EYLEM YAPALIM MI? VAR MISINIZ?

Kodla Büyü
Arkadaşlar eylem yapmak faydalı olur fakat Ankara da bulunan zümrelerimiz bile daha önceki eylemlere katılmamışken tekrar yaptığımızda 100-200 kişi oluruz. En az 1000 kişi olmalıyız ki ses getirsin, haber kanalları yayınlasın. Bizim her şeyden önce örgütlenmemiz gerek sanki bir sendikaymış gibi her ilde sorumlu BT öğretmenleri olmalı. Sosyal medyayı ve teknolojiyi en iyi kullanan kişileriz, herkesin farklı özel yetenek ve bilgileri var. Bu bilgileri ortak bir amaç için kullanınca muhakkak sonuç alırız.
Mesela bizimle ilgili çok basit çekilmiş olmayan bir film çeksek ve bunu paylaşsak youtube a koysak. En çok tıklanan videolar kısmına geldiğinde bizim ana haberlerimiz de bile çıkar. Farklı bir yaklaşımda bulunmaya çalıştım.

eylem 5000 kişi olursa anca o zaman ses getirir.hatta imkan olsa da herkes gelse

Arkadaşlar geniş katılımlı eylem şart..İlla bizi tekel işçileri gibi işe yaramıyorlar derse girmiyolar boş yere para alıyolar (kusura bakmayın ama çoğu insan böyle düşünüyo maalesef sen istediğin kadar çalış...) deyip işten attıklarındamı eylemlere başlıycaz. Şimdiden önlemimizi almamız kitlelere sesimizi duyurmamız lazım başka türlü olmaz ağlamayana meme yok...Zaten başımıza gelenler belli daha ilerisi işten çıkarılmak. Olmaz demeyin arkadaşlar burası Türkiye hiç bişey belli olmaz...

hocam işte bize bu gözle (Derse girmeyip full ek ders alıyor diyenlere) bakanlara karşı şunu haykırmalıyız biz derse girmek istiyoruz bakanlık elimizden alıyor biz öğrencilerimize birşeyler öğretmek istiyoruz bakanlık elimizden alıyor diye haykırmalıyız ama bunu yapamayız yeri rahat olan çok aman bana ne diyen.Ben de rahatım ama rahat batıyor ben dersimi istiyorum. :x

eğer herkez sitesini bir aylığına kapatırsa ciddi bir haber oluşturabilir. en azından denemekte yarar var şu an kaybedilecek bir şeyde yok

yapalım artık bi eyle... kimisi rahatından memnun ama...biz memnun olmayanlar artık bişeyler yapmalıyız!!!!koyun gibi olduk ya:(((

bir video ,banner tasarımı olur bu dersle ilgili tıklanma rekorları kırarsa neden olmasın. tabi meydanlarda olması güzel ona diyeceğim yok .

:alkis:
redik' Alıntı:
Arkadaşlar eylem yapmak faydalı olur fakat Ankara da bulunan zümrelerimiz bile daha önceki eylemlere katılmamışken tekrar yaptığımızda 100-200 kişi oluruz. En az 1000 kişi olmalıyız ki ses getirsin, haber kanalları yayınlasın. Bizim her şeyden önce örgütlenmemiz gerek sanki bir sendikaymış gibi her ilde sorumlu BT öğretmenleri olmalı. Sosyal medyayı ve teknolojiyi en iyi kullanan kişileriz, herkesin farklı özel yetenek ve bilgileri var. Bu bilgileri ortak bir amaç için kullanınca muhakkak sonuç alırız.
Mesela bizimle ilgili çok basit çekilmiş olmayan bir film çeksek ve bunu paylaşsak youtube a koysak. En çok tıklanan videolar kısmına geldiğinde bizim ana haberlerimiz de bile çıkar. Farklı bir yaklaşımda bulunmaya çalıştım.

wake__up' Alıntı:
:alkis:
redik' Alıntı:

fiziksel eylem için katılımın yeterli sayıda olmayacağı bariz... dijital ortamda belki buna benzer sir şeyler olabilir

işte eylem yapmayla ilgili bir konu, toplam cevap 43 varın eylem günü sayımızı tahmin edin. :?

Niyazi SARAL' Alıntı:
redik' Alıntı:
işte eylem yapmayla ilgili bir konu, toplam cevap 43 varın eylem günü sayımızı tahmin edin. :?

Eğer tüm okulların web sitelerini stop edecek bir sanal eylem bulabilirseniz örneğin, Anonymous gibi... Ciddi ses getirir :)
naptınız hocam azmettirmekten almasınlar sonra sizi :) hem zaten iki de bir stop ediyor meb sunucuları bizim yaptığımız anlaşılmaz bile :mrgreen:

siteleri kapattık diyelim, bize zararı ne yararı ne ? bunları da iyi düşünmeliyiz...

ben okulun sitesini kapatırsam sadece idarecilerle papaz olurum başka kimse etkilenmez... :roll:

tüm okul sitelerini kapatabilsek ki katılmayan(haberi olmayan, ) arkadaşlar olacaktır, bence en fazla uyarı cezası alırız çünkü daha önce böyle bir suç işlemediğimiz için. tekrarında kınama falan ... ilk olarak aklıma gelen .

bir de bizim sitelere kim bakacak o da ayrı bir konu. ayrıca bu durumu haber yapacak haberci dostlara yine ihtiyaç duyulacak mesela her okul sitesinde bir banner olsa durumu özetleyen , yada site açılınca bir pencere açılsa ...

Site kapatmanın adı görevi kötüye kullanmak olur, zaten kontrolü bizde sitelerin bunu yapmak hiçbir anlam ifade etmez, emanettir, yakışık almaz. Ön ayak olan çıkarsa organize edilir kaç kişi katılırsa katılsın efendi gibi eylem yapılır. Ses getircez diye terör faaliyetine girişmeye gerek yok.

Bir liste oluştursak "EYLEME KATILACAKLAR" listesi şeklinde. Mesela bana veya bir başka arkadaşa kararlaştırıp PM yollasak ; adımızı, mail adresimizi ve telefon numaramızı.. Hergün buradan kaç kişi topladığımızı yazarız..

Her birimiz 10 kişiyi kesin gelmesi şartıyla ikna edip listeye alsak, onlardan da kesin gelecek birilerini ikna etmesini istesek.. Kar topu gibi büyürüz.. Yeterli sayıya ulaşınca EYLEM yaparız..

Bana "hangi tarih olursa olsun kesinlikle geleceğim" diyebilecek isim-eposta-tel numaralarını yollayın.

BEN TEK KİŞİ BİLE OLSAM EYLEM YAPACAĞIM. YOLUN SONUNDAYIZ.

Bir liste oluştursak "EYLEME KATILACAKLAR" listesi şeklinde. Mesela bana veya bir başka arkadaşa kararlaştırıp PM yollasak ; adımızı, mail adresimizi ve telefon numaramızı.. Hergün buradan kaç kişi topladığımızı yazarız..

gelicem deyip son gün mazereti olanlar çok olur hocam. bu sistem sağlıklı değil.

eylem aslında etkili olursa bir kişilikte olur

Ekli dosyalar

• 41888.jpg
    41888.jpg
    17.1 KB · Görüntüleme: 511
Değerli meslektaşlarım eylem yapma fikrini destekliyorum. Hak verilmez alınır. Ankaradaki eyleme silivriden 5 ardakaş beraber katılmıştık. Yine en az o sayıda bir katılım sağlamaya çalışırım. O zaman ki eylemimiz bence oldukça ses getirmişti. İyi organize olunup, basının ilgisini çekecek şeyler yaparsak başarılı oluruz. Bu sefer üniversitelerde okuyan genç arkadaşlardan daha fazla katılım olur sanırım. Sendikalardan destek alırsak eylemi yasal zemine daha rahat oturturuz.

Eylem yapma fikrine karşı değilim. Yine Ankarada toplanıp 300-500 yada daha fazla kişi olarak, bize yakın milletvekilleriyle konuşsak 5-10 yada 20 milletvekili bizimle ilgili soru önergesine imza atsalar. bu sefer Meb cevap verecektir ve medyada da geniş yankı buluruz.

Demek istediğim hiçbirimiz tek kişi birşey yapamayız. Her birerimiz birer organizatör gibi hareket edelim. Ben DENİZLİ'yi organize edeyim. Birbirimizi cep ile de arayalım, gelişmelerden sık sık haberdar olalım. Bu şekilde 10-50 hatta 100 kişi organizatör olsak kimse önümüzde duramaz.

Bari organizatörler listesi yapalım, isim - cep - eposta - sorumlu olduğu şehir şeklinde...

andacc' Alıntı:
basın açıklaması için izine gerek yok , bence dijital bir eylem olmalı ,

dijital eylem fikrini destekliyorum, özellikle medyada ses getirirse süper olur onları kendi silahlarımızla vuralım :) :)

Geçen yılki eyleme katılmıştım yine katılırım. Ben katılırım yada 100 200 kişi katılır hem maddi hem manevi zararı biz görürüz, biraz ağır olacak ama diğerleride sonra sinek gibi üşüşür bir kazanç çıkarsa ama olsun her yerde böyle değil mi birileri çıkar hakkını arar sonra hiç yerinden bile kımıldamayan rahatını bozmayan adam bu haktan yararlanır :)

İngiliterede Fransadada ilk yürüyenlerin başına neler geldiğini okuyan bilir ama şu an tüm işçilerin hakları koruma altındadır.

Geri