ET 2.Faz Image (EBA indir)

Kodla Büyü
Arkadaşlar, dosyayı indirdim, kurdum, hatta sorunsuz bir şekilde bittiğine dair bir yazı geldi...
Ama
bu ekran geliyor. B

sorunun çözümünü bilen.. yada nerede hata yapıyorum..

Ekli dosyalar

• IMG_1394.JPG
    IMG_1394.JPG
    109.1 KB · Görüntüleme: 1,121
hasan' Alıntı:
Arkadaşlar, dosyayı indirdim, kurdum, hatta sorunsuz bir şekilde bittiğine dair bir yazı geldi...
Ama
bu ekran geliyor. B

hocam şuan bilgisayar harddiski görmüyor. disk yok diyor.

hasan' Alıntı:
Ama
bu ekran geliyor. B

Biosta boot sorunu var. Uefi ayarıyla oynamayınız. Hdd sorunu değil. Biosta boot ayarıyla ilgili

develix' Alıntı:
hasan' Alıntı:
Ama
bu ekran geliyor. B

Biosta boot sorunu var. Uefi ayarıyla oynamayınız. Hdd sorunu değil. Biosta boot ayarıyla ilgili
Harddiski görüyor , biostan kontrol ettim..., Sorunu çözemeyince fatih-etkilesimli-tahta-f279/edit-mersin-fatih-projesi-eki-2-faz-e-t-sis-yed-hazir-t137541.html deki Faz2 yedeğini kurdum, sıkıntı kalmadı ama güncelleme yapayım derken dumura uğradım..

Dediğiniz gibi bios'a bakayım, sadece boot ayarlarına bakayım, inşaallah sorun çözülür.

Benim de bir sorum olacak
Ebadan indirdiğimiz kalıp dosyasının içine kendimiz dosya ekleyip yeni bi kalıp dosyası oluşturabilirmiyiz? 44 tane tahtam var ve herbirine ayrı bir program yüklemek çok zor

ben 2 tahtaya kurdum sorunsuz çalışıyor. ancak win10 yükseltiğim zaman masaüstü ekranı siyah oluyor ve yönetici şifresi ile girilse bile kuruluşunuz tarafından engellenmiş seçeneği çıkıyor. Aslında bir çok programın yüklenmesi çok güzel ama kıstlama hoşuma gitmedi. İlk yedeği kurup win10 öyle güncelleyeceğim artık. Aslında en kısa zamanda WİN10 kurulmuş yedeği yapılsa çok iyi olacak.

elitbote' Alıntı:
Ebadan indirdiğimiz kalıp dosyasının içine kendimiz dosya ekleyip yeni bi kalıp dosyası oluşturabilirmiyiz? 44 tane tahtam var ve herbirine ayrı bir program yüklemek çok zor
tahtaların birine tüm programları yükleyip acronis benzeri programla kendi yedeğini oluşturabilirsin

elitbote' Alıntı:
acronis veya clonezilla kullanabilirsin. Bu konuda en iyi çalışan clonezilla.
Bir tahtaya istediğin programları kur sonra clonezilla ile yedek alıp, biede üstüne iso yaparsan harika olur... ya taşıbabilir harddisk yada 32 veya 64gb lık usb bellek kullanabilirsin..
örnek: fatih-etkilesimli-tahta-f279/edit-mersin-fatih-projesi-eki-2-faz-e-t-sis-yed-hazir-t137541.html

Cevaplar için teşekkürler,
lisanslı antivirüs programı aldık.50 kullanıcılık. lisanslı antivirüs dahil istediğim programları yükleyip acronis vb programla yedek alırsam her tahta için ayrı ayrı lisanslama yapmam gerekir mi ? 44 tahtaya tek tek lisans şifresi yazmak da yeni program eklemek de büyük sıkıntı . Bir kez bi yedek oluşturup iso yapıp onu da usb bellek le tahtalara kurmayı düşünüyorum.

elitbote' Alıntı:
Cevaplar için teşekkürler,
lisanslı antivirüs programı aldık.50 kullanıcılık. lisanslı antivirüs dahil istediğim programları yükleyip acronis vb programla yedek alırsam her tahta için ayrı ayrı lisanslama yapmam gerekir mi ? 44 tahtaya tek tek lisans şifresi yazmak da yeni program eklemek de büyük sıkıntı . Bir kez bi yedek oluşturup iso yapıp onu da usb bellek le tahtalara kurmayı düşünüyorum.
aynen dediğiniz gibi yapın hocam lisans problem olmuyor. 2faz tahtalar bios dan okuyor şifreyi ve aktifleşiyor. faz1 de toplu lisans var zaten. w10da da 1 kez etkinleştimi istediğiniz gibi format atın imaj atın otomatik aktifleşiyor.

hasan' Alıntı:
Ama
bu ekran geliyor. B

Bu problemi çözen varsa Allah Rızası işin yardım etsin :)

mkaratayy' Alıntı:
hasan' Alıntı:
Ama
bu ekran geliyor. B

biosa girip varsayılan ayarları yüklemeyi deneyebilirsiniz.

ademola' Alıntı:
shamuran' Alıntı:
Menü geliyor hocam 1.seçeneği seçtiğimde önyükleme geçersiz iletisi geliyor. Biçimlendirerek de denedim olmuyor.
Iso yu usb ana dizinine cikarttiniz değilmi boot efi sources gibi klasörler usb ana dizininde olmalı

Tamamdır hocam kurulum başladı şimdi. teşekkürler...

denizlerb' Alıntı:
mkaratayy' Alıntı:
hasan' Alıntı:
Ama
bu ekran geliyor. B

biosa girip varsayılan ayarları yüklemeyi deneyebilirsiniz.
Ayarlarla bayağı uğraştım ama ya ben olduramadım yada bir sakatlaık var...
Mersin FAZ2'de hata verince, hiç dokunmadıklarımdan birinin imajını aldım, onu yükledim.
Kısaca kürkçü dükkanındayız..

Benim okul ile ilgili işlerde temel prensiplerim var, biri çalışan sisteme dokunma, diğeri birşey yeterince denenmeden okula giremez, girmemeli... Bu temel iki düsturumu çiğneyince başıma gelenler...

ademola' Alıntı:
gzegen' Alıntı:
fz1 e yuklenebilirmi
ister 1.faz a yukleyin ister 2.faz a :) samil hocamın çalışmasını w10 a yükselttim :)
fatih-etkilesimli-tahta-f279/e-t-win10-faz1-ve-faz2-icin-ortak-imaj-hazir-t145615-45.html
Teşekkürler ademola hocam. Windows 10 konusunda çok değerli paylaşımlarda bulundunuz.
Eba'dan paylaştığım imajı bizzat Manisa'ya giderek vestel'e hazırlattık. Mersin'dekileri ben hazırlamıştım.

arkadaşlar merhaba... eba daki faz2 imajını indirmek istiyorum. fakat 2gb indiriyor tamamlanmış gibi dosya görünüyor.. 19 gb nasıl 2 gb iner? linkten indirenler olmuş...yaşadığım sorun ne?? bu arada sınırsız internet kullanıyorum..

fulbt' Alıntı:
arkadaşlar merhaba... eba daki faz2 imajını indirmek istiyorum. fakat 2gb indiriyor tamamlanmış gibi dosya görünüyor.. 19 gb nasıl 2 gb iner? linkten indirenler olmuş...yaşadığım sorun ne?? bu arada sınırsız internet kullanıyorum..
orbit yada benzeri download menager kullanın hocam

samil' Alıntı:
ademola' Alıntı:
gzegen' Alıntı:
fz1 e yuklenebilirmi
ister 1.faz a yukleyin ister 2.faz a :) samil hocamın çalışmasını w10 a yükselttim :)
fatih-etkilesimli-tahta-f279/e-t-win10-faz1-ve-faz2-icin-ortak-imaj-hazir-t145615-45.html
Teşekkürler ademola hocam. Windows 10 konusunda çok değerli paylaşımlarda bulundunuz.
Eba'dan paylaştığım imajı bizzat Manisa'ya giderek vestel'e hazırlattık. Mersin'dekileri ben hazırlamıştım.

Ademola ve Şamil hocam emeklerinize sağlık gerçekten güzel çalışmalar.

Sizlere bir sorum olacak : Eba'dan indirdiğimiz Şamil hocanın yedeğini bi tahtaya yüklesem, sonra ona bizim okul için gerekli olan lisanslı antivürüs , diyanet kuran vb. programları yükleyip bi harddiske win8 in kendi yedek programıyla bi backup dosyası oluştursam. Sonra o dosyayı harici hdd ye atıp bütün ET' lere bu harici HDD ile win8 kendi yedeğini yüklesem daha kolay olmaz mı ve işimizi görmez mi ? Bu işlemin ne gibi dezavantajları olur. Bizim okul için genel imaj şart ve 44 tane tahta var.
Harici hdd için 1tb usb 3.0 kullanmayı düşünüyorum.
Clonizella ve acronis programları hiç kullanmadım merak ettiğim win8 in sisteme görüntüsü oluşturma programının ne gibi problemleri dezavantajları var.

Peki biz bu image dosyası gibi bir imaj hazırlayabilirmiyiz? hiç bir ek programa gerek kalmadan, tek tıklamayla kurulabilen bir image? yada bu imaj nasıl hazırlandı?
biraz bilgi verirseniz sevinirim sayın hocam :D

neredennereye' Alıntı:
Kurulumu yaparken recovery.cmd hatası veriyor. Ne yapmam lazım ?
32gb usb de denedim bende de aynı hatayı verdi notebook da :D aynı imajı usb hdd ye kurdum tahtada denedim sorun yok.

Geri