ET 2.Faz Image (EBA indir)

Kodla Büyü
Bende çok katılmasamda yönetici hesapları şifreli :(.

Admin şifresinin paylaşılmayacağı sinyalini vermişsiniz anladığım kadarıyla. Ek program kurulumu yapmak istersek şifre istemeyecek mi?. Ne olur ne olmaz öğretmen arkadaşların isteği doğrultusunda kurulum gerekebilir.

Bence win10 yükseltildikten sonra gerekli programlar kurukup öyle imaj alınsaydı daha iyi olurdu. Çünkü win10 win8 e göre çok daha hızlı ve kullanması daha kolay.

hocam çok sağolun güzel olmuş Allah razı olsun ama virüs koruma ile ilgili bir şey göremedim.Bizi çileden çıkaran kısa yol virüsüne ne yapabiliriz .Bu kısa yola çözüm bulan varmı gerçek anlamda internetteki her şeyi denedim sayılır. Hangi programı kuralım?
Kurmak için şifre yi nerden öğreneceğiz?Bence virüs koruması olsa başka hiçbir şey yüklemek istemem depfrezee gibi .Ne yapabiliriz ?

samil' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
bahhele' Alıntı:
sanmıyorum ama yinede sormak istedim...tek kullanıcılı ve admin şifreleri açık bi şekildemi alınmış bu imaj? atak kurulabilecek bi imaj mı?

Bende henüz indiriyorum hocam, deneme şansım olmadı henüz.

Şamil hocam başlığı görünce soruları cevaplar sanıyorum :)
Biraz geç oldu arkadaşlar kusura bakmayın.
İmajla ilgili biraz açıklama yapmak gerekirse;
Bu imajı Yegitek bünyesinde hazırladık. Geçen hafta itibari ile üretim bandına da verildi. Bundan sonra yeni tahtalarda bu imaj yüklü gelecek. Tüm isteklere cevap vermese bile en azından çoğumuz için artık imaj yükleme derdi olmayacak.
Teknik servislere de dağıtılıp onlarda güncel imajı kullanacaklar.
Bu imaj sadece 2. fazın 3 versiyonuna yüklenebiliyor. İşletim sisteminin lisansından dolayı 1. Faz tahtalara yüklenemiyor. Aynı çalışmayı 1. faz içinde yapılabilirdik ama daha önce Mersin Ekibiyle birlikte hazırladığımız imaj çok beğenildiği için ve üretimi olmadığı için gerek yok gibi.
Her iki fazıda windows 10 a yükselte biliriz. Ama bunun için erken gibi.
Her yıl kitaplar değişebileceği için ders kitapları yüklü değil.
Kurumsal bi çalışma olduğu için sıkıntı yaratabilecek ve lisans sorunu olan uygulamalar kurulmadı.
Etkullanici hesabı yönetici değil ama otamatik olarak oturum açabilecek şekilde ayarlandı. Bende çok katılmasamda yönetici hesapları şifreli :(.
Masaüstü ve başlangıç ekranı düzenlendi. Gerekli kısayollar eklendi.
Google Eart , 7 zip Dyned gibi gerekli uygulamalar yüklendi.
Tarayıcı kısayolları ayarlandı.
İso dosyası 20 Gb civarında olması lazım. Ve geri yüklemesi oldukça kolay.
Tabletler için gerekli olan ESY(etkileşimli sınıf yönetimi) yazılımı yüklendi. Bunu ayrıca da paylaşabilirim.
Bu çalışma Sysperp ile yapılmıştır.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.

Ademola hocam yarın isteğin bilgiyi paylaşırım :)

Slm Hocam, Faz1 bilgilsayarlara Windows 10 orjinal yükseltme yaptık, imaj hazırlayıp derlemek üzereyiz, V-Sınıf (ESY-Etkileşimli sınıf yönetimi-) yazılımını paylaşabilir misiniz? Bunun gibi Eba tarafından yüklenen özel yazılımları da paylaşabilir misiniz.

xoseng' Alıntı:
samil' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
bahhele' Alıntı:
sanmıyorum ama yinede sormak istedim...tek kullanıcılı ve admin şifreleri açık bi şekildemi alınmış bu imaj? atak kurulabilecek bi imaj mı?

Bende henüz indiriyorum hocam, deneme şansım olmadı henüz.

Şamil hocam başlığı görünce soruları cevaplar sanıyorum :)
Biraz geç oldu arkadaşlar kusura bakmayın.
İmajla ilgili biraz açıklama yapmak gerekirse;
Bu imajı Yegitek bünyesinde hazırladık. Geçen hafta itibari ile üretim bandına da verildi. Bundan sonra yeni tahtalarda bu imaj yüklü gelecek. Tüm isteklere cevap vermese bile en azından çoğumuz için artık imaj yükleme derdi olmayacak.
Teknik servislere de dağıtılıp onlarda güncel imajı kullanacaklar.
Bu imaj sadece 2. fazın 3 versiyonuna yüklenebiliyor. İşletim sisteminin lisansından dolayı 1. Faz tahtalara yüklenemiyor. Aynı çalışmayı 1. faz içinde yapılabilirdik ama daha önce Mersin Ekibiyle birlikte hazırladığımız imaj çok beğenildiği için ve üretimi olmadığı için gerek yok gibi.
Her iki fazıda windows 10 a yükselte biliriz. Ama bunun için erken gibi.
Her yıl kitaplar değişebileceği için ders kitapları yüklü değil.
Kurumsal bi çalışma olduğu için sıkıntı yaratabilecek ve lisans sorunu olan uygulamalar kurulmadı.
Etkullanici hesabı yönetici değil ama otamatik olarak oturum açabilecek şekilde ayarlandı. Bende çok katılmasamda yönetici hesapları şifreli :(.
Masaüstü ve başlangıç ekranı düzenlendi. Gerekli kısayollar eklendi.
Google Eart , 7 zip Dyned gibi gerekli uygulamalar yüklendi.
Tarayıcı kısayolları ayarlandı.
İso dosyası 20 Gb civarında olması lazım. Ve geri yüklemesi oldukça kolay.
Tabletler için gerekli olan ESY(etkileşimli sınıf yönetimi) yazılımı yüklendi. Bunu ayrıca da paylaşabilirim.
Bu çalışma Sysperp ile yapılmıştır.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.

Ademola hocam yarın isteğin bilgiyi paylaşırım :)

Slm Hocam, Faz1 bilgilsayarlara Windows 10 orjinal yükseltme yaptık, imaj hazırlayıp derlemek üzereyiz, V-Sınıf (ESY-Etkileşimli sınıf yönetimi-) yazılımını paylaşabilir misiniz? Bunun gibi Eba tarafından yüklenen özel yazılımları da paylaşabilir misiniz.

Windows 10 a yükseltme ile ilgili çok detaylı bir bilgim yok. Bildiğim kadarı ile tekil olarak yükseltmek gerekiyor. Windows 10 aktivasyon servisinin cihaz donanımıyla bir ilişkisi olduğunu okumuştum. İmajı yüklediğiniz zaman diğer cihazlarda windowsun lisans sorunu olabilir.

windows 10 yükseltme yapılırken Kurum fiber-Hiber internetinin bağlantısını kontrol ediyor. Kurum etki alanını görür görmez orjinal olarak etkinleştiriliyor.. Bir makinada hazırladıktan sonra diğerleri de etki alanını görünce sorunsuz olarak etkinleşiyor.. Yani mühim olan sistem odasına intranet bağlantısının aktif olması.. :)

xoseng' Alıntı:
windows 10 yükseltme yapılırken Kurum fiber-Hiber internetinin bağlantısını kontrol ediyor. Kurum etki alanını görür görmez orjinal olarak etkinleştiriliyor.. Bir makinada hazırladıktan sonra diğerleri de etki alanını görünce sorunsuz olarak etkinleşiyor.. Yani mühim olan sistem odasına intranet bağlantısının aktif olması.. :)

Hocam biraz daha açıklarmısınız. Bizde henüz sistem odası yok. Sınıflarda okulun kendi internet bağlantısı hatları vardı .O sayede tek tek w10 yükseltme yapıyordum. Yükseltme yapmadan hiç bir şekilde etkinleştirme yaptıramadım.

Paylaşımınız için çok teşekkürler .Acil cevap almam gereken bir sorum var .İmajı yükledikten sonra timefreze yüklesem windows her güncellemesinde engelleyece için sorun olurmu.Windowsun etkinleştirmesini de her defasında silermi?İmajları yüklediğim tahtalarda şuan internet sorunu var interneti açtığımda bu program sorun verirmi?Lütfen cevap yarına kurup kurmama konusuna karar vermem gerekiyor.Eğer sorunları daha çoksa 25 tahtaya hiç kurmasam mı?

bahhele' Alıntı:

bende merak ettim

Ben kurdum orjinal imajla aynı kullanicilar var ve aynı şekilde şifreli. Atak kurulabilir tabii orjinal imaj da kurdum çalıştı bunda da çalışır sanırım

orhanak' Alıntı:
xoseng' Alıntı:

Hocam biraz daha açıklarmısınız. Bizde henüz sistem odası yok. Sınıflarda okulun kendi internet bağlantısı hatları vardı .O sayede tek tek w10 yükseltme yapıyordum. Yükseltme yapmadan hiç bir şekilde etkinleştirme yaptıramadım.
Merhaba ORHANAK hocam, diğer sayfaya ekledim bilgiyi bu sayfa ekliyorum. Doğrudur her tahta için ilk kez teker teker yükseltme yapıyor. etkinleştirme bir defaya mahsus olarak E.T.nin donanımlarına ait bilgileri kullanarak o makine için bir etkinleştirme sağlıyor ve HWID anahtarı bilgileri microsofta yolluyor. Etkinleştirilmiş bir tahtaya yüklenecek windows 10 pro imaj ve yeni formatları internete bağlanınca otomotik olarak etkinleştiriyor..
diğer mesajım: "okulumdaki E.T. ları teker teker windows 10 pro yükselttim, internete dns ayarlarını 195.175.39.39 ve 195.175.39.40 olarak düzeltip bağlanınca etkinleştiriyor. aynı tahtalar üzerine hazırlanmış bir windows 10 imajını acronis ile yükleyebilirsiniz veya sıfırlama yapabilirsiniz. tercihen temiz bir kurulumda yapabilirsiniz. bundan sonraki her windows 10 pro sürümü yüklediğinizde internete bağlanınca otomotik olarak etkinleşiyor.. etkinleşme de sorun yaşıyorsanız windows updateyi onarma aracını microsofttan indirip çalıştırınız. windows update hatası düzelince etkileştirmede düzelir.."
Ayrıca şu sayfada da işe yarar bilgiler var. http://10.enpedi.com/2015/07/windows-10 ... ulumu.html ve http://10.enpedi.com/2015/07/bildiginiz ... lanma.html

xoseng' Alıntı:
orhanak' Alıntı:
xoseng' Alıntı:

Merhaba ORHANAK hocam, diğer sayfaya ekledim bilgiyi bu sayfa ekliyorum. Doğrudur her tahta için ilk kez teker teker yükseltme yapıyor. etkinleştirme bir defaya mahsus olarak E.T.nin donanımlarına ait bilgileri kullanarak o makine için bir etkinleştirme sağlıyor ve HWID anahtarı bilgileri microsofta yolluyor. Etkinleştirilmiş bir tahtaya yüklenecek windows 10 pro imaj ve yeni formatları internete bağlanınca otomotik olarak etkinleştiriyor..
diğer mesajım: "okulumdaki E.T. ları teker teker windows 10 pro yükselttim, internete dns ayarlarını 195.175.39.39 ve 195.175.39.40 olarak düzeltip bağlanınca etkinleştiriyor. aynı tahtalar üzerine hazırlanmış bir windows 10 imajını acronis ile yükleyebilirsiniz veya sıfırlama yapabilirsiniz. tercihen temiz bir kurulumda yapabilirsiniz. bundan sonraki her windows 10 pro sürümü yüklediğinizde internete bağlanınca otomotik olarak etkinleşiyor.. etkinleşme de sorun yaşıyorsanız windows updateyi onarma aracını microsofttan indirip çalıştırınız. windows update hatası düzelince etkileştirmede düzelir.."
Ayrıca şu sayfada da işe yarar bilgiler var. http://10.enpedi.com/2015/07/windows-10 ... ulumu.html ve http://10.enpedi.com/2015/07/bildiginiz ... lanma.html[/quote

Açıklamalar için teşekkürler hocam.Ben de teker teker yükseltmeleri yapmaya devam ediyorum.Temiz kurulum yapmak ve recovery bölüntüsünü silmek sorun olabilir mi?

bildiğim kadarı ile win8 lisansları biosa gömülü idi, şimdi biz imajı yükledikten sonra biosa gömülü lisans kendini günceelliyor mu? güncelliyorsa nasıl, yada bizim etkimiz ilemi otomatik mi güncelleniyor? şimdiye kadar bir sorun görülmediğine göre lisans sıkıntısı yok galiba.

Ben de bugun ogretmenler odasina ve iki sinifa yukledim. Sorunsuz yuklendi. Emegi gecenlere tesekkur ederim.

Yalniz ilk defa et kullaniyorum. Bazi islemler icin izin ekranı geldiginde hangilerinin sifreleri bana gerekli olacak. Bir de bu sifreleri ilce milli egitimde kimden ogrenebilirim.
EbaAdmin
ServiceAdm
Meb-sbstd-user

Geri