Hakkari'de çatışma-26 Şehit 22 Yaralı- 19.10.2011

Kodla Büyü
Re: yine şehit yine yürek yangını

jemba35' Alıntı:
isbb80' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
fatal' Alıntı:
hükümet istifa etmeli bence

arkadaş hükümetle ne alakası var ya, ne zaman Türkiye kafa tutmaya başladımı darbeler, terör olayları olmamış mı, menderesi, özalı hatırlayın. Ama artık hoşgörü bitti bakalım nereye kadar, bu köpeklerin en çok zarar verdiği kürt milletidir. ben kürt olupta bunları destekleyen çok az bir kesim olduğunu düşünüyorum. İşin sonuna gelindi artık, ya devlet başa ya kuzgun leşe

10 sene önce terör var mıydı bu memlekette kardeş söyle bana

Şu anda bu konu hakkında sizinle tartışmak istemiyorum, 10 sene önce Türkiye mi vardı terör olsun.

Jemba az bi o yıkanmış kafanıda alıp bu forumdan uzaklaş... 10 yıl önce bugünkünden fakir ama DAHA BAĞIMISIZ BİR TÜRKİYE vardı...
Senin EŞBAŞKANIN SENİN GİBİLERİ KANDIRARAK BU ÜLKEYİ BU HALE GETİRDİ, BARİ BIRAK ÇEK GİT DE DAHA FAZLA CANIMIZI SIKMA...
Senin söyleyeceklerinin hepsini biliyoruz zaten, yıllardır yandaş medyan yazıp çizip duruyor merak etme... Okuyoruz... Ama GERÇEKLERİ GÖREBİLECEK KADARDA BASİRET SAHİBİYİZ....

Re: Hakkari'de çatışma- Yine Şehit yine yürek yangını

sand_storm' Alıntı:
Haberlerde okuduğum kadarıyla Tugay'a saldırmışlar. Anlamadığım koskoca tugaya nasıl saldırıyorlar. Canımız yandı, yüreğimiz parçalandı. Allahım rahmet eylesin. Rabbim sen bu vatanı bu çakallara yem etme. Amin. Tüm milletimizinn başı sağolsun. :(
dün habertürk teketek programında dağlıcadaki komutan vardı albay. izlersen nasıl koca tugaya saldırdığını az çok anlıyorsun hocam. adamlar günlerce önceden katırlarla hazırlık yapıyor (havan topları ağır silahlar v.s.) fakat bizimkiler bir şekilde artık nereden nasıl bir emir geliyorsa kımıldıyamıyor karakoldan. ve ardından çok sistemli saldırıyorlar. bunlar birinden veya bir ülkeden yardım ve eğitim almadan tek başına olmaz hocam.

Şehit ailelerine sesleniyorum.Bu vurdumduymaz gamsız terörle mücadelede gerekeni yapmayan üst düzey devlet görevlilerini cenaze alanına sokmasın.BELKİ BİR BAŞLANGIÇ OLUR TERÖRLE MÜCADELEDE.

bugün yine açıklarlar artık "Bıçak Kemiğe Dayandı...!!!" diye. o bıçak bir gün bunlara sebep olanlara, göz yumanlara, o it soyunu hala imralıda besleyenlere de dayanır inşallaaaahhh... :cry: :verymad: :tr:

aykutgultekin' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
isbb80' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
fatal' Alıntı:

arkadaş hükümetle ne alakası var ya, ne zaman Türkiye kafa tutmaya başladımı darbeler, terör olayları olmamış mı, menderesi, özalı hatırlayın. Ama artık hoşgörü bitti bakalım nereye kadar, bu köpeklerin en çok zarar verdiği kürt milletidir. ben kürt olupta bunları destekleyen çok az bir kesim olduğunu düşünüyorum. İşin sonuna gelindi artık, ya devlet başa ya kuzgun leşe

Şu anda bu konu hakkında sizinle tartışmak istemiyorum, 10 sene önce Türkiye mi vardı terör olsun.

Jemba az bi o yıkanmış kafanıda alıp bu forumdan uzaklaş... 10 yıl önce bugünkünden fakir ama DAHA BAĞIMISIZ BİR TÜRKİYE vardı...
Senin EŞBAŞKANIN SENİN GİBİLERİ KANDIRARAK BU ÜLKEYİ BU HALE GETİRDİ, BARİ BIRAK ÇEK GİT DE DAHA FAZLA CANIMIZI SIKMA...
Senin söyleyeceklerinin hepsini biliyoruz zaten, yıllardır yandaş medyan yazıp çizip duruyor merak etme... Okuyoruz... Ama GERÇEKLERİ GÖREBİLECEK KADARDA BASİRET SAHİBİYİZ....

10 yıl öncekininde 20 yıl öncekinide şimdikininde,bir torba makarnaya oyunu satanında teröre destek veren ve mücadele etmeyen herkesinde Allah belasını versin.

Böyle saldırıları büyük gizlilik içinde düzenleyip tank top heklikopter,uçak ve füzeye rağmen ırağa kaçabilen teröristleri komta edenleri 50 milyar maaş ve general rütbesi ile işe mi alalım terörün bitmesi için?

turkuazxyz' Alıntı:
Şehit ailelerine sesleniyorum.Bu vurdumduymaz gamsız terörle mücadelede gerekeni yapmayan üst düzey devlet görevlilerini cenaze alanına sokmasın.BELKİ BİR BAŞLANGIÇ OLUR TERÖRLE MÜCADELEDE.
daha öncede olduğu gibi chp ve mhp'li vekillere ve askerlere bu dediğini yapacaklar muhtemelen hocam, sizin geçmişteki uygulamalarınız yüzünden oldu falan diye. ama akp'ye, bakan ve valilerine yine bir toz gelmeyecek.

aykutgultekin' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
isbb80' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
fatal' Alıntı:

Kes sesini be, zaten canımız sıkkın, sen çek git, babanın forumumu burası cins.

10 sene önce terör var mıydı bu memlekette kardeş söyle bana[/quote]

Şu anda bu konu hakkında sizinle tartışmak istemiyorum, 10 sene önce Türkiye mi vardı terör olsun.[/quote]

Senin söyleyeceklerinin hepsini biliyoruz zaten, yıllardır yandaş medyan yazıp çizip duruyor merak etme... Okuyoruz... Ama GERÇEKLERİ GÖREBİLECEK KADARDA BASİRET SAHİBİYİZ....[/quote]

10 yıl öncekininde 20 yıl öncekinide şimdikininde,bir torba makarnaya oyunu satanında teröre destek veren ve mücadele etmeyen herkesinde Allah belasını versin.[/quote]
Katılıyorum hocam... Ve ekliyorum, teröristi hapisten çıkarıp milletvekili yapanın da, teröriste özel karşılama yapıp, özel savcıyla serbest bırakanın da, Amerikanın emrinden çıkmadıığı için yaptığımız kara harekatını, obamanın bir telefonunun arkasından hemen iptal ettirenin de, ve bunu hala görmeyeninde, Allah Belasını versin....

Canın niye sıkkın ki Jemba35, Sorumlusu olduğun şeyden sıkkın olman mantıklı değil. Ayrıca Hakaret etme, benim kelimelerim içinde hakaret yok dikkat et... Bu ülkede terörün bu noktaya gelmesinde hükümetin ne kadar rolü varsa, körü körüne hiç sorgulamadan destek verenlerinde o kadar rolü vardır. Senin canın sıkkında bizim ki değil mi? Haa git kısmına gelince, şu anda bu başlık altında hükümeti savunman, zaten GERÇEKTEN CANI SIKKIN olan insanları rahatsız ediyor. O yüzden...

3-5 çapulcuyla başa çıkamayacaksak biz bitmişiz demektir. Benim bildiğim 26 şehit, 18 yaralı cephe savaşlarında oluyor. Gece boyunca oraya yardım gönderemiyosan Kimse bana Türk ordusunun güçlülüğünden bahsetmesin. Bıktık artık saldırı sonrası operasyonlardan. Başkaları 1 askerine karsı 1000 adam verirken bizim askerlerimiz bu kadar mı değersiz. Yetkililerin “Bıçak kemiğe dayandı, Sözün bittiği yerdeyiz, Kanları yerde kalmayacak” gibi sözleri bir anlam ifade etmiyor artık. İcraat lazım. sessiz kalınıp her şey kabul edildikçe sonumuz daha da kötüye gidiyor. Allah yardımcımız olsun.

Çatışma 4 saat sürmüş, destek neden gelmemiş arkadaş, nerede bu komutanlar, indirseydiniz o dağları başlarına. Yazaık çok yazık.

theghost83' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
fatal' Alıntı:

hükümet le şöyle bir lakası var... 2000 yıllardan beri eskisi gibi katı olarak mücadele ye devam edilseydi... kürt açılımı yapıp o şerefsizleri sınırda kral gibi karsılatmasaydı... şimdi bunlar bukadar azmazdı... adamlara 10 sene dogru durust mücadele etmeyeceksin..edenleri içeri atacaksın.... tabi adamlar tekrrar güclenirler... yandasları artar..tek sorumlusu tabiki hükümettir...

benmiyim sorumlusu...şehit olan askerlerimizmi....

bitme noktsaina gelen terörü yeniden hortlatan benmiyim...

geçmişten günümüze şehit sayılarına bakarsanız anlarsnız...

gerçi bizler anca konusuruz... ateş düştüğü yeri yakıyor...yakmaya devam edecek... NEDE OLSA ASKERLİK GELİP YATMA YERİ DEGİL dimi....

Allah c.c şehitlerimizin ailelerine sabır versin... BAŞIMIZ SAĞOLSUN....
:alkis:

jemba35' Alıntı:
theghost83' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
fatal' Alıntı:

hükümet le şöyle bir lakası var... 2000 yıllardan beri eskisi gibi katı olarak mücadele ye devam edilseydi... kürt açılımı yapıp o şerefsizleri sınırda kral gibi karsılatmasaydı... şimdi bunlar bukadar azmazdı... adamlara 10 sene dogru durust mücadele etmeyeceksin..edenleri içeri atacaksın.... tabi adamlar tekrrar güclenirler... yandasları artar..tek sorumlusu tabiki hükümettir...

benmiyim sorumlusu...şehit olan askerlerimizmi....

bitme noktsaina gelen terörü yeniden hortlatan benmiyim...

geçmişten günümüze şehit sayılarına bakarsanız anlarsnız...

gerçi bizler anca konusuruz... ateş düştüğü yeri yakıyor...yakmaya devam edecek... NEDE OLSA ASKERLİK GELİP YATMA YERİ DEGİL dimi....

Allah c.c şehitlerimizin ailelerine sabır versin... BAŞIMIZ SAĞOLSUN....

Söylenecek çok söz varda şimdi yeri değil, 2000 de terör bitmişmiş, adamlar teslim etti elebaşını, assalardı ya, şimdide çıkıp ucuz vatanperver nutukları çekerler. 2000 de Türkiye diye bir ülkemi vardı terör olsun, 1 milyar dolar için kapı kapı it gibi gezdiriyorlardı hükümeti. resmen işgal edilmiştik, arkadaş şunu unutmayın, bu olaylar yeni anayasa çıkmasın diye yapılıyor, .......larını yırtsalar bu anayasa yapılacak ve ilk sivil anayasa olacak.

Bırakalım şimdi bunları, şehit ailelerinin durumunu tahmin edemiyorum, bunları yapanlar cehennemin dibinde cayır cayır yansınlar inş.
Birileri hala anayasa derdinde.Bu çıkacak anayasa da bunlara serbestçe dolaşma hakkı verilmeyecek mi, Bunları başımıza çıkartmayacak mı?Ana yasa çıkacağına analarımızın ağlamasını engelleyecek adımlar atılsın.Yasayla falan bu işin bir yere varacağı yok.Habur senaryoları tekrarlanır ve çocuklarımız kardeşlerimiz şehit olmaya devam eder.YETER ARTIK.

Başkomutanın emir vermeden kıprdayamıyo o komutan biliyon di mi jemba

geçen hafatadan beri neredeyse bu ve buna benzer başlıklara boğazım düğümlenerek yorumlar yaptım. lanet olsun ki bugün yine yazıyorum.. hala bile kalkıp hükümeti nasıl savunabiliyorsunuz gerçekten anlamıyorum. insaniyetinizi mi kaybettiniz yoksa vicdanınız mı yok? bu iş görüş işinden çıktı görmüyor musunuz bunları? orda ölenler bizim gençlerimiz. aileler komşumuz, akrabamız, kardeşimiz.. ne sağ ne sol. bırakın bunları artık ve gözünüzü açın.. hükümetin bişeyler yapması lazım!!! yan gelip yatmaması gerek. asıl şimdi durmak yok yola devam demesi gerek!!!

bazıları hala yandaş medyanın askerler üzerinde yürüttüğü kara propagandadan etkilenerek generalleri suçluyor. Ulan general kime bağlı? Kimden emir alıyor?
Kafa yok mu sizde hiç?
Ama kafa olsa
biz PKK ile görüşmüyoruz devlet görüşüyor lafına da inanmazdınız......

volkankey' Alıntı:
bazıları hala yandaş medyanın askerler üzerinde yürüttüğü kara propagandadan etkilenerek generalleri suçluyor. Ulan general kime bağlı? Kimden emir alıyor?
Kafa yok mu sizde hiç?
Ama kafa olsa
biz PKK ile görüşmüyoruz devlet görüşüyor lafına da inanmazdınız......

Yok canım, kesin generaller hazırlatmıştır bu saldırıyı. İktidarın bu ülkede olan kötü olaylarda hiçbir suçu, hiç parmağı yok. İlle de Ergenekon'dur.

19 Ekim 2009, Tayyip ERDOĞAN: “Türkiye’de iyi, güzel şeyler oluyor. Umut verici gelişmeler oluyor. Bildiğiniz gibi 34 kişi sınırı geçti. Bunu son derece olumlu ve sevindirici bir gelişme olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum”

19 Ekim 2011: 26 Mehmedimiz şehit, 22 Mehmet yaralı!

KINA YAKIN OLAN BU GÜZEL ŞEYLERE!!!!

Srebrenitsa' Alıntı:
Sivil Anayasa çıkmasın diye yapılıyormuşmuş. Ancak kendinizi kandırırsınız siz. ABD'nin köpekliğini yaptığımız için şimdi az değerli olduk, karıştırmayın Türkiye iyi duruma geldi diye. Sivil anayasa bu ülkenin idam fermanı olacak haberiniz ola. Günü geldiğinde hiç ağlayıp sızlamayın sonra. Gerçi siz ona da bahane bulursunuz.
:!: :tr: :+1:

jemba35' Alıntı:
Ya arkadaş kafayı yememek elde değil, köpekler silahla roket atarla geliyor, senin ağır silah top helkopter bir ton teknolojin, nasıl bu baskınları yeriz arkadaşlar, bunu hiç konuşmuyoruz, mantıklımı sizce, bu kadar imkana rağmen bu kadar şehit verilmesi normal mi? yoksa olayın şokunda olduğum için ben mi saçmalıyorum.

ERGENEKONA BAGLARSIN OLUR BİTER HOCAM..bizi yönetenler sütten cıkmıs AK kasık zaten....

aykutgultekin' Alıntı:

Şu anda bu konu hakkında sizinle tartışmak istemiyorum, 10 sene önce Türkiye mi vardı terör olsun.[/quote]

Senin söyleyeceklerinin hepsini biliyoruz zaten, yıllardır yandaş medyan yazıp çizip duruyor merak etme... Okuyoruz... Ama GERÇEKLERİ GÖREBİLECEK KADARDA BASİRET SAHİBİYİZ....[/quote]

10 yıl öncekininde 20 yıl öncekinide şimdikininde,bir torba makarnaya oyunu satanında teröre destek veren ve mücadele etmeyen herkesinde Allah belasını versin.[/quote]
Katılıyorum hocam... Ve ekliyorum, teröristi hapisten çıkarıp milletvekili yapanın da, teröriste özel karşılama yapıp, özel savcıyla serbest bırakanın da, Amerikanın emrinden çıkmadıığı için yaptığımız kara harekatını, obamanın bir telefonunun arkasından hemen iptal ettirenin de, ve bunu hala görmeyeninde, Allah Belasını versin....[/quote]
:alkis: :+1: :tr:

Ey şehitlerimiz.. İntikamlarınız elbet alınacaktır. Bugün değil belki ama elbet farkındalığının farkına varacak bu millet.....

jemba35' Alıntı:
Çatışma 4 saat sürmüş, destek neden gelmemiş arkadaş, nerede bu komutanlar, indirseydiniz o dağları başlarına. Yazaık çok yazık.

cahil cahil konusmayın be... karakolu korumak için karakoll mu kurulacak.. taburu korumaya nerden asker gidecek..köy karakolundanmı...

yas askerlik yapmamıssın yada basbakanhın oglunun yanında yapmıssın....

neden ucak yollamadılar neden helikopter yollamadılar vs.. vss... daha oncede aynı konualar konusulmustu... zaten tüm komutanlar içerde dısarda bıraktıgınız 3-5 tane onlardamı hainn.. bu ülkede herkez hain bir sizinkiler degil.....

Şimdi hükümet kanadına soruyorum: BBC nin bu haberine göre Suriye ile ilgili siz demiştiniz ki -Eğer Suriye devleti ile halk (suriye muhalifleri) arasında bir seçim yapmak gerekirse Halkı seçeriz (isyancıları) demiştiniz. Şimdi BBC de isyancıları seçiyor işte... Çünkü Büyük Ortadoğu Projenizin Abisi böyle emretti size...

theghost83' Alıntı:
jemba35' Alıntı:

cahil cahil konusmayın be... karakolu korumak için karakoll mu kurulacak.. taburu korumaya nerden asker gidecek..köy karakolundanmı...

yas askerlik yapmamıssın yada basbakanhın oglunun yanında yapmıssın....

neden ucak yollamadılar neden helikopter yollamadılar vs.. vss... daha oncede aynı konualar konusulmustu... zaten tüm komutanlar içerde dısarda bıraktıgınız 3-5 tane onlardamı hainn.. bu ülkede herkez hain bir sizinkiler degil.....

cahil sensin, ben karakoldan mı gitsin diyorum, 4 saat çatışma sürüyor destek yok, Ankaradan hareket etse savaş uçağı 1 saat sürmez cahil kafa, ben neden yardım gönderilmiyor diyorum, tüm komutanlar içerdeymiş, içerde dediğin komutanlar kendi uçağımızla başımıza bomba yağdırma planları yapan komutanlar, yürü git işine

Geri