EYLEM YAPALIM MI? VAR MISINIZ?

Kodla Büyü
Formator degilim ama siteye yuce turk milleti ve bbnet arkadaslarim adina el koyuyorum yapabilirim

apusaoglu' Alıntı:
Değerli meslektaşlarım eylem yapma fikrini destekliyorum. Hak verilmez alınır. Ankaradaki eyleme silivriden 5 ardakaş beraber katılmıştık. Yine en az o sayıda bir katılım sağlamaya çalışırım. O zaman ki eylemimiz bence oldukça ses getirmişti. İyi organize olunup, basının ilgisini çekecek şeyler yaparsak başarılı oluruz. Bu sefer üniversitelerde okuyan genç arkadaşlardan daha fazla katılım olur sanırım. Sendikalardan destek alırsak eylemi yasal zemine daha rahat oturturuz.

eyleme katılırız,Ankara'daki arkadaşlarımızın katılımını bekliyorum.

bana kesin katılırım deyin, ve başkalarını da getireceğinizi söyleyin, isim-cep-epostanızı pm atın.. Kaç kişiyiz, öğrenelim..

10 sene önce olsa olurdu ... demokrasi yoktu o zaman .. emekliler öğretmen evinde hükemet yıkıp hükümet kurarlardı eskiden demokrasi simdiki kadar ileri değildi çünki. şimdi onlardada tık yok sadece okey oynuyorlar. bilmem anlata bildimmi.

externiades hocam, daha önceki eylemler öncesi forumu takip etmediniz sanırım.
buradaki hesap eylemdekine uymuyor.

Ayrıca şöyle bi önerim var il il organize olabileceğimiz bir site olsa çok iyi olur eylem için.
basit bişey olsa yeterli olur.

bence her ilde eş zamanlı eylem yapalım milli eğitimin önünde, yerel basınlada sesimizi duyurabiliriz. herkese aynı tarihte istanbulda veya ankarada eylem yapmak uymayabilir. mesela ben geçen senelerdeki eylemlerin hiç birine katılamadım maalesef, belleticiliklerimden dolayı.
veya internet üzerinden ses duyuracak bir eylem, mesela okul sitelerimizi bir günlüğüne durdurup, girişine eyleme yönelik bir mesaj yazabiliriz.

ozkancanan' Alıntı:
bence her ilde eş zamanlı eylem yapalım milli eğitimin önünde, yerel basınlada sesimizi duyurabiliriz. herkese aynı tarihte istanbulda veya ankarada eylem yapmak uymayabilir. mesela ben geçen senelerdeki eylemlerin hiç birine katılamadım maalesef, belleticiliklerimden dolayı.
veya internet üzerinden ses duyuracak bir eylem, mesela okul sitelerimizi bir günlüğüne durdurup, girişine eyleme yönelik bir mesaj yazabiliriz.

hocam 200 kişiydik ankarada 81 e bölsek yaklaşık 3 kişi yapar herkes bize güler.
onu geç ankara da mebin önünde ankara dan BT öğretmeni bulamazsın.

arkadaşlar daha önce beden eğitimi dersi için bedenciler böyle bir eylem yapmışlardı ve başarılı oldular. ozkancanan hocamın dediği gibi oldu .il bazında eş zamanlı eylemdi bu. önce ilçe bazında organize oldular sonra ile taşıdılar. meydanlara çıkıp çelenk koydular. sonra da basın açıklaması ve bu ülkenin tüm şehirlerinde aynı anda oldu. sonra dernekler kurdular.ortak hareket ettiler ve en sonunda il temsilcilerini seçip ankara ya gittiler ve eylemi burda noktaladılar. ve de başarılı oldular. ama bana göre onlardan 3 farkımız var:
1-sayıca azız
2-organize olmayı beceremiyoruz
3-genelde genç nesiliz ve bunun sonucunda korkak toplumun eseriyiz, mücadeleci değiliz:)

izmir deyim. şehir bazında organizeler düşünülürse önayak olurum..

Yapalım yapalım da ortada gelenlerde oluşmuş hayalkırıklığı ve diğerlerine karşı oluşmuş bi şüphe var. Hastam vardı, çocuğumu bırakamadım, haberim yoktu, birşey değişmez vs vs vs hangimiz inanıyor orada 5000 kişi olmaya :(

masterkartall' Alıntı:
Yapalım yapalım da ortada gelenlerde oluşmuş hayalkırıklığı ve diğerlerine karşı oluşmuş bi şüphe var. Hastam vardı, çocuğumu bırakamadım, haberim yoktu, birşey değişmez vs vs vs hangimiz inanıyor orada 5000 kişi olmaya :(
:+1:

ARKADAŞLAR.. HEPİMİZİN HEDEFİ 5.000, 10.000, KİŞİ TOPLANMAK OLMALI.

HEPİMİZ İNANALIM, ONA GÖRE İNSAN GETİRELİM, KOLLARINDAN TUTUP GETİRELİM.

Ankarada ki eyleme varım herhangi bir saatte ve günde farketmez. Artık dolduk taştık nereye döküeceğimiz belli değil. En son ankara ya giderken büyük bir kaza geçirdim 7-8 aydır gidemiyorum lakin; korkumu yenmem lazım. :cry:
Eylem olacaksa illa ki ANKARA da olmalıdır.
Ölümüne mücadele zamanı :lol:

Son eylemimizi de yapcaz inşallah konu yukarda dursun, externiades hocam tarih, sendika, izin konularını nasıl netleştirmeyi düşünüyorsunuz?

şu an itibariyle ben iki kişi getiriyorum sayı artabilir , basın açıklaması için izine gerek yok , sadece basın metinini ilgi duyan komser olursa ona verirsin , artık izin almaya gerek yok yok miting yapsan anlarım ama basın açıklması için gerek yok...

benim anlamadığım bbnetin 82107 üyesi var nerde bu üyeler, nezaman eylem yapılacak..

netame' Alıntı:
Son eylemimizi de yapcaz inşallah konu yukarda dursun, externiades hocam tarih, sendika, izin konularını nasıl netleştirmeyi düşünüyorsunuz?

+1

sendika desteği olursa ben de gelirim.

arkadaşlar bu belkide son şansımız olabilir bu sefer birlik olabilmek için hiçbir ayrıntıyı atlamayalım. üzülerek söylüyorum, daha önceki 2 eyleme de katılmadım. önce kendimden, kendi ailemden ve katılan arkadaşlardan, özür diliyorum. haklarıdır ama yapılmak istenilen eylemin enerjisini söndürmemesi açısından önceki eylemlere katılan arkadaşlar suçumuzu yüzümüze vurarak olumsuz cümleler kurmasınlar rica ediyorum . bakın 3 büyük sendikadan hangisi olursa olsun veya birkaçı hiç farketmez işte o zaman arkadaşlarımız eyleme güvenirler ve sayımız 5000 lere çıkar onun haricinde aramızda düzenleyeceğimiz eylem fiyasko ile sonuçlanır. lütfen kendi başınıza ve acele ile hareket etmeyin bari bu sefer bu işi doğru düzgün yapalım. ey sendikasını anasından babasından çok sevenler neredesiniz. şimdi sizin zamanınız.

Yıllar öncesinde durumu görüp birçok farkındalık etkinliği yaratmaya çalıştık fakat artık umudum yok bu BT öğretmenlerinden. Biraz öngörü gerekiyordu durum şu şekline gelmeden önce. Herkesin keyfi yerindeydi çünkü ama farkedemediler sonrasını şimdi ise....

vala bu dönemde mukakak bir şeyler yapmamız lazım.Fatih Projesinden sonra atık durumuna düşeceğiz.Artık okuldaki herkesin bilgisayar öğretmenlerine bakışı değişti.Okul İdareleri de ne yapacaklarını şaşırdılar.Adamlara da hak veriyom.Ben formatör değilim çünkü okulda iki bilgisayar öğretmeniyiz.Geçen yıl formatörken işin ciddiyetinin farkında değildim.Birilerinin dersine konarak maaş karşılığını doldurmaya çalışıyoruz.Şu an Formatör olup işin belki ciddiyetinin farkında olmayan arkadaşlar var.Hele bir formatörlük te bitsin o zaman durumumuz net ortaya çıkar.Herkesin ellini taşın altına koyması lazım...Gelecek parlak değil...

Arkadaşlar, acil eylem yapmalıyız..

İSİM-CEP TEL-EPOSTA-ŞEHİR BİLGİLERİNİZİ PM ATIN, TOPLANALIM

nerde bu bilişimciler ya?? çoğu bişey yazmamış..sadece okuyup geçiyor mu ne mesajları...

Ankaradayım. Bir önceki eyleme de gittim. Yine olursa yine giderim. Ancak bir önceki eylemde zaman karmaşası oldu. Toplanılacak denilen saatte, medya kaçacak gibisinden bir düşünceyle hemen eyleme geçildi. bir çok arkadaş ankaraya geldiği halde eyleme katılamadı. Daha doğrusu geldiğinde eylem bitmişti. Bu sefer daha özenli bir organizasyon olursa iyi olur. Ben yanımda BT ci olmasa da bir kaç öğretmen arkadaş da getirebilirim. Önemli olan hak ise bütün öğretmenler bir birine destek olmalı. Bir de eylemde herkesin aynı renk şapka giymesi gibi sembolik bir şey de yapılabilir. Medya için de daha dikkat çekici olur gibime geliyor. Yada başka bir şey...

Geri