ET 2.Faz Image (EBA indir)

Kodla Büyü
CeM_G' Alıntı:
Peki biz bu image dosyası gibi bir imaj hazırlayabilirmiyiz? hiç bir ek programa gerek kalmadan, tek tıklamayla kurulabilen bir image? yada bu imaj nasıl hazırlandı?
biraz bilgi verirseniz sevinirim sayın hocam :D
aynen bu şekilde kurulan imajı hazırlamak için anlatım dökümanı var mı? acaba

ademola' Alıntı:
sysprep ile hazırlanmış sanırım bunu vestel fabrikada hazırlamış.

onlar hazırladıysa biz niye hazırlamayalım :D biraz baktım sysprep olayına da biraz araştırmak lazım. pek bilgim yok bu konuda.
Ama bu imaj dosyası çok güzel. Hiç başka bir şey yapmadan tek tık ve tahta hazır :D süre tuttum 9 dakikada tahta kuruldu :D

acronis var clonezilla var sysprep ihtiyaç değil bence :) 10 yıldır forever acronis :)

ademola' Alıntı:
acronis var clonezilla var sysprep ihtiyaç değil bence :) 10 yıldır forever acronis :)

bende clonezilla kullanıyorum aslında ama bu son imajın boot tan hemen sonra tek tıklama ile kurması hoşuma gitti kolayıma geldi birazda hocam :D

ben bunu indirdim kurdum kurulum tamamlandı yazdı yeniden başlata dokundum flash belleği çıkardım sistem açılmıyor

bendeki makinalar i3 bu imaj sanırım amd imajı bu nedenle mi sorun oluştu

ernestososa' Alıntı:
ben bunu indirdim kurdum kurulum tamamlandı yazdı yeniden başlata dokundum flash belleği çıkardım sistem açılmıyor

bendeki makinalar i3 bu imaj sanırım amd imajı bu nedenle mi sorun oluştu
işlemci farkı önemli değil hocam tekrar deneyin bence.

@ademola bu topic te 7. sayfada bir kaç arkadaş daha bu sorunu yaşamış evet bencede işlemci sorunu değil ama sorun nedir tam çözemedim

imagı yükleyen arkadaşlar yüklü programlarla ilgili bilgi verseniz. Branşlar bazında içerikler var mı?

Ben yüklerin hic bir sorun yok. Ancak win10 guncelleyince masaüstü arka planı siyah oldu. En kısa zamanda faz2 kurulu tahtayı win10 guncelleyip gerekli programları yuklkedikten sonra ISO uzantısı image alıp yayınlayacağım.

imajı hdd ye yükledim F7 ile seçtim ve alt +r ile yükle dedim. çok kısa süre sonra yüklendi yazısı geldi ekrana. tekrar başlattım ama siyah ekran geldi. Üzerindeki windows ta gitti. Sorunun cevabını bilen varsa cevap verebilir mi?

hakansia' Alıntı:
Ben yüklerin hic bir sorun yok. Ancak win10 guncelleyince masaüstü arka planı siyah oldu. En kısa zamanda faz2 kurulu tahtayı win10 guncelleyip gerekli programları yuklkedikten sonra ISO uzantısı image alıp yayınlayacağım.
aynen hocam benimki de siyah oldu ama şikayetçi değilim :)

bir arkadaş program kurarken ebaAdmin şifresi falan istiyor nedir bunlar söyleyebilir mi?

ay51' Alıntı:
bir arkadaş program kurarken ebaAdmin şifresi falan istiyor nedir bunlar söyleyebilir mi?
hocam tahtaları teslim aldıysanız resmi olarak, bt il koordinatöründen şifreyi öğrenebilirsiniz.

bilisimkml' Alıntı:
Bu imajı yüklerken sadece c sürücüsüne yükleme imkanımız var mı? Varsa nasıl?
bu imaj full disk imajı siz bunu kurup daha sonra kendinize sadece c imajı alabilirsiniz, acronis yada clonezilla ile

imajı kurduktan sonra masaüstü duvar kağıdını nasıl değiştirebiliriz?bir de imaj başlangıçta hangi kullanıcıdan başlıyor meb,ebaadmin,serviceadm?şifresiz tek bir kullanıcı olmasını istiyorum diğerlerini silecem.

imajı attım. ama açılmadı. siyah ekranda kaldı. herhangi bir mesaj vermedi.
kimsede böyle bir durum olmadımı ? (Amd sistem)

ahmet58' Alıntı:
imajı attım. ama açılmadı. siyah ekranda kaldı. herhangi bir mesaj vermedi.
kimsede böyle bir durum olmadımı ? (Amd sistem)

İmajı tekrar oluşturup deneyin.
Bende de AMD var herhang bir sorun yaşamadım.

Geri