ET 2.Faz Image (EBA indir)

Kodla Büyü
Henüz 1 tahtaya kurup test ettim gayet güzel çalışıyor. Birazdan diğer tahtalara kurmaya başlıcam. Çok teşekkür ederim hocam emeğinize sağlık.

Koruma programı var mı acaba. Time freeze gibi? yoksa extra yükleyelim.

bizim tahtalar yeni kuruldu. 2 tanesi açılmıyordu. bu imajı yükledim. sorunsuz yüklendi.

Bende indiriyorum bakalım hayırlısı. Merak ettiğim time freeze falan var mı bu imajda?

Merhabalar iso dosyasını indirdim fakat usb belleğe değil de harici diske atmak istiyorum. Hangi programı kullanmamı önerirsiniz?

Şifreleri kimden öğreneceğiz? Ağ ayarı yapamıyorum, program yükleyemiyorum. ServiceAdm, EBAAdmin ve MEB-SBStd-User kullanıcı şifrelerini istiyor. Şifreleri bilen varsa okul mailimize gönderebilir mi?

Tuzcu Mimar Sinan Ortaokulu : 710233@meb.k12.tr

shamuran' Alıntı:
Merhabalar iso dosyasını indirdim fakat usb belleğe değil de harici diske atmak istiyorum. Hangi programı kullanmamı önerirsiniz?

aşağıdaki linkten programı indir. istediğin belleğe diske hariciye kur. program diske menü yazacak.
https://cloud.mail.ru/public/cd27901f40 ... 5lite4.rar
indirdiğin isoyu da programı kurduğun F:\ yada g:\ sürücüsüne çıkart. çıkartma için winrar kullanabilirsiniz.

menüde windows 7 8 kur - ROOT yöntemi var 1. seçenek olması lazım. buradan girerek imajı yükleyebilirsin. rufus vs başka bişey gerekmez.

not: programı kurarken diski biçimlendirmek şart değil o yüzden biçimlendir tikini kaldırabilirsin. qemu ile test eder menü çıkıyorsa tamamdır. yok menü çıkmazsa biçimlendirme gerekebilir.

hastasıyız dede' Alıntı:
etkileşimli sınıf yönetimi yazılımı nedir? paylaşabilir misiniz bu yazılımı?
Hocam tablet ile tahtayı konuşturan program.
www.bilgisayarbilisim.net/fatih-tablet- ... 44795.html

matmaca' Alıntı:
Şifreleri kimden öğreneceğiz? Ağ ayarı yapamıyorum, program yükleyemiyorum. ServiceAdm, EBAAdmin ve MEB-SBStd-User kullanıcı şifrelerini istiyor. Şifreleri bilen varsa okul mailimize gönderebilir mi?

Tuzcu Mimar Sinan Ortaokulu : 710233@meb.k12.tr
bilisimkml' Alıntı:
Ben de bugun ogretmenler odasina ve iki sinifa yukledim. Sorunsuz yuklendi. Emegi gecenlere tesekkur ederim.

Yalniz ilk defa et kullaniyorum. Bazi islemler icin izin ekranı geldiginde hangilerinin sifreleri bana gerekli olacak. Bir de bu sifreleri ilce milli egitimde kimden ogrenebilirim.
EbaAdmin
ServiceAdm
Meb-sbstd-user
Şifreler için il veya ilçe BT koordinatörü ile iletişme geçmek gerekir...

Kullanan arkadaşlar ekrn görüntüsü atabilirler mi? Hangi programlar var?

Bize yeni kuruldu.. winzip, winrar, 7-zip ,hiçbiri kurulu değiş, öğretmenlere yönetici şifresi versem dert, vermesen dert. Şifreyi bilsekte yazması 30-40 saniye sürüyor..

Mersi imajı güzeldi. İnşaallah benzeridir.

ademola' Alıntı:
shamuran' Alıntı:

aşağıdaki linkten programı indir. istediğin belleğe diske hariciye kur. program diske menü yazacak.
https://cloud.mail.ru/public/cd27901f40 ... 5lite4.rar
indirdiğin isoyu da programı kurduğun F:\ yada g:\ sürücüsüne çıkart. çıkartma için winrar kullanabilirsiniz.

menüde windows 7 8 kur - ROOT yöntemi var 1. seçenek olması lazım. buradan girerek imajı yükleyebilirsin. rufus vs başka bişey gerekmez.

not: programı kurarken diski biçimlendirmek şart değil o yüzden biçimlendir tikini kaldırabilirsin. qemu ile test eder menü çıkıyorsa tamamdır. yok menü çıkmazsa biçimlendirme gerekebilir.

Hocam dediklerinizi uyguladım fakat önyükleme geçersiz uyarısı alıyorum. nerede hata yapıyorum acaba?

windows üzerinde qemu ile test var ya o sırada menü geliyor mu ? gelmiyorsa biçimlendirerek deneyin. mbr yazması gerekebilir.
bu 2. imaj dosyasının içeriğine bakarsanız normal windows kurulum dosyaları var.
ben anlattığım şekilde kullanıyorum.

Menü geliyor hocam 1.seçeneği seçtiğimde önyükleme geçersiz iletisi geliyor. Biçimlendirerek de denedim olmuyor.

shamuran' Alıntı:
Menü geliyor hocam 1.seçeneği seçtiğimde önyükleme geçersiz iletisi geliyor. Biçimlendirerek de denedim olmuyor.
Iso yu usb ana dizinine cikarttiniz değilmi boot efi sources gibi klasörler usb ana dizininde olmalı

elektrosercen' Alıntı:
antivirus programı 360 total security lisans istemeyen bir program, kuran var mı tavsiye eder misiniz?
Ben kendi bilgisayarımda kullanıyorum memnunum. Ayrıca laboratuvarda öğrenci bilgisayarlarına kurdum. Öğrenci bilgisayarları hiç çökme falan yapmadı.

Fakat herşeye karıştığı için öğretmenler özellikle yayın evlerinden aldıkları uygulamarda sıkıntı yaşıyorlar virüs olarak görüp siliyor. Bu gibi durumlarda biraz kafa ağrıtıyor.

ramkan hocam teşekkürler cevap için. Bu yeni imajı yükleyip sonrada windows10 a yükseltmeyi düşünüyorum. windows10 etkinleştirmeye çözüm bulunursa tek bir windows10 lu imaj ile hepsine yükleyebilirim fakat windows10 donanım bilgisini kaydediyor tek tek yükseltme mi yapmak şu an için çare?

elektrosercen' Alıntı:
ramkan hocam teşekkürler cevap için. Bu yeni imajı yükleyip sonrada windows10 a yükseltmeyi düşünüyorum. windows10 etkinleştirmeye çözüm bulunursa tek bir windows10 lu imaj ile hepsine yükleyebilirim fakat windows10 donanım bilgisini kaydediyor tek tek yükseltme mi yapmak şu an için çare?
hocam çaresi var olmaz olur mu :) ben w10 imaj hazırladım bile upload ediyorum.

Öncelikle w10 lisans meselesini anlatayım; biliyorsunuz w7 ve 8.1 den ücretsiz yükseltme yapılabiliyor.
Ancak normal format yada imaj atmadan önce 1 kereye mahsus Windows çalışırken yükseltme yoluyla w10a geçmemizi istiyor Microsoft.
Her makineyi tektek güncelleme yoluyla w10a geçirmek bizi yorar. Bununda pratik bir yolu var.
Etkileşimli tahta çalışır durumda iken gatherosstate.exe isimli dosyayı masa üstüne atıp çalıştırıyoruz. Bize 10sn sonra yine masaüstünde bilgisayarın donanımları ve etkinleştirme ile alakalı bir xml oluşturuyor. GenuineTicket.xml (her bilgisayar için tek tek özel oluşturulmalı)
Bu xml dosyasını flash belleğe yada d sürücüsüne kaydedin. İmajı atın , az sonra tarif edeceğim şekilde acronis ile imajı atınca 10dk sonra masaüstü gelecek.
Bilgisayar açılınca yedeklediğimiz GenuineTicket.xml dosyasını aşağıdaki klasöre kopyalayıp bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. İnternete bağlanınca aktivasyon gerçekleştiğini göreceksiniz.
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\ClipSVC\GenuineTicket

Bu arada imajı faz 2 bir tahtadan alıp faz1de de çalışacak şekilde düzenledim. Faz2 de samil hocanın EBA üzerinden paylaştığı imaj üzerine yükseltme yaptım.

fatih-etkilesimli-tahta-f279/e-t-w10-faz1-ve-faz2-icin-tek-acronis-imaji-t145615.html

Ekli dosyalar

• w10_aktivasyon_icin.rar
    761.9 KB · Görüntüleme: 135
Geri