alıntı:
Bazı alimler ev zaruri ihtiyaç olduğu için ev alırken kredi çekmek uygun olabilir gibi bişeyler diyodu :roll: hatta bi ilmihalde okumuştum. çünkü başka türlü o kadar para bir araya getirilemez gibi

Din çok zaruri durumlarda yasak olan şeylere cevaz verebilir. Bu iş için yetkili kurum diyanet fetva kurumudur. Ancak zaruri ifadesinin çok iyi anlaşılması gerek. Günümüzde genelde daha rahat bir hayat yaşamak yerine kullanılıyor. Halbuki Eğer ev alamadığımız zaman hayatımız tehlikeye girecekse işte bu zaruriyattır. Çünkü hayatımız daha önemlidir. Ev aldığımız zaman kira vermekten kurtulacağız dolayısıyle daha ferah bir hayat yaşayacağız. Doğru ama ferah hayat yaşamak zaruriyattan mıdır? burası önemli.

Bir ev veya araba alacak kadar paranın bir araya getirilmesi çok zor doğru. Ancak bu harama bulaşmamızı gerektirmez. Ahiret için dünya feda edilebilir. Ancak dünyalık ihtiyaçlar için ahiret tehlikeye sokulmamalı.

joombal hocamın yorumuna katılıyorum. aslında bakarsanız zaruri bi durum neye göre var. örnek olarak çift maaş alan bir ailenin nasıl bir zaruriyeti olabilir. bazı olayları menfaatimize göre yorumluyoruz. aslında ortada bir zaruriyet yoktur. ayrıca kiraya verilen parada boşa verilmiş olmuyor. sonuçta karşılığında bir hizmet yorumluyoruz.
kredi konusu sıkıntılı bir konu , gidipte 100 milyarlık ev almazsın paranın yavaş yavaş biriktirerek 70 lik bir ev alırsın.

joombal hocam yazdıklarınızın altına imzamı atarım. aynen ben de böyle düşünüyorum.
bedavacılık yok, ahireti kazanmak zordur. hele ki böyle bir devirde yaşayarak...
tek bir soru işareti kalıyor ek olarak zihinlerde: müslüman yatırım yapamayacak mı, malını parasını çoğaltamayacak mı daha rahat yaşamayacak mı? işte bunları yaparken müslümanca yapacak araştıracak soracak ve helal olanını yapacak. kaş yapayım derken göz çıkarmayacak. yoksa hepimiz isteriz birbirimizin ev sahibi olmasını ve gerek kiradan gerekse evin değerlenmesinden dolayı kar etmesini ve daha rahat bir yaşam sunmasını.
bence bu helal yollardan biri de emin evimin sistemi. daha önce konu hakkında kafama takılan yeri tabii ki sormam gerek...

Kafama takılan bir konu daha önceki yazdığım mesajda bana öfk ların gayrimenkul alıp sattıklarını ve bu sayede kar elde ettiklerini söylemiştin. bundan kastın verdikleri kredi vasıtası ile olan mı? yoksa cidden başka işler de yapıyorlar mı?

işte eminevim, kar-zarar ortaklığı vb yöntemler helal yoldan birikim yapmanın arayışı sonucu ortaya çıkmış yöntemlerdir.

http://www.turkiyefinans.com.tr/tr/hakkimizda/satilik_gayrimenkul_arac.aspx

http://www.turkiyefinans.com.tr/tr/hakkimizda/faizsiz_sistem_hakkinda.aspx

eminotomotivden araba almayı düşünüyorum. sizin burdaki yorumlarınzda faize takılanlar var... bu kişinin yaşam değerlerine göre degişmektedir. benim öğrenmek istediğim bu sisteme girmek mantıklımı? yarın bir gün burası battıgında ben arabamı teslim alana kadar ne gibi yasal haklarım olucak... bunlardan bahsetseniz birazda...

çekilişli sistemle ilgili.esasında bugün kira yardımı adı altında herkesten fazladan para topluyoryar .....? nasılmı,esasında bunu çok akıllı hesaplamışlar.ilk bakışta bunu pek kimse görmüyor.bunla ilgili detaylı bi tablo hazırlayıp sizlerle paylaşmak isterim inş.doğruları herkezin görmesini isterim.......

pcbilisim' Alıntı:
Bir titan zinciri daha kuruluyor adamlar sizin paralarınızla para kazanıyor senin paranı değerlendiriyor...Şu hani faizsiz karpayı dağıtan bankaların meselesi gibi :puhaha: :puhaha:
Kar payı dağıtan bankalara dikkat edin verdikleri pay diğer bankaların faiziyle nerdeyse eşdeğer....Tabi sen kendini kandırmak istiyorsan başka:))
Faiz olsun veya kar payı olsun önemli değil.Sen kendini kandırma yeter...Unutmayın bu devirde insan babasına hatta kardeşine bile yardım etmezken adamlar sana mı yardım edecek elin oğlu sana niye yardım etsin. Açık açık sana hizmet sunuyoruz yüzde 10 yok yüzde 5 alırız ifadeleri sizleri tuzağa düşürmesin arkadaşlar. Kimse kimseden saf değildir ama bazıları illa kazık yemek istiyor. Düşünsenize 1000 kişi buna katılıyor ve adamlar ilk olarak 100000 liralık ev için 10000000 tl topluyor..10 milyon lira ne demek ya az paramı hatta sen aylık birde taksit ödüyorsun sadece senin ödediğin taksitlerle adamlar şehir kurar:))
Yani aylık hadi 1000 tl taksit öde adamlar ayda 1000000 tl toplayacak. bunlar basit hesaplar ama öyle bir yağlandıra ballandıra anlatırlarki herşey size mantıklı gelir.
Yurt dışında buna benzer oluşumlarda önce herkese kar payı dağıttılar sonra tuzağa düşen çok olunca ki bu en çok uygulanan taktik voleyi vurup kaçtılar. Sonra ne mi oldu 10 seneden fazla bir süredir hala o paranın geleceğini düşünen vatandaşlarımız oldu ama bu sadece onlara hayali bir umut olmaktan öteye gitmez.
Ben daha fazla bir şey demem. Bunları da sırf sizler için yazdım. İşin din boyutuna girmeye de gerek yok kimsenin fetva verecek yetiye sahip olduğunu da düşünmüyorum. Yeterki elinizdeki paranın kıymetini bilin saf yerine konmayın. Allah yardımcınız olur. En iyisi git bankadan kredini çek faizini öde en azından sigorta ve teminatlar ile devlet garantisindesin artık yeni bankacılık sistemiyle.
Yine de siz bilirsiniz.

benimde asyafinansta param var ama ne kadar kar edeceğimi bilmiyorum? bu sebeple faiz değildir diyebilirim.. ayrıca asya finastan yardım alarak ev alabiliniyor.. evi alıyorlar ve üzerine kar koyarak belli bir vadeye yayarak sana satıyorlar.. islamda niyet önemlidir..

emin evimide araştırdım.. bana pek makul gelmedi... zaten paranın yarısını verince kalan yarısı için aldıkları ücreti kira olarak veririm, aynı hesaba geliyor neredeyse.. %100 helal.. bu sebeple en son çare olarak paramı bir finanas kuruluşunda biriktireceğim.. kirada kalacağım bir müddet..

eğer taksitle ev satan birisini bulursam vade farkı verip taksitle alabilirim.. bazen denk geliyor acil paraya ihtiyacı olmayan birileri oluyor ev satarken ekstra para kazanmış oluyorlar.. her iki tarafta mutlu sonuçta..

vade farkınada kalkıp birisi faiz demesin sakın.. ekonomi bilgisi sıfır derim..

enflasyon faiz değildir.. enflasyonun üzerinde alınan kara faiz denir.. yani bir ülkede ıllık %10 enflasyon varsa %10 luk vade farkı konulabilir.. bunu herhangi bir finans kurumu al sat mantığıyla yürütüyrsa üstüne belli bir karda koyabilir.. ama bu faiz değildir.. tamamen niyet meselesi bu işler..

emin evimle ilgili bugün anlatılan 3 çeşit satış sistemi var diyorlar. 1.peşinatlı sistem..söyledikleri sistem bankalarla aynısına geliyor. 2.çekilişli sistem..bundada kira yardımı altında herkezden fazladan para alıyorlar.bunun hesaplamasını yaptım (uzun bir hesap) bundan çıkan sonuç 100.000 değerinde bir eve giren kimse ayda 296.00 tl taksit harici fazladan para ödüyor.bunun sonucuda banka hesabına göre aynı oluyor.benim burdan herkese sözüm dikkatli olmaları.hesaplarınızı i yapın.isteyenlere detaylı tablolar sunarım..........eminevimin foyası kısa zamanda ortaya çıkacandan kimsenin şüphesi olmasın.

Bildiniz net bilgiler varsa paylaşın ögrenelim, öven bildikleriyle övüyor, yerende bildikleriyle yersin ki karşılaştıralım.

Yapmak zor, yıkmak kolay...

İşin detaylarını bilmiyorum ama banka ile aynı hesaba da geliyor olsa faize girmemek için tercih edilebilir, herkesin kendi tercihidir. 100 bin lira para yatıracak bir kişi de herşeyini hesaplar bu işe öyle girer.

bundan 1 ay önce arkadaşlardan birkaçının bu sisteme üye olduğunu öğrendim.merak ettim ve sorduk güvenlimidir diye cevap ne oldu sizce

hocam bunlar Akpli sen zaten üye olmazsın(güvenmezsin) dedi.siyasi görüş açısından hiç araştırmamıştım.Neyse sonuç olarak vazgeçtim :)

Hocam 19 yıldır iş yapıyorlarsa ve hala bir problem yoksa güvenilebilir.... %5 te kar payı insan çalıştırıyorlar ve orada bir şirket unutmamak lazım.

ben de faizle ev alınmasını uygun bulmuyorum aslında ama tokiden ev aldık o konuda ne düşünüyorsunuz. o da faiz sayılır mı acaba...

pcbilisim cok zekisin mübarek Allah zihin açıklıgı versin .Taş atmak kafana göre karalama yapmak güzelde sen hangı bankanın adamısın acaba? şahsiyetsiz kişiliksiz adam . şimdi bu yazımı okuyup küplere bıneceksın cunku senı tanımıyorum ve sana yorum yapıyorum senın bu formd elıstırdıgın fırmaya yaptıgını ben sana yapıyorum sımdı hosuna gıttımı ? gıtmedıyse senı daha guzel motıve edebılırım :D:D:D ... Çamur atmadan önce bı araştır öğren öle 5 dakıka kafadan rafadan şeylerle yazılar yazma .

Başlığın ilk önce ilk sayfasındaki yazılanları okudum, sonra da en son sayfadakileri... Tabiki yine iş tartışmaya girmiş faiz hangi durumda helal hangisinde haram olur... diye..Bu konularda buraya yazan her arkadaşımızın sabit değişmez fikirleri olduğunu görüyorum o zaman bu konu bence burda tartışarak çözüme ulaşmaz.

Tek sorun şu bu ülkede inanç sistemi üzerinden kurulmuş hangi oluşumdan biz millet olarak fayda sağlamışız ???

bu kurum veya şirketler millet olarak bir fayda sağlayasın diye kurulmadı.banka kredisi sisteminden ne faydan varsa bunlardan gelecek fayda da üç aşağı beş yukarı ayıdır.

söz konusu sistem hakkında çok bilgim yok.o nedenle iyidir veya kötüdür bir yorumda bulunamayacağım.ama konu hakkında iki kelime etmesem olmaz.

amaç klasik bankacılık sistemi dışında alternatif yöntemler kullanarak helal dairesinde bazı işlerimizi halledebilmek.varsa bildiğiniz bir yolsuzluğu , yanlışı yamuğu yazarsınız olur, biter.mesela dersin ki bankada 100 000 tlye malettiğimiz bir daire bu sistemle 110 000 oluyor veya dersin ki bu sistemden mağdur olan falan filan var şu an mahkemede.dava numarası şu veya haberde okudum gazete şu tarih bu v.s.

inanç din kelimesi geçen herşeye kırmızı görmüş boğa gibi saldırmanın alemi nedir?benim işim olmaz böyle sistemle falan diyebilirsiniz hatta faize bulaşmadan bişeyler yapmayanlara gülebilirsiniz bile.ama gelip burada içinizdekileri kusmayın.

Faiz: Tanımlanamayan para

Faizsiz bankacılık yapan (Bence sadece faiz/vade kelimesini kullanmayan) bir bankaya gittiğinizde kredi aldığınızda geri ödemede daha fazla ödüyorsunuz!
NEDEN?

Arkadaşım vadesiz bu devirde yaşam pek mümkün değil, istediğin kadar adını değiştir.

farklı para birimleri sürekli değer farklılığı yaşıyor buda beraberinde değişimi değer kaybı ve kazanımını getiriyor.

Türk Lirası olarak da hep kaybı gördüğümüz için faiz dışında, vade dışında çıkış yok, yani bunda 2 ihtimal pek yok.

Döviz veya altın ile faize girilmiyor bu mümkün ama TL ile mümkün değil.

Faizsiz olmaz demiyorum ama kıyaslayın, eğer bir banka veya kuruluş 80.000 olan vadeli toplamda 110.000 TL diyorsa, bir diğeri aynı süreye 80.000-85.000 arası ise doğru söylüyor vadeli/faizli değildir.

DİKKAT
Hem bankalar hemde kuruluşlarca
Kanmayın....Kandırılmayın

burda çok alım bilgin karalama yapan karacahıl arkadaslar var. ben bu sistemden faydalandım araç aldım 2 tane 2007 ve 2008 dönemlerınde araç degerı bı tanesı 10.000 tl dıgerı 15.000 tl ıdı toplamda 25.000 tl lık kampanyaya dahıl olup teslım alıp borcu bıten bırıyım cok şükür bi sistemde faiz yok cunku 25.000 tl ıcın sadece 1.250 tl ödedım sonuc olarak adamlar da bana 24 kusur ay ılgılendı ve ödememın yarısında aracımı teslım ettıler. sımdı burda atıp tutan arkadaslar sız bu fırmayı ne kadar tanıyorsunuz? ne ıs yaptıgını kac yıldır calıstıgını ve sıstemının mantıgını bılıyormusunuz? veya daha önce bu kurulustan araç ev kampanyalarına katıldınızmı ? yada katılıpda magdurmu oldunuz? meydan bos kafadan salla at tut ne yaparsan yap .yapmıs oldugunuz bı kere ınsanlık degıl cunku bılmedıgını, tadını tatmadıgın, ne ıs yaptıgını bılmedıgın; yıllardan berı bı cok aıleyı araç ev sahıbı yapmıs bı kurulusu burda elestırıyorsun bı ton vebalı ustune alıyorsun .yazıklar olsun adam 20 yıldır alnının akıyla calısırken sen 5 paralık adam 1 kelamla adamları karaladıgını dusunuyorsun. Bu kadar kişiliksizsiniz ... dıyıcekte pek bı sey kalmadı lafı anlayan anladı sımdı yarası olan gocuna dursun ...

Arkadaşlar öncelikle selamlar. yazıların tamamını okudum şimdi üye oldum ve faiz dediğiniz birkaç şeye açıklama yapmak istedim. Amacım sadece google da organizasyon ücretini öğrenmekti. Bu siteyi gördüm ve okudum.

Neden faiz olmadığını şöyle açıklamak isterim. şimdi 2 insan var ikisi de 60.000 TL lik iki ev için çekiliş sistemine 60 aylık girdi ve ikisi de aylık 500 TL ev kirası ödemekte. Birincisine ilk ay çekiliş çıktı ve evini aldı ve 500 TL kiradan kurtuldu ( teknik olarak). Bu durumda diğer arkadaşın günahı ne. Her ikisi de aylık 1000 TL olan taksidini yatırıyor fakat ikinci arkadaş 500 TL de kira veriyor. Birinci arkadaş 60*500 TL 30.000 TL kira yardımı yapıyor ama dikkat edin bu yardım Eminevim'e değil ikinci arkadaş ve yanlarındaki diğer evini almayan arkadaşlara gidiyor. Düşününce hani 60.000 TL idi neden 90.000 TL oldu diyorsunuz. Bu fiyat evi ilk alan için geçerli oluyor sadece. Neden fiyat yükseldi sorusunun cevabı ise siz 60.000 ev için faizsiz gün hesabı parayı birilerine verseniz onlarda size 60 ayın sonunda parayı geri verse siz oturduğunuz eve kira vermeyecek misiniz 60 ay boyunca. aradaki fark o. Şöyle saçma bir açıklama olabilir mi güne 60.000 TL ile girdik ben 90.000 verdim :D. Elma ile armudu karıştırmamak lazım. Bir diğer konu da siteyi incelediyseniz anlayabileceğiniz bir konudur. Ne diyorlar evini alanlar kira yardımı yapıyor ve sürekli olarak kira dğerlerinin ödediği para miktarı azalıyor. ilk ay 500 TL kira yardımı yapan bir adam 59 kişinin kirasını 8.47 TL düşürüyor. ikinci ay 17.24 TL düşüyor iki kişi ev aldığı için. hesabı kendim yaptım yanlışlık olabilir. çünkü hesap sayfası ben de şu an hatalı görünüyor ulaşamıyorum. ulaştığımda oranın üzerinden de yorum yaparım.

Saygılarımla.

Selamunaleyküm.
Keşke emin evim bizi bu şüphelerden kurtarmak için altın karşılığı ev satsaydı. Aslında şüphelerimizin altında asıl yatan argüman TL dir. Paranın enflasyona uğrama durumu veya altına karşı sabitlenmemiş olmasıdır. Evin sabit bir altın değeri olsun. Mesela 1 kg. Biz bu altın miktarını ister altın olarak ister güncel altın değeri olarak parayla ödeyelim. Dosya masrafınıda yine altın olarak bizden talep etsin. Veya karşılığı tl olarak. Sanıyorum böyle bir ödeme sisteminde faizin yeri olmayacaktır. Bu durumda taksit seçeneği istenildiği kadar uzatılabilir. Hem ödeyene kolaylık olur hemde finansör zarar etmez. Hemde evini ipotek ettiren direk evini alıp içinde oturmaya başlayabilir.
İşin püf noktası faize uşaklık eden kağıt paradan kurtulmak.
Böyle bir uygulama varmı.

Hayırlı Cumalar,

öncelikle sistemi araştıran ve bizzat eminevim yetkilileri ile konuşan biri olarak bunları yazdığımı bilmenizi isterim. yani işkembeden sallayanlarla bir tutmamanızı istiyorum. sistem gerçekten güzel düşünülmüş bir sistem . maltepe şubesindeki yetkili ile görüştüğümde sorduğum sorulara gayet güzel cevap verdi. yani 2 saate yakın bir süre soru bombardımanına tuttum ama her hangi bir açık bulamadım. hoş daha soramadığım unuttuğum bir çok soru daha var.
öncelikle sisteme öcü gözüyle bakan biri değilim. sisteme girilmese bile araştırılması gereken bir sistem olduğuna inanıyorum. benim aklıma takılan bir kaç soru var bunları sizinle paylaşmak istiorum. umarım sizlerin yardımıyla bu sorularıma cevap bulabilirim.
öncelikle sistemin yarın bir gün çöküp gitmeyeceğini ve bu şahısların ortadan kaybolduğu durumlarda haklarımızı kimlerin koruyacağını bilmiyorum. mesela şimdiki bankacılık sistemine göre batan bir banka devlete devredilip müşteriler madur edilmiyor.
*her ne kadar 20 senelik bir şirkette olsa onca batan bankaları görünce insan korkmuyor değil. birde bu adamlar 5 yıldır ev sahibi yapıyor daha ev için sisteme girenlerin büyük bölümünün taksitleri daha devam ediyor. öncelikle büyük meblağları döndürmek araç finansmanı gibi kolay olmayabilir.
*sistemin en kafa karıştırıcı kısmını en güzel şekilde süsleyerek anlatıyorlar. örneğin vade sayısının yarısında ev sahibi oluyorsun. fakat ödediğin kira yardımı son taksite kadar devam ediyor. mesela 80 ay vadeli bir gruba girdin 41. ayda herkes evini alıyor. geriye kalan 39 ay herkes kira yardımı ödemeye devam ediyor. kim için ödüyor bu ödenen paralar nereye gidiyor. onların açıklamasına göre evi ilk alanla son alanı dengelemek gerekiyor. buraya kadar ki kısmı iyide 41. ayda artık herkes yüksek meblağ ödemeye başlıyor yani kira yardımı almıyor.
*hesaplama aracını siteden kaldırmaları yanlış olmuş. güvenilirliğini azaltmış sistemin. herkes ödeyeceği miktarı aşağı yukarı bilmezse bu sistemi araştırmaya bile niyet etmez. yanlış olabilir. kuruşu kuruşuna tutması gerekmez. sadece mantığını anlasın kullanıcı yeter. keza bankaların hesaplama araçlarınında altında bir not olur "bu değerler bire bir tutmayabilir" şeklinde. sende yaz böyle birşey koy sisteme....

saadet_sümeyye' Alıntı:
emin evimle ilgili bugün anlatılan 3 çeşit satış sistemi var diyorlar. 1.peşinatlı sistem..söyledikleri sistem bankalarla aynısına geliyor. 2.çekilişli sistem..bundada kira yardımı altında herkezden fazladan para alıyorlar.bunun hesaplamasını yaptım (uzun bir hesap) bundan çıkan sonuç 100.000 değerinde bir eve giren kimse ayda 296.00 tl taksit harici fazladan para ödüyor.bunun sonucuda banka hesabına göre aynı oluyor.benim burdan herkese sözüm dikkatli olmaları.hesaplarınızı i yapın.isteyenlere detaylı tablolar sunarım..........eminevimin foyası kısa zamanda ortaya çıkacandan kimsenin şüphesi olmasın.

Kanaatimce bu gibi sistemleri kullananların 1. önceliği cazip fiyat ve ödeme koşulları değil, banka kredisi faizinden kaçınmalarıdır. Bu insanlar faizin miktarından değil kendisinden çekindikleri için arayış içindeler. Bütün foyalar! sözleşmede yazar. Sözleşmeyi okumadan imzalayacak kadar saf birisi yoktur herhalde... Sözleşme fazlası para ödenir mi?

araştrıyordum daha önce herhangi bir olumsuzluğa rastlamamıştım (2001 krizinde teslimatlat 2 ay gecikmiş)......
ilk defa ..... acaba diye aklımda şüphe uyandı.....
önceden taksit hesaplama tablosu vardı... arasıra hesaplamalar yapıyordum kendimce...
daha başvurmadım ancak başurmayı düşünüyordum... kararsız kaldım....
aradım az önce hesaplama tablosunu niçin kaldırdıklarını sordum ... müşteriler hesaplamaları tam anlamıyla nlayamadıklarından dolayı
karışıklıklara yol açtığı gerekçesiyle kaldırdıklarını söyledi....

açıklayacak birileri vardır inş.

Eminevim sistemindeki ailelerin birbirine yaptığı kira yardımına faiz diyen arkadaşlar yakında ev sahiplerine verdikleri kirayada faiz derlerse hiç şaşmam.bu arada Eminevim hakkında olumsuz konuşan arkadaşlardan ricam bana yada sitedeki arkadaşlara ispat sunabilirler mi.yoksa faizden sakınıyor görünüpte iftira atmaktan çekinmeyen kişiler mi bu ardaşlar.birde yakında foyası ortaya çıkar bunların diyen arkadaşlara şu sorum olacak.20 yıldır neden herhangi bir foya ortaya çıkmamış

waa' Alıntı:
gladyatör' Alıntı:
joombal' Alıntı:
seyma' Alıntı:

yapıyorlar sayın hocam. mesela A-101 maerketlerin %24 ü bank asyaya ait. daha bir çok alanda yatırımları mevcut. şiirketlerin karı ne kadar çok olursa aldığınız kar payı o oranda artıyor.

karalamak gibi olmasın ama bu sistemi öyle karışık yapmışlar ki anlaşılmasın diye güzel sistem oturtmuşlar bende araştırdım bir ara bütün siteleri tek tek inceledim ama bankadan tek farkı aldıkları paraya faiz dememeleri onun dışında herşey aynı boş yere zamanınızı tüketmeyin derim bu sisteme..

firtuna61' Alıntı:
karalamak gibi olmasın ama bu sistemi öyle karışık yapmışlar ki anlaşılmasın diye güzel sistem oturtmuşlar bende araştırdım bir ara bütün siteleri tek tek inceledim ama bankadan tek farkı aldıkları paraya faiz dememeleri onun dışında herşey aynı boş yere zamanınızı tüketmeyin derim bu sisteme..

bugun eminotomotivin kahvaltı ve tanıtım yemegindeydim..EV almayı planlıyoruz alacagımız ev,n fiyatı 120-130 civarında baka kredisi çekrsek eger bu paraya en azından 100 bin tl için üstüne 60-70 bin geliyor bizim ödeme şartlarımıza göre ama eminevimde 15 bin civarı geliyor sanırsam faiz dısında üstüne gelen kar da çok düşük daha uye olmadık ama düşünüyoruz...Ben iyi de demem kötü de demem ama sisteme uye olmayan ve uye olan birini tanımadan kafasına göre bos meydanda atıp tutanlara da çok kızıyorum...Kardesim biliyorsan konus bilmiyoran sus da kafamız akrısmasın varsa ev araba alan onlar konussun lütfen bize de yardımcı olsun...

Biz araba için denemek istedik. 15 bin liralık araba için başvurduk. Ocak ayında 15 bin lirayı bize verecekler istediğimiz arabayı alacağız. 15 bin lira için 500 küsür lira komisyon ödedik. onun dışında fazladan hiçbirşey ödemedik..

Bende bu aralar emin evim ile ilgileneyim dedim ama öncelikle eleştiri yapılmaya başlandığı anda forumda birçok yeni üye ilk mesajında emin evim veya emin otoyu savunmaya başlamış ki kıllanmamak elde değil.

Geri