Garanti Bankası 1 Kazandı 1 Kaybetti.

Kodla Büyü
Re: Garanti Bankası Karşı Dava Açmış

hocam aynı şey bana da oldu,tüketici hakem heyeti kredi kartı ve dosya masraflarına bakıyormuş,hesap işletim ücretine bakamıyormuş,davayı kaybedince anladım,ama sizin yine de davaları takip etmenizde fayda var...

nokta131' Alıntı:
hocam aynı şey bana da oldu,tüketici hakem heyeti kredi kartı ve dosya masraflarına bakıyormuş,hesap işletim ücretine bakamıyormuş,davayı kaybedince anladım,ama sizin yine de davaları takip etmenizde fayda var...

sayın hocam hesap işletim ücretine bakamıyor diye bir şey yok hocam yanlış bilgi vermeyelim. sadece üst limitleri vardır bu limitlerin üzerine tavsiye niteliğinde karar verirler altında ise mahkeme kararı gibi kesindir. ancak banka kararın kendisine tebliğinden 15 gün içinde kararı mahkemeye taşıması gereklidir. hepsi bu benim olayımdada hakem heyeti bından sonraki dönemdede kesilmesin diye yazmış karar metnine buda onların yetkilerini aşıyor. çünkü hakem heyetleri geçmişe dönük olaylara karar verebilir. Sizin davayı kaybetmenizde etken savuunma yazısını etkili yazamayışınız olabilir bu durumlarda hakem heyetine danışarak savunma metni yazmak en mantıklısı (avukata danışmayacaksanız).

hocam savunmayı çocukluk arkadaşım olan bir avukatla birlikte yazdık,mahkemenin verdiği kararı buraya da tarayıp koyabilirim,orada ki geçen cümle şu şekilde,
Davacı vekili (Garanti Bankası) mahkemize dava açarak;........tüketici Sorunları ilçe hakem heyeti başkanlığının.......tarih ve......sayılı kararı ile davalının (ben) bankadan tahsil edilen hesap işletim ücretinin iadesine karar verdiğini,hakem heyetinin bu konuda görevli olmadığını,hesap işletim ücretinin alınmasının yasal düzenlemelere uygun olduğunu bu nedenle,........ ilçe hakem heyetinin kararının iptalini talep etmiştir. bu talep verilen karar ise

dosyada toplanan tüm deliller,talep ve taraflar arasında imzalanan bankacılık hizmetleri sözleşmesi sureti, ...................;Tüketici mahkemelerinin ve tüketici sorunları hakem heyetinin yalnızca 4077 sayılı kanunada belirtilen kredi kartı ve banka kredisinden kaynaklanan ve bankacılık işlemi niteliğinde olmayan uyuşmazlıklarda görevli oldukları,,somut olay incelendiğinde uyuşmazlığın bankacılık işlemlerinden kaynaklandığı,bu durumda tüketici sorunları hakem heyetinin görevli olmadığı bir konuda karar verdiği anlaşılmaktadır.bu nedenle .....ilçesi tüketici hakem heyetinin ......tarih ve .......sayılı vermiş olduğu kararın iptaline kesin hüküm vermiş olup........
diye bir sonuç hocam,burada en önemli olay senin bankayla yapmış olduğun sözleşme....

Hocam sen hesabı yenimi açtırdın ne kadar zaman oldu tüketici hakem heyetinde çalışan arkadaşın var ve iki ayrı şikayetle 200 tlye yakın işlem ücreti aldım bundan ikincisi 157 tl olanı mahkemeye verdiler bende zaten bankası yapılandırma ücreti için mahkemeye vermiştim avukata götürdüm dava çağrısını oda cevap yazdı enso sonuçlanmadan önce aldığım bilgide mahkeme hesabın konut kredisine bağlı hesap olarakmı açılmış onun kontrolünü istedi ve olduğu anlaşılınca davayı rededdi. ayrıca hesabınız eğer ticari hesap değilse yani bu hesap üzerinden ticari faaliyet yapmıyorsanız. işletim ücreti kesilemez. kararı üst mahkemeye gönderin ve savunmanızda ticari bir hesap olmadığını yazın hocam sonucu görürsünüz. Zaten hakem heyetleride buna bakıyorlar. avukat arkadaşınız UYAP üzerinde tarasın 1000 lerce emsal karar var yargıtay nezdinde

ben de bu ara cektiğim bir sürü kredinin masraflarını almaya çalışıyorum... gecen gün vakıfbank tan masraf dekontu istedim. tek dekont için 78 tl istediler, ben buradan zamanında 3 kredi çekmiştim.78*3 :S:S:S:S vakıfbanktan kredi masrafını alabilen var mı? ne yapmam gerekiyor?

eğer mahkemeye çağrılırsam vadesiz hesabın konut kredisi için açılmış hesap olduğunu dile getirecem. zorla hesap açıyorlar, bir ücret kesiyorlar...hem ben vadesiz hesap açılması yönünde hiçbir evrak imzalamadım. sadece konut kredisi evraklarını imzaladım.

berra_u' Alıntı:
ben de bu ara cektiğim bir sürü kredinin masraflarını almaya çalışıyorum... gecen gün vakıfbank tan masraf dekontu istedim. tek dekont için 78 tl istediler, ben buradan zamanında 3 kredi çekmiştim.78*3 :S:S:S:S vakıfbanktan kredi masrafını alabilen var mı? ne yapmam gerekiyor?
dekontu mail adresine göndemelerini söyle bana öyle demişti hakem heyetindeki memur

bugün e devletten baktım dava görünmüyor. ne olmuş olabilir???
şikayet.com'a sikayet yazmıştım alakası olabilir mi?

her yıl kart aidatı kesilir. ben de her sene kart aidatından doalyı kredi kartımı iptal etmek istediğimi söylerim! Onlar da özür diler parayı tekrar yatırırlar.

e-devlette görünmeyen davayı adliye gittim sordum. dosya oluşturulmuş savunma için adreslere yazı gönderilmiş. bende avukata vekalet verdim. Her türlü kazanırız dedi. ayrıca dosya masrafları için de dava açacak avukat. bundan sonrasıyla avukat ilgilenecek..bakalım nasıl bir sonuç çıkacak...49 tl için banka uğraştırıyor...

Merhabalar,
Garanti bankasının açtığı davaya istinaden tüketici mahkemesine verilecek savunma dilekçesinin bir örneğini paylaşabilecek bir arkadaş olursa seviniriz.

kaymakamlıklarda bulunan hakem heyetine gidin

hesap işletim ücreti davasını kaybetmişim. bugün avukat söyledi. gerekçesi açıklandıktan sonra bankaya ne kadar ödeme yapacağım belli olacakmış. (avukat parası, masraflar, posta giderleri vs... ) tahminim 500-1000tl arası gibi...

Avukat dosya masrafı içinde hakem heyetine vermişti. Onu da kazandım. Ancak garanti onu da mahkemeye vermiş...Bakalım onda sonuç ne çıkacak...

Daha önce kullandığım ihtiyaç ve konut kredisi için kesilen masraflarını hakem heyeti kararı ile dün aldım. Dava açarlarmı bilmiyorum ama benden önce alan arkadaşa dava açtılar arkadaş avukat filan tutmadı mahkeme ilede ilgilenmedi ama banka davayı kazanamadı. Eğer alınan masraf vs varsa hiç belemeyin hakem heyetina başvurup alın paranızı. Uğraşmak zor olur düşüncesi ile bekledim ama zor olan hiçbirşey yok.

Bende gecen hafta aldim 2008 de çektiğim kredinin dosya masrafini.banka itiraz etmedi çünkü kaybedeceğini biliyor.

konut kredisi masraflarından(ipotek tesis,dosya masrafı,ipotek fek,expertiz hepsi için ayrı ayrı toplam 1650 tl) dolayı thh başvurdum lehte karar verdi. Banka parayı yatırmadı, asliye hukuk mahkemesine itiraz davası açmış edevletten gördüm. Önümüzdeki ay duruşma var. Avukat tutmadım kendim gideceğim. Şuan thh ilamı ile icra yoluyla parayı bankadan alabilirim ama mahkemeyi bekleyeceğim.İnşallah bende alabilirim alan arkadaşlar neler tavsiye edersiniz.

ödeyeceğim paraya değil de hukuksuzluğa canım çok sıkkın...kullanmadığım, haberim ve isteğim olmadan açılan vadesiz hesaptan kesilen ücrete hakimlerin olur vermesi can sıkıcı...

GARANTİ bankası mı kesinlikle UZAK DURULASI bankaların en başı...tövbe..

muhalif33' Alıntı:
Garanti bankası haberim olmadan konut kredisi hesabımdan 49 tl hesap işletim ücreti kesmişti. Tüketici hakem heyetine başvurdum beni haklı buldu ve paranın iadesine karar verdi. Garanti bankası yaklaşık 2 ay geçmesine rağmen ücreti hesabıma yatırmadı. Müşteri hizmetlerini aradım. E-devletten kontrol edin size dava açılmış olabilir dedi. e-devletten baktım karşı dava açılmış.

Ayrıca 2 otomatik ödeme talimatı verin bir daha kesilmez dediler. 2 otomatik ödeme talimatı verdim. bugün baktım 58 tl tekrar ücret kesmişler...

ne yapmam gerekiyor? bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim...

hocam şimdi karşı dava açmış ise 3 mahkeme sürer.
şahit olduğum bir durum:
yine ziraat karşı dava açtı arkadaşa, 150 TL dosya masrafı banka aleyhine sonuçllandı tüketici mahkemesinde.
sonra işgüzar banka avukatı mahkemeye verdi.
mahkeme heyeti, sen banka olarak 150 TL nin peşine düşüyorsun, bi de temyiz felan istemiş banka, o da red oldu.
sonuçta arkadaşımın diğer hesabına 150 TL yi 6.5 ay sonra yatırdırlar. ayrıca banka 380 TL kadar tutan mahkeme masrafınıda ödedi...
müsterih olun, sakin olun.

Evet hocam sakin olun dava da açsa fizana da girse parani alacaksin

savas3457' Alıntı:

arkadaşlar dava açtılar ve avukat tutmama rağmen dün kaybettim.

muhalif33' Alıntı:
savas3457' Alıntı:

kararda ne yazıyor hocam, kaybetme sebebin nedir? sözleşmede kaybetmenize sebep bir madde mi var?

ahmetfx' Alıntı:
Bankalar hırsız gibi (gibisi fazla ama neyse), açık kapı buldular mı kurtuluşunuz yok..
benim de ziraatten maximum kredi kartım var geçen sene 25tl hesap işletim ücreti kesmişlerdi email atmıştım ve bonus olarak iade etmişlerdi fakat bu sene yine aynı kesinti olunca yine aynı taktiği denedim bu sefer yemedi malsef derslerine iyi çalışmışlar bi dizi hukuki mevzuat gönderdiler ben de ziraat kredi kartını kullanmamaya karar verdim bi köşeye attım siz bilirsiniz..

Re: Garanti Bankası Davayı Kazandı.

Edindiğim tecrübeler sonucu en tehlikeli bankalar.
1. Garanti Bankası (asla bulaşmayın)
2. Denizbank
3. İngbank

zech' Alıntı:
ahmetfx' Alıntı:
Ben askerdeyken benim hesabımdan maaş yatmadığı için para kesen banka.
Bana da aynısını yapmıştı. Aradım maaş yatmadığı için demişti. Hatırladım öfkelendim şimdi.
bütün bankalar aynı benimde halkbank kesmişti

hgx2' Alıntı:
muhalif33' Alıntı:
savas3457' Alıntı:

kararda ne yazıyor hocam, kaybetme sebebin nedir? sözleşmede kaybetmenize sebep bir madde mi var?

karar henüz elime ulaşmadı. avukat haber verecek...

valla nasıl kaybettiniz anlamadım danıştayın kararı var ortada.Ben dahil okuldaki arkadaşların hepsi geri aldı karşı dava da açmadı bankalar çünkü kaybedeceğini biliyorlar.

savas3457' Alıntı:
valla nasıl kaybettiniz anlamadım danıştayın kararı var ortada.Ben dahil okuldaki arkadaşların hepsi geri aldı karşı dava da açmadı bankalar çünkü kaybedeceğini biliyorlar.

sanırım yargıtayın bir kararını gerekçe gösterdiler. Hakem heyetleri, hesap işletim ücretine bakamaz diye bir karar vardı internette...

dava kararı açıklandı. 49 tl hesap işletim ücreti 520 tlye maloldu bana...

49 tl hesap işletim ücreti, 375 tl banka avukat vekalet ücreti ve 93 tl mahkeme masrafları...

Geri