Hakkari'de çatışma-26 Şehit 22 Yaralı- 19.10.2011

Kodla Büyü
barzani demiş ki türk kürt kardeşliği darbe almıştır asıl şimdi savaş baltalarını bilemeliyiz şu anda geri çekilirsek dünya farklı anlar.Fırsat bu fırsat ben komutan olsam bu fırsatı hayatta kaçırmam.vatanıma açıkça saldırılıyor bunlar dışardan geliyor bu açıkça bir savaştır hedef ırak ise gidelim yakalım ezip geçelim

Yazıklar olsun be kannalrı izledikçe tamamben uyumam artık sabaha kadar.Abicim kaç jet varsa kalksın o ülkeyi bombalasın dağları uçursunlar artık.Yakıt yetmezse alırız füze yetmezse alırız.G;B;F;libya için trilyonları toplamadık mı hadi bakalım sizleri davet ediyorum o acıklı reklamları şimdi görelim.Nerde tekbir nidaları :verymad:

volkankey' Alıntı:
bazıları hala yandaş medyanın askerler üzerinde yürüttüğü kara propagandadan etkilenerek generalleri suçluyor. Ulan general kime bağlı? Kimden emir alıyor?
Kafa yok mu sizde hiç?
Ama kafa olsa
biz PKK ile görüşmüyoruz devlet görüşüyor lafına da inanmazdınız......

Hala generallere laf atan soysuzlarında inşallah en yakın zamanda ailelerinden birileri terör sonucu toprağı boylar. Bin beter olsunlar.

Şehitlerimize Allah rahmet eyleyin ailelerinede sabırlar diliyorum Allahtan.

Allah bütün teröristlerin ve bunlara yardım ve yataklık eden bütün aşağılık mahlukların topunun belasını versin :verymad: . Allah onlara fırsat vermesin.

Şehitlerimize Allahtan rahmet, yakınlarına sabır ve metanet diliyorum. :tr:

Her şeye rağmen ve tüm şerefsizlere inat, Türk-Kürt kardeştir, Kahrolsun pkk.

taş üstünde taş baş üstünde baş bırakmayacaksın faşizan duygularım kabardı arkadaş...kısasa kısas

Kanal 7'ye telefonlar bağlanan anne, oğlunun kendisine neler söylediğini şöyle aktardı: "Aradığımda oğlumun iyi olduğunu öğrendik. Oğlum 50-60 yaralı olduğunu söyledi. Haberlerde 20-30 diyorlar ama daha çok kişi varmış. iyi olduğunu söyledi. 'Çok zahiyatımız var ama ben iyiyim' dedi. Morali çok bozuktu."

http://haber.mynet.com/sag-kurtulan-er- ... 818-yasam/

Ölü sayısının 50 civarında olduğunu bi helikopterinde düşürüldüğünü duydum yukarıdaki habere göre gerçek galiba. Bi kaç tanede heron düşmüş galiba.

Gerçek ölü sayısını saklıyolar. :verymad:

en iyi topçu unsurları çukurcadadır 24 saat hava unsurları havadadır niye başarısız olunuyor anlamıyorum.tam 40km menzili var çukurcanın onlarında 17 km menzilli seyyar dorçka ile saldırıyor.Artık mekap giyen adamlar yok karşımızda.Bunların da istibarat bilgisayar güçleri var.Şerefsiz elinde tetik tam 24 saat sudan çıkmadan bekliyormuş.
Bacakları morarıyormuş yine de çıkmıyormuş bu ne direnç ne inanç.Özel harekat, komando birliklerimiz mutlaka 48 saat de başarı ile çıkmalı dünya bizi izliyor bu savaşı kazanmalıyız.

"Ey Türk;
Üstte gök çökmedikçe, altta yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir. Titre ve kendine dön."

Bu hükümet döneminde
eğitimde başarısız olduk
terörde başarısız olduk
ekonomide başarısız olduk cari açık korkunç rakmlara çıktı
turizim bakanlığı ayrı bir rezalet
komşularla ilişkiler, sıfır sorun devam ediyor
tarımda ve hayvancılıkta çökmüşlüğün eşiğindeyiz

Bu akp hükümeti baolndan başka bir şey olmadığını herkez bir gün görecekte iş işten çoktan geçmiş olacak birileri bunun üstünden çok rant götürecek

Arkadaşlar bugün birlik olma günü bugün tek bir karar verilerek ivedilikle uygulanması gereken bir gün sağ sol cemaatçi diye ayrılmadan terörü bitirmek için olağan üstü hal ilan edilmesi gerekir.

Şehitlerimize Allahtan rahmet kederli ailelerine Başsağlığı diliyoruz....

bir anayasa hazırlanıyor. başbakan acele ediyor özellikle konulması gereken bölümler var. bunu ABD ve AB isityor onlarda pkk isteklerini iletiyor. anayasa hazırlandıktan AKP vizyonu tamamlamış olacak sonrası iç karşıklık ve binlerce insan ölecek

Ya Rabbim, şehitlik mertebesine yükselmiş bu kullarının sevenlerine ailelerine sabır ver
Bu güzel vatanda yaşayıp, her türlü nimetinden yararlanıp hala daha nankörlük yapan, huzurumuzu bozmak isteyen bu nankörleri de sana havale ediyoruz Allah'ım..

Kızgınlıkla, yoğun duygularla çok şey yazılabilir. Ama vakit sağ duyulu, aklı selim hareket etme vakti. Kimse suçsuz değil, kimse de kesin suçlu ya da hain değil. Siyasilerin bunu bile malzeme yapıp birbirlerini suçlamaları şehitlerimiz kadar canımı sıkıyor. Yeter kardeşim siyaset yapmayın. Ya da şerefsiz itler yüzünden milletleri birbirine düşman etmeyin...

Allah niyetinde hainlik olanların hepsine mümkünse hidayet değilse her türlü kahrı versin. Kursunlar planlarını, onların arkasında tüm dünya devletleri de olsa, içeri de hainleri de olsa biz şehit olmasını biliriz. Gerekirse 70 milyon...

Bir çok vatandaşımız bir çok şeyi bilmeden, kızgınlıkla yazıyor. Arkadaşlar her şeyi yazamam buraya. Bildiğim şeyler var. Ben de askerliğimi alay istihbaratında yaptım. Alay ve tabur yönetimlerini, asker eğitim programlarını, meskun mahal saldırı, savunma v.s. bilgilerini içeren kitaplarla, bunların eğitim programlarıyla muhattap oldum. Bir çok da asker yakınım var. Her hafta teröristlerin, şüpheli araçların kışlaları incelemesi gibi algılanabilecek her hareketin tüm kışlalara anında duyurulduğunu biliyorum.

Ama çoğumuzun bilmediği, saldırı alan karakolun coğrafi olarak savunması çok zor bir noktada olması, etrafının çok sarp ve hain saldırılar için uygun olduğu, özellikle dünkü saldırıda (şehitlere baktığınızda bunu siz de anlayabilirsiniz) taburda nöbetçi subay üsteğmen, nöbetti astsubay başçavuş, çavuş ve erlerden başka kimsenin olmadığı, çoğunluğun uyuduğu gece vakti 150 kişilik bir grup, uçak savar, ağır silarlarla organize saldırmış. Yardımın gelmesini engellemek için de aynı anda eş zamanlı saldırılar düzenlenmiş. Ve zaiyatın çok olmasının en büyük sebebi teröristlerin havan kullanmış olması. İlk saldırı esnasında nöbetçi askerlere yardıma hazırlanan askerlerin toplu olduğu bölgelere gelen havanlarla bir çok askerimiz şehit olmuş, o kargaşada, ölümlerden sonra sızma da olmuş... Bilgiler malesef doğru, kaynak bizzat telefonla bölgeden bir yakınımdan aldım, haberlerden sonra dayanamadım arayıp sordum... 15 yaşındaki çocukların, kandırılıp beyinleri yıkanıp ilkokulu bitirip dağa çıkmasını engelleyemediğimiz sürece terör bitmez...

Askeri açıdan o anlarda yapılacak çok da bir şey yok. Bu adamlar uçak savarı, havanı, 150 kişilk ekibe silahı mermiyi, gıdayı nereden buluyor Allah aşkına. Başta İsrail olmak üzere, Ermenistan dahil kaç ülke bunları besliyor. Yine askerimiz kahramanca savaşmış, bu kadar hain ve pis bir pusuyu bile şehit olarak, püskürtmesini bilmiş ve takipte... Ancak bölgede operasyon yapıp toplu bir başarı almak öyle düşünüldüğü kadar kolay değil. Kaç aydır hazırlığı ve istihbaratı yapılıyor. Çok zor ve çok geniş bir bölge. Samanlıkta iğne aramak gibi bir şey terörist aramak. Öyle hadi operasyon yapalım, dalalım kolay iş değil. 10 bin askeri çıkarıp, operasyon yapmanın maliyetinin yanında verilecek zaiyat da mutlaka olur. Sizin karşınızda savaşan bir ordu yok. Hain bir it sürüsü var.

Allah askerimize güç ve muvaffakiyet versin... Şu andan sonra birbirimizi yemenin bir anlamı yok. Dua hem şehitlerimize hem de ailelerine en büyük katkınız. Maddi imkanı olanların, kampanya düzenlenmesini beklemeden şehit yakınlarına maddi yardım yapmaya da davet ediyorum...

Birbirimize yaptığınız her haraket ve taşkınlık emin olun şehitlerimizi rahatsız edecektir. Vakit birlik olma, dimdik durma, yardımlaşma ve dua vakti...

Hepimizin başı sağolsun... Vatan sağolsun. Gerekirse biz de savaşıp vatan için dinimiz için şehit olmaya hazırız... :tr:

Bizim avanakalar ne zaman terör darbe aldı,sıkıştılar,çözülme başladı dediyse ardından mutlaka büyük saldırılar yaptı pkk.Bişi yapmıyorsunuz susun bari.Şu saldırıyı 5 gün önce yapsalardı da şu terör bitseydi olmaz mıydı?

POLİS GÖRDÜ VUR İZNİ ALAMADI

Öte yandan saldırı ile ilgili şok detaylar ortaya çıkmaya başladı. Alınan bilgiye göre Özel Harekat polisleri saldırıdan önce teröristlerin geldiği noktada yaklaşık 15 terörist tespit etti ve operasyon izni istedi. Fakat izin verilmedi. Teröristlerin hain planlarını etkisiz hale getirecek operasyon böylece başlamadan sona erdi. Operasyon izin alamayan özel harekatçılar olası bir saldırıya karşı önlemini aldı. Beklenen teröristlerin gelmesiyle başlayan çatışma da önlemler sayisinde kayıp verilmedi. Teröristler saldırıdan sonra Asayiştepe'de yeralan karakollardaki askerlere ait elbiseleri ve telsizler alıp ayrıldılar. Teröristlerin elbiseleri daha sonraki eylemlerde kullanmak üzere aldıkları öğrenildi.

YANDAŞ MEDYA HABERİ
Saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin geçtiğimiz günlerde yerle bir edilen Kavaklı Kampı'ndan kaçan terörist gruplar ile Hakurk, Zap ve Metina kamplarından gelen teröristler olduğu öğrenildi.
HANİ kavaklı kampında 100 lerce terörist öldürülmüştü?Nereden çıktı bunlar?Bu 300-400 kişi ıraktan gelmedi.Bunlar sınırın içinde.Şimdi çoğu evinde TELEVİZYON İZLİYOR.

BU UÇAKLAR TERÖRİSTLERİ BOMBALIYORSA BU SALDIRIYI DÜZENLEYENLER KİM. KURMAYLIK SINAVINI ZOR BİLİRDİK.BENCE KPSS SINAVI DAHA ZOR.

theghost83' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
Çatışma 4 saat sürmüş, destek neden gelmemiş arkadaş, nerede bu komutanlar, indirseydiniz o dağları başlarına. Yazaık çok yazık.

cahil cahil konusmayın be... karakolu korumak için karakoll mu kurulacak.. taburu korumaya nerden asker gidecek..köy karakolundanmı...

yas askerlik yapmamıssın yada basbakanhın oglunun yanında yapmıssın....

neden ucak yollamadılar neden helikopter yollamadılar vs.. vss... daha oncede aynı konualar konusulmustu... zaten tüm komutanlar içerde dısarda bıraktıgınız 3-5 tane onlardamı hainn.. bu ülkede herkez hain bir sizinkiler degil.....
:+1: :+1: :+1:

turkuazxyz' Alıntı:
Şehit polis memuru Bülent Emen şehit düşmeden bir gün önce, Facebook'ta paylaştığı "Allah düşmanın bile şereflisini versin" başlıklı yazısında şöyle diyor:

"Vergi vermezsin, yardım alırsın. Fatura ödemezsin, bizden keserler. Cahilim dersin, öğretmeni şehit edersin. Hastayım dersin, doktoru şehit edersin. Yolumuz yok dersin, mühendisi şehit edersin. Asfaltı kazar mayınla patlatırsın. Resmi dilini bile öğrenmeye tenezzül etmediğin devletten iş beklersin. Fakirim dersin ama inatla çoğalıp virüsleri bile kıskandırırsın. Fakirim dersin, aşiret düğününde görgüsüzlüğün dibine vurursun. Sıkıntın varsa, gel uzlaşalım, kardeşçe yaşayalım dersin, olmaz bu topraklar bizim diye iddia edersin. Biz bu toprakları kanla aldık, kanla veririz deriz, savaşalım deriz, pis faşist dersin. Arkamızı döndüğümüzde pusu kurarsın. Bıktık artık kardeş ayaklarından, Allah düşmanın bile şereflisini versin.."

Kaynak : http://www.internethaber.com
Allah rahmet eylesin Bülent polisimize mekanı cennet olsun
:+1: :+1: :+1:

eya' Alıntı:
Kızgınlıkla, yoğun duygularla çok şey yazılabilir. Ama vakit sağ duyulu, aklı selim hareket etme vakti. Kimse suçsuz değil, kimse de kesin suçlu ya da hain değil. Siyasilerin bunu bile malzeme yapıp birbirlerini suçlamaları şehitlerimiz kadar canımı sıkıyor. Yeter kardeşim siyaset yapmayın. Ya da ***** itler yüzünden milletleri birbirine düşman etmeyin...

Allah niyetinde hainlik olanların hepsine mümkünse hidayet değilse her türlü kahrı versin. Kursunlar planlarını, onların arkasında tüm dünya devletleri de olsa, içeri de hainleri de olsa biz şehit olmasını biliriz. Gerekirse 70 milyon...

Bir çok vatandaşımız bir çok şeyi bilmeden, kızgınlıkla yazıyor. Arkadaşlar her şeyi yazamam buraya. Bildiğim şeyler var. Ben de askerliğimi alay istihbaratında yaptım. Alay ve tabur yönetimlerini, asker eğitim programlarını, meskun mahal saldırı, savunma v.s. bilgilerini içeren kitaplarla, bunların eğitim programlarıyla muhattap oldum. Bir çok da asker yakınım var. Her hafta teröristlerin, şüpheli araçların kışlaları incelemesi gibi algılanabilecek her hareketin tüm kışlalara anında duyurulduğunu biliyorum.

Ama çoğumuzun bilmediği, saldırı alan karakolun coğrafi olarak savunması çok zor bir noktada olması, etrafının çok sarp ve hain saldırılar için uygun olduğu, özellikle dünkü saldırıda (şehitlere baktığınızda bunu siz de anlayabilirsiniz) taburda nöbetçi subay üsteğmen, nöbetti astsubay başçavuş, çavuş ve erlerden başka kimsenin olmadığı, çoğunluğun uyuduğu gece vakti 150 kişilik bir grup, uçak savar, ağır silarlarla organize saldırmış. Yardımın gelmesini engellemek için de aynı anda eş zamanlı saldırılar düzenlenmiş. Ve zaiyatın çok olmasının en büyük sebebi teröristlerin havan kullanmış olması. İlk saldırı esnasında nöbetçi askerlere yardıma hazırlanan askerlerin toplu olduğu bölgelere gelen havanlarla bir çok askerimiz şehit olmuş, o kargaşada, ölümlerden sonra sızma da olmuş... Bilgiler malesef doğru, kaynak bizzat telefonla bölgeden bir yakınımdan aldım, haberlerden sonra dayanamadım arayıp sordum... 15 yaşındaki çocukların, kandırılıp beyinleri yıkanıp ilkokulu bitirip dağa çıkmasını engelleyemediğimiz sürece terör bitmez...

Askeri açıdan o anlarda yapılacak çok da bir şey yok. Bu adamlar uçak savarı, havanı, 150 kişilk ekibe silahı mermiyi, gıdayı nereden buluyor Allah aşkına. Başta İsrail olmak üzere, Ermenistan dahil kaç ülke bunları besliyor. Yine askerimiz kahramanca savaşmış, bu kadar hain ve pis bir pusuyu bile şehit olarak, püskürtmesini bilmiş ve takipte... Ancak bölgede operasyon yapıp toplu bir başarı almak öyle düşünüldüğü kadar kolay değil. Kaç aydır hazırlığı ve istihbaratı yapılıyor. Çok zor ve çok geniş bir bölge. Samanlıkta iğne aramak gibi bir şey terörist aramak. Öyle hadi operasyon yapalım, dalalım kolay iş değil. 10 bin askeri çıkarıp, operasyon yapmanın maliyetinin yanında verilecek zaiyat da mutlaka olur. Sizin karşınızda savaşan bir ordu yok. Hain bir it sürüsü var.

Allah askerimize güç ve muvaffakiyet versin... Şu andan sonra birbirimizi yemenin bir anlamı yok. Dua hem şehitlerimize hem de ailelerine en büyük katkınız. Maddi imkanı olanların, kampanya düzenlenmesini beklemeden şehit yakınlarına maddi yardım yapmaya da davet ediyorum...

Birbirimize yaptığınız her haraket ve taşkınlık emin olun şehitlerimizi rahatsız edecektir. Vakit birlik olma, dimdik durma, yardımlaşma ve dua vakti...

Hepimizin başı sağolsun... Vatan sağolsun. Gerekirse biz de savaşıp vatan için dinimiz için şehit olmaya hazırız... :tr:
+1

Arkadaş dönem kızgınlık, tepki gösterme gerekirse avazı çıktığı kadar bağırma günüdür. Bu ne mülayimliktir ya boğazımızı kesseler ne iyi ettin etimizide yiyin diyeceğiz. Şaşıyorum bu yandaşlara bu medyalarına siz hangi milletin evladısınız hangi soyun sopusunuz kardeşim biraz atalarınızdan feyz alın biraz dik durun yeter be dieyin yeteeeeer.

Geri