Garanti Bankası 1 Kazandı 1 Kaybetti.

Kodla Büyü
Re: Garanti Bankası Davayı Kazandı.

muhalif33' Alıntı:
dava kararı açıklandı. 49 tl hesap işletim ücreti 520 tlye maloldu bana...

49 tl hesap işletim ücreti, 375 tl banka avukat vekalet ücreti ve 93 tl mahkeme masrafları...
Geçmiş olsun hocam.

arkadaşlar ben dosya masraflarının hepsini geri aldım.Yeniden yapılandırma ücretini de geri alabilir miyim acaba alan oldu mu

bir arkadaş da kaybetmiş...uzak durun bu bankadan..

Bu banka bana kredi kartı borcunu hesap kesim tarihinden önce yatırdığım için(hesap kesim tarihinden sonra olmadığı için) gününde ödemediğim için faiz işletti.Artık önünden bile geçmiyorum soyguncuların. :x

küresel sermayeyi gezi parkinda arayanlar nedense bu bankaların sömürüsünü görmezden geliyor. Hükümet bu konuda vatandaşına adam gibi sahip çıkamıyor.

toker42' Alıntı:
küresel sermayeyi gezi parkinda arayanlar nedense bu bankaların sömürüsünü görmezden geliyor. Hükümet bu konuda vatandaşına adam gibi sahip çıkamıyor.

hocam çok haklısın. 12 yıl önce kredi kartından para kesemiyorlardı. nema ve key diye bir kesinti yoktu. hepsini bu hükumet yaptı değil mi?

arkadaşım her işi siyasete bağlıyorsunuz eyvallahta bu kadarda haksız bir yorumada katlanamam kusura bakmayın. bu hükumetten önce kimin haddineydi bankadan 1 kuruşunu geri almak. buna bir cevap verin ve örnek gösterin sizi ayakta alkışlayacağım.

çamur at izi kalsın diyorsun belkide ama çamuru havaya atınca tepene düşer unutma...

Anlamadığım bir şey var, banka zaten tefecidir! Sen kredi çekerken çoluğun çocuğun rızgı düşünme, ev kredisinde 40-50bin ytl faize para deme ,sonrada 45 tl peşine düş sana kimdedi ev al diye,paranı biriktir ondan sonra al.Senin kredi çekip ev almanın parasını biriktiren insana da zararı var sen kredyle ev almaz isen ev fiyatları ucuzluyacak, insanlar peşin para daha kolay ev alacak!

baynadir' Alıntı:
toker42' Alıntı:

hocam çok haklısın. 12 yıl önce kredi kartından para kesemiyorlardı. nema ve key diye bir kesinti yoktu. hepsini bu hükumet yaptı değil mi?

arkadaşım her işi siyasete bağlıyorsunuz eyvallahta bu kadarda haksız bir yorumada katlanamam kusura bakmayın. bu hükumetten önce kimin haddineydi bankadan 1 kuruşunu geri almak. buna bir cevap verin ve örnek gösterin sizi ayakta alkışlayacağım.

çamur at izi kalsın diyorsun belkide ama çamuru havaya atınca tepene düşer unutma...
hemen hükümet korumaları gelmiş. koruma içgüdü haline gelmiş olmalı ki kimse toz kondurmuyor. oy verdin diye bu hükümet sadece senin hükümetin değil. öncelikle bu bankalar bu parada haklı isler tüketici hakları nasıl tüketiciyi haklı buluyor? herkes hakkını tüketici haklarında aramak zorunda değil hükümet bu haksız kazanç karşısında neden sessiz kalıyor. siz trafik cezanızı ödemediğinizde veya vergi borcunuz olduğunda hemen peşine düşüyor peki bu haksız kazanç karşısında neden sessiz bankaların bu işletim ücreti altında milyonlarca liarayı kasalarına indiriyor.
son 10 yılda en çok kar elde eden 10 işletmenin 8 i bankalar. bu millet geleceğini bankalara teslim etmiş durumda tabi hükümette buna çanak tuttu çünkü ne kadar çok tüketim o kadar çok ekonominin idare edilmesi demektir. bu sorunu sen ben çözemeyiz bu sorunu çözecek tek kurum hükümettir. hükümetime laf söyleme kim ne yaparsa yapsın diyorsan o başka
bu hükümete ne zaman bir şey söylesem hemen geçmişe dönüş başlar. geçmiş iyi olsaydı zaten bu adamların ne işi var. key ve nemaları yiyenler bellide o günlerde bunu yiyenleri koruyanlarda senin gibi aman hükümetime bir şey yapmayın diyen adamlarla doluydu

beni hükumet koruması olarak görüyorsan benimde seni hükumet ve devlet düşmanı olarak tabir etmem lazım.

devlet bize tüketici hakları mahkemesi diye bir kapı açmış. ha sen gidipte bankadan para çekmek adına bankanın sana sunduğu tüm haksızlıkları kabul edersen buna ne devlet nede bir başkası birşey yapabilir.

bankaların çalışmaları içinde devletle imzaladığı protokoller vardır. yoksa burası gelişmiş çok zengin bir ülke değilki sen gel sen gelme diyesin kardeşim. haksızlık var diyorsan hak arama yerleri var ama ondan önce kimse parasını bankada tutmazsa faizle borç almazsa, arabamın sıfır olmasına gerek yok hatta olmasada olur dersen, illaki borçla ev alayım demezsen, telefonum son model olsun demezsen işte o zaman sen bankaların dediğini değil bankalar senin dediğini yapar.

hep deriz ya herşeyide devletten beklememek lazım diye. işte bu da onlardan biri...

baynadir' Alıntı:
beni hükumet koruması olarak görüyorsan benimde seni hükumet ve devlet düşmanı olarak tabir etmem lazım.

devlet bize tüketici hakları mahkemesi diye bir kapı açmış. ha sen gidipte bankadan para çekmek adına bankanın sana sunduğu tüm haksızlıkları kabul edersen buna ne devlet nede bir başkası birşey yapabilir.

bankaların çalışmaları içinde devletle imzaladığı protokoller vardır. yoksa burası gelişmiş çok zengin bir ülke değilki sen gel sen gelme diyesin kardeşim. haksızlık var diyorsan hak arama yerleri var ama ondan önce kimse parasını bankada tutmazsa faizle borç almazsa, arabamın sıfır olmasına gerek yok hatta olmasada olur dersen, illaki borçla ev alayım demezsen, telefonum son model olsun demezsen işte o zaman sen bankaların dediğini değil bankalar senin dediğini yapar.

hep deriz ya herşeyide devletten beklememek lazım diye. işte bu da onlardan biri...

hükümetin yanlışı bu işte yok mu? bankaları denetleyen bir kurum yok mu? banka her istediğini almak gibi bir zaruriyeti mi var. bankaları kendi haline bırakırsan elbet bu ülkenin insanını sömürür. insanlar bankalara mahkum ediliyor. iş sahibi mecbur kalıyor kredi çekmeye yoksa iflas edecek, memurun elinde avcunda yok ev sahibi olmak için 15 - 20 yılını ipotek altında kalmak zorunda kalıyor. isteyen istediğini yapsın hatta tefecileri bile meşru kıl sonra gitme kardeşim ne işin var de. insanlar maaş aldığı veya bir şekilde hesap açmak zorunda kaldığı banklardan hesap ücreti öderken kalkıpta o zaman hesap açma demek çok komik. bir tafatan mahkemelerin yükü ağır diye bağıracaksın bir taraftan mahkemelik konuları artıracaksın

yolluk uzmanlık gibi konularda dava açmadan alamıyorsunuz binlerce dava açıldı ve hala açılmaya devam ediyor. adam gibi yasa, yönetmelik çıkarmayacaksın sonrada bu millet mahkeme kapılarında ne geziyor diyeceksin.

ben devletime düşman olmam ama hükümet yapması gerekeni yapmıyorsa ve buna tepki gösteriyorsak bunuda sen görmüyorsan gözünün önündeki perdeyi kaldır.

devlet düşmanı arıyorsa doğu ve güney doğuda yol kesen adam kaçıran kaçakçılık yapan elektirik kaçıran apo ya teşekkür edenlere bak.
Şırnak valisi aynı cümle içerisinde bu ülkenin başbakanı ile bu ülkenin terörist ele başı apo yu ortak paranteze alıp teşekkür etmesi devlete ihanet değil mi?

Bu konu ile ilgili bir sorum olacak tecrübeli arkadaşlara. Garanti bankasını bende tüketici hakları mahk. vermiştim,çektiğim konut kredisinden dolayı. mahkeme beni haklı buldu. garanti bankası da karşı dava açtı. mahkemede de nasıl bir savunma yapmam gerekiyor. avukat tutmalı mıyım sizce?

Geri