Hakkari'de çatışma-26 Şehit 22 Yaralı- 19.10.2011

Kodla Büyü
joombal' Alıntı:
cesur_yürek' Alıntı:
işin gerçek yüzünü ben anlatayım. 11 eylül saldırısından sonra ABD ortda doğuyu şekillendirmek için önce ıraktan başlamaya karar verir ancak burda kendisine yandaş olarak türkiyeyi bulur bunun için kendisine yakın bir parti krurup (akp) bunun üzerinden ortadoğya hamle yapar bu parti kurulması içinde fgüleni ABD ye çağrırlar ve orda bu parti kurlur bu kısmında çok detay var anlatmak uzun sürer.

daha sonra bu partiden ABD ni türkiyey konuşlamsı için 1 mart teskerisini geçimesini ister ancak bu olmayınca ABD istediği yardımı pkk dan alır ve pkk ile pazarlıklar yapılır onun istekleri türkieye dayatılır. türkiye güya AB uyum yasalrı diye bunların her dediğini yappar oda yetmez ortak istihbarat çalışması için anlaşma yapılır ABD türkiyeden aldığı istihbaratı pkk ile paylaşır pkk nın güçlenmesi için ABD her türlü işi ypar bunun karşılığında pkk ırakta abd için her tülü eylemi yapar hatta suriye içinde pkk ABD nin isteklerini yapar

buda yetmez abd pkk ile türkiyeyi aynı masaya oturtur ve pazarlık yapmasını ister türkiyede pazarlık yapar.
pkk istediği özerk bir ülke olmak türkiede bunu kabul etsede bunu vatandaşa anlatmakta zorluk çeker en sonunda ABD başabaknala şu anlaşma yapılır suriye ve kürdisatn özerk olarak türkiye bağlancak türkiyede başkanlık sisitemi olacak üçlü bir federe bir devet anlaışı oalcak anaysanın çıkmak istemesinin nedenide bu

pkk türkiye ye yaptığı her operasyonda başarılı oldu neden? bu operasyonları ABD nin yapmasıdır. türk ordunun attığı her adımı bilen ABD bir santranç gibi türkiye ile oynar. arap baharını bizzat başkana yapılmasını isteyen de obamadır. arap baharını tamamlayan recep bey rapaor vermek içinde ABD nin yolunu tutar. ancak pkk hala istediğini alamamaktan şikayetçi olanca onların operasyonları dahda güçlenerek bir anlamda pkk ya zaman kazandırmak istenmektedir.
öye bir gün gelcek başbakn diyecekki başka çaremiz yok özerk olacağız savaş bitecek dieyecek ama bitmeyecek

Sen bu kafayla harcanıyon sayın hocam.

Vakit kaybetmeden öğretmenliği bırak, bir düşünce enstitüsü kur. Valla....

senin kafan bunları almaz sen acak üç beş tv nin haberler ile siyaset yaparsın. ben sana isim yer ve zaman konusnda her türlü detayı anlatırım. ben geçen yazdığım yazıda bu ülkede çok kan dökülecke dedim kimse aldırış etmedi aslında bu olaylara şaşırmamak lazım. türkieynin geleceği konusunda senin endişenlerin olmaya bilir ama benim var. sen ancak iş işten geçtikten sonra anlarsın. bu ülkeye özalıda, demirelide tayyibide getiren onlara oy verdiren güçler aynı. bu ülke çok zengin bir ülke ama bu zenginliği başkası yiyor. ergenekeon olsun şike opresyonu olsun hepsi düzmece bunlar bir senaryonun gereğidir. bunların detaylarınıda anlatırım. bu ülkede insanlar araştımadığı için obamanın tayyip erdoğana dediği gibi bizdeki seçimler sizdeki kadar kolay olmuyor. bizde araştımayan sorgulamayan sadece kulaktan duyma siyaset yapılır tıpkı senin gibi

akp ilk göreve geldiğinde onun başıan bela olacak dört problem vardı bunları birincisi asker ikincisi medya üçüncüsüde hakimler dördüncüsüde rektörler.

bunun için ABD de devreye girer ve çevik bir paşayı ABD ye çağırı çevik bire iki darpe planı hazrlanması için türkieye emir vermesini söyler bizim komuatanlarda bu tuzağa düşer ve balyoz ve sarıkız adı altında iki darbe planı hazırlayıp çevik bire gönderiri çevik birde bunları taraf gazetesine servis eder ve olay patlar bir ergenekon dava açılır ve istediğininz kada askeri bunun içine atabilirisniz askerin eli ayağı bağlanmış açıkçası düştükleri tuzağı bile anlayamadılar
ikinci olay hakimler için geçerli idi her ne kadar hakimleri ellerine almak isteselerde bu olmaz en son çare referandum olur bir referandum hazırlanır ynlarına üç beş uyduruk madde ile halkın önüne sunar burda fgülende devreye girer ve derki elimde olsa ölüleri bile kaldırı evet oyu verdirmek isterim der

medya da aslında ilk kullanılan aydın doğan olur tayyip erdoağn ilk önce isttemesede aydın doğanla anlaşır aydın doğanın 1 trilyonluk vergi borcu silinir ama sonra savaş başlar aydın doğanda artık çaresiz kalır medyada aydın doğanın silimesi diyer medyayıda korkutur böylece akp kendi kartel medyasını oluşturu buna fgünde dahil olur ve 3-5 kanal dah kurulur ve 3-5 gazete bu güçler tarafında satın alınır

rektörler ilk zmanlar biraz problem olsalarda abdullah gülün cumhurbaşkanlığıan gelip yeni rektör yasası çıkınca ve bir kaç rektöre dava açılınca onların bir kısmı emekli olur bir kısmı kendi kabuğuna çekilir
artık akp için önünde hiç bir engel kalmaıştır isteğini istediği şekilde yapmaktadır. millete başka masa arkasında başka
seçimler CIA büyük rolu olmuştur. işin kısası şu akp bir parti değil ABD nin bir organizasyonudr.

cesur_yürek' Alıntı:
joombal' Alıntı:
cesur_yürek' Alıntı:
işin gerçek yüzünü ben anlatayım. 11 eylül saldırısından sonra ABD ortda doğuyu şekillendirmek için önce ıraktan başlamaya karar verir ancak burda kendisine yandaş olarak türkiyeyi bulur bunun için kendisine yakın bir parti krurup (akp) bunun üzerinden ortadoğya hamle yapar bu parti kurulması içinde fgüleni ABD ye çağrırlar ve orda bu parti kurlur bu kısmında çok detay var anlatmak uzun sürer.

daha sonra bu partiden ABD ni türkiyey konuşlamsı için 1 mart teskerisini geçimesini ister ancak bu olmayınca ABD istediği yardımı pkk dan alır ve pkk ile pazarlıklar yapılır onun istekleri türkieye dayatılır. türkiye güya AB uyum yasalrı diye bunların her dediğini yappar oda yetmez ortak istihbarat çalışması için anlaşma yapılır ABD türkiyeden aldığı istihbaratı pkk ile paylaşır pkk nın güçlenmesi için ABD her türlü işi ypar bunun karşılığında pkk ırakta abd için her tülü eylemi yapar hatta suriye içinde pkk ABD nin isteklerini yapar

buda yetmez abd pkk ile türkiyeyi aynı masaya oturtur ve pazarlık yapmasını ister türkiyede pazarlık yapar.
pkk istediği özerk bir ülke olmak türkiede bunu kabul etsede bunu vatandaşa anlatmakta zorluk çeker en sonunda ABD başabaknala şu anlaşma yapılır suriye ve kürdisatn özerk olarak türkiye bağlancak türkiyede başkanlık sisitemi olacak üçlü bir federe bir devet anlaışı oalcak anaysanın çıkmak istemesinin nedenide bu

pkk türkiye ye yaptığı her operasyonda başarılı oldu neden? bu operasyonları ABD nin yapmasıdır. türk ordunun attığı her adımı bilen ABD bir santranç gibi türkiye ile oynar. arap baharını bizzat başkana yapılmasını isteyen de obamadır. arap baharını tamamlayan recep bey rapaor vermek içinde ABD nin yolunu tutar. ancak pkk hala istediğini alamamaktan şikayetçi olanca onların operasyonları dahda güçlenerek bir anlamda pkk ya zaman kazandırmak istenmektedir.
öye bir gün gelcek başbakn diyecekki başka çaremiz yok özerk olacağız savaş bitecek dieyecek ama bitmeyecek

Sen bu kafayla harcanıyon sayın hocam.

Vakit kaybetmeden öğretmenliği bırak, bir düşünce enstitüsü kur. Valla....

senin kafan bunları almaz sen acak üç beş tv nin haberler ile siyaset yaparsın. ben sana isim yer ve zaman konusnda her türlü detayı anlatırım. ben geçen yazdığım yazıda bu ülkede çok kan dökülecke dedim kimse aldırış etmedi aslında bu olaylara şaşırmamak lazım. türkieynin geleceği konusunda senin endişenlerin olmaya bilir ama benim var. sen ancak iş işten geçtikten sonra anlarsın. bu ülkeye özalıda, demirelide tayyibide getiren onlara oy verdiren güçler aynı. bu ülke çok zengin bir ülke ama bu zenginliği başkası yiyor. ergenekeon olsun şike opresyonu olsun hepsi düzmece bunlar bir senaryonun gereğidir. bunların detaylarınıda anlatırım. bu ülkede insanlar araştımadığı için obamanın tayyip erdoğana dediği gibi bizdeki seçimler sizdeki kadar kolay olmuyor. bizde araştımayan sorgulamayan sadece kulaktan duyma siyaset yapılır tıpkı senin gibi

Onun için diyorum ya sen harcanıyon. Biz köylüyük. Kafamız almıyor. Sizin gibi stratejist alalizist senarist arkadaşlarımız olmazsa naparık bilmem. Ah bir de yazamadıklarını yazsan kalbimiz durur herhalde. Ergenekon Şike düzmeceymiş. Bunlar düzmeceyse Perinçek kahraman, Aziz Baronda sıradan bir fanatik iş adamı. Öylemi? Ama sen öyle diyorsan öyledir sayın hocam estağfurullah biz neyiz ki değilmi.

Ama şu dediklerine katılıyorum. Daha çok kan dökülecek. Eğer o zaman okusaydım imzamı atardım. Ama bunlar Doğum sancısı.
Benim Memleketin geleceği konusunda endişelerim var tabiki, Fakat ümidim de var.

joombal kardeşim benim seninle tartışmam yanlış olur şimdi sen birşey biliyorsan yada yazdıklarım yalan diyorsan o konu üzerinde konuşuruz ama bu köy kahvehanesi gibi burda konuşmak doğru değil bilimsel konuşalım. benim harcanmam önemli değil önemli olan ülkenin harcanması benim en çok zoruma giden belkide vicdanen rahatsız olduğum durum bu millete gerçekler anltılmıyor. medyada o kadar yalan varki hangi birini nasıl anlatcaksınız. tabi siz diyeceksinziki onlar yalan da sen misin doğru, keşke ben yalancı olsaydım

cesur_yürek' Alıntı:
akp ilk göreve geldiğinde onun başıan bela olacak dört problem vardı bunları birincisi asker ikincisi medya üçüncüsüde hakimler dördüncüsüde rektörler.

bunun için ABD de devreye girer ve çevik bir paşayı ABD ye çağırı çevik bire iki darpe planı hazrlanması için türkieye emir vermesini söyler bizim komuatanlarda bu tuzağa düşer ve balyoz ve sarıkız adı altında iki darbe planı hazırlayıp çevik bire gönderiri çevik birde bunları taraf gazetesine servis eder ve olay patlar bir ergenekon dava açılır ve istediğininz kada askeri bunun içine atabilirisniz askerin eli ayağı bağlanmış açıkçası düştükleri tuzağı bile anlayamadılar
ikinci olay hakimler için geçerli idi her ne kadar hakimleri ellerine almak isteselerde bu olmaz en son çare referandum olur bir referandum hazırlanır ynlarına üç beş uyduruk madde ile halkın önüne sunar burda fgülende devreye girer ve derki elimde olsa ölüleri bile kaldırı evet oyu verdirmek isterim der

medya da aslında ilk kullanılan aydın doğan olur tayyip erdoağn ilk önce isttemesede aydın doğanla anlaşır aydın doğanın 1 trilyonluk vergi borcu silinir ama sonra savaş başlar aydın doğanda artık çaresiz kalır medyada aydın doğanın silimesi diyer medyayıda korkutur böylece akp kendi kartel medyasını oluşturu buna fgünde dahil olur ve 3-5 kanal dah kurulur ve 3-5 gazete bu güçler tarafında satın alınır

rektörler ilk zmanlar biraz problem olsalarda abdullah gülün cumhurbaşkanlığıan gelip yeni rektör yasası çıkınca ve bir kaç rektöre dava açılınca onların bir kısmı emekli olur bir kısmı kendi kabuğuna çekilir
artık akp için önünde hiç bir engel kalmaıştır isteğini istediği şekilde yapmaktadır. millete başka masa arkasında başka
seçimler CIA büyük rolu olmuştur. işin kısası şu akp bir parti değil ABD nin bir organizasyonudr.

Açıkça ve mertçe kaynağını yazki ona göre devam edek. yoksa vakit kaybı olur.

Bir de Bu darbe planları tuzak ise 28 şubat 12 eylül neydi. onlarda mı askere tuzaktı.

joombal' Alıntı:
cesur_yürek' Alıntı:

Açıkça ve mertçe kaynağını yazki ona göre devam edek. yoksa vakit kaybı olur.

Bir de Bu darbe planları tuzak ise 28 şubat 12 eylül neydi. onlarda mı askere tuzaktı.

o darbeleride hazırlayan ABD nin kendisi idi eskiden ABD türk ortusunu kullanıyordu şimdi cemaatleri kullanıyor sadece fark bu değişen bir şey yok. halk askere karşı güvenini kaybettiği için yeni bir strateji değiştirdiler burda hem ülke tabanına hemde arap ülklerine hitap edecek onların gönlünü kazanbilecek bir parti kurdular şimdi isdediklerini bu parti üzerinde yapıyorlar. sen inanmak istemiyorsan yapacak bir şey yok siz zannediyorsunzu ki recep tayyip erdoğan isarile karşı gibi gösterilerek hem ülke içinde hemde müslüman ülkeleri üzerinde yeni bir halife gibi taraf toplmaya çalışıyorlar ama siz recep tayyipin isarille gizli ne görüştülerini nasıl anslaşma yaptıklarını bilmiyorsunuz. hatta bunu yeni osmanlı figürü ile süslemeye çalışıyorlar. anlatılacak çok şey varda ...
benden bu kadar

Geçen emekli bir albayla tesadüfen aynı ortamda bulundum.Gayrı ihtiyari abi diyerek "Bu televizyonda internette askeriye ile ilgili duyduğumuz iddialar neyin nesi diye sordum."Bana onların hepsi yalan düzmece dedi.Hepsi mi dedim.Hepsi dedi.Bir iki tanesi de doğru olamaz mı dedim.Hayır hepsi yalan dedi.O anda yüzümdeki alaycı gülümsemeyi görünce albayımın Türk milletinin bu kadar geri zekalı olmadığını anlamış olmasını umarım.Bir de kendime şu soruyu sordum.Bazılarının Türk milletini bu kadar aptal zannetmesinin nedeni ne?

açılım rezaletini kim başlattı?
R.T.Edoğan..
258 şehit verdik açılımdan bu yana..
ne dedi geçenlerde bizim için artık kürt sorunu yoktur dedi..
peki habur olayını kim yaptı?

‎19 Ekim 2009, Tayyip ERDOĞAN: “Türkiye’de iyi, güzel şeyler oluyor. Umut verici gelişmeler oluyor. Bildiğiniz gibi 34 kişi sınırı geçti. Bunu son derece olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum”

19 Ekim 2011: 26 Mehmedimiz şehit, 74 milyon yaralı..

bazı saksı kafalılar biat ettikleri için hükümetin ayıplarını göremezler

şu dış işler osmanlıyı olduğu gibi bizi de batırdı tüm trilyonları nasılda topladık.Şimdi asker dışarda kış da geliyor

turkuazxyz' Alıntı:
Geçen emekli bir albayla tesadüfen aynı ortamda bulundum.Gayrı ihtiyari abi diyerek "Bu televizyonda internette askeriye ile ilgili duyduğumuz iddialar neyin nesi diye sordum."Bana onların hepsi yalan düzmece dedi.Hepsi mi dedim.Hepsi dedi.Bir iki tanesi de doğru olamaz mı dedim.Hayır hepsi yalan dedi.O anda yüzümdeki alaycı gülümsemeyi görünce albayımın Türk milletinin bu kadar geri zekalı olmadığını anlamış olmasını umarım.Bir de kendime şu soruyu sordum.Bazılarının Türk milletini bu kadar aptal zannetmesinin nedeni ne?

Onun için mi Mahkemelerde belli bir yere kadar dayanışma, sonra satan satana oluyorlar. Hıı?

joombal nereden okuyon kardeş bizde okuyalım nesıl satıyorlar, ne satıyorlar diye... Kaç tane iddianın hatalı çıktığından, kaç cdnin sahte çıktığından da haberin vardır umarım...

Yawf 10 yıldır başta olan bunlar, 10 yıldır terörü tırmandıran bunlar, ee halen ergenekon tartışıyoruz... Kardeşim tamam hepsini aldınız bitirin artık... Ne değişti terör örgütü ülke içinde pusu kurar duruma geldi, sorumlusu kim içerdeki ergenekon... Sonra beynimizle dalga geçiyorlar, koyun gibi inanılıyor deyince celalleniyorsunuz.. Bize değil beynimizle, algınızla dalga geçenlere celallenin!

Neyse...

Allah bu gencecik insanların ölümünden sorumlu kim varsa helak eylesin...

@Joombal

İyice bıkkınlık verdin ha. Herşeye atlayıp savunman mı gerek hükümeti. Şehitlerin haber verildiği konuyu nerelere getiriyorsun sırf kendini tatmin etmek için...

Albay var Albay var. Ama hangi albay. Mesele bu.

Basit bir boşanma davasının 2-3 sene sürdüğü bir sistemde kamyonlar dolusu delil ve kompleks bir örgüt yargılanıyor. Keşke hemen bitse tamam da göz var hizan var.

Terörle mücadele başarısı şehit kelle sayısı ile hesaplanırmı? Nasıl bir mantık. Allah aşkına.

Neymiş 99 da 2001 de 2-3 şehit varmış. Eeee terörle mücadelede başarı vardı. Şimdi her hafta 10 larca. ozaman başarısız.
Bende derim o yıllarda demekki PKK hükümetten memnundu, Devam et benim rahatım iyi dedi saldırmadı.
Nezaman ki itin kuyruğuna bastın. Kudurdu ve salyalarını saçmaya başladı, saldırdı.

Yoksa o yıllarda ESAS GÜNDEM ne olmalydı da TERÖR ön plana alınmadı. O gündem İRTİCA olmasın.

joombal' Alıntı:
Bende derim o yıllarda demekki PKK hükümetten memnundu, Devam et benim rahatım iyi dedi saldırmadı.
Nezaman ki itin kuyruğuna bastın. Kudurdu ve salyalarını saçmaya başladı, saldırdı.

Yoksa o yıllarda ESAS GÜNDEM ne olmalydı da TERÖR ön plana alınmadı. O gündem İRTİCA olmasın.

Ya bu akepe destekçileri hepsi aynı sözü söylüyor, bu olayda da başka her türlü olay da, adı p ile başlayan bir yerden ilham mı alıyorsunuz?

joombal dediğim gibi ben ergenekonunu da geçtim kardeşim, bu adamlar ABD başkanına bile posta koyan adamlar ama bir PKK bitmiyor bunu anlamıyorum... Adam her ülkedeki isyancılara destek veriyor, her ülkenin sorununu çözüyor ama içerde bir b.k yok.

24 şehit var ve başbakan muhalefete b.k attı, medyayı tehdit etti ve halka çocuğunuz ölüyor ama yapacak bişey yok sabredin dedi...

Yawf gerçekten niye sormuyorsun, niye sorgulamıyorsun. Ne deniliyorsa ama ergenekon, yawf ne b.k yapıyorsanız yapında bitirin şu ergenekonu da bakalım ne konuşacağız. Sokakta kadın bıçaklandı, hopa ergenekon-şike, cari açık aştı gitti ergenekon-şike, gencecik vatan evlatları öldü ergenekon-şike, her taraf torpil doldu ergenekon-şike, sınav soruları çalındı ergenekon-şike, parasız eğitim diyenler 19 ay içerde yattı ergenekon-şike, 24 şehit var DENİZ FENERİ BU TOZ DUMANDA DIŞARI...

Almanya çözemedi bizimkiler 2-3 ayda çözdü bitti ve tamda bu şehit zamanına denk geldi...

Off neyse; dünyanın en zor şeyi düşünceyi değiştirmektir, devam edin Allah "hazretlerine" zeval vermesin, şehit sayısı nedir ki boşverin...

amip33' Alıntı:
@Joombal

İyice bıkkınlık verdin ha. Herşeye atlayıp savunman mı gerek hükümeti. Şehitlerin haber verildiği konuyu nerelere getiriyorsun sırf kendini tatmin etmek için...

Norma hükümeti oturtup her yazılıp çizileni hükümete endekslerseniz aha böyle saçma sapan yorum yaparsın.
Hükümet kim ki. Ben her fikrimi hükümete göre ayarlamak zorundamıyım sayın hocam. Hükümet devletin kuklasıdır. Mühim olan devlet nedir.

Körü körüne övmekte yermekte cehalet belirtisidir. Onu babannemde yapıyor.
Yazılıp çizilenler bir tek hakikate endekslenir. Başka bir şeye değil. Benim çabamda bu yönde. Ama doğru ama eksik. niyetim budur. Kendimi tatmine ihtiyacım yok, olsaydı kitap yazardım.
Hemşo senin için bir kereliğine sokağa çıkıp eyleme katılacam tmm?

Srebrenitsa' Alıntı:
joombal' Alıntı:

Ya bu akepe destekçileri hepsi aynı sözü söylüyor, bu olayda da başka her türlü olay da, adı p ile başlayan bir yerden ilham mı alıyorsunuz?
Biri Joombal'ı durdursun, şimdi pkk yı Mhp yönetiyor ve destekliyor diyecek az kaldı.. :mrgreen:

Sevgili Joombal engin bilgi ve deneyimlerine dayanarak birşey sormak istiyorum...

Şu Samanyolu kanalı başta olmak üzere bütün işbirlikçi kanal ve gazeteler pkk yı Ergenekon'un kurduğunu ve onun yönettiğini söylüyordu. Şimdi bildiğim kadarıyla Ergenekon içerde. O zaman Ergenekon yönetiyordu, şimdi kim yönetiyor acaba. Dışarda kimler var: Deniz Feneri davalıları çıktı mesela bugün, cemaat ve tarikat liderleri ülkemizin ve okyanusa dağılmış durumda yedikleri önünde yemedikleri arkalarında.. Şimdi Ergenekon içerde olduğuna göre, dışardan kim yönetiyor pkk yı desem ne cevap verirsin merak ediyorum.

Srebrenitsa' Alıntı:
joombal' Alıntı:

Al sana kafayı partiyle bozan biri daha.
Kellâ kellâ lâ yenfa.... Sizi matrixin dışına çıkmaya davet ediyorum. yoksa bu parti sapkınlığı sizi kanser eder. Meseleyi neden partiye indirgiyoruz.

İkiz kardeşlerin bile fikri farklı farklı olur. En yakın dostların bile düşünceleri tamamen örtüşmez. Ama nedense cemaatin ve/veya akp destekçilerinin fikirleri Türkiye'nin neresine giderseniz gidin tamamen aynıdır. İnternette okuyorum, ülkenin çeşitli yerlerindeki arkadaşlarla görüşüyorum, bugünlerdeki fikirleri joombal'ın yazdığının aynısı. Ne eksik ne fazla.

Şaka bir yana Bahçelinin söylemlerinden memnunum Allah var. Eğer ki bu memlekette son 6-7 sene içinde bir iç savaş olmadı ise, burada paysahibi Muhsin başkan ve Bahçelidir.

Ergenekonun memleket üzerindeki etkisinin daha %40-50 si çökertildi. (şahıs bazında demiyorum, etkinlik olarak) Eğer ki RT ve devletimizin sözde ileri gelenleri engel olmasalardı bu örgütün yurt dışı ayakları ve içerideki baronları da çökertilecekti. Ama ucu masonlara uzanınca 13. sortiden sonra bitti. Zaten hazretleeri de koltuğa oturduktan tam 4 sene sonra inandı Ergenekon denen şebekenin olduğuna. varın siz düşünün. Sonrada hökümet yanlısımıyım değilmiyim bir daha düşünün. Biz hakikate tabiyiz.

Velhasıl Ergenekonun bir çok kadrosu içeride. Ancak bu sayı olarak tahminim %2 si bile değil. Ama Örgütün etkinlik olarak %40-50 si denebilir. Diğerleri kim peki? Hatırlayın İbrahimin delilerini. O delileri çoğuna canım kurban amma velakin 300 civarındaki operatif 30 timden bahsediliyor. Bunlardan en çok bilineni meczup A. Çarkın. ya diğerleri? O dönemde Kürt işadamı kanaat önderi vs. öldürenler, şimdi PKK saflarında Mehmetcik avlıyor.

Veli Büyük e gelelim. Anadili gibi ermenice bilen bir çelenkli. ne tesadüf ki doğduğu köy de bir ermeni köyü. ve yine tesadüf ki 70 milyonun içinden 160 tane tuğ olacak ve biri ermeni olacak. Bu zevat ne yaptı. Kahramanca eşkiyalık yaptı. görev bölgesinin sınırları içinde bir çok faili meçhul ve hepsi de kürt işadamı.

Ardından Korku imparatorluğu, içine kapanmış pısmış bir devlet. Ne tesadüf tamda İngiliz keferesinin istediği gibi.

Velhasılı kim içeride kim dışarıda iyi bilmek gerek.

K.çıma kıramp girdi oturmaktan. Herkese tatlı rüyalar.

Srebrenitsa' Alıntı:
İkiz kardeşlerin bile fikri farklı farklı olur. En yakın dostların bile düşünceleri tamamen örtüşmez. Ama nedense cemaatin ve/veya akp destekçilerinin fikirleri Türkiye'nin neresine giderseniz gidin tamamen aynıdır. İnternette okuyorum, ülkenin çeşitli yerlerindeki arkadaşlarla görüşüyorum, bugünlerdeki fikirleri joombal'ın yazdığının aynısı. Ne eksik ne fazla.

Senin mantığınla meseleye yaklaşacak olursak sizlerde aynı tornadan çıkmış gibisiniz sayın hocam. Anti AKPcilerin ve tarikatcilerin alayı aynı. bu günlerde sizlerde hep aynı telden çalıyorsunuz. Ahenk içinde. hiç kendinize bir baktınız mı. bir bakın bakalım ne göreceksiniz. Hatta senin gibi burada Çankayada dolu. Bir görseniz size burası cennet. AKPye karşı kuduran kudurana. Gazınızı vitrindeki hadiselere karşı boşaltmayın. sahte bir rahatlama verir size o kadar. Hakikati arayın. Hakikati Ne AKP görebilir Ne CHP ne MHP ne İP vs. Bunların alayı siyaset ehli, yalanıda dolanıda diz boyu. Diyorum AKP köstek olmazsa memleket daha iyiye gider.

Birde şu deniz feneri meselesi var. tahliyeler falan. Neden Tahliyeler var. Çünkü devran onların. bu kadar basit. niye kafa yoruyorsunuz. Siyasetin adeti üzere bu iş 100 yıldır böyle.

yakın tarihimizin 90 yıllarına kadar olanını kitaplardan okuduğum kadarıyla 90 dan sonrasına da aklımız kesecek kadar tanık oldum.şunu söylüyorum:

BU ÜLKEDE AMERİKANIN(dolasıyla İsrailin) EMELLERİNE HİZMET ETMEYEN HİÇBİR HÜKÜMET 2. KEZ İKTİDAR OLAMAMIŞTIR.

örnek mi türkiyede ilk defa denk bütçeyi sağlayan erbakan hükümeti...

Bugün İran Dışişleri Bakanı Salihi'nin açıklamarından bir kesit(ve bunları söylerken Davutoğlu mosmor ve suspus oldu.)
"Amerika, PKK'nın Irak'taki hareketlerini Türkiye'ye bildirseydi bu saldırı önlenirdi."

Elin şeyiyle gerdeğe giren güvey değil gelin olur...

joombal' Alıntı:
Şaka bir yana Bahçelinin söylemlerinden memnunum Allah var. Eğer ki bu memlekette son 6-7 sene içinde bir iç savaş olmadı ise, burada paysahibi Muhsin başkan ve Bahçelidir.

Ergenekonun memleket üzerindeki etkisinin daha %40-50 si çökertildi. (şahıs bazında demiyorum, etkinlik olarak) Eğer ki RT ve devletimizin sözde ileri gelenleri engel olmasalardı bu örgütün yurt dışı ayakları ve içerideki baronları da çökertilecekti. Ama ucu masonlara uzanınca 13. sortiden sonra bitti. Zaten hazretleeri de koltuğa oturduktan tam 4 sene sonra inandı Ergenekon denen şebekenin olduğuna. varın siz düşünün. Sonrada hökümet yanlısımıyım değilmiyim bir daha düşünün. Biz hakikate tabiyiz.

Velhasıl Ergenekonun bir çok kadrosu içeride. Ancak bu sayı olarak tahminim %2 si bile değil. Ama Örgütün etkinlik olarak %40-50 si denebilir. Diğerleri kim peki? Hatırlayın İbrahimin delilerini. O delileri çoğuna canım kurban amma velakin 300 civarındaki operatif 30 timden bahsediliyor. Bunlardan en çok bilineni meczup A. Çarkın. ya diğerleri? O dönemde Kürt işadamı kanaat önderi vs. öldürenler, şimdi PKK saflarında Mehmetcik avlıyor.

Veli Büyük e gelelim. Anadili gibi ermenice bilen bir çelenkli. ne tesadüf ki doğduğu köy de bir ermeni köyü. ve yine tesadüf ki 70 milyonun içinden 160 tane tuğ olacak ve biri ermeni olacak. Bu zevat ne yaptı. Kahramanca eşkiyalık yaptı. görev bölgesinin sınırları içinde bir çok faili meçhul ve hepsi de kürt işadamı.

Ardından Korku imparatorluğu, içine kapanmış pısmış bir devlet. Ne tesadüf tamda İngiliz keferesinin istediği gibi.

joombal .ıç mıç ne biçim konuşuyorsun yahu, savunduğun fikirleri zedeliyorsun, kimse ciddiye almaz bak sonra, zaten ne dediğin belli değil, arada tarikat mensuplarına bile laf atmışsın onlar desteğini çekerse ılıkların sonu geldi demektir haberin olsun, uykusuz kalma sen en iyisi...

joombal' Alıntı:
Albay var Albay var. Ama hangi albay. Mesele bu.

Basit bir boşanma davasının 2-3 sene sürdüğü bir sistemde kamyonlar dolusu delil ve kompleks bir örgüt yargılanıyor. Keşke hemen bitse tamam da göz var hizan var.

Terörle mücadele başarısı şehit kelle sayısı ile hesaplanırmı? Nasıl bir mantık. Allah aşkına.

Neymiş 99 da 2001 de 2-3 şehit varmış. Eeee terörle mücadelede başarı vardı. Şimdi her hafta 10 larca. ozaman başarısız.

alicim.. pkk hükümetten memnundu savunmasına girersen hata yaparsın..
o zaman da şu soruyu cevaplaman gerekir..
seçimden 6 ay öncesine kadar bir tane bile olay olmadı neden acaba?

ya da şöyle soralım.. pazarlık konuları nelerdi? ve şu anda neden bozuldu?

haa bi de şunu soralım böyle bir baskın, seçimden 3-4 gün önce olsaydı akp yine aynı oyu alır mıydı?

joombal' Alıntı:

canım kardeşim..
gerekirse avukat kiralayacaksınız, hakim kiralayacaksınız ele geçireceksiniz diyen kimdi?

artı.. aylarca ergenekon'dan içerde yatıp da telefonuna SEHVEN hizbuttahrir üyelerinin numarası yüklendiği tespit edilen, 4 ay sonra tahliye edilir edilmez kahramanca çatiışmaya giden kahrman pilotumuz kimdir? madem suçluydu neden tahliye edildi? madem suçsuzdu neden aylarca tutuklu kaldı?

artı.. odatv'deki tutuklu olan gazetecilerden birinin bilgisayarındaki ulusal medya konferansı dosyasının virüs ile yüklendiği tespit edildi..

artı.. basılmamış kitap terör örgütü propagandası sayıldı, basılmış teröristler ise serbest bırakıldı..

bana kimse kalkıp da ADALET ve kalkınma'dan bahsetmesin..

ne olduğu belli olmayan yahudi bi adamın getirdiği bir avuç belgeyle başlayan davaya kim inanır..
kadir bile inanmaz..

Geri