hünerli bayanlarımızın tarifleri

Kodla Büyü
kahvaltı menüsü tavsiyesi ;
sarımsaklı domatesli ekmek
salçalı sosis
haşlanmış patates ( ketçap & mayonez)
közlenmiş kırmızı biber
peynir tabağı
zeytin salatası
biberli ekmek(hatay)
bal - kaymak
nutella :)
aklıma gelenlerr

glimmer' Alıntı:
sarımsaklı domatesli ekmeksalçalı sosis
közlenmiş kırmızı biber
peynir tabağı
zeytin salatası
biberli ekmek(hatay)bal - kaymak
aklıma gelenlerr
teşekkür ederim hocam altını çizdiklerim dışında(nasıl yapıldığını bilmediğimden) diğerlerini düşündüm. Ayrıca adını bilmiyorum ama soslu yufkaya sarılrıp dilimlenmiş sosisleri çöp şişe takıp kızartmayı düşünüyorum. bir çeşit kurabiye, bir çeşit poğaça yapıcam.

dörtyol' Alıntı:
çeşitli peynir ve zeytin türleri, patlıcan ve biber közlemesi, börek ve bir de patates salatası olabilir bence. bne sabahları roka salatasını çok severim ama damak tadına göre değişir tabi.
evet yeşilliklere ben de bayılırım

glimmer' Alıntı:
salçalı sosis
közlenmiş kırmızı biber
peynir tabağı
zeytin salatası
biberli ekmek(hatay)
bal - kaymak
aklıma gelenlerr
böyle kahvaltı hazırlayıp davet eden arkadaş candır , baldır:)

günaydın yeymir :)
evet hocam bu arada ben hazırlıyorumdum dostlarıma :=)

çok basit olmakla beraber cok da lezzetli bi tarif
ekmekleri dilim dilim kesin
üzerine ikiye böldüğünüz sarımsakları sürün güzelce
sonra ayrı bir kapta domateslerin kabuklarını soyup minik minik doğrayın
tuz+karabiber+tercihen kekik

1 tane sarımsağı dövün ve yaptığınız ekmege süreceğiniz kadar tereyağında güzelce karıstırın. ekmeklerin üstüne karısımı sürün ve soslu domateslerinizi de serpin
180 derecede ısınmıs fırında ekmeklerimiz çıtır çıtır olana kadar kızartın :)
afiyet olsun

kahvaltımızı yaptık süper oldu, hocam keşke önceden alsaydım ekmeğin tarifini yapardım, hatay usulünüde bilemedim.. onun dışındakileri yaptım, bazı küçük eklemelerle..teşekkürler

akşama yemekli misafirim var menü olarak:
- mercimek çorbası Yanında fırında kruton(bunu ilk defa yapıcam)
- İslim kebabı
- Meyhane Pilavı
- Yanında Garnitür
- Mantı
- Kuru börülce salatası(bunu arkadaş daha önce hiç yemediği için yapıyorum)
- Çoban salata
- Patatesli kıymakı çıtır börek
- Turşu
- Ezme (belki yetiştirebilirsem)
En son tatlı olarak da Çikolata soslu Wolke yapıcam inş.
Nasıl Sizce 14.30 da çıkıyorum saat 7ye yetiştirebilir miyim?

süper bi menü. hocam sen yemekteyize katılsana hepsini aynı zamanda yapıcaksan

glimmer' Alıntı:
süper bi menü. hocam sen yemekteyize katılsana hepsini aynı zamanda yapıcaksan
valla glimmer hocam aklımca böyle bi menü hazırladım ama yewtiştirirmiyim becerirmiyim bilemiyorum. Gelecek olan arkadaşları karı - koca çok seviyorum ilk defa yemeğe gelecekler biraz özendim ama sonumu bilemiyorum işte...

size süper bir tarif vereyim arkadaşlar. tavuk sevenler mutlaka denemeli. martha stevert showda gördüm ve denedim. ben çok beğendim.
tavuğun göğsünü ince ve geniş biçimde kesin. ben markette direk bu şekilde kestirip alıyorum. böyle avuç gibi yani baya ince ve geniş olacak. bir tabağa un koyun içine tuz da katın tabi. diğer bir tabakta ise yumurtayı çırpın akı da dahil. ben iki tane kullandım. ayrı bir tabakta da köftelik ekmek kırıntısı yaparız ya hani ondan yapın. içine bir limon kabuğu rendesi atın. ve bir silkeleme yemek kaşığı da kekik katıp karıştırın. (ban bayat ekmekleri aralarda rondodan geçirip buzdolabı poşetlerinde buzlukta saklıyorum. köftede ve bu tür yerlerde çıkartıp kullanıyorum. buzluktan çıkartıp hemen kullandım hatta erimesini de beklemedim. gayet güyez olsu.) kızgın yağlı tavayı hazırlayın. tavuk göğüslerini önce una ardından yumurtaya ve son olarakta ekmek karışımına önlü arkalı bulayın ve nar gibi kızartın. kızarıp tabağa alınca üzerlerine birkaç damla limon sıkın. afiyet olsun.

Geri