Etkileşimli Tahta İmaj Dosyası/USB Bellekten Yükleme İşlemi

Kodla Büyü
Hocam ilk sıralamada usb key i, ikinci sıralamada da bootable yaptığımız flash belleği 1. sıraya alıyoruz. Fotoğrafını paylaştığım sorunu da sonradan çözdüm D sürücüsünü seçmek gerekiyormuş. Oraya d yi seçince sorun kalmadı.

"no default or ui configuration directive found " boot:
flash diskten yüklerken bu hatayı alıyorum bununla karşılaşan var mı

imaj başarılı bir şekilde çalışıyor ancak belgelerim klasörüne belge atılabiliyor ve virüs alıyo tahta belgelerim klasörünü nasıl kapatabiliriz

enginozdil' Alıntı:
rica ederim arkadaşlar
faydalı olması dileğiyle
Engin Hocam Öncelikkle paylaşım için çok teşekkür ediyorum. Zamanımı alsa da çok işe yaradı. Akıllı tahtayı geri yüklemek mümkün oldu. Fakat NetSupport Client şifreli . Hiç bir işlem yapılamıyor. Konuya da yeniyim. yardımcı olursanız makbule geçecek.

ftmare' Alıntı:
Akıllı tahtalara Acronis ile imaj yükleme işini haftasonu itibariyle kendi çabalarımla başarmış durumdayım. :) Söz verdiğim gibi, benim gibi akıllı tahtayı ilk kez görmüş olan ve ilk kez imaj alıp yükleyecekler için madde madde yaptıklarımı anlatacağım.

Öncelikle söylemeliyim, işler yolunda giderse eğer çok kısa bir sürede halloluyor.
1. Malzemeler : 32gb flash bellek, kapasitesi önemli değil başka bir flash bellek, usb klavye, usb fare ve usb çoklayıcı(kolay çalışma açısından iyi oluyor ama acronisi açtıktan sonra klavyeye gerek kalmıyor, onu çıkarıp fareyi takabiliriz.)
2. Öncelikle flashlarımızı biçimlediriyoruz. 32gb olanı ntfs ile, diğerini fat32 ile.
3. Tüm güncellemeleri yüklü, programları kurulu olan tahtamıza acronis i de kurarak BACKUP kısmından 32gblık flashımıza yedeği alıyoruz.Yaklaşık 20- 30 dakika civarı sürüyor.
4. Diğer flashımızı takıyoruz ve bu kez acronis in create bootable media seçeneğinden onu bootable olarak ayarlıyoruz.
5. Geliyoruz imaj yüklenecek tahtaya. Öncelikle Bios ayarlamalarını yapmamız lazım. Klavyeyi ve flashlarımızı takıyoruz. Tahta açıldığında Fatih logolu beyaz ekran gelince DEL tuşu ile Bios a geçiyoruz. Açılış sekmesi altındaki boot edilecek aygıt sıralaması diye iki sıralama var. İlk sıralamada usb key i, ikinci sıralamada da bootable yaptığımız flash belleği ilk aygıt yapıyoruz. (imaj olanı değil) F4 ile kaydedip çıkıyoruz.
6. Tahta tekrar açıldığında artık logodan sonra acronis diye siyah ekrandan başlaması lazım. Bu aşamadan sonra klavyeyi çıkarabiliriz. Fareyle işimiz var. Bizden imajı nereden yükleyeceğine dair adres isteyecek, browse den 32gb lık flashımızdaki tib uzantılı imajı gösteriyoruz.
7. Bu şekilde 20 dakika içerisinde imaj yükleniyor. İmaj yüklendikten sonra tahtayı bir kez daha kapatıp açmanızı öneririm.
İşte bu kadarmış :)
acronis ile yedel alırken cd hepsini alıyormsun yoksa sadece c yi alıyorsun,ben hepsini seçince 300 gb bir bölüm gelmiş oluyor.seçilen panelde 4-5 bölüm çıkıyor nasıl olacak?

şimdi arkadaşlar benim sorum biraz daha farklı.
Akıllı tahtalardan bir tanesi siyah ekranda kalıyordu. bende engi,n hocamın verdiği bu yöntem ile bilgisayarı ilk haline getirmeyi başardım. Yalnız diğer tahtalara yüklediğimiz programları tek tek yüklemek vakit kaybettirir düşüncesi ile daha önce bütün programları yüklemiş bir akıllı tahtanın kendi oluşturduğu yedekten yükleme yapmak istiyorum.
O zaman da "wimdows başalngıç disketi oluşturun" gibi bir uyarı alıyorum. Bunu nasıl çözebilirim veya aşağıda yazılı olan işlemi nasıl yaparım.
.....Bende benzer bi yöntem izledim.Çalışan akıllı tahtadan win7 ile image alıdım .Kurtarma diski oluşturdum bide.Daha sonra kurtarma dislkini usb ye attım bootable yapan bi programla yani kısaca kurtarma usb si yaptım.Kurtarma usb si ile bili açıp harici hdd ye aldığım image yükledim...

kurtarma diskini nasıl akıllı tahtalarda oluşturdunuz.

Sayın hocalarım, bu clonezilla_vestel_65_v4 dosyasını kullanarak flashımı bootable ettim ancak açılışta "boot error" şeklinde hata verdi. clonezilla sayfasından yeni bir sürüm indirdiğimde sorun kalmıyor ancak bu sefer de vestelin imajını kullanamıyorum. home/partimag klasörünü kopyaladım sorunsuz olan flasha ancak yine de restore seçeneği görünmüyor böyle yaptığımda. Yalnızca save disk to image ve save part to image oluyor. Nasıl bi yöntem uygulamam gerekiyor?

arkadaşlar ben her şeyi sorunsuz kurdum fakat net support sifresini bir turlu acamdm. malum şifreyide denedim. v********53 pls yrdm.

ftmare' Alıntı:
Akıllı tahtalara Acronis ile imaj yükleme işini haftasonu itibariyle kendi çabalarımla başarmış durumdayım. :) Söz verdiğim gibi, benim gibi akıllı tahtayı ilk kez görmüş olan ve ilk kez imaj alıp yükleyecekler için madde madde yaptıklarımı anlatacağım.

Öncelikle söylemeliyim, işler yolunda giderse eğer çok kısa bir sürede halloluyor.
1. Malzemeler : 32gb flash bellek, kapasitesi önemli değil başka bir flash bellek, usb klavye, usb fare ve usb çoklayıcı(kolay çalışma açısından iyi oluyor ama acronisi açtıktan sonra klavyeye gerek kalmıyor, onu çıkarıp fareyi takabiliriz.)
2. Öncelikle flashlarımızı biçimlediriyoruz. 32gb olanı ntfs ile, diğerini fat32 ile.
3. Tüm güncellemeleri yüklü, programları kurulu olan tahtamıza acronis i de kurarak BACKUP kısmından 32gblık flashımıza yedeği alıyoruz.Yaklaşık 20- 30 dakika civarı sürüyor.
4. Diğer flashımızı takıyoruz ve bu kez acronis in create bootable media seçeneğinden onu bootable olarak ayarlıyoruz.
5. Geliyoruz imaj yüklenecek tahtaya. Öncelikle Bios ayarlamalarını yapmamız lazım. Klavyeyi ve flashlarımızı takıyoruz. Tahta açıldığında Fatih logolu beyaz ekran gelince DEL tuşu ile Bios a geçiyoruz. Açılış sekmesi altındaki boot edilecek aygıt sıralaması diye iki sıralama var. İlk sıralamada usb key i, ikinci sıralamada da bootable yaptığımız flash belleği ilk aygıt yapıyoruz. (imaj olanı değil) F4 ile kaydedip çıkıyoruz.
6. Tahta tekrar açıldığında artık logodan sonra acronis diye siyah ekrandan başlaması lazım. Bu aşamadan sonra klavyeyi çıkarabiliriz. Fareyle işimiz var. Bizden imajı nereden yükleyeceğine dair adres isteyecek, browse den 32gb lık flashımızdaki tib uzantılı imajı gösteriyoruz.
7. Bu şekilde 20 dakika içerisinde imaj yükleniyor. İmaj yüklendikten sonra tahtayı bir kez daha kapatıp açmanızı öneririm.
İşte bu kadarmış :)

Teşekkürler, çok güzel anlatmışsın ama daha anlaşılır olması ve sıkıntı yaşamamak için resimli anlatım yapabilirsen çok güzel olacak....
Ayrıca hangi sürümü kullandın...

An itibariyle Windows'un kendi imaj alma sistemini kullanarak gerekli tüm programları ve ayarları kurduğum temiz bir tahtadan 35 gb'lık imaj dosyasını 22 dakikada alarak başka bir tahtaya 17 dakikada sorunsuz bir şekilde yükledim... :)

biraz geç kaldık indirmekte ama, pc lerinde hala duruyorsa seed edebilecek arkadaşlar var mı acaba?

Hocam imaj yüklendikten sonra pc otomatik olarak kapanıyor.
Biz kendi hazırladığımız usb lerde imaj yüklendikten sonra pc yi otomatik olarak kapattırabilirmiyiz?

imajı yüklerden belli bir kısım ilerledikten sonra yükleme ekranının alt kısmında kırmızı yazılar çıkıyor enter'e falan bas yazıyor yazının sonunda. Enter'e basıyorum kaldığı yerden devam etmiyor ekran görüntüsünü buraya ekleyeceğim. Böyle bir hata ile karşılaşan var mı acaba

ekteki hatayı alıyorum bu hatayla karşılaşan varsa çözüm nedir?

Ekli dosyalar

• 2014-02-11 14.27.10.jpg
    2014-02-11 14.27.10.jpg
    217.6 KB · Görüntüleme: 808
Hocam usb key 1.sırada usb harddisk 2.sırada şu anda..Ama missing operating system hatası veriyor? Neden olabilir?

subversaa' Alıntı:
demokay' Alıntı:
Bu soruna çözüm bulabildiniz mi hocam ? Mutlaka .iso lu bir dosya ile mi yükleme yapmamız gerekiyor. Elimde başka tahtadan aldığım WindowsBackupImage dosyası var ve içerisinde resimdeki klasörler var. Bunları iso ya nasıl çevirebilirim ya da bu dosyalarla nasıl yükleme yapabilirim ?

Temiz kurulum yapılmış bir tahtayı acronis rescue cd/usb ile çalıştırıp, full imaj aldım harici hddye.

Tabi mouse, klavye, acronis rescue cd/usb ve harici hdd takabileceğim usb çoklayıcı kullanarak.

Başka bir tahtada yine aynı aparatlarla harici hdd'deki imajı kullanarak acronis restore özelliğii kullandım.

İmaj yükleme ayarlarını yapıp, işlem başlayınca tam 18 dakika sürüyor. Tahta adı değiştirme, yeniden başlatma falan 3-4 dakika. Toplam 25 dakika gibi bir süre alıyor.

Ben bu yöntemi kullanıyorum şimdilik. Clonezilla'daki hatayı çözemeyince acronis ile manuel ayar yapmaya devam.

merhaba arkadaşlar,
sizler acronis ile bu işi yaparken sadece c: ve D: nin mi yedeğini alıyorsunuz,
yada acronis ile pardus partitionlarının yedeğini alabiliyormusunuz,
pardusun yedeği acronis ile alınabiliyorsa hangi sürümleri bu işi görüyor.

cevher---' Alıntı:
biraz geç kaldık indirmekte ama, pc lerinde hala duruyorsa seed edebilecek arkadaşlar var mı acaba?
ben de bu durumdayım arkadaşlar. 1 yıl önce torrent paylaşılmış, bize şimdi lazım oldu. seed eden yok mu?

Arkadaşlar bugün bir tahtaya bu imaj yüklendi. Ancak yüklemeden sonra tek kullanıcı görünüyor, o da vestel ve standart kullanıcı. Admine nasıl girebilirim? Program yükleme yapıcam ama vestel izin vermiyor. Yardımcı olabilir misiniz

victooor79' Alıntı:
Hocam sağ altta netsupport protecti deactivite yaparsan herşeyi kurabilirsin..Şifreyi biliyormusunuz?
Şifre malum ves.... li olansa biliyorum hocam. Netsupportu deactive ettikten sonra sadece programları mı yüklüycem? Admin oturumunun görünmesi için herhangi bir şey yapmam gerekiyor mu, çünkü kullanıcılarda görünmüyor

Geri